با ما همراه باشید

سیاسی

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: انتقام بی اعتمادی دولت‌های قبلی را نباید از دولت آینده بگیریم

منتشر شده

در

از اصفهان ، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی نماینده در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در گلستان شهدای اصفهان اظهار داشت: 32سال پیش، عالم تشیع سوگوار عروج ملکوتی احیاگر مکتب امام صادق(ع) حضرت امام خمینی(ره) شد.

وی بیان کرد: موضوعی که داغ از دست دادن امام خمینی(ره) را برای امت اسلامی قابل تحمل کرد، انتخاب رهبر به عنوان خلف صالح امام بود که اکنون با سپری شدن 32 سال از این انتخاب، همه دنیا شاهد هستند که مقام معظم رهبری، نظام اسلامی را از عقبه‌های خطرناک به سلامت عبور دادند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: 57سال پیش، نهضت 15خرداد به علمداری امام خمینی(ره) شکل گرفت و نقطه عطفی برای آغاز حرکت انقلابی ملت ایران اسلامی و درنهایت منجر به تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران شد.

وی عنوان کرد: این حکومت رایگان به دست نیامده است و هزینه گرانی بابت آن پرداخت شده که گوشه‌ای از آن هزینه شهدایی هستند که در گلستان شهدا آرمیده و مارا رصد می‌کنند که با میراث آنان و امام چه می‌شود.

حجت الاسلام محمدحسنی تصریح کرد: امروزه ملت ایران و اسلام تمام دارایی‌های خود را در حوزه عزت، اقتدار، استقلال، امنیت و هرچه هست مدیون ایثار و فداکاری شهیدان و صبر پدران و مادران و خانواده‌های آنان هست.

وی افزود: صاحب اصلی این کشور شهدا و خانواده‌های آنان هستند، ما همه ریزه خوار خوان شهداییم و افتخار می‌کنیم به اینکه در کشورمان از این جوانان مبارز، فداکار و ازخود گذشته برخوردار هستیم که جان خود را فدا کردند تا ما با آرامش زندگی کنیم.

نماینده ولی فقیه در ارتش بیان کرد: اگر خون پاک جوانان نبود امروز از ایران و اسلام خبری نبود بنابراین ما همه دارایی‌های خود را بدهکار شهدا و مجاهدان در راه خدا هستیم.

وی ادامه داد: 43سال است که نگذاشتند ملت ایران تحقیر شود بلکه این ایران بود که به برکت مجاهدان در راه خدا، دشمن را در همه جبهه‌ها تحقیر کرد و اراده ملت ایران را بر آنان تحمیل کردند.

حجت الاسلام محمدحسنی پیرامون وصیت‌نامه امام خمینی(ره) و موضوعاتی که در آن بیان شده است، اظهار داشت: وصیت نامه امام خمینی(ره) را مطالعه کنید که نقشه راه ما برای حراست و صیانت از دستاوردهای انقلاب است.

وی به نقل از امام خمینی(ره) که در وصیت‌نامه خود توصیه‌های بسیاری به مردم کرده بود، بیان کرد: به همه ملت عزیز ایران توصیه می‌کنم قدردان نعمتی که با جهاد عزیز خود و خون جوانان به دست آوردید باشید و از آنان حفاظت و پاسداری کنید و در راه این امانت بزرگ خداوندی کوشش کنید.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این انقلاب امانت خون شهیدان در دستان ماست که ما برطبق تعبیر قرآن وظیفه داریم مثل جان خود این امانت را پاس بداریم تا به اهل آن که مصداق این امانت وجود ولی عصر هستند بسپاریم.

وی بااشاره به توصیه بعدی امام خمینی(ره) افزود: حفظ انگیزه الهی در مسیر انقلابی‌گری باعث پیروزی در انقلاب اسلامی شد پس تازمانی که انگیزه‌های ما الهی باشد پیروز خواهیم شد و تا با خدا باشیم خدا نیز باما همراه خواهد بود. همه ما در زندگی باید تلاش کنیم انگیزه الهی خود را به خصوص در ادامه راه شهیدان حفظ کنیم.

حجت الاسلام محمدحسنی به نقل از امام خمینی(ره) در باب انگیزه الهی گفت: اگر بخواهیم اسلام و حکومت الله برقرار باشد و دست استثمارگران خارج و داخل از کشور قطع شود، این انگیزه الهی را که خداوند تعالی در قرآن کریم به آن سفارش فرموده است از دست ندهیم.

وی با اشاره به نکته‌ای دیگر از وصیت‌نامه امام خمینی(ره) بیان کرد: ادامه وصیت‌نامه امام خمینی(ره) بر تکیه به ظرفیت‌های داخلی و دلبریدن از کمک‌های خارجی که قصه پرغصه‌ای دارد تاکیدکرده است چراکه در کشورما برخی افراد نگاه به درون را گاها از یاد برده‌اند.

نماینده ولی فقیه در ارتش من‌باب تکیه برظرفیت‌های داخلی از قول امام خمینی(ره) گفت: انتظار نداشته باشید از خارج کشور کسی به شما در رسیدن به هدف که پیاده کردن احکام اسلام است کمک نماید چراکه خود باید به این امر حیاتی که استقلال را تحقق می‌بخشد، کمک کنید.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در این کشور هنوز بعد از 43سال انقلاب، باز هم معتقد هستند که ایران جز ساخت آبگوشت بزباش توانایی دیگری ندارد، امیدوارم خداوند از سر تقصیرات چنین افرادی که گاها از دنیا نیز رفته اند و کشور خود را کوچک کرده‌اند بگذرد.

حجت الاسلام محمدحسنی بااشاره به معیارهای انتخاب نماینده اصلح ریاست جمهوری خبر داد: رئیس جمهوری که می‌آید باید ایمان داشته باشد که بخش قابل توجهی از فعالیت‌های کشور در خارج از این سرزمین نیست.

وی با ورود به موضوع انتخابات گفت: حضور هوشمندانه در انتخابات‌ها یکی دیگر از وصیت‌نامه‌های امام خمینی(ره) به ملت ایران بود که فرمودند: وصیت من به ملت شریف ایران آن است که در تمام انتخابات ازجمله ریاست جمهوری در صحنه حاضر باشند و اشخاصی که انتخاب می‌کنند براساس ضوابطی باشد که اعتبار می‌شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: امروز ما در آستانه آفرینش یک حماسه انتخاباتی دیگری قرار گرفته‌ایم و دنیا نشسته است تا ببیند ملت ایران تا چه میزان پای آرمان‌های امام خمینی(ره) و خون پاک شهیدانشان ایستاده‌اند.

وی افزود: انتظار مقام معظم رهبری آن است که در این انتخابات کاری کنیم تا با مشارکت حداکثری به دنیا نشان دهیم درعین حالی که نسبت به بسیاری از موضوعات کشور گله‌مند هستیم اما انتقام کم کاری و بدعملی بعضی از مسئولان را خواهیم گرفت چون ما ملتی هستیم که پای اسلام و پشت انقلاب ایستاده‌ایم.

حجت الاسلام محمدحسنی ادامه داد: از انتظارات حضرت امام خمینی(ره) نیز آن است که بی تفاوتی در انتخابات را گناه دانسته و از مراجع بزرگ تا طبقه بازاری، کشاورز و کارمند همه خود را مسئول سرنوشت کشور و اسلام بدانیم.

وی درخصوص نانزدهای انتخاباتی که تایید صلاحیت شدند نیز اظهار داشت: از ویژگی‌های نامزد اصلح آن است که به مردم راست بگوید و وعده‌های فریبنده ندهد بلکه بتواند به آن‌ها عمل نماید. این که عده‌ای از رای دادن دلسرد شده‌اند به این خاطر است که برخی از افراد وعده‌هایی داده‌اند که نتوانستند به آن درست عمل کنند.

نماینده ولی فقیه در ارتش افزود: برخی نامزدهایی که درحال حاضر وحود دارند وعده‌های نجومی می‌دهند، به همین خاطر رهبر معظم انقلاب درخطاب به آنان می‌فرمایند: به مردم راست بگویید چرا که برخی وعده‌ها نشدنی هستند. انتقام بی‌اعتمادی دولت‌های قبلی را نباید از دولت آینده بگیریم.

وی  گفت: حجت شرعی ما، وصیت‌نامه امام خمینی(ره)، فتوای مراجع و وصیت‌نامه شهدای غیرتمندان ایران را گوش فرا دهیم و از خون پاک شهیدان مدافع حرم که در راس آنان حاج قاسم سلیمانی قرار دارد ،حفاظت نمائیم چراکه اگر ایشان بودند از همه زودتر به پای صندوق رای می‌رفتند، پس به احترام مقام معظم رهبری، علما و مجاهدان و شهدا برای این که دشمن را شاد نکنیم در انتخابات شرکت کنیم تا اثبات نماییم ما اهل کوفه نیستیم تا ارزش‌های ایران اسلامی در امان بماند.

منبع:تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاسی

«آجا» تجهیزات خود را متناسب با تهدیدات و دانش روز ارتقا داده است

منتشر شده

در

توسط

«آجا» تجهیزات خود را متناسب با تهدیدات و دانش روز ارتقا داده است

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات، توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند.

 امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح پانزدهمین دوره رزم مقدماتی که در مجموعه شهدای ۰۱ نیروی زمینی ارتش برگزار شد، خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: شما، نخبگان، آینده‌سازان و ذخیره‌های کشور هستید که باید توسعه و پیشرفت پایدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را با اتکا به دانش روز و علم و فناوری رقم بزنید.

وی با بیان اینکه جوانان امروز بسترساز توسعه و پیشرفت پایدار کشور هستند، گفت: از نخبگان جامعه انتظار این است که برای توسعه پایدار کشور و آینده مطمئن و سرفراز کشور حرکت کنند تا به این هدف مقدس دست یابند.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: امروز یکی از وظایف مهم ما این است که نسبت به تضمین آینده کشور احساس مسئولیت کنیم و تلاش و کوشش لازم را در این رابطه داشته باشیم؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شما را به عنوان ذخیره‌های ارزشمند خود حساب می‌کند و قطعاً با تلاش و کوشش و هنرنمایی شما جوانان بااستعداد، آینده کشور تضمین و جایگاه‌مان در عرصه‌های بین المللی ارتقا خواهد یافت.

دریادار سیاری با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیروهای موفق و سرافرازی هستند، گفت: نیروهای مسلح ایران، هشت سال دفاع مقدس را با سرافرازی پشت سر گذاشتند و امروز دارای آن چنان توانی هستند که هیچ دشمنی اجازه تحرک و تعرض به تمامیت ارضی کشور را به خود نمی‌دهد.

وی با اشاره به مأموریت‌های ارتش عنوان کرد: ارتش در راستای مأموریت‌های ذاتی خود یعنی حفظ تمامیت ارضی، دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی باید همواره مؤلفه‌های توان رزم را در خود رشد و ارتقا دهد تا در برابر تهدیدات آینده با اطمینان کامل توان پاسخگویی به دشمنان را داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: امروز باید تلاش ما به گونه‌ای باشد که به سطحی از توان بازدارندگی و رشد و بالندگی برسیم که هیچ دشمنی حتی فکر تجاوز به این مرز و بوم را به ذهن خود راه ندهد؛ آنچنان که دنیا امروز بر توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران حساب باز می‌کند و ما به عنوان یک ملت سرافراز انقلابی در سطح دنیا مطرح هستیم.

دریادار سیاری گفت: ملت ایران امروز تجربه بسیار گرانقدری از دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارند که باید از این تجربیات با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و نیروی انسانی متخصص بهره گرفت.

وی اظهار داشت: امروز ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مؤلفه‌های رزم توجه خاصی دارند و یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های توان رزم، تربیت نیروی انسانی کارآمد، متخصص، متعهد، باایمان و با عشق و علاقه است، نیروی انسانی که در برابر دشمن سینه سپر می‌کند و می‌ایستد، تربیت شده مکتب اسلام است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه تجهیزات امروز ما نوین و کارآمد هستند، گفت: با تجهیزات قدیمی نمی‌توان ادعای توانمندی کرد؛ نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات، توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند و بازدارندگی لازم را نسبت به تهدیدات روز و آینده ایجاد کرده‌اند و البته این روند باید همچنان ادامه داشته باشد.

دریادار سیاری با بیان اینکه امروز عرصه‌های جنگ تغییر پیدا کرده و باید مطابق با عرصه‌های جدید رزمی، خود را آماده و تجهیزات را به روز کنیم، تصریح کرد: پیشرفت‌هایی که امروز در عرصه‌های مختلف زمینی، دریایی، هوایی و پدافندی در سطح نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی به دست آمده به راحتی نبوده و برای آن تلاش کوشش و زحمت فراوان کشیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز اگر توان ما مطابق با علم روز نباشد مطمئناً به نتیجه نخواهیم رسید، خاطرنشان کرد: اگر امروز مدعی هستیم که در همه عرصه‌ها موفق هستیم و در حوزه سایبری، پهپاد، هوش مصنوعی، موشکی و دیگر عرصه‌ها حرف برای گفتن داریم همه به برکت تلاش فرزندان این مرز و بوم و اتکا به ظرفیت‌های داخلی بوده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: انتظار ارتش جمهوری اسلامی ایران از شما جوانان سرافراز میهن اسلامی این است که خود را برای پیشرفت، تولید تجهیزات و مقابله با تهدیدات آینده، متناسب با تحولات روز علمی آماده کنید و نتایج دانش و پژوهش‌های علمی خود را در اختیار نیروهای مسلح قرار دهید و ما را در مسیر پُرافتخار پیشرفت و تعالی یاری کنید و موجب سرافرازی ملت در همه عرصه‌ها شوید.

دریادار سیاری در پایان خاطرنشان کرد: امروز آحاد جامعه باید اصول اولیه دفاع را یاد بگیرند، درست همانطور که در دوران دفاع مقدس ملت ایران توانست با آمدن در صحنه و پشتیبانی از ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر دشمن تا دندان مسلح پیروز شود و نباید اجازه بدهیم حتی یک سانتی متر از خاک جمهوری اسلامی ایران زیر پای دشمن بماند.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

منتشر شده

در

توسط

ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران با بیان اینکه ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است، گفت: اولویت سیاست خارجی دولت آینده، همسایگان خواهند بود.

 به نقل روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور منتخب، شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر بعد از ظهر امروز یکشنبه در تهران با سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیسی در این دیدار با بیان اینکه دو ملت ایران و قطر، برادر دینی و شریک منطقه‌ای یکدیگر هستند، گفت: تهران به روابط با دوحه اهتمام ویژه‌ای دارد و اولویت سیاست خارجی دولت آینده، همسایگان خواهند بود.

رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به اینکه ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است، تأکید کرد: اطمینان داشته باشید که ایران خیرخواه همسایگان خود است.

رئیسی با بیان اینکه ریشه بروز ناامنی در منطقه را باید در خارج از آن جست‌وجو کرد، اظهار داشت: راه‌حل استقرار امنیت پایدار و ثبات منطقه‌ای همکاری کشورهای منطقه، براساس اعتماد متقابل سیاسی و نفی عملی دخالت بیگانگان در منطقه است.

شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با تبریک پیروزی رئیسی و رساندن سلام امیر قطر به وی، اظهار داشت: قطر به دنبال همکاری برای تحکیم روابط دو جانبه و نیز تلاش برای تامین امنیت منطقه با همکاری جمهوری اسلامی ایران است.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت والده آیت‌الله شب زنده‌دار

منتشر شده

در

توسط

تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت والده آیت‌الله شب زنده‌دار

رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت والده یکی از فقهای شورای نگهبان را تسلیت گفتند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت والده‌ی مکرّمه‌ی حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدمهدی شب‌زنده‌دار را تسلیت گفتند.

متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مستطاب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدمهدی شب‌زنده‌دار دامت برکاته

درگذشت والده‌ی مکرّمه‌ی صالحه‌ی آن جناب را به شما و دیگر بازماندگان تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسئلت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۳ مرداد ۱۴۰۰

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها