کد خبر : 206500
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲

دو بیماری چشمی جداگانه ممکن است در دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن نقش داشته باشند

دو بیماری چشمی جداگانه ممکن است در دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن نقش داشته باشند

به گزارش خبر روز و به نقل از news-medical بر اساس یک مطالعه جدید از بیمارستان چشم و گوش نیویورک در کوه سینا، دو بیماری چشمی جداگانه ممکن است به دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD) که یکی از علل اصلی نابینایی در ایالات متحده است، کمک کنند. این تحقیق که در 9 ژانویه در

به گزارش خبر روز و به نقل از news-medical بر اساس یک مطالعه جدید از بیمارستان چشم و گوش نیویورک در کوه سینا، دو بیماری چشمی جداگانه ممکن است به دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD) که یکی از علل اصلی نابینایی در ایالات متحده است، کمک کنند.

این تحقیق که در 9 ژانویه در Eye منتشر شد، اولین تحقیقی است که نشان می‌دهد دو نوع مختلف رسوب در شبکیه ممکن است به AMD اولیه کمک کنند، که می‌تواند به AMD پیشرفته و نابینایی پیشرفت کند. این دو بیماری با مداخله زودهنگام مناسب برای جلوگیری از کاهش بینایی و سایر عوارض به طور جداگانه قابل تشخیص، مطالعه و درمان هستند.

دژنراسیون ماکولا وابسته به سن ناشی از آسیب به ناحیه مرکزی شبکیه به نام ماکولا است که مسئول خواندن و رانندگی بینایی برای رانندگی است، طبق گفته مراکز، نزدیک به 20 میلیون آمریکایی 40 ساله و بالاتر با نوعی AMD زندگی می کنند. کنترل و پیشگیری از بیماری. AMD در شکل اولیه خود در حال حاضر به عنوان یک بیماری منفرد با رسوبات حاوی کلسترول در نظر گرفته می شود. این رسوبات به نام‌های دروسن و رسوبات دروزنوئید زیر شبکیه (SDD) شناخته می‌شوند. AMD اولیه ممکن است به دو شکل پیشرفته به کوری تبدیل شود که معمولاً AMD مرطوب و خشک نامیده می شود. فرم خشک پیشرفته را متخصصان چشم نیز آتروفی جغرافیایی (GA) می نامند.

برای جلوگیری از کاهش بینایی، می توان با مکمل های ویتامینی مناسب، تشکیل دروزن را کاهش داد. در حال حاضر، هیچ درمان شناخته شده ای برای SDD ها وجود ندارد و آنها تهدید بیشتری برای AMD پیشرفته هستند. با این حال، در یک مطالعه قبلی اخیر، دکتر اسمیت و تیمی از محققان کوه سینا دریافتند که بیماران مبتلا به SDD احتمالاً به دلیل نارسایی قلبی و حملات قلبی، یا بیماری پیشرفته دریچه قلب، یا سکته های مغزی مرتبط با بیماری شریان کاروتید، دچار آسیب قلبی می شوند.

“ما فکر می کنیم SDD ها ناشی از کمبود جریان خون به چشم ناشی از این بیماری های عروقی است. بنابراین ما معتقدیم که به بیماران مبتلا به SDD باید هشدار داده شود که ممکن است بیماری های قلبی ناشناخته تهدید کننده زندگی داشته باشند که باید ارزیابی و درمان شوند. تحقیقات بیشتر باید انجام شود. در زنان و گروه‌های محروم انجام می‌شود که نادیده گرفته شدن بیماری قلبی یک مسئله جدی است. اسکن‌های چشمی برای SDD و آزمایش‌های معمول کلسترول خون می‌تواند این مشکل را برطرف کند. علاوه بر این، درمان بیماری قلبی عروقی و بازگرداندن خون چشم نیز ممکن است به SDD کمک کند. این کار باید باعث شود متخصصان شبکیه به دنبال دروسن و SDD با توموگرافی انسجام نوری (OCT)، یک تکنیک استاندارد تصویربرداری شبکیه، برای بهترین مشاوره با بیماران هستند.

پژوهش جدید اتوفلورسانس را اندازه گیری کرد و اسکن OCT را در 18 بیمار (32 چشم) مبتلا به AMD پیشرفته و آتروفی جغرافیایی (GA) ارزیابی کرد. از آنجایی که GA می تواند در چندین ناحیه از شبکیه رخ دهد، محققان 52 ناحیه GA را به طور کلی تجزیه و تحلیل کردند. آنها همچنین تنها بیمارانی را انتخاب کردند که در سه سال گذشته اسکن OCT داشتند تا بتوانند تعیین کنند که آیا مناطق بیمار با دروسن، SDD یا هر دو شروع شده است. 18 مورد از این مناطق از دروسن، 12 منطقه از SDD ها و 22 منطقه از مخلوطی از دروسن و SDD منشأ گرفته اند. سپس این تیم با یک نورسنج بسیار حساس، روشنایی نور فلورسنت را که از این مناطق می‌آمد اندازه‌گیری کردند. آنها دریافتند که در بیماران مبتلا به SDD در مقایسه با بیماران مبتلا به دروسن دو برابر روشن تر است. به طور خاص، خوانش روشنایی در افراد SDD به طور متوسط 72 و در افراد دروسن 36 بود، که مقادیر در گروه مختلط در بین آنها قرار می گرفت.

دکتر اسمیت می گوید: “همه این اعداد به یک واقعیت اساسی تبدیل می شوند: دو بیماری مختلف در AMD وجود دارد، یکی با drusen و دیگری با SDD.” “خبر خوب برای بیماران و متخصصان چشم این است که در کلینیک، برای اینکه بدانیم بیمار دارای کدام نوع AMD است، نیازی به اندازه گیری های پیشرفته AF نخواهیم داشت. همانطور که تحقیقات ما نشان داد، این دو شکل با drusen و SDDs و آن رسوبات مرتبط هستند. را می توان با تصویربرداری استاندارد شبکیه شناسایی کرد. بنابراین تشخیص نوع AMD که بیمار برای درمان و پیشگیری از بیماری دارد بسیار مهم است.

این مطالعه توسط یک مطالعه آغاز شده توسط محققین داروسازی Regeneron، یک کمک هزینه تحقیق برای جلوگیری از نابینایی، بنیاد ماکولا، یک جایزه چشم پزشکی بایر-گلوبال، و شورای بین المللی چشم پزشکی-فلوشیپ آلکن تامین شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها