با ما همراه باشید

اخبار 16

خیران اصفهانی برای مبارزه با کرونا آستین همت بالا زدند

منتشر شده

در

خیران اصفهانی برای مبارزه با کرونا آستین همت بالا زدند

ایسنا/اصفهان با گذشت یک ماه از انتشار ویروس کووید_۱۹ در کشور و ورود آن به استان اصفهان، خیران اصفهان در کنار کادر درمان، وارد میدان مبارزه با کرونا شده و برای تامین نیازهای بهداشتی و درمانی و خدمت به بیماران آستین همت بالا زدند.

از تهیه و توزیع ماسک و گان مخصوص بیمارستان گرفته تا سبدهای غذایی و اقلام بهداشتی و نیز آب میوه‌های طبیعی برای بیماران و کادر درمان، تنها گوشه ای از حرکت های مردمی برای شکست کرونا در اصفهان است.

سید حسین رضا زاده، مدیرعامل مجمع خیرین سلامت اصفهان در گفت و گو با ایسنا، در خصوص فعالیت های این مجمع برای مبارزه با کرونا، اظهارکرد: تمامی بیمارستان هایی که متعلق به خیریه های اصفهان هستند از جمله بیمارستان عسکریه، بیمارستان زهرای مرضیه و بیمارستان حجت ابن الحسن، بخشی از ظرفیت های خود را در اختیار پذیرش بیمارانی که مبتلا به ویروس کرونا هستند قرار داده و سعی کرده اند تا سهم خود را در درمان بیماران مبتلا به کرونا به نحو احسن ایفا کند.

وی با اشاره به تامین اقلام مورد نیاز بهداشتی ماسک، گان سرهمی نانو، گان پارچه ای، شیلد خارجی، شیلد تایوانی مخصوص قرنطینه، عینک محافظ، پاپوش پارچه ای، دستکش و مواد ضد عفونی کننده در حد استطاعت مجمع خیرین سلامت، گفت: این اقلام برای مراکز درمانی اصفهان و همچنین مراکز درمانی استان هایی مانند گیلان که در مقطعی در شرایط بحرانی قرار داشتند ارسال شد.

به گفته رضازاده اقلام ارسالی شاملِ ۷۵۰ عدد ماسک، ۳۰۰ عدد گان سرهمی نانو، ۲۰۰ عدد گان پارچه ای، ۲۰۰ عدد شیلد خارجی، ۱۰ عدد شیلد تایوانی مخصوص قرنطینه، ۱۰۰ عدد شیلد ایرانی ساده، ۱۰۰ عدد شیلد یکبار مصرف، ۸۵ عدد عینک محافظ، ۲۰۵ عدد پاپوش پارچه ای، ۹۷ بسته دستکش لاتکس و ۹۰ بسته دستکش محافظ و چند کارتن مواد ضد عفونی کننده است.

وی با اشاره به اینکه سبدهای غذایی برای بیماران و خانواده های بیماران مبتلا به کرونا تهیه و توزیع شده و همچنان هم در حال توزیع است، تصریح کرد: حدود ۵۰۰ سبد غذایی شامل ۱۰ کیلو برنج، ۲ عدد مرغ، ۲ عدد روغن یک لیتری، ماکارونی، رب گوجه فرنگی و دو بسته سویا تهیه شد که در مجموع ارزش هر سبد غذایی ۱۸۰ هزار تومان است.

حضور خیران تا ریشه کن شدن ویروس در کنار مردم

رضازاده با اشاره آغاز فعالیت مجمع خیرین سلامت اصفهان با ۳۰۰ خیریه فعال در حوزه بهداشت و درمان، همزمان با شروع شیوع ویروس کرونا و احساس مسئولیت تمام خیران اصفهان برای کمک به بخش‌های مختلف درمانی و مردم، خاطرنشان کرد: البته در این مسیر مشکلات و ناهمواری هایی بوده، ولی به هر جهت، خیران هرآنچه میسر و در توانشان بوده دریغ نکرده و تا ریشه کن شدن این ویروس، در کنار مردم خواهند بود.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت اصفهان، خاطرنشان کرد: اولویت این مجمع کمک رسانی به مراکز درمانی است، همچنین تهیه بسته های بهداشتی نیز جزو برنامه های این مجمع است که این بسته ها در مناطق کم برخوردار توزیع می شود.

این خیر اصفهانی با بیان اینکه به لطف خدا و با همت خیران اصفهان خوشبختانه مشکل مالی برای تهیه مواد بهداشتی وجود ندارد، گفت: بسته های بهداشتی که شامل وایتکس، ماسک، مایع دستشویی، ژل ضدعفونی کننده و مایع دستشویی بوده توزیع شده که ارزش هر بسته بهداشتی حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان است.

وی اعلام کرد: در حال حاضر، در تدارک دو هزار بسته برای برخی از خانواده های کم برخوردار هستیم که بعضی از اقلام آن تهیه شده و منتظر هستیم مابقی اقلام به دست ما برسد تا بسته بندی شوند و بین خانواده ها توزیع کنیم.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت با تأکید بر ضرورت همکاری مردم برای رعایت توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی مسئولان نظام سلامت کشور، گفت: اگر مردم همکاری لازم را نداشته باشند قطعا مبارزه با این ویروس زمان بیشتری می برد، این درحالی است که اگر مردم در خانه ها بمانند، سفرها را به زمان دیگری موکول کنند و مسائل بهداشتی را رعایت کنند می توانیم در آینده نزدیک شاهد ریشه کن شدن این بیماری باشیم.

طوفان همدلی، پویش مردمی برای مقابله با کرونا

نادر گیویان پور، رئیس مجمع سازمان‌های مردم نهاد استان اصفهان نیز در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به راه اندازی پویشی با عنوان طوفان همدلی با کمک سازمان‌های مردم نهاد و خیران، گفت: ظرفیتی ایجاد شده که ۸ خط تولید به صورت کارگاه منسجم و منظم در حال فعالیت برای تولید ماسک و اقلام مورد نیاز بهداشتی هستند و ارتباط سازمانی برای تامین نیازهای بیمارستان‌ها و مقابله با کرونا ایجاد شده است.

گیویان‌پور با تاکید بر اینکه پویش طوفان همدلی کاملا نظامند و مردمی بوده و این جریان با همکاری همه مجموعه‌های دغدغه‌مند و داوطلب انجام می‌شود، استفاده از چرخ‌ خیاطی‌های دستی برای تولید ماسک‌های پارچه‌ای و قابل شست‌وشو در کارگاه‌های کوچک را مثالی از مردمی بودن این پویش دانست.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر مجمع جوانان اصفهان با ظرفیتی که در اختیار دارد برای تامین نیازهای ملی فعالیت می‌کند، نمونه‌هایی از محصولات تولیدی را برای استان‌های لرستان و کرمانشاه ارسال کردیم و پس از تایید دانشگاه های علوم پزشکی این استان‌ها محصولات بهداشتی تولید اصفهان را برای آن‌ها ارسال می کنیم.

تهیه آب میوه طبیعی برای بیماران و کادر درمان

همچنین حمیدرضا اسماعیلی، دبیر اتحادیه فرش ماشینی و تزئینات داخلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت‌های مهر پویش، اظهار کرد: مهر پویش از حدود ۴ سال قبل شروع به فعالیت‌های مردمی همچون تهیه بسته‌های امداد به مردم مناطق محروم و نیازمندان کرده و همزمان با شروع فراگیری ویروس کرونا و احساس نیاز در جامعه، در این عرصه نیز وارد شدیم.

وی در ادامه گفت: طبق نتایج نیازسنجی تشخیص داده شد که در شرایط فعلی برخی بیمارستان‌ها به آب میوه طبیعی نیاز دارند، پس با همراهی گروهی از همکاران داوطلب در اتحادیه فرش ماشینی و اعضای پویشی دیگر به نام پویش همدلی که از تعدادی از بچه‌های جهادگر تشکیل شده برای کمک رسانی دست به کار شدیم.

اسماعیلی افزود: بسته های تغذیه را به بیمارستان عیسی بن مریم تحویل داده‌ایم، و در حال آماده کردن آب میوه‌ها هستیم. ضمن اینکه همه نکات بهداشتی در این فرآیند رعایت می‌شود و مسئولان بیمارستان بر کار ما نظارت دارند، حتی پیشنهاد شد که در زیر زمین و قسمت آشپزخانه بیمارستان مستقر شویم و کار را در بیمارستان ادامه دهیم، اما هنوز این کار عملی نشده است.

وی با بیان اینکه بسته‌های تغذیه حدود ساعت ۷ شب آماده شده و ما ساعت ۸ به مسئول بیمارستان تحویل می‌دهیم، ادامه داد: قبل از اینکه بسته‌ها به دست کادر درمانی و بیماران در بیمارستان برسد، توسط مسئول بیمارستان بررسی می‌شود و همیشه تایید کرده اند که گروه مهر پویش نکات بهداشتی را به خوبی رعایت می کند.

کمک به مهر پویش از طریق فضای مجازی

وی در مورد تعداد فعالانی که به جمع مهر پویش پیوسته و فعالیت می‌کنند، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر  از طریق فضای مجازی به صورت مالی به مهر پویش کمک می‌کنند و مجریان این طرح حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر هستند که از اعضای زیر مجموعه اتحادیه فرش ماشینی و دوستان فعال در پویش همدلی هستند.

دبیر اتحادیه فرش ماشینی و تزئینات داخلی خاطرنشان کرد: تا ۳ یا ۴ روز آینده مهر پویش تنها طرح آبمیوه‌های طبیعی را اجرا می‌کند، اما بعد از آن به تهیه بسته‌های بهداشتی می‌پردازیم که شامل مواد ضد عفونی کننده، ماسک، دستکش و  مواردی از این قبیل است که در مناطقی که نیاز بیشتری احساس می‌شود توزیع خواهد شد.

همه اینها تنها بخش کوچکی از اقدامات خیرخواهانه مردم اصفهان است که دیده شده و از طریق رسانه ها بازتاب داده می شود، اما در این روزها برای مقابله با ویروس کرونا افراد و تشکل های بسیار زیادی آستین همت بالا زده و وارد عرصه مقابله با این ویروس شده اند که بسیاری از آن‌ها ناشناس در گوشه و کنار شهر مشغول فعالیت هستند، به این امید که با همت جمعی بتوان کرونا را شکست داد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 16

آغاز فعالیت مرکز نوآوری لجستیک هوشمند پست اصفهان

منتشر شده

در

توسط

آغاز فعالیت مرکز نوآوری لجستیک هوشمند پست اصفهان

ایسنا/اصفهان مرکز نوآوری لجستیک هوشمند و تجارت الکترونیک پست استان اصفهان به عنوان نخستین رویداد کارآفرینی و نوآوری پست استان فعالیت خود را آغاز کرد.

مرکز نوآوری پست استان اصفهان در حال حاضر دارای بخش‌های کلینیک کسب و کار با هدف ارائه مشاوره کسب و کار و ارائه آموزش های تخصصی در حوزه پست و تجارت الکترونیک و همچنین مرکز جذب و پرورش ایده‌ها با همکاری دانشگاه آزاد اصفهان و شتاب‌ دهندهای فعال استان شروع به فعالیت کرده است.

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به سهم ۸ درصدی استان اصفهان در واحدهای پستی کشور و انتخاب استان به عنوان پایلوت، در راه اندازی مرکز نوآوری افزود: سیاست گذاری این مرکز زیر نظر وزارت ارتباطات و پارک علم و فناوری کشور انجام شده و در راستای تسریع در ارائه خدمات نوین پستی فعالیت خواهد کرد.

به نقل از روابط عمومی پست استان اصفهان، حمید باقری با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال در دنیا، اضافه کرد: برای اینکه از دنیا و کسب و کارها در این زمینه عقب نباشیم ناگزیر به ایجاد فعالیت های نوآوری هستیم.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات بسته بندی در حوزه پست، طراحی اپلیکیشن‌های پیگیری مرسولات پستی، طراحی تمبر دیجیتال از جمله اقدامات اولیه در دستور کار این مرکز است گفت: ارائه پست هوشمند، لجستیک یکپارچه، سیستم‌های پرداخت، حمل و نقل پاک و برقی، سکوی تجارت الکترونیک و استفاده از فناوری‌های حمل و نقل پیشرفته هوشمند از جمله ویژگی‌ها و کارکردهای این مرکز در استان است.

به گفته مدیرکل پست استان اصفهان، بخش‌های خصوصی در طرح ستاپ(سکوی تجارت الکترونیک پست) و این طرح، به عنوان بازوی توانمند پست قرار می‌گیرند و به تحقق تجارت الکترونیک کمک می‌کنند و امیدواریم همه فعالان نفش آفرین حضور پیدا کنند.

وی افزود: پست استان با ۹۹۷ واحد پستی سهم هشت درصدی از واحدهای پستی کشور را به خود اختصاص داده است و در زمان حاضر یکی از استان های شاخص در امر ارتباطات و شبکه پستی کشور محسوب می‌شود.

باقری گفت: لجستیک هوشمند و توسعه تجارت الکترونیک موجب افزایش سرانه مرسولات و توسعه محصول(ترافیک پستی) را به دنبال خواهد داشت که در این زمینه هم از ورود و همکاری شتاب دهنده‌ها و کسب و کارها استقبال می‌کنیم.

به گفته این مسئول، در حال حاضر جهت استقرار شتابده‌ها و دفاتر مشاوره و آموزشگاه‌های تخصصی در این مرکز فراخوان عمومی اعلام شده است که تاکنون استقرار یک شتاب دهنده تصویب شده است و یک مرکز آموزشی و یک مرکز مشاوره نیز تقاضای خود را جهت استقرار به مرکز نوآوری اعلام کرده اند که روند استقرار آنها نیز در حال پیگیری است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 16

کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته خواهد شد

منتشر شده

در

توسط

کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته خواهد شد

ایسنا/هرمزگان فرمانده انتظامی استان با اشاره به قاطعیت پلیس در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از کلیه مسافران نوروزی خواست با پایان دادن به سفر خود، هرچه سریعتر برنامه بازگشت به شهر محل سکونت خود را تنظیم کنند.

سردار غلامرضا جعفری ظهر امروز(هشتم فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی و اجرای تشدید محدودیت های تردد، از شهروندانی که به مسافرت رفته اند، خواست ضمن لغو کردن سفر خود به خانه بازگردند.

وی افزود: باتوجه به شیوع روزافزون ویروس کرونا در کشور، پلیس هرمزگان همراه با دستگاه‌های مرتبط، طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری را با قاطعیت اجرا می کند و از هم استانی های عزیز و مسافرانی که به هرمزگان مسافرت کرده اند می خواهیم در این خصوص با پلیس خدمتگزار خود، همکاری کنند.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: شهروندان برای حفظ سلامتی خود و سایر هموطنان و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، در خانه بمانند و مسافران نوروزی که در استان حضور دارند هرچه سریعتر به استان محل سکونت خود بازگردند.

وی با تاکید بر همکاری شهروندان با پلیس در ریشه کنی ویروس کرونا، افزود: توجه به شعار “ما در خانه می مانیم” و “به خانه برگردیم” در این ایام برای پیشگیری از شیوع این بیماری بسیار مهم و ضروری است و این امر با تلاش شبانه روزی کارکنان پلیس و تلاش و همراهی شهروندان محقق خواهد شد.

سردار جعفری با بیان اینکه کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی بسته خواهد شد و خودروهای غیر بومی نیز از کنار گذرشهرها استفاده و از استان خارج و از ورود به داخل شهرها خودداری کنند تصریح کرد: پلیس بدون اغماض با خودروهای متخلف برخورد و برابر قانون مشمول ۵ میلیون ریال جریمه نقدی و خودرو متخلف به مدت یک ماه توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان در پایان اجرای این طرح را مطالبه عمومی دانست و عنوان کرد: نیروی انتظامی با قاطعیت کامل این طرح را اجرا می کند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 16

معرفی ۱۰۰ نویسنده در شهر تهران

منتشر شده

در

توسط

معرفی ۱۰۰ نویسنده در شهر تهران

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات با اشاره به نمایش بیش از دوهزار کتاب از ۱۰۰ نفر از نویسندگان ایران در بیش از ۶۰۰ تابلو شهری و عرشه پل در سطح شهر تهران گفت: این شروع اقداماتی است تا شهر به فضایی زیبا، فرهنگی و مفتخر به نویسندگان حوزه‌های مختلف تبدیل شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از ستاد خبری بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران، علی‌ رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و دبیر بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران) در نشست معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با خبرنگاران حوزه کتاب که در روز ۲۷ آبان ۱۴۰۰ برگزار شد، با اعلام خبر آغاز طرح «پاییزه کتاب ۱۴۰۰» از ۲۹ آبان، گفت: هم‌اکنون بیش از ۹۷۰ کتابفروشی در سراسر کشور عضو این طرح شده‌اند. به کتابفروشی‌هایی که در خارج از مراکز استان‌ها قرار دارند، اعتبار بیشتری اختصاص داده‌ایم و علاوه بر این تلاش کردیم در ۱۰۰ شهر از مناطق کمتر برخوردار کتاب‌فروشی‌هایی را فعال کنیم و اعتبار بیشتری برای آن‌ها درنظر بگیریم.

او افزود: مجموع اعتبار طرح «پاییزه» کمتر از طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ نیست اما نحوه توزیع آن متفاوت است. نحوه توزیع یارانه‌ها تغییر کرده است و تلاش کردیم یارانه‌ها به سمت مناطقی برود که تاکنون کمتر از این یارانه‌ها استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران درباره برپایی نمایشگاه کتاب در استان‌ها نیز اظهار کرد: بنا داریم بخش فروش و عرضه این نمایشگاه‌ها را به صورت مجازی برگزار کنیم. یکی از مهم‌ترین دلایل این اقدام، ایجاد عدالت در دسترسی به همه ناشران و توزیع یارانه‌های کتاب به همه اقشار  مردم است. زمانی که نمایشگاه‌های استانی را در مرکز استان (به ویژه در استان‎های بزرگ) برگزار می‌کنیم، در شهرستان‌ها امکان مراجعه افراد به این نمایشگاه‌ها بسیار کم است. بنابراین بخش فروشگاهی نمایشگاه‌های مجازی را به منظور استفاده همه مردم آن استان در تمام مناطق فعال می‌کنیم.

او افزود: با همت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و خانه کتاب و ادبیات ایران، موضوع نشست‌ها و شور و شعف فرهنگی در استان‌ها و دیگر مواردی که تا به الان بخش جنبی بوده است‌، تبدیل به بخش اصلی ‌می‌شود. به این صورت به جای درگیرشدن در یک فعالیت اجرایی طاقت‌فرسا، بخش‌های جنبی را به بخش‌های اصلی تبدیل می‌کنیم. مانند نشست رونمایی، بحث و بررسی در مورد کتاب،  تبلیغات محیطی و …. نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان در نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود و تا پیش از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاه‌های استانی دیگری نیز در یکی از استان‎ها برگزار خواهد شد و به تدریج در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

دبیر بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران در ادامه با تقدیر از فعالیت‌های تمام رسانه‌ها و سازمان صداوسیما در هفته کتاب گفت: در این هفته اقدام بی‌نظیری در سطح شهر تهران انجام شد و بیش از دوهزار کتاب از ۱۰۰ نفر از نویسندگان کشورمان در بیش از ۶۰۰  تابلو شهری و عرشه پل  به نمایش عمومی گذاشته شد. تاکنون چنین اقدامی برای معرفی مفاخر اهل قلم و نویسندگان کشور انجام نگرفته بود. این اقدام نتیجه همگرایی چند دستگاه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه کتاب و ادبیات ایران، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سازمان زیباسازی شهرداری تهران است. این آغاز اقداماتی است تا شهر به فضایی زیبا و فرهنگی تبدیل شود. امیدواریم با توجه به الگودهی تهران، در سایر شهرها نیز شاهد چنین اتفاق عظیمی باشیم و نویسندگان و مفاخر ادبی معرفی شوند.

او افزود: این اقدام برای به نمایش گذاشتن کتاب است تا در مقابل چشمان مخاطبان قرار بگیرد. همان‌طور که معاون محترم امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کردند ما باید در زمینه در دسترس بودن و در  برابر چشم بودن کتاب تلاش کنیم. کتاب مانند کالاهای دیگر نیست که فقط لازم باشد، بگوییم: کتاب بخوان؛ بلکه نیاز است کتاب خوب به مردم معارفه و ترویج شود تا به سمت آن بروند.

رمضانی سپس مهم‌ترین حلقه مفقوده کتاب در کشور را مساله ترویج دانست و گفت: حوزه‌های دیگر در این سال‌ها حمایت‌هایی داشته‌اند اما به ترویج، توجه کمتری شده است. بال پرواز کتاب رسانه‌ها هستند و رسانه‌ها باید کمک کنند کتاب از ذهن نویسنده، دفتر و انبار ناشر، قفسه کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها به خانه‌های مردم  برود و خوانده شود.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، این اقدامات را موجب اهمیت پیداکردن کتاب دانست و افزود: پیش از این در تبلیغات شهری و صداوسیما محصولات تجاری تبلیغ می‌شد و تبلیغات حوزه فرهنگی بیشتر به  فیلم‌های سینمایی یا در حوزه کتاب به پوستر «هفته کتاب» محدود می‌شد. اما الان چهره نویسندگان، کتاب‌ها و آثارشان به نمایش گذاشته شده است و امکان خرید این کتاب‌ها در طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ از کتابفروشی‎ها فراهم شده است. این اقدام بزرگ مقدمه کارهای بزرگ دیگری از همین گونه خواهد بود.

بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه آغاز شده و تا یکم آذرماه ١٤٠٠ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُر کنیم» در سراسر کشور ادامه دارد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها