با ما همراه باشید

اخبار

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: انتظاراتمان از دروس معارف برآورده نشد

منتشر شده

در

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: انتظاراتمان از دروس معارف برآورده نشد

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه در بحث‌های دروس معارف انتظارتمان برآورده نشده است، گفت: بیش از ۱۷۰۰ عضو هیأت علمی و نزدیک به ۷۰۰۰ مدرس دروس معارف در ترم‌های مختلف با دانشجویان ارتباط دارند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام مصطفی رستمی در دیدار با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: دانشگاه در شکل نوین خود یکی از محصولات تمدن غرب است و تحولات فکری، علمی و معرفتی غرب را به جایی رسانده است که ما امروز دانشگاه را مظهر عالی نظام لیبرال دموکراسی با تمام مبانی و خاستگاه‌هایش می‌دانیم که هم تربیت نیرو برای این نظام و هم توسعه فکری و مبنایی این نظام را رقم زده است. آنچه به کشور ما وارد شد هم دقیقا بر اساس همان مبانی و الگویی بود که در غرب شکل گرفته بود.
وی افزود: در یک مقطع نظام دانشگاهی ما فرانسوی بود و بعد از قدرت گرفتن پهلوی‌ها شکل نظام امریکایی گرفت اما در نهایت آنچه واقعیت داشت، این بود که دانشگاه محصول و مجموعه‌ای بود که بنا بود انسان‌هایی با تراز انسان معتقد به نظام لیبرال دموکراسی و انسان مدرن تربیت بکند. بعد از انقلاب اسلامی تلاش شد تا نمادهای طاغوت و وابسته به غرب اصلاح شود و در محتوا هم تغییراتی ایجاد شد.
به گفته رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، در دانشگاه‌ها ما شاهد انقلاب فرهنگی بودیم. ستاد انقلاب فرهنگی شکل گرفت و تصفیه بعضی از اساتید مسئله‌دار و وابسته به دربار و ساواک را شاهد بودیم و اصلاح بعضی از متون و اضافه شدن گروه معارف و حضور روحانیت در دانشگاه‌ها همگی تلاش‌هایی بود که برای اسلامی شدن و انقلابی شدن دانشگاه‌ها صورت گرفت.
حجت‌الاسلام رستمی با اشاره به اهمیت بیانات رهبر معظم انقلاب درباره اسلامی کردن دانشگاه‌ها تأکید کرد: این تعبیری که حضرت آقا در دیدار ماه مبارک رمضان با دانشجویان فرمودند برای ما بسیار قابل تأمل بود. ایشان فرمودند که ما اوایل انقلاب را ساده می‌دیدم و به مرور پیچیدگی‌های مسائل روشن شد و دانشگاه یکی از این موارد بود.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: حضرت آقا در سال ۹۷ انتظارشان را از دانشگاه در تربیت، توسعه علم و حل مسائل دائمی و عدم سکون بیان کردند. این چیزی است که انتظار می‌رود.
وی با بیان اینکه اگر ما در دانشگاه‌ها انسان‌های صالح و تربیت‌یافته خوبی می‌بینیم ناشی از فرایند دانشگاهی نیست و به خانواده‌ها و مسئولیت‌های شخصی اساتید مربوط است، ادامه داد: در این فضا نهاد به عنوان نماینده حوزه در دانشگاه مأموریت‌ها و مسئولیت‌هایی دارد. آنچه ما به عنوان نیاز دانشگاهی می‌بینیم بسیار وسیع است و آنچه به عنوان مقدورات و فرصت‌ها در اختیار نهاد می‌بینیم بسیار محدود است. این میان اخلاص و تلاش مومنانه‌ طلبه‌های فاضلی که با مجموعه نهاد همکاری می‌کنند و دیگر همکاران نهاد است که برکات و محصولات خوبی در فضای دانشگاهی ارائه می‌دهد.
حجت الاسلام رستمی گفت: من اقدامات نهاد را به دو بخش اصلی تقسیم می‌کنم. یک بخش فعالیت‌هایی است که ما در ستاد دستگاه‌های آموزش عالی انجام می‌دهیم. عضویت در هیأت امنای بعضی جاها مانند دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه آزاد اسلامی، حضور در بعضی از مجامع تصمیم‌گیری مانند شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و شورای راهبردی دانشجویان بین‌المللی و غیرایرانی مقیم در داخل کشور، شورای فرهنگ عمومی را باید در این دسته قرار داد. بعضی از مجموعه‌های دستگاهی و فرا دستگاهی هم هست که حضور نهاد در این جاها هم مطالبه مطالبات مقام معظم رهبری است. که می‌تواند در این فضاها رخ دهد و هم حمایت از نیروهای انقلابی است.
رستمی گفت: طبیعتا حمایت از جریان‌های مومن و انقلاب و در فضاهای دانشگاهی عملا بخش رسمی نمایندگی نهاد دین در دانشگاه‌ها و حوزه علمیه، ترویج و تبلیغ دین، مراقبت از فضاهای انقلابی و مومنانه و مقابله با جریان‌های انحرافی بوده است.
وی ادامه داد: ما در بحث‌های دروس معارف با وجود نقدهای فراوانی که داریم و انتظاراتی که برآورده نشده است، بیش از ۱۷۰۰ عضو هیأت علمی و نزدیک به هفت هزار مدرس دروس معارف در ترم‌های مختلف با دانشجویان ارتباط دارند و با بیان‌های زیبا به کار خود می‌پردازند. آنها اصرار فراوانی دارند که دروس معارف باید ارتقا پیدا کند و بهتر است امروز هم ما این کلاس‌ها را برگزار کرد.
وی از طراحی بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب درسی و کمک درسی برای دانشجویان خبر داد و افزود: زمانی ما مفتخر بودیم که جریانات دینی را حوزه ترویج می‌کنیم اما امروز می‌گوییم که به برکت حضور حوزه در فضاهای دانشگاهی جریان‌های دینی را از دل دانشگاه رقم زده‌ایم و رویدادهایی چون ازدواج‌های دانشجویی، اعتکاف، عمره و عتبات، اربعین، هیأت‌های دانشجویی و نمازهای جماعت باعث افتخار است. امروز بعد از حرم‌های مقدس، باشکوه‌ترین و پرجمیعت‌ترین نمازها نمازهایی است که در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: در همین دانشگاه شریف ظهرها دو نوبت نماز برگزار می‌شود. هیأت‌ها بسیار با شکوه است و این نشان می‌دهد که هم دل این عزیزان خیلی آماده و مستعد برای فعالیت و القا و ارائه است و هم از طرف دیگر، خداوند برکت خوبی به فعالیت آنها داده است.
وی به اهمیت ازدواج‌های دانشجویی و نقش آنها در استحکام خانواده اشاره کرد و افزود: در آماری که در آخرین جلسه آسیب‌های اجتماعی با موضوع طلاق در محضر حضرت آقا ارائه شد از این ازدواج‌ها به عنوان الگوی موفق خانواده پایدار نام برده شد. زمانی این اتهام وارد می‌شد که ازدواج های دانشجویی هیجانی و پرطلاق است و در این باره کاری پژوهشی انجام شد و هزار نفر از جامعه آماری مورد مطالعه قرار گرفتند که رقم طلاق‌ها بسیار پایین بود.
حجت‌الاسلام رستمی از ۳۵۰ هزار ازدواج ثبت شده در ازدواج‌های دانشجویی خبر داد و خاطرنشان کرد: اسامی عزیزانی که در جریان ازدواج دانشجویی در دوازده‌سال اخیر شرکت کرده بودند را به ثبت‌احوال دادیم. این دوستان از یک سال تا دوازده سال از ازدواج آنها می‌گذشت و ۵.۸ دهم درصد طلاق داشتند که این بسیار موفقیت آمیز قلمداد شد و پایداری خانواده را نشان می‌داد. این گزارش را شورای عالی انقلاب فرهنگی در محضر حضرت آقا ارائه داد و آنجا به نهاد این مأموریت داده شد که ازدواج‌های دانشجویی را وسیع‌تر در دستور کار قرار دهد.
وی ادامه داد: همین موفقیت باعث شد که ما ستاد ملی ازدواج  دانشگاهیان را تشکیل بدهیم که در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم مطرح شد و این هفته در شواری عالی انقلاب هم به امید خدا مصوب می‌شود. در این ستاد افتخار داریم که در خدمت ریاست کمیسیون فرهنگی و آموزشی مجلس و علاوه بر آنها وزرای آموزش عالی و وزرای حوزه‌های اجتماعی مثل ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی باشیم.
حجت الاسلام رستمی مجلس انقلابی را فرصتی برای فعالیت فرهنگی دانست و عنوان کرد: این مجلس انقلابی، فرهیخته و معتقد به آرمان‌های انقلاب و نظام است. این مجلسی است دور از حاشیه که ویژگی بسیار ارزشمندی است که فرصت انجام کارهای بنیادین را فراهم می‌کند.  ما فکر می‌کنیم عزیزانمان در کمیسیون فرهنگی برای مسائل تربیتی، اجتماعی، فرهنگی دانشگاه‌ها ریل‌گذاری‌های خوبی باید انجام دهند. شورای عالی انقلاب فرهنگی مأموریت‌ها و مسئولیت‌های خودش را دارد اما مأموریت مجلس در این حوزه مأموریت اصلی رکن اصلی است.
وی افزود: من فکر می‌کنم شاه کلیدی که باید به آن توجه کنیم این است که فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی را فعالیت‌های فوق برنامه نبینیم و این اشتباه است. هر چه بتوانیم این جریان را به متن برنامه‌های دانشگاهی نزدیک کنیم نتیجه خواهیم گرفت. سال‌ها بیانیه‌هایی بر علیه نظام و کاندیداهای انقلابی را در دانشگاه‌ها می‌دیدیم. اما امسال ۲۰۷۰۰ استاد که ۱۵۰۰۰ نفر آنها عضو هیأت علمی بودند بیانیه امضا کردند و مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردند. در این فضاها ظرفیت‌هایی هست.
رئیس نهاد رهبری نمایندگی در دانشگاه‌ها از برگزاری جلسات هم‌اندیشی با حضور اساتید خبر داد و تأکید کرد: به آنها مأموریت دادیم که متناسب با نیازها مجلس جلسه تشکیل دهند. مثلا در حوزه جمعیت تعدادی از اساتید فعال شوند و کار پژوهشی انجام دهند. در کمیسیون فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی و بسیاری از دیگر حوزه‌ها می‌شود اساتید دانشگاه را به عنوان مشاوران با شما مرتبط کنیم. قطعا ایجاد سرمایه اجتماعی برای این مجلس جز تکالیفی است که مأموریت ماست. یکی از قالب‌ها همین ارتباط با بدنه نخبگی دانشگاه است که ما این عرصه را حد توان در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

منتشر شده

در

توسط

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز(۲۴ آبان ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز(۲۴ آبان ماه) در اکثر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: سه شنبه (۲۵ آبان ماه) شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل بارش آغاز خواهد شد و با گذر امواج تراز مبانی، در بخش‌هایی از کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز به تدریج اصفهان، شمال بوشهر، شمال فارس، غرب، یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود. بیشینه مقادیر بارش در این روز برای سواحل دریای خزر انتظار می رود و در نواحی جنوب غرب بارش همراه با رعد و برق خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی با شدت کمتر در استان‌های ساحلی دریای خزر، لرستان، ارتفاعات خوزستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت. از اواخر وقت چهارشنبه سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۷و ۲۸ آبان ماه) مجدد جوی پایدار بر کشور حاکم خواهد شد و در شهر های پرتردد و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌ها انتظار می‌رود.

وی افزود: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) در نواحی غرب، سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و چهارشنبه در نواحی شرق، شمال شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ خواهد داد. همچنین در این دو روز برای نواحی شمال شرق و شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان اوایل وقت امروز (۲۴ آبان ماه) تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود همچنین سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) دریای خزر مواج و توفانی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۵ آبان ماه) نیمه‌ابری و به‌تدریج ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه ( ۲۶ آبان ماه) نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۳  و حداکثر دمای ۸  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴  و ۲۵ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۱ و۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اراک با  دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

منتشر شده

در

توسط

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

ایسنا/ایلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

«عمران خودآموز» در گفت‌وگو با ایسنا، به اهمیت هفته کتاب و کتابخوانی در کشور اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان ایلام با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در چند سال اخیر روندی رو به رشد داشته و اخیراً با افتتاح کتابخانه‌ی تخصصی فرهنگ، هنر و ارتباطات گامی مهم در این زمینه برداشته شده است.

وی گفت: استمرار فعالیت کتابسرا با رویکردی جدی، تخصصی و حرفه‌ای در حوزه‌ی توزیع هدفمند کتاب، خرید حداکثری کتاب از مؤلفان و ناشران بومی، برگزاری برنامه‌های مختلف در فضای مجازی با محوریت کتاب و کتابخوانی، برگزاری مستمر جایزه‌ی کتاب سال استان از سال ۱۳۹۵ تاکنون و… زیرساخت‌های توسعه‌ی کتابخوانی در استان‌ تقویت شده و تلاش داشته‌ایم با شناسایی نیازهای جوامع هدف یار مهربان به‌ صورت حداکثری و گسترده و با سهولت در دسترس مخاطبان قرار گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: دبدار با نماینده ولی‌فقیه در استان با حضور نمایندگان ناشران و نویسندگان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،دیدار با ناشران استانی و اصحاب پیشکسوت قلم به‌صورت محدود و شرکت در مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام شهر ایلام با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

خودآموز بازدید از کتابفروشی‌های شهر ایلام و بررسی مسائل و مشکلات این قشر پرتلاش فرهنگی و  بازدید از کتابخانه‌های عمومی با همراهی مسئولان را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی عنوان کرد و گفت: ویژه‌ برنامه‌های کتاب و کتابخوانی در شهرهای مختلف استان و در مجتمع‌های فرهنگی، هنری ادارات تابعه نیز برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام  با بیان اینکه با هدف تجهیز کتابخانه‌های مدارس و مساجد در مناطق محروم و البته رعایت تناسب گروه سنی جوامع هدف بر اساس محتوا و موضوع، کتاب‌های مناسب بین آنها توزیع خواهد شد، گفت: کتاب‌های کمک ‌آموزشی در مناطق محروم در پایه‌های تحصیلی (ابتدایی تا دبیرستان) نیز در هفته‌ی کتاب امسال اهدا خواهد شد.

خودآموز با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۶۰۰ جلد کتاب کمک ‌آموزشی در میان دانش‌آموزان مستعد کم‌برخوردار در مناطق محروم استان توزیع و اهدا شده است، در خصوص اهدای هدفمند و برنامه‌ریزی ‌شده‌ی کتاب در میان جوامع هدف تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

وی گفت: هر چند در طول سال کتاب‌هایی برای مخاطبان بزرگسال و کودک و نوجوان در مناطق محروم و کم‌برخوردار با موضوعات مختلف ادبی، مذهبی، دفاع مقدس، آیینی، هنری، ورزشی، تخصصی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اعتقادی و… اهدا می‌شود.
وی فرهنگ اهدا کتاب را تقویت بنیادهای انگیزشی مخاطبان عنوان کرد و افزود: یکی از اهداف کلان و بلندمدت این اداره‌کل، توسعه و ترویج حداکثری فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه مخصوصاً در میان افراد محروم و نیازمند و به‌دور از امکانات فرهنگی بوده است.
خودآموز گفت: یکی از برنامه‌هایی که بسیار مورد استقبال جوامع هدف قرار گرفته، آیین تجلیل از فعالان، خادمان حوزه‌ی نشر، ناشران، نویسندگان، کتابفروشان، ویراستاران، طراحان و … است که هر سال از سوی این اداره کل برگزار شده و امیدواریم بتوانیم در هفته‌ی کتاب به‌ صورت حضوری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برنامه‌های شایسته و در خور و شان مخاطبان برگزار کنیم.
وی ادامه داد: بازدید از کتابفروشی‌های استان و خرید کتاب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در راستای اجرای طرح کتابگردی، برگزاری برنامه نقد و بررسی کتاب با حضور استادان و اهالی قلم و منتقدان به‌صورت مجازی و رونمایی از تازه‌های نشر در سال ۱۴۰۰ از برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در هفته‌ی کتاب است.
بیست ‌و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران همزمان با سراسر کشور و همراه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از امروز ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

تداوم آلودگی هوای تهران

منتشر شده

در

توسط

تداوم آلودگی هوای تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲۴ آبان ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد که ناشی از پایداری جو، انباشت آلاینده‌ها و ترافیک صبحگاهی است.

به گزارش ایسنا پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۲۴ آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت پایداری و سکون جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. پایداری جو تا اواخر وقت دوشنبه (۲۴ آبان ماه) ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

در صبح روز سه‌شنبه (۲۵ آبان ماه) با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و آسمان غبارآلود ناشی از برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس حاکم می‌شود.

رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز همراه با افزایش تندی باد تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. به‌تدریج با افزایش تندی باد همراه با رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده تا اواخر وقت سه‌شنبه از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و در نتیجه بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها