با ما همراه باشید

اقتصادی

حرم رضوی در آستانه سالروز شهادت رئیس مذهب جعفری سیاهپوش شد

منتشر شده

در

حرم منور رضوی همزمان با سالروز قیام خونین 15 خرداد و در آستانه ایام شهادت رئیس مذهب جعفری یکدست سیاهپوش است.

در صحن‌های مختلف حرم رضوی نیز برنامه‌های مختلفی متناسب با ایام در حال برگزاری است.

منبع :تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

۴۸ خدمت تامین اجتماعی غیرحضوری شد/کاهش ۷۰ میلیون مراجعه به این سازمان

منتشر شده

در

توسط

۴۸ خدمت تامین اجتماعی غیرحضوری شد/کاهش ۷۰ میلیون مراجعه به این سازمان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال گذشته با توسعه خدمات الکترونیکی، ۸۰ میلیون مراجعه به وزارتخانه کاهش پیدا کرد که اقدام بسیار ارزشمندی است.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در مراسم رونمایی از سامانه های  مدیریت اطلاعات یکپارچه سامانه های  مدیریت اطلاعات یکپارچه (آمار،برنامه ریزی،پژوهش،منابع انسانی،تشکیلات…) و سامانه ثبت درخواست معافیت مالیاتی موسسات خیریه که رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات نیز حضور داشت، تاکید کرد:  امیدوارم این مسیر  ارزشمندی که  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیش گرفته،  همچنان ادامه پیدا کند.

وی افزود: هر ۴ سال، نظام سیاسی، رئیس جمهور، معاونین و وزرا تغییر می‌کنند اما از آنجا که هدف همه، خدمت رسانی به مردم است،  مدیران میانی باید مسیر ریل گذاری شده را ادامه دهند.

شریعتمداری تاکید کرد: بنابراین مسیری که به عنوان زیرساخت ایجاد شده باید با قوت پیش گرفته شود و همه حکمرانان به آن توجه کرده و آن را دنبال کنند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ما به سهم خود برای رشد و تعالی کشور تلاش کردیم تا با ایجاد زیرساخت های لازم در حوزه فناوری اطلاعات، خدمات دهی به جامعه هدف را پایدار و ماندگار سازیم.

وی، پیشرفت در حوزه  آمار و اطلاعات این وزارتخانه را مدیون تلاش های همکاران و مدیران فعلی دانست و تصریح کرد: بسیار خشنودم در آخرین روزهای فعالیت دولت، مسیر خوب و ارزشمندی با تلاش های متمادی پیش گرفته شد و توانستیم آن را شتاب دهیم، امیدوارم در سال های آتی نیز این روند ادامه پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  هشتاد درصد ۱۸۸ عنوان خدمت شناسنامه دار  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیر مجموعه هایش در سطح کشور الکترونیکی شده که بیش از دو سوم آن در سال‌های ۹۸ و ۹۹ بوده است.

وی ادامه داد: این اهتمام همکاران باعث شد جایگاه سازمان های تابعه ارتقاء پیدا کند به گونه ای که موفق شدیم با ارزیابی های صورت گرفته برون سازمانی  به عنوان دستگاه برتر در حوزه ارائه خدمات الکترونیکی و شفافیت معرفی شویم.

وی ادامه داد: با ایجاد سامانه یکپارچه  در حوزه آمار و اطلاعات، خوشبختانه به سطح بالایی از جریان دیتا دست یافتیم، ۲۹ سامانه اصلی ایجاد شد تا همه سامانه های  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکپارچه شده و امکان تبادل اطلاعات و داده ها با سایر دستگاه های مرتبط فراهم شود.

وی تاکید کرد:  گستردگی های زیرمجموعه، باعث می‌شد  رتبه وزارتخانه تا رسیدن به ایده آل فاصله پیدا کند اما خوشبختانه رتبه اول خدمات الکترونیکی را کسب کردیم و این امکان فراهم شد تا سازمان  بنگاه ها  ارزیایی شوند و به جایگاه واقعی خود برسند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صدور مجوزهای شفاف و حذف تشریفات زائد کاهش محسوسی پیدا کرده است.

به گفته وی، اگر بسیاری از فعالیت ها الکترونیکی نشده بود، میلیون ها  مراجعه به وزارتخانه صورت می‌گرفت که خوشبختانه در سال ۹۹ با ایجاد خدمات الکترونیکی ۸۰ میلیون  مراجعه به وزارتخانه کاهش پیدا کرد.

شریعتمداری بیان کرد: در ستاد وزارتخانه، ۴۹ خدمت، شناسنامه دار شدند که ۳۸ خدمت آن در سال های ۹۸ و ۹۹ انجام شد و همگی محصول تلاش مدیران فعلی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد:  پایگاه اطلاعات تعاونی های کشور با حضور رییس جمهوری رونمایی شد که  شامل  شفافیت و برخورد با فساد بود.

وی اتصال این سامانه به سازمان ثبت اسناد کشور با کمک  آقای رئیسی در سمت رییس قوه قضائیه را از اقدامات ارزشمند دانست که به توسعه فعالیت های  تعاونی ها  در سراسر کشور کمک زیادی کرد.

شریعتمداری گفت: پایگاه های اطلاعات و خدمات سازمان بهزیستی باعث شد از اموال محرومین صیانت شود.

وی افزود: متاسفانه  پیش از این حتی از  اموال سازمان بهزیستی هم سوء استفاده می شد اما در حال حاضر،  همه فرآیند ها و فعالیت ها  شفاف و روشن است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت فعالیت های پژوهشی اظهارداشت: پژوهش و پژوهشگری  در نوع خود بسیار مقدسی است اما همین کار مقدس اگر شفاف نباشد به فساد آلوده می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما پژوهش نیز دستخوش اقدامات فسادآمیزی شد که با راه اندازی سامانه تجمیع اطلاعات پژوهشی در وزارتخانه، این روند شفاف و روشن می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که در سازمان تامین اجتماعی نیز اقدامات بزرگی از جمله خدمت ۳۰۷۰ انجام شد، بیان کرد: بیش از ۲ هزار بخشنامه صادره در سازمان  به ۴۰ بخشنامه کاهش یافت، تنقیح و اصلاح همه قوانین و مقررات حاکم بر نظام تامین اجتماعی و قرار دادن آنها در یک سامانه شفاف و قابل دسترس  از اقدامات بزرگ دیگر بود.

شریعتمداری تصریح کرد: ۴۸ خدمت سازمان تامین اجتماعی الکترونیکی و به صورت غیر حضوری به همه ذینفعان ارائه می شود  که باعث شد  ۷۰ میلیون نفر مراجعه به این سازمان در سراسر کشور کاهش پیدا کند. حذف دفترچه تامین اجتماعی و الکترونیکی شدن دفترچه های درمانی و پزشکی از اقدامات دیگری بود که شریعتمداری بدان اشاره کرد.

وی، پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان را دستاوردی بزرگ دانست و گفت: این پایگاه، تبدیل حمکرانی غیر هدفمند به یک حکمرانی داده محور بود  که خوشبختانه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل گرفت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این مراسم از سامانه های  مدیریت اطلاعات یکپارچه (آمار،برنامه ریزی،پژوهش،منابع انسانی،تشکیلات…)و سامانه ثبت درخواست معافیت مالیاتی موسسات خیریه با حضور مدیران و معاونین مربوطه و باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات رونمایی شد.

ادامه مطلب

اقتصادی

شرط حمایت صندوق نوآوری از قراردادهای شتابدهی با تیم‌های فناور

منتشر شده

در

توسط

شرط حمایت صندوق نوآوری از قراردادهای شتابدهی با تیم‌های فناور

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به نقش شتابدهنده‌ها در حمایت از تیم‌های نوپای فناور، گفت: بر این اساس هر شتابدهنده‌ای که با تیم‌های حاضر در رویدادهای فناورانه این صندوق قرارداد شتابدهی منعقد کند، مورد حمایت قرار می‌گیرند تا از این طریق تیم‌های استارت‌آپی به سلامت از دره مرگ عبور کنند.

به گزارش ایسنا سیاوش ملکی‌فر در رویداد “پیوند فرنو” که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: صندوق برای توسعه زیست بوم نوآوری کشور رویدادهای “دوشنبه‌های استارت‌آپی” را برگزار کرده و سعی کردیم در این رویداد مجموعه‌های استارت‌آپی را به مجموعه سرمایه گذاران خطرپذیر متصل کنیم و تاکنون ۲۷ رویداد برگزار شده است.

وی با تاکید بر اینکه در این رویدادها، استارت‌آپ‌هایی که مرحله شتابدهی را پشت سر گذاشته‌اند، به سرمایه‌گذاران و سایر بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور معرفی می‌شوند، ادامه داد: در برگزاری این رویدادها و همچنین در کل در اکوسیستم نوآوری کشور، حضور شتابدهنده‌ها مغفول مانده بود. از نظر ما شتابدهنده‌ها یکی از بازیگران اصلی اکوسیستم نوآوری هستند و احساس می‌کنیم این نهادهای حمایتی موتور خلق شرکت‌های دانش بنیان در آینده هستند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی خاطر نشان کرد: اگر الان اکوسیستم دانش‌بنیان و اکوسیستم استارت‌آپی را با بزرگانی مثل سیناژن در حوزه بایو تک و دیجی کالا و اسنپ و تپسی را در سایر حوزه‌های استارت‌آپی می‌شناسیم، حاصل بذرهایی هستند که اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ کاشته شده‌اند.

ملکی‌فر با اشاره به نیاز سرمایه گذاری در استارت‌آپ‌هایی چون سیناژن و دیجی کالا تا ۱۴۱۰، با تاکید بر اینکه آنچه که می‌تواند به عنوان بازیگر این اکوسیستم به ما کمک کند، شتابدهنده‌ها هستند، افزود: ورودی شتابدهنده‌ها شامل فناوران، پژوهشگران، افراد خلاق، مبتکران و کسانی است که یا تشکیل تیم ندادند و یا تشکیل تیم دادند ولی به دنبال فضایی برای استقرار یا سرمایه‌گذاری اندک (سرمایه بذری) برای شروع هستند.

وی اظهار کرد: بنابراین رویدادی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی تحت عنوان رویداد “پیوند” طراحی شد که توسط کارگزاران بخش خصوصی اجرا می‌شود و طی آن تیم‌های توانمند از سراسر کشور برای معرفی به شتابدهنده‌ها شناسایی می‌شوند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، تعداد شتابدهنده‌های ایجاد شده را ۱۰۰ مورد ذکر کرد و ادامه داد: هر شتابدهنده‌ای که با یکی از هسته‌های فناور، تیم‌های استارت‌آپی و با فناوران قرارداد منعقد کند، صندوق نوآوری و شکوفایی بابت قرارداد شتابدهی، تسهیلات ارزان قیمت قرض الحسنه به شتابدهنده اعطا خواهد کرد.

وی افزود: صندوق نوآوری مستقیم به تیم‌ها سرمایه بذری نمی‌دهد، بلکه به شتابدهنده‌های دانش بنیان سرمایه بذری می‌دهد تا این شتابدهنده‌ها، تیم‌های استارت‌آپی و نوپا را یاری کنند و به سلامت از دره مرگ عبور دهند.

معاون توسعه صندوق نوآوری با بیان اینکه تاکنون پنجمین رویداد پیوند و دومین رویداد فرنو در حوزه اسباب بازی با حضور ۱۰ تیم برگزار شده است، خاطر نشان کرد: در مجموع در چهار رویداد پیوند برگزار شده بیش از ۲۰ جلسه بین تیم‌ها و شتابدهنده ها برگزار شده است و تاکنون ۴ تیم از تیم‌های حاضر در این رویدادها موفق به عقد قرارداد شتابدهی با شتابدهنده‌ها شدند و دو تیم نیز در حین عقد قرارداد شتابدهی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات بذری از ابتدای سال جاری در صندوق شروع شده، گفت: ۸ تقاضای بذری از جانب شتابدهنده‌ها تا الان به دست صندوق رسیده که صندوق دو مصوبه در این زمینه به ارزش ۴۵۰ میلیون تومان داشته است.

به گزارش ایسنا، این رویداد با هدف توسعه سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح‌های دانش بنیان و با حضور ۱۰ استارت آپ حوزه صنایع خلاق برگزار شد.

ادامه مطلب

اقتصادی

تولید ۴۰ درصدی فولاد فقط با ۲۰۰۰ مگاوات ساعت برق

منتشر شده

در

توسط

 تولید ۴۰ درصدی فولاد فقط با ۲۰۰۰ مگاوات ساعت برق

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نامه‌ای به وزیر صمت برنامه پیشنهادی خود برای تولید در زنجیره فولاد در شرایط اضطراری کمبود برق را ارائه داده که براساس آن با اختصاص ۲۰۰۰ مگاوات ساعتی که وزارتخانه‌های نیرو و صمت وعده تأمین آن را داده‌اند، تولید ۴۰ درصدی با اشتغال حدود ۹۰ درصدی در زنجیره فولاد برقرار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، برنامه پیشنهادی انجمن فولاد به‌صورت تفصیلی برای تمام شرکت‌های زنجیره فولاد و کلیه استان‌ها تدوین شده و این برنامه به نحوی است که در شرایط اضطراری کمبود برق، خسارات وارده به واحدهای تولیدی و اقتصاد ملی را کاهش می‌دهد، فضا برای ایفای تعهدات ضروری صادراتی شرکت‌ها را فراهم می‌سازد و به تنظیم بازار داخلی فولاد کمک کند.

در برنامه پیشنهادی انجمن تولیدکنندگان فولاد برای تولید زنجیره فولاد در شرایط اضطراری کمبود برق، محدودیت‌های فنی تولید و همچنین شرایط بازار در هر حلقه از زنجیره فولاد درنظر گرفته شده و این برنامه براساس این دو مولفه تدوین شده است.

حتی در کنار شرایط خاص هر شرکت، شرایط استان‌های مختلف در نظر گرفته شده و در برخی رسته‌ها با تقسیم شرکت‌ها به دو گروه A و B، طوری این برنامه تنظیم شده که در استان‌های مختلف مشکلی در تأمین نیازهای بازار صورت نگیرد.

علاوه بر این، میزان نیاز کشور به تولیدات هر حلقه از زنجیره فولاد، مبنای برنامه پیشنهادی انجمن فولاد بوده است و در محصولاتی که کشور به آن‌ها نیاز بیشتری دارد، تولید با توان مصرف برق بیشتری پیشنهاد شده است.

برنامه تولید برای رسته‌های مختلف زنجیره فولاد

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران جهت تولید حداقلی و متوازن در زنجیره فولاد، برای رسته‌های مختلف این زنجیره به شرح زیر برنامه تولیدی ارائه داده است:

 

همچنین متن نامه بهرام سبحانی- رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران- خطاب به علیرضا رزم‌حسینی (وزیر صنعت، معدن و تجارت) آمده است:

“پیرو نامه شماره ۷۵۵/ص/۰۰ مورخ ۲۰ تیر و توافقات جلسه مورخ دوم مرداد ۱۴۰۰ در محضر وزیر نیرو و معاونان ایشان و همچنین معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اختصاص ۲۰۰۰ مگاوات ساعت برق برای فعالیت حداقلی کارخانه‌های زنجیره فولاد در شرایط بحرانی فعلی ناشی از کمبود برق، به پیوست برنامه پیشنهادی این انجمن که  با در نظر گرفتن محدودیت‌های فنی تولید و همچنین شرایط بازار در هر حلقه از زنجیره فولاد تنظیم شده است، جهت صدور دستور بررسی و اتخاذ تدابیر فوری بحضورتان تقدیم می‌گردد.

شایان ذکر است بر اساس این برنامه، به طور میانگین تولید ۴۰ درصدی با اشتغال حدود ۹۰ درصدی در زنجیره فولاد برقرار خواهد شد. ضمناً جهت استحضار، بر اساس برنامه مذکور ضمن کاهش خسارات وارده به واحدهای تولیدی و اقتصاد ملی و ایفای تعهدات ضروری صادراتی و مشارکت موثر در تنظیم بازار داخلی فولاد، میزان مصرف برق زنجیره فولاد در شرایط اضطراری کنونی بر اساس جدول زیر خواهد بود.

توضیح: در جدول فوق، میزان مصرف برق مجتمع فولاد مبارکه با توجه به اهمیت استراتژیک این کارخانه در تولید، اقتصاد و امنیت کشور و تامین نیاز بیش از ۱۰۰۰ کارخانه پایین دستی در نظر گرفته نشده است.

ادامه مطلب

برترین ها