با ما همراه باشید

اخبار 53

حدادی: انقلاب اسلامی باور «ما می‌توانیم» را در مردم ایجاد کرد

منتشر شده

در

حدادی: انقلاب اسلامی باور «ما می‌توانیم» را در مردم ایجاد کرد

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که انقلاب اسلامی باور “ما می توانیم” را در مردم ایجاد کرد و مردم توانستند با تکیه بر این باور گام های اساسی در حوزه های مختلف بردارند.

علی حدادی در گفت وگو با ایسنا، درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته، بیان کرد: یکی از مهمترین و موثرترین مولفه هایی که بعد از انقلاب اسلامی در کشور شکل گرفت و باعث پیشرفت در همه عرصه ها شد باور “ما می توانیم” بود. این باور باعث شد اقدامات اساسی در طول این چهل سال انجام شود. یکی از آن ها استقلال کشور بود با انقلاب اسلامی آن وابستگی که به غرب و شرق بود دیگر کنار رفت و توازن سیاسی دنیا برهم ریخت.

وی در ادامه اظهار کرد: انقلاب اسلامی در لوای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری شیوه حکمرانی جدیدی را در دنیا ایجاد کرد. در طول این سال ها گام های خوبی در جهت تولید علم برداشته شد و جوانان و دانشمندان ارزشمند کشورمان با خودباوری برگرفته از مردم مداری گام های بسیار موثری برداشتند. امروز چه در بخش هسته ای و دانش بنیان و چه تولید داروهای کمیاب ما رشد چشمگیری در دنیا داشته ایم.

نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ در مجلس تصریح کرد: ما تولید قدرت را از تولید علم گرفتیم. در مقاطع مختلف و فراز و نشیب هایی که داشتیم با تکیه بر توانایی های خود سربلند بیرون آمدیم. در طول ۴۱ سال گذشته یکی از دستاوردهای بسیار مثبت و موثر انقلاب اسلامی فروپاشی نظام سوسیالیست اتحاد جماهیر شووری بود که امام (ره) نوید آن را داد. امروز نیز شاهد هستیم که مردم در مقابل استکبار جهانی ایستادند و در برابر تمام تهدیدها مقاومت کردند و شاهد فروپاشی درون حاکمیت آمریکا هستیم. امروز همه می بینند که آمریکا دیگر ابهت گذشته را ندارد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه تاکید کرد: اما نکته ای که به عنوان یک آسیب می توان به آن اشاره کرد، نگاه افرادی است که در بخشی از حاکمیت و درون دولت ها نفوذ کردند و با تفکر لیبرالی نتوانستند کاری پیش ببرند و مشکلاتی را ایجاد کردند.

حدادی در پایان افزود: ایجاد تمدن نوین اسلامی نیاز به یک دولت اسلامی و انقلابی با روحیه قوی و جهادی داشته تا برای مردم و کشور ایران اسلامی تلاش مضاعفی داشته باشد. ما در سیستم اداری کشور نیاز به یک جراحی بزرگ داریم و تقویت و حمایت از تولید باید اولویت اول قرار گیرد. متاسفانه عده ای از مسئولان توقف هایی را در مسیر پیشرفت کشور ایجاد کردند و با سهل انگاری مشکلات معیشتی زیادی برای مردم ایجاد شده است در صورتی که ظرفیت های خوبی داشتیم اما آنطور که باید به آن ها توجه نشد. اگر در طول این سال ها به اقتصاد مقاومتی و ظرفیت های داخلی توجه بیشتری می شد، پیشرفت های بیشتری داشتیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها