با ما همراه باشید

اخبار 53

خصوصی سازی ناموفق یک شرکت بورسی/درخواست اعضای هیات مدیره از قوه قضائیه

منتشر شده

در

خصوصی سازی ناموفق یک شرکت بورسی/درخواست اعضای هیات مدیره از قوه قضائیه

خصوصی سازی ناموفق یک شرکت بورسی که چندی پیش فعالیت های آن متوقف و تعطیل شده بود باعث شد اعضای هیات مدیره این شرکت درخواست ورود قوه قضائیه به وضعیت این شرکت را داشته باشند.

به گزارش ایسنا، شرکت پلی اکریل اصفهان در سال ۱۳۵۳ و با هدف تولید انواع نخ، الیافت پلی استر و … احداث شد. این شرکت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ملی اعلام شده و تحت مدیریت دولت در آمد اما با آغاز خصوصی سازی شرکت های بزرگ و در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی این شرکت در دهه ۸۰ به بخش خصوصی واگذار شد اما از سال ۱۳۸۹ این کارخانه به سمت ورشکستگی رفت و برای نخستین بار در سال  ۱۳۹۵ اعلام ورشکستگی کرد اما در نیمه های سال ۱۳۹۶ و با ارائه تسهیلات از سوی دولت این شرکت فعالیت خود را دوباره آغاز کرد. هر چند عمر این فعالیت کوتاه بود و مشکلات این شرکت دوباره آغاز شد.

بر این اساس مهدی زرفشانی – مدیرعامل شرکت پلی اکریل ایران – با بیان اینکه این شرکت دارای ۴۰ هزار سهامدار است گفت: طی ۱۳ سال گذشته تغییراتی از جمله استقراض از بانک های داخلی و ترهین سند کارخانه و دفتر مرکزی، فروش برخی از اموال شرکت جهت برداشت سود سهام و خروج نقدینگی از حساب های شرکت به روش های گوناگون صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بر این اساس هیات مدیره اقداماتی را برای احیای شرکت انجام داد که از جمله آن می توان به انجام فاز اول حسابرسی ویژه، ایجاد شفافیت در درآمد شرکت و مشتریان با عرضه و فروش محصولات در بورس کالا، مذاکره با بستانکاران بانکی و سایر سازمان ها و نهادهای دولتی بستانکار جهت استمهال زمان بازپرداخت و بخشش جریمه ها، مذاکره و توافق با سایر بستانکاران حقیقی و حقوقی و توافق با آنها، مذاکره با تامین کنندگان مواد اولیه برای تامین ماده اولیه، برنامه تحویل گیری کارخانه از هیات حمایت از صنایع و سایر اقدامات جهت خروج از شمولیت ماده ۱۰۱ و افزایش سرمایه شرکت و … اشاره کرد.

زرفشان در ادامه اظهار کرد: از قوه قضائیه درخواست می کنیم که به مسئله مالکیت شرکت ورود کند. مالک قبلی بدهی های زیادی به سایر ارگان ها وارد کرده است. در حال حاضر ۵۶ درصد سهام شرکت متعلق به سهامداران حقیقی است و گره گشایی مسائل شرکت نیاز به ورود قوه قضائیه دارد.

وی با بیان اینکه میزان بدهی شرکت ۱۲۰۰ میلیارد تومان است، گفت: همه این بدهی باید پرداخت شود. البته در چشم انداز سال ۱۴۰۰ برای شرکت سود دهی پیش بینی کرده ایم اما این سوددهی در شرایطی محقق می شود که هیات اجرایی تعیین تکلیف شود. وضعیت مالی شفاف شود. شرکت تحویل هیات مدیره شود و … ما از سازمان بورس هم درخواست کردیم به این موضوع وارد شود. هیات اجرایی نه به مجمع پاسخگو است و نه به نهادهای نظارتی.

زرفشانی ادامه داد: در ۱۳ دی ماه طبق نامه ای اعلام کردیم که هیات مدیره آماده است برای تحویل گیری شرکت مذاکره کند اما پاسخی نگرفتیم. این هیات مدیره توسط ۴۰ هزار سهامدار انتخاب شده است و امیدواریم به دلیل فروش در بورس کالا ابهامات شرکت نیز برطرف شود. همچنین از ستاد نیروهای مسلح درخواست داریم در این ماجرا ورود کرده و برای حل آن کمک کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها