با ما همراه باشید

ورزشی

حسینی: این داور باید محاکمه شود

منتشر شده

در

هفته 24 ام رقابت های لیگ برتر در شرایطی خاتمه پیدا کرد که شاهد حواشی زیادی بودیم و یکی از این حواشی در تبریز رقم خورد؛ جایی که تیم فوتبال ذوب‌آهن با یک پنالتی کاملا مشکوک مقابل شاگردان فیروز کریمی شکست خورد.

 

 

حالا 2 روز پس از این مسابقه مجتبی حسینی سرمربی سبزپوشان که در پایان بازی به دلیل اعتراض به عملکرد یاسر همرنگ داور مسابقه از زمین اخراج شد و خیلی علاقه‌ای به مصاحبه ندارد، در گفتگویی با “ورزش سه” ضمن انتقاد شدید از عملکرد داور مسابقه که آن را غیرعادی توصیف می کند، خواهان ورود نهادهای نظارتی به اتفاقات دیدار تیمش و تراکتور و محرومیت همرنگ شد.

این گفتگو را در ادامه می خوانید…

 

*یک داور چطور می‌تواند چنین اشتباهی کند؟!

در این مسابقه با توجه به شرایطی که در جدول رده بندی داشتیم، می‌دانستیم باید خوب شروع کنیم و نتیجه بگیریم. بچه ها خوب شروع کردند و کنترل بازی دست ما بود، اما روی کرنر داور مسابقه یک اشتباه تاثیرگذار انجام داد. در شرایطی که بسیاری از تیم‌ها در این این هفته‌های پایانی به شدت تحت فشار هستند، چنین اشتباهی بعید است و جای تامل دارد. یک داور چطور می‌تواند چنین اشتباه مهلکی انجام بدهد؟! این اتفاق کاملا شبهه برانگیز است.

 

*تراکتور حتی نمی توانست به زمین ما وارد شود

با توجه به جریان بازی به نظرم این اشتباه مهلک داور باعث شد بازنده بازی ما باشیم. اگر تیم حریف سرتر بود و موقعیت داشت، دنبال بهانه نیستم و می توانستم این باخت را هضم کنم، ولی زمین و زمان دست ما بود و تیم تراکتور  حتی نمی توانست به زمین ما وارد شود. با این حال پس از گلی که به آنها هدیه شد، کامل به زمین خودشان رفتند و بازی را بستند. اشتباه مهلک داور باعث شد که در این شرایط سخت تیم ما ضربه سختی بخورد.

 

 

*داور نمی‌دانست چرا پنالتی گرفته است!

خنده دار است که حتی داور مسابقه نمی دانست چه چیزی را پنالتی گرفته؛ اولش گفت هند است؛ بعد گل به بازیکن تراکتور پشت پا زده اند و و بعد وقتی بین نیمه به رختکن رفت و فیلم را دید، آمد و گفت هل داده است. مگر می شود در بازی به این مهمی چنین اشتباه مهلکی انجام شود. پس نهادهای امنیتی کی می خواهند ورود کنند؟! طوری شده که ما در مسابقات باقی مانده از بازی با حریفان استرس نداریم ولی از حواشی ای که ممکن است دوباره اتفاق رخ بدهد، واقعا می ترسیم. داور عصبی بود و کنترل خودش را هم نداشت؛ چه برسد به اینکه بازی را کنترل کند.

 

 

*نام و شماره بازیکن را اشتباه دادند

در وقت های اضافی هم شاهد کارهای غیرحرفه ای عجیبی بودیم. مگر می شود اسم و شماره بازیکن را اشتباهی داد. در خود وقت اضافه 4 دقیقه وقت تلف کردند ولی داور نگرفت. آخر بازی هم که اعتراض کردیم، کل کادر تیم را اخراج کرد. باز هم می گویم بعید بود، داوری اینطوری در این شرایط به تیم ضربه بزند. ذوب اهن تیم ریشه داری است که امکانات بسیار خوبی دارد. زمین تمرین، استادیوم اخصاصی و ..؛ مگر می شود با تیمی با این ریشه اینطور ضربه زد؟!

 

*این داور باید محاکمه شود

در مسابقات هر اتفاقی که می‌افتد باید فوتبالی باشد. به نظرم داور این مسابقه باید محاکمه بشود. نمی شود که بیاید و به راحتی ریشه تیم را بزند. چه تضمینی وجود دارد که بازی با سایپا داور مسابقه یک اشتباه فاحش دیگر نکند؟ چه کسی می خواهد جواب این اشتباهات را بدهد؟ تاوان این اشتباهات را باید چه کسی بپردازد؟ بیایند و بررسی کنند؛ به ما بگویند کی بوده که ذوب آهن از داوری نفع برده؟ فقط یک مثال بزنند.

 

* کمیته‌های اخلاق و داوری پیگیر هستند؟

روی صحبتم با مسئولان فدراسیون و کمیته اخلاق است. اینکه می گویند یک سری مسائل خارج از فوتبال تصمیم گیری می شود، جلو بیایند و از رخ دادن این مسائل جلوگیری کنند. من هیچ وقت بودن  در حاشیه را دوست نداشته‌ام و تیم هایم همیشه دنبال کار فوتبالی بوده اند و تمام تمرکزم روی کار فنی است، ولی اینقدر فشار می‌آورند که باعث می شوند مصاحبه کنیم. این اتفاق و این پنالتی‌ای که گرفته شده، اصلا برایم قابل هضم نیست. می‌خواهم بدانم کمیته اخلاق یا کمیته داوران پیگیر این موضوع هستند یا خیر. تیمی که 90 دقیقه زحمت کشیده ولی باید بازنده بازی باشد.

 

 

*می‌توان با ترفندهایی از VAR استفاده کرد

از مجتبی حسینی در رابطه با واکنش کادر ذوب آهن در پایان نیمه اول پرسیدیم که سعی داشتند با تلفن های همراه خود نقش VAR را پیاده کنند. سرمربی ذوب آهن در واکنش به این سوال که چقدر جای این تکنولوژی در فوتبال ایران خالی است، تاکید کرد:« صد در صد باید VAR مورد استفاده قرار بگیرد. اصلا الان در بالاترین سطح فوتبال دنیا هم تصمیماتی گرفته می شود که با مرور تصاویر مشخص می شود، اشتباه بوده است. حالا حتما نباید مثل آنها باشیم. می گویند اسفندماه این فناوری وارد می شود ولی در همین مدت هم می شود با یک ترفندی از دوربین هایی استفاده کنیم تا داور بتواند صحنه‌های مشکوک را بررسی کند.»

 

 

*هیچ جای دنیا اینقدر اعلام رای طول نمی‌کشد

بخش بعدی صحبت های سرمربی ذوب آهن در رابطه با تاخیر کمیته استیناف در اعلام رای بازی سایپا و پیکان بود و در پاسخ به این سوال که عدم اعلام این رای چقدر روی کار او در مسائل فنی تاثیرگذار است، توضیح داد:« بالاخره تکلیف این قضیه باید روشن شود. اینکه استخوان را لای زخم بگذاریم و این رای را مشخص نکنیم، هم برای پیکان و سایپا ضرر  دارد و هم تیم هایی برای تیم هایی مثل ما که با سایپا در حال رقابت هستند. زودتر باید تکلیف این سه امتیاز مشخص شود. فکر نمی کنم در هیچ جای دنیا چنین اتفاقتی رخ بدهد و اینقدر اعلام رای را کش بدهند. این ها همه ایجاد شبهه می کند. باید زودتر تکلیف را روشن کنند و بهترین و عادلانه ترین تصمیم را بگیرند؛ باید تصمیمی گرفته شود که نه تیمی بی جهت و بدون زحمت صاحب پوئن و امتیازی شود که برایش زحمتی نکشیده و تیمی که تخلف کرده را هم جریمه کنند.

 

 

*بگذارید فقط فوتبال حرف بزند

آخرین سوال از حسینی در رابطه با دیدار برابر سایپا بود و او در واکنش به این سوال اینگونه واکنش نشان داد:« ما تیم‌مان از نظر روحی و فنی شرایط خوبی دارد. مطمئنم به لطف خدا و همت و همدلی بچه ها از این بحرانی که با آن روبرو هستیم،  سربلند بیرون می آئیم. تنها خواهشم از مسئولین این است که نتیجه فوتبال در زمین رقم بخورد. باید از این مسائل جانبی که واقعا شبهه آور است جلوگیری کنند و اجازه بدهند که فقط فوتبال حرف بزند.»

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

یونایتد با سرمربی آلمانی به توافق رسید

منتشر شده

در

توسط

یونایتد با سرمربی آلمانی به توافق رسید

منچستریونایتد با رالف رانگنیک آلمانی به توافق رسید تا این مربی تا پایان فصل هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشته باشد.

 به نقل از استار، منچستریونایتد بعد از برکناری اوله گنار سولسشایر با رالف رانگنیک، مربی ۶۳ آلمانی به توافق رسید تا این مربی تا پایان فصل هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشته باشد.

البته قرار است همچنان “کریک” در دیدار برابر چلسی در روز یکشنبه روی نیمکت شیاطین سرخ بنشیند ولی از بازی بعد، رانگنیک سرمربی خواهد بود.

این مربی آلمانی در تیم‌هایی چون شالکه و لایپزیگ در بوندسلیگا کار کرده است.

 

ادامه مطلب

ورزشی

پرسپولیس در سید یک آسیا/ بنی‌یاس حریف استقلال شد، شارجه به سپاهان خورد

منتشر شده

در

توسط

پرسپولیس در سید یک آسیا/ بنی‌یاس حریف استقلال شد، شارجه به سپاهان خورد

فوتی رنکینگ از برگزاری دیدارهای پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا فصل آینده خبر داد.

 فوتی رنکینگ از انجام قرعه کشی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۲ خبر داد جایی که دو تیم پرسپولیس و فولاد قهرمان های لیگ و جام حذفی دو سهمیه مستقیم ایران در این رقابت ها هستند.

استقلال و سپاهان نیز باید در پلی آف حاضر شوند و بر این اساس آبی های تهران با “بنی یاس امارات” دیدار می‌کند و سپاهان به دیدار “شارجه” خواهد رفت.

البته این در حالی است که هنوز حضور تیم‌های استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا قطعی نیست و کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی مجوز حرفه‌ای این تیم‌هاست.

همچنین نماینده‌های تاجیکستان، لبنان و کره شمالی در فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان حضور ندارند.

سیدبندی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا:

گلدان ۱: السد قطر، الهلال عربستان، پرسپولیس ایران، الجزیره امارات، الدحیل قطر
گلدان ۲: الفیصلی اردن، فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، الریان قطر، الشباب عربستان
گلدان ۳: پاختاکور ازبکستان، الوحدات اردن، بمبئی هند، آهال ترکمنستان، الجیش سوریه
گلدان ۴: نیروی هوایی عراق، برنده‌های پلی آف

برنامه دیدارهای پلی‌آف:

استقلال – بنی‌یاس (میزبان استقلال)

سپاهان – شارجه (میزبان سپاهان)

التعاون عربستان – الزوراء عراق

الغرافه قطر – (برنده الشرطه عراق و نماینده دوم ازبکستان)

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

ورزشی

مدیریت به سبک فدراسیون بسکتبال/ پول بدی می‌بخشیم!

منتشر شده

در

توسط

مدیریت به سبک فدراسیون بسکتبال/ پول بدی می‌بخشیم!

فدراسیون بسکتبال ایران، در اقدامی عجیب با دریافت جریمه نقدی از محمد جمشیدی محرومیت این بازیکن را بخشیده است که باعث ناراحتی باشگاه شیمیدر شده است و در این میان، باشگاهی که ضرر و خسارت دیده هیچ سودی از حکم کمیته انضباطی نبرده است.

 در ابتدای فصل نقل و انتقالات لیگ بسکتبال و پیش از اعزام تیم ملی به بازی‌های المپیک بود که محمد جمشیدی، ملی‌پوش نام آشنای بسکتبال ایران با عقد قرادادی یک ساله به تیم شیمیدر قم پیوست تا فصل جاری را به همراه این باشگاه خصوصی پشت سر بگذارد.

اما با ادامه فصل نقل و انتقالات و پیوستن مهران شاهین طبع به جمع شیمیدری‌ها، خبرهایی مبنی بر اختلاف میان جمشیدی و شاهین‌طبع مطرح و نهایتا هم با پیوستن جمشیدی به تیم شهرداری گرگان همراه شد.

البته با پیوستن جمشیدی به شهرداری گرگان، مسئولان باشگاه شیمیدر قم نسبت به این اقدام جمشیدی واکنش نشان داده و از این ملی‌پوش به کمیته انضباطی فدراسیون شکایت کردند تا اهالی این رشته شاهد یکی از عجیب‌ترین اتفاقات مدیریتی در چند سال اخیر بسکتبال باشند؛ موضوعی که طبق ادعای باشگاه شیمیدر، با تصمیم عجیب فدراسیون همراه شده است.

هنریک درغوکاسیان مدیرعامل شیمیدر قم در این مورد به ایسنا گفت: “با پیشنهاد و وساطت فدراسیون، رای اول که دو ماه محرومیت، جریمه نقدی و عذرخواهی رسمی از باشگاه شیمیدر بود را قبول کردیم که رای صادر شد و گفتند این رای قطعی است. البته آقای جمشیدی می‌توانست اعتراض کند، اما از طرف فدراسیون به ما گفتند که در مورد این بحث به جمع بندی رسیده‌ایم و رای تغییر نمی‌کند. با شروع بازی‌ها ما در پخش زنده دیدیم ایشان بازی می‌کنند، در حالی که قرار بود خسارت ما را بدهد و رضایت باشگاه را جلب کند! از طرف فدراسیون گفتند که ما رای را عوض و محرومیت را کم کردیم. او ۲۰۰ میلیون جریمه شد که پول را به حساب فدراسیون واریز کرده است. نهایتا هم یک نامه عذرخواهی که ایشان به فدراسیون داده بود را به ما فرستادند تا موضوع تمام شود.”

به این ترتیب طبق ادعای مدیرعامل باشگاه شیمیدر قم، اگر محمد جمشیدی تخلفی انجام داده، ضرر آن به باشگاه شیمیدر بوده و این جریمه در صورت قانونی بودن نیز باید به حساب باشگاه واریز می‌شد، حال چرا فدراسیون این پول را خودش دریافت کرده است و بدون اطلاع به باشگاه شاکی محرومیت را بخشیده است، جای سوال دارد که به نظر رئیس فدراسیون باید در این مورد پاسخگو باشد.

مدیرعامل شیمیدر قم در این مورد نیز به ایسنا گفت: “طبق قانون اگر ایشان در شبکه اجتماعی به ما تهمت دروغ گویی زده و اهانت کرده است، باید همانجا عذرخواهی کند چون قانون است. ایشان گفته‌اند باشگاه شیمیدر دروغ می‌گوید، پس باید رسما عذرخواهی کند. با این وجود نهایتا اتفاق مطرح شده افتاد و ۱۵۰ میلیون ایشان را جریمه کردند که ما اصلا نمی‌دانیم این جریمه چگونه تعیین شده است و از کجا آمد. دو ماه محرومیت او را هم برداشتند چون جریمه خودشان که ۲۰۰ میلیون بود را به حساب فدراسیون واریز کرده است. تنها یک نامه را بعد از ۱۲ روز به ما فرستادند که عذرخواهی ایشان است! اصلا چرا این جریمه و پول به حساب فدراسیون ریخته شده است؟ باید به حساب ما واریز شود چون باشگاه شیمدر متضرر شده است.”

در فضای کنونی ورزش کشور، ضعف حضور سازمان‌های خصوصی در این عرصه بسیار قابل لمس است، پس بسیار مهم است که هر فدراسیونی با مدیریت و برنامه‌ریزی اصولی در حفظ سرمایه‌های موجود خود تلاش کند که به نظر می‌رسد، فدراسیون بسکتبال و مسئولانش از این موضوع غافل بوده است.

با توضیحات مسئولان باشگاه شیمیدر، اینطور به نظر می‌رسد که فدراسیون بسکتبال از شرایط موجود به صورت غیر اصولی برای برطرف کردن مشکلات مالی خود اقدام کرده است که جا دارد مسئولان مرتبط در این باره پاسخگوی سوال مطرح شده باشند. اینکه باشگاهی به دلیل حرکت غیر حرفه‌ای یک ورزشکار متضرر شود و فدراسیون از این شرایط به سود خود استفاده کند اقدامی غیر اصولی است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها