با ما همراه باشید

سیاسی

رئیسی: دولت ما دولت دلالی نخواهد بود/ نمی‌توانم درد مردم را ببینم و کاری نکنم

منتشر شده

در

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه «با دوربین» شبکه یک، طی سخنانی اظهار داشت: مردم انگیزه من برای حضور در عرصه انتخابات را می‌دانند؛ این انگیزه فقط دیدنِ مشکلات مردم، رنج‌ها، ناامیدی‌ها و کاستی‌های موجود در زندگانی مردم و سفره آن‌ها نیست، بلکه تلاش برای رفع این مشکلات است.

وی افزود: در مجموعه‌ی دستگاه اداری کشور و دولت امکان خشکاندن ریشه‌های فساد وجود دارد و انگیزه‌ی من برای حضور در این عرصه نیز خواست مردم و اقشار مختلف است. من سرباز نظام و کشور هستم و احساس من این است که پاسخ به خواست شما به‌عنوان نوکرِ مردم، وظیفه من است.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری گفت: من نمی‌توانم این وضع را ببینم و کاری نکنم، با شناخت از مسائل و ظرفیت‌های کشور می‌گویم که بسیاری از این مسائل قابل رفع است. مبارزه با فقر، فساد، تبعیض را به‌عنوان یکی از وظایف مهم خود می‌دانیم و می‌توان این‌کار را در قوه‌ی مجریه انجام داد و ریشه‌کردن فقر امکان‌پذیر است.

رئیسی خاطر نشان کرد: می‌توانیم با کمک یکدیگر، جوانان و اقشار مردم وضعیت کشور را متفاوت کنیم؛ وضع فعلی برای هیچ‌کس قابل قبول نیست و حتما باید این وضع را تغییر داد و این تحول هم نیازمند همکاری و همراهی مردم است. اینجا سخن از جناح، احزاب سیاسی و بگومگوهای سیاسی نیست و سخن از عزم ملی است که مردم نشان داده‌اند که هرکجا اراده‌ی ملی وجود داشته، بسیاری از گره‌ها باز شده و ما توانستیم و ما اصحاب «ما می‌توانیم» هستیم و یأس و ناامیدی در کار ما، جایی ندارد.

وی با اشاره به در پیش بودن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، عنوان کرد: قرار بود عقلانیت، اخلاق، معنویت سنگِ زیربنا باشد و عدالت اجرا شود؛ این خواست مردم و تأکید قانون اساسی است. هرگونه بی‌عدالتی را به هر شکلی مذموم می‌دانیم.

کاندیدای ریاست‌جمهوری تصریح کرد: دولت ما دولت دلالی، رانت‌خواری و پارتی‌بازی نخواهد بود؛ دولت ما دولتِ تولید و فعالیت برای گره‌گشایی از زندگی مردم خواهد بود.

رئیسی در ادامه گفت: ما می‌توانستیم بهتر از این پیش برویم و امروز در این وضعیت نباشیم، من به سراسر کشور رفته‌ام و نباید این میزان از کارگاه‌های تولیدی تعطیلی باشد؛ 40 درصد از ظرفیت تولیدی ما معطل مانده و 70 درصد ظرفیت اقتصادی در حوزه‌های مخلتف می‌تواند اشتغال ایجاد کند.

وی با بیان اینکه اگر من توان و آبرویی دارم از این کشور و برای مردم است و هویت من با مردم شکل گرفته است، خاطر نشان کرد: من نمی‌توانم در اتاقم بنشینم و بین مردم حضور نیابم؛ یک مسئول باید درد مردم را بچشد.

کاندیدای ریاست‌جمهوری اظهار داشت: در کنار داشتن کارنامه، باید برنامه هم داشته باشیم؛ امروز زندگی مردم سه محور اساسی دارد که ما برای برای آن برنامه داریم؛ یکی مسئله معیشت و سفره مردم است که مسئله اول است. مسئله بعدی موضوع کسب‌وکار و مسئله سوم نیز دولت است، دولت توانمند، جهادی و مقتدر مردمی می‌تواند این مشکلات را رفع کند.

رئیسی با اشاره به اینکه رنج مردم از افزایش هزینه‌ها و کاهش درآمدهاست، عنوان کرد: گرانی همه را آزار می‌دهد و برای برای کنترل آن برنامه داریم. نکته بعدی مسئله مسکن است و هزینه مسکن مردم را می‌آزارد و بحث بعدی نیز هزینه سلامت است.

وی افزود: بسیاری از کالاها چندین برابر شده و مردم هر روز با آن مواجه هستند؛ شاهد تورم 320 درصدی در 8 سال گذشته هستیم و این شرایط قابل قبول نیست. امکان تغییر وضعیت وجود دارد و تورم یک رقمی دست‌یافتنی است. کسری بودجه ام‌المصائب کشور است و باید کنترل بشود.

کاندیدای ریاست‌جمهوری بیان کرد: خلق نقدینگی در کشور رخ می‌دهد ولی به طرف تولید نمی‌رود و مشکلات فزاینده‌ای ایجاد می‌کند. کسانی که در بورس سهام دارند، اگر حرکت بورس به تولید کمک کند، روزبه‌روز افزایش در سهام خود را احساس می‌کنند. دولت نباید در بازار مداخله داشته باشد و زنجیره‌‌ی تأمین و تولید تا مصرف باید مورد نظارت قرار بگیرد. شأن دولت هدایت، حمایت و نظارت است و نمی‌شود بازار را دستوری اداره کرد.

رئیسی افزود: کالاهای اساسی نباید وابسته به قیمت ارزمنبع: تسنیم بشود و باید به سمت خودکفایی در این زمینه پیش برویم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: 50 درصد هزینه خانوارها مربوط به مسکن است و برخی می‌گفتند می‌خواستیم در شهر، خانه‌دار شویم ولی الان مستأجر شدن نیز تبدیل به یک آرزو شده است. تولید مسکن یعنی چهار میلیون در چهار سال امکان‌پذیر است و قانون در این زمینه صراحت دارد؛ دولت نسبت به ایجاد مسکن وظیفه دارد.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری درباره سلامت خانواده‌ها بیان کرد: مردم 43 درصد از هزینه را در این‌زمینه پرداخت می‌کنند و امکان کاهش 50 درصد از این هزینه‌ها وجود دارد و شدنی است که میزان پرداختی مردم به 20 درصد برسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در ادامه سخنان خود درباره درآمد خانوار، تصریح کرد: اشتغال باید فعال شود، 40 درصد ظرفیت تولیدی کشور معطل است و ما تاکنون 2000 کارگاه نیمه‌تعطیل را فعال کردیم. نقدینگی باید به سمت تولید برود و اصلاح نظام پولی و بانکی در دستورکار ماست تا تولیدکنندگان مشکلی درباره منابع مالی نداشته باشند. هم‌چنین دیپلماسی اقتصادی باید فعال شود و سهم ما در تجارت منطقه نباید همین 2 درصد باشد و می‌توانیم میزان سهم‌مان را به دو برابر و به 50 میلیارد دلار برسانیم.

وی افزود: منابع منجمد بانک‌ها باید به چرخه‌ی تولید بیاید و با این‌کار، وضعیت تولید متفاوت خواهد شد. باید برای تولید و فعالیت‌های اقتصادی جذابیت ایحاد کنیم تا سرمایه‌ها به سمت ارز، طلا و مسکن و سایر حوزه‌ها نرود.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری بیان کرد: هر شایسته‌ای باید بداند که چه جایگاهی در دولت دارد و هرکس دنبال رانت است، جایگاهی در دولت ندارد و این بحث جناحی و حزبی نیست.  شفافیت و مبارزه با فساد از موضوعات محوری در دولت است و اقدامات دولت باید پشت ویترین قابل دیدن و نقد باشد.

رئیسی با بیان اینکه مردم بدانند که حضور آن‌ها در انتخابات اثربخش است و می‌تواند دولتی قدرتمند را رقم بزند، خاطر نشان کرد: قهر کردن از صندوق رأی و سرنوشت، پذیرفتنی نیست. ما می‌خواهیم دولتی مردمی تشکیل دهیم تا ایرانی قوی بسازیم.  جوانان نیروی عظیمی برای ایجاد تحول در کشور هستند و حضور مردم در عرصه انتخابات اهمیت فراوانی دارد.

وی ادامه داد: محور تحولی ما اجرای عدالت در تمامی حوزه‌ها خواهد بود و ممکن است برخی این مسئله را دیر و دور بپندارند ولی ما این را نزدیک می‌بینیم. کسانی که به هر دلیلی سرخورده شده‌اند، بدانند که با حضور فعال در عرصه انتخابات می‌توان به رفع مشکلات پرداخت. رفع آسیب‌های اجتماعی، مسئله طلاق، اعتیاد و حاشیه‌نشینی و سایر مسائل فرهنگی با حضور و همکاری مردم مقابل رفع است.

منبع: تسنیم

سیاسی

واکنش خطیب‌زاده به یک بیانیه مداخله‌جویانه درباره وقایع خوزستان

منتشر شده

در

توسط

واکنش خطیب‌زاده به یک بیانیه مداخله‌جویانه درباره وقایع خوزستان

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان نسبت به بیانیه مداخله‌جویانه و سیاسی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد پیرامون وقایع خوزستان واکنش نشان داد.

به نقل از وزارت امورخارجه، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه مداخله‌جویانه و سیاسی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد پیرامون وقایع خوزستان، اظهار داشت: بیانیه کمیسر درباره وقایع اخیر خوزستان از جهت میزان بی‌اعتباری و آلوده بودن به اتهامات واهی و اطلاعات نادرست تأسف‌بار است.

وی در ادامه افزود: اتهامات وارد شده بدون توجه به تلاش‌های وسیع مقامات دولتی، قضائی، امنیتی و رسانه‌ای کشور برای کاهش آلام مردم این استان و برطرف کردن معضلات موجود، مهم‌ترین گواه بر سیاسی بودن و بی‌اعتباری این بیانیه است و از این لحاظ، بیانیه کمیسر عالی بیش از آنکه سخنان یک مقام بین‌المللی حقوق بشری باشد، بیشتر شبیه یک اعلامیه سیاسی با ادبیات خصمانه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه، اظهارنظر غیر کارشناسانه و مغرضانه در خصوص مدیریت منابع آب کشور را نه در حیطه مسئولیت کمیسر دانست و نه نهاد تحت مسئولیت وی را دارای وجاهت و شأنیتی برای اظهارنظر در این خصوص ارزیابی کرد و بیان داشت: بحران آب ایجاد شده در خوزستان نتیجه سلسله‌ای از پدیده‌های طبیعی، به‌ویژه خشکسالی سال جاری و همچنین یکی از پیامدهای اقدامات قهرآمیز یکجانبه‌ای است که بر کشورمان تحمیل شده و مانع از انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری در بخش آب در خوزستان شده است و سؤال اینجاست که چرا کمیسر اینچنین بی‌پروا تحریم‌های غیرقانونی تحمیل شده از سوی آمریکا علیه ملت ایران که منجر به نقض بسیاری از حقوق‌بنیادین بشر این ملت سرافراز شده است را تاکنون محکوم نکرده و تنها به بیان معدود جملاتی کوتاه و کمرنگ کفایت نموده است!؟

خطیب‌زاده تأکید کرد: به نظر می‌رسد تلاش دفتر کمیسر برای اقلیت‌سازی و ایجاد تفرقه میان ملت یکپارچه ایران در راستای برنامه سیاسی معدودی از دولت‌های خاص باشد که عداوتشان با ملت ایران بر کسی پوشیده نیست و این دولت‌ها، همان سوء‌استفاده‌کنندگان از مفهوم والای حقوق بشر و حامیان اصلی قطعنامه‌های سیاسی ضد حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر و مجمع عمومی سازمان ملل متحد هستند.

وی با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی ایران برای حق تجمع مسالمت‌آمیز شهروندانش احترام قائل بوده و در بالاترین سطح، مقامات کشور وجود مشکل آب در منطقه و حق اعتراضات مسالمت‌آمیز را به رسمیت شناخته‌اند، افزود: حضور پلیس و نیروی انتظامی در چنین تجمعاتی به منظور پیشگیری از اغتشاشات و آسیب به مردم و اموال عمومی، براساس عرف و مقررات بین‌المللی امری قانونی و پذیرفته شده بوده و در عین حال شهادت یک مأمور پلیس و مجروح شدن تعداد دیگری، نشان از رخنه عوامل وابسته به بیگانه در صفوف معترضین به منظور فتنه‌افروزی و ایجاد درگیری‌های تصنعی دارد.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

سرلشکر سلامی کسب مدال طلای جواد فروغی را تبریک گفت

منتشر شده

در

توسط

سرلشکر سلامی کسب مدال طلای جواد فروغی را تبریک گفت

فرمانده کل سپاه در پیامی کسب مدال طلای جواد فروغی در المپیک توکیو ۲۰۲۰ را تبریک گفت.

 به نقل از سپاه‌نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی کسب مدال طلای جواد فروغی در المپیک توکیو ۲۰۲۰ را تبریک گفت.

متن پیام تبریک سردار سلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

موفقیت غرورانگیز ورزشکار برومند بسیجی، پاسدار رشید انقلاب اسلامی و مدافع فداکار عرصه سلامت ” جواد فروغی ” در کسب مدال طلای تیراندازی با تپانچه در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به محضر مبارک رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، ملت شریف و قهرمان ایران، جامعه ورزش کشور و خانواده مکرم وی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

امیدوارم صعود افتخارآفرین این جوان مومن و متعهد به آرمان‌های دینی، انقلابی و ملی بر بلندای المپیک، سرآغاز پیروزی‌های درخشان و تاریخ‌سازی‌های جدید کاروان ورزشی کشورمان در این آوردگاه مهم و خطیر برای اعتلای بیش از پیش نام مقدس ایران و ایرانی در سپهر جهانی قرار گیرد.

سرلشکر پاسدار حسین سلامی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

توسعه فناوری اطلاعات موجب شفافیت و عدالت اجتماعی شد

منتشر شده

در

توسط

توسعه فناوری اطلاعات موجب شفافیت و عدالت اجتماعی شد

رئیس‌جمهور گفت: با ایجاد شفافیت می‌توان در مسیر مبارزه با فساد گام برداشت و شفافیت بدون دسترسی به فناوری اطلاعات تقریباً ناممکن است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در آخرین جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم با اشاره به برگزاری بیست و دو جلسه این شورا، اظهار داشت: با مصوبات این جلسه یکی از پایه‌های حرکت در مسیر توسعه فناوری اطلاعات ایجاد شد.

وی خاطر نشان کرد: اگر پایه‌های اصلی فضای مجازی را زیرساخت، شبکه و سپس آشنایی و همکاری مردم بدانیم، قطعاً پایه چهارم، مقررات و شیوه‌نامه‌هایی است که حرکت در مسیر فناوری اطلاعات را در مسیر درست قرار می‌دهد.

رئیس‌جمهور افزود: در طول این مدت در جلسات شورای اجرایی فناوری اطلاعات در کنار شورای عالی فضای مجازی و همچنین جلسات دولت و مجلس و سایر جلسات مرتبط تلاش شد تا این مسیر برای مردم هموار شود.

روحانی با بیان اینکه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، بیش از آنچه در دولت‌های قبل در زمینه فناوری اطلاعات تلاش شده بود، اقدامات مستمری انجام شده است، گفت: اگر چه در این زمینه‌ها به طور کامل اتفاق اندیشه، فکر و نظر وجود نداشت، اما در عین حال حرکت بزرگی را در کنار یکدیگر شروع کردیم و این مسیری است که همه کشورها و ملت‌ها ناچارند در آن گام بردارند.

وی با ذکر این نکته که فضای مجازی، فضای سایبری، اقتصاد دیجیتال و انقلاب اطلاعات در دنیای امروز یک واقعیت است و نمی‌توان از آن فاصله گرفت، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در این مسیر با سرعت حرکت کنیم، بدون استفاده از فناوری اطلاعات امکان‌پذیر نیست و چنانچه این فناوری کنار گذاشته شود، دریافت و ارائه خدمات از طرف دولت به سرعت امکان نخواهد داشت.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: در دوران کرونا میلیون‌ها خدمت از طریق فضای مجازی در کوتاه‌ترین زمان به مردم ارائه شد و لازمه این کار فراهم بودن زیرساخت‌ها و امکانات لازم بود که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با جدیت مورد توجه قرار داشت.

روحانی گفت: با توسعه فناوری اطلاعات، عدالت اجتماعی و نزدیکی بین شهر و روستا در این زمینه برقرار شد، به نحوی که امروز بیش از ۹۸ درصد مردم روستا هم می‌توانند از خدمات ارائه شده در این فضا استفاده کنند.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم با فساد و رانت هم مبارزه کنیم، باز هم راه آن استفاده از فناوری اطلاعات و فضای مجازی است، گفت: با ایجاد شفافیت می‌توان در مسیر مبارزه با فساد گام برداشت و شفافیت بدون دسترسی به فناوری اطلاعات تقریباً ناممکن است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه سلامت الکترونیک از بخش‌های مهمی بود که در بستر فناوری اطلاعات ایجاد شد، اظهار داشت: امروز سلامت مردم به نوعی در بستر فضای مجازی انجام می‌شود و مردم با کارت سلامت و بهداشت می‌توانند به راحتی امور خود را انجام دهند و با استفاده از فضای مجازی می‌توانند خدمات سریع‌تر و دقیق‌تری دریافت کنند.

روحانی افزود: با استفاده از فناوری اطلاعات می‌توان مواد اولیه، دارو، تجهیزات و حتی تخت‌های بیمارستانی و نیز نیروی انسانی متخصص مورد نیاز را به موقع تأمین کرد.

وی با بیان اینکه امروز در حوزه اشتغال صدها هزار شغل و میلیون‌ها جوان مشغول به کار هستند، گفت: اینکه امروز تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان نسبت به آغاز دولت یازدهم بیش از صد برابر افزایش یافته است، همه در سایه بهره‌برداری از فناوری اطلاعات است و استفاده از این فضا می‌تواند بستری برای توسعه علم و دانش در سایر رشته‌ها هم باشد و در این زمینه اقدامات بسیار خوبی در ۸ سال گذشته شروع شده است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: امروز ارائه خدمات مجازی از طریق دستگاه‌های دولتی به بیش از ۷۰ درصد رسیده است و می‌توان سرعت این خدمات را افزایش داد و براساس گزارشی که در جلسه ارائه شد، سازمان تأمین اجتماعی ۳۰ نوع خدمت را از طریق فضای مجازی ارائه می‌دهد و ۷۰ میلیون جمعیت بدون اینکه نیاز باشد از خانه خارج شوند، می‌توانند با موبایل خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

روحانی خاطر نشان کرد: در موضوع کرونا با وجود همه مشکلات و غم‌ها، گرفتاری‌ها و فشارهایی که به مردم، کسب و کار و مدافعان سلامت وارد شد با استفاده از فناوری اطلاعات، اقدامات بسیار مثبت و ارزشمندی نیز انجام گرفت، به‌گونه‌ای که بیش از ۲۰ میلیون خانوار توانستند بدون مراجعه حضوری وام بانکی دریافت کنند و برای سهام عدالت و پرداخت اقساط آن و بهره‌مندی مردم از بورس خدمات قابل توجهی از طریق فضای مجازی ارائه گردید.

وی اضافه کرد: بی‌تردید می‌توان در آینده کاری کرد که همه خدمات مهم از مالیات تا عوارض شهرداری و دریافت مجوزهای گوناگون از دستگاه‌های مختلف، از طریق فضای مجازی با کمترین زمان و پایین‌ترین قیمت انجام شود و اساساً یکی از قواعد فضای مجازی دریافت سریع‌تر خدمات با قیمت ارزان و البته با اطمینان بیشتر است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: وزیران وزارت ارتباطات در دولت‌های یازدهم و دوازدهم همه توان خود را بکار گرفتند تا زیرساخت‌ها و شبکه ملی اطلاعات را مهیا سازند و با اقدامات انجام شده برای داده‌ها در کشور امنیت ایجاد کنند، چرا که سرورهای آن در داخل کشور مستقر شد.

روحانی با اشاره به اینکه اگر در دوره کرونا بستر مناسبی برای فضای مجازی وجود نداشت، دانش‌آموزان و دانشجویان به طور کامل از خدمات فرهنگی و آموزشی محروم می‌شدند، اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه شاد توانست برای دانش‌آموزان و معلمین شادی‌آفرین باشد و از طرفی عدالت آموزشی فراهم شد به نحوی که دانش‌آموز روستایی نیز می‌توانست از تدریس معلم خوب بهره‌مند شود.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات بخش خصوصی و دولتی در توسعه فضای مجازی، گفت: با تلاش کارشناسان و متخصصان بخش خصوصی، سامانه‌های با ارزشی در حوزه‌های مختلف در کشور بوجود آمد و به واسطه سامانه سلامت و سامانه تجارت خدمات بسیار بزرگی در ۸ سال گذشته به مردم ارائه گردید.

رئیس‌جمهور گفت: مردم در این مدت با فکر و عملشان با اقدامات دولت در توسعه فضای مجازی همراهی و همکاری داشتند و بی‌تردید اگر این همراهی‌ها نبود، نمی‌توانستیم این گشایش‌ها را در فضای مجازی ایجاد کنیم.

روحانی تصریح کرد: امروز این کار بزرگ در مسیر خود قرار گرفته است و تردید ندارم دولت‌های آینده همین مسیر را ادامه خواهند داد، چرا که این خواست و نیاز مردم بوده و راه جایگزینی برای آن وجود ندارد.

در این جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید برای توسعه و گسترش فناوری اطلاعات و استفاده از فضای مجازی برای ارائه خدمات گوناگون به مردم، گفت: در توسعه و تسریع جایگاه فناوری اطلاعات و توسعه و تکمیل زیرساخت‌های آن رئیس‌جمهور محترم نقش تأثیرگذاری داشتند.

در آخرین جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم همچنین در حضور رئیس‌جمهور، از سامانه‌های یکپارچه خدمات دستگاه‌های اجرایی و سامانه جامع مدیریت نظام اداری، ۳۰ خدمت الکترونیکی سازمان تأمین اجتماعی، سامانه سفته و برات الکترونیکی و کارت اعتباری، سامانه‌های الکترونیکی سازمان بازنشستگی کشوری، فاز اول پایانه‌های فروشگاهی و نسخه‌نویسی الکترونیکی و نسخه‌پیچی الکترونیکی در مراکز سطح یک دولتی رونمایی شد.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها