با ما همراه باشید

سیاسی

رضایی: به زنان خانه‌دار حقوق می‌دهم/ یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تورم‌زا نیست

منتشر شده

در

محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه تلویزیونی “با دوربین” در شبکه یک سیما اظهار داشت: من در دوران جنگ متوجه شدم که حادثه بعدی، محاصره اقتصادی کشور است؛ این موضوع در دست‌نوشته‌های شهید حسن باقری است.

وی افزود: از این رو پس از پایان جنگ، قرارگاه سازندگی در سپاه درست کردم. بعد از هشت سال به این نتیجه رسیدم که کافی نیست و در دانشگاه تهران فوق لیسانس و دکترای اقتصاد گرفتم. در مجمع تشخیص مصلحت نیز سیاست‌های کلی اقتصادی را آماده کردیم، اما به 10 درصد از آن هم توسط دولت‌ها عمل نشد.

رضایی خاطرنشان کرد: سال 92 گفتم که من آمده‌ام تا ارزش پول ملی ایران سقوط نکند. من شرمنده ملت ایران و شهدا هستم. من برای بار سوم آبرویم را کف دستم گذاشته‌ام تا از اقتصاد کشور دفاع کنم. من در هیچ کدام از دولت‌ها نبوده‌ام، اما شرمنده مردم هستم.

وی با بیان اینکه همواره به دانش و تخصص توجه کرده‌ام، در خصوص یارانه 450 هزار تومانی گفت: اگر از یارانه 450 هزار تومانی صحبت می‌کنم، پشتوانه دارد و دقیق است. این از صرفه‌جویی به دست می‌آید و تورم شکل نخواهد داد. با اقتصاددانان مناظره برگزار می‌کنیم و نشان می‌دهیم که شدنی است. اگر صرفه‌جویی شود و نابرابری برداشته شود، پول فراوانی به دست می‌آید.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌‌جمهوری بیان داشت: من به دنبال این هستم تا جوان‌گرایی و خلاقیت را وارد زندگی، صنعت و… کنم. جوانان نیاز به قیام دارند. مبارزه با فساد باید ابتدا از نزدیکان و اطرافیان آغاز شود. بدون اقتصاد، امنیت و معیشتی وجود نخواهد داشت و عزت و اقتداری نخواهد بود. ما ان‌شاالله ایران بزرگ اقتصادی را درست خواهیم کرد. تبعیض و نابرابری بزرگترین دشمن ما هستند. وقتی اقتصاد ما رشد کند، آمریکا و اسرائیل غلط می‌کنند به ما نگاه چپ بیاندازند.

وی همچنین بیان داشت: در دولت ما از همه اقوام ایرانی، وجود خواهد داشت. بذر را در سرزمین‌ شوره‌زار نمی‌توان کاشت. 18 میلیارد دلار از خزانه کشور خالی و پشتوانه پول ملی به شدت کاهش پیدا کرد. از تکرار دولت‌های گذشته جلوگیری خواهم کرد. معاون اول و چهار پنج نفرم از وزرایم را تاکنون انتخاب کرده‌ام. آن وزیری که به مدت هشت سال سرمایه‌گذاری در مسکن را تعطیل و زندگی مردم را متلاشی کرد، باید محاکمه شود.

محسن رضایی گفت: اقتصاد را باید از حالت شرطی خارج کنیم. هشت سال است که می‌گویند، مذاکره می‌شود. مردم ایران چقدر صبر کنند؟ مذاکرات برای ما مهم است، اما اقتصاد نباید نسبت به آن یا هر چیز دیگری شرطی شود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: من اعلام خطر می‌کنم. این نابرابری و بی‌عدالتی که در کشور به وجود آمده، اساس نظام را با خطر مواجه کرده است. امروز ثروتمندان 26 درصد یارانه‌ها را در بنزین و گازوئیل مصرف می‌کنند و طبقات پایین تنها 2 درصد.

وی اضافه کرد: ما هم دست نفوذی‌ها در به وجود آمدن آلودگی‌های امنیتی را قطع می‌کنیم و هم دست دلالان را. ما ساختارهای اقتصادی را درست می‌کنیم. زندگی مردم را باید به خودشان داد.

رضایی در خصوص وضعیت سیاسی کشور هم گفت: تفرقه بسیاری در کشور به وجود آمده است. مساله مردم چپ و راست و اصلاح‌طلب و اصولگرا نیست. در دولت ما جوانان و بانوان خواهند بود. برای همبستگی باید قیام شود. دولت وحدت ملی باید شکل بگیرد. مردم را شهروند دست چندم قرار ندهیم.

وی خاطرنشان کرد: عدالت و برابری برای دولت ما بسیار مهم است. اگر پیشگیری از فساد نباشد، فساد به قدری گسترده می‌شود که مبارزه با آن سخت می‌شود. در دولت سازمان بازرسی ایجاد خواهیم کرد و پیشگیری از فساد را به مدیران خود واگذار می‌کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در رابطه با سیاست خارجی هم گفت: دیپلماسی خود را به سمت منطقه میل خواهیم داد و “ایران منطقه‌ای” را دنبال خواهیم کرد. حکمرانی را نیز در کشور تغییر خواهیم داد.

وی تصریح کرد: اقتصاد ملی باید با اقتصاد زندگی مردم پیوند بخورد. هم باید پیشرفت ملی وجود داشته باشد و هم مردم در فقر زندگی نکنند. اقتصاد را باید از زندگی مردم درست کرد. شهرها باید اقتصادی شوند. ایالت‌های اقتصادی و شهرهای اقتصادی درست خواهیم کرد و اقتصاد را از خانه‌ها شروع می‌کنیم و خانه‌داری را شغل حساب می‌کنیم. خانم‌هایی که دو فرزند و بیشتر داشته باشند، آن‌ها را تربیت کنند و به سلامت خانواده توجه داشته باشند، بعد از آموزش حقوق خواهیم داد.

رضایی گفت: اولین فعالیت اقتصادی که باید به آن توجه کرد و آورده‌های خوبی برای ما دارد، صنایع پایین‌دستی گاز و نفت است. محصولات پتروشیمی خام فروخته می‌شود و اگر این صنایع درست شود، میلیاردها دلار وارد کشور خواهد شد. نهضت مسکن‌سازی در ایران به راه خواهیم انداخت. با فعالیت مسکن، 300 صنعت به راه خواهد افتاد. ایران را هاب غذای منطقه خواهیم کرد. همچنین ما می‌توانیم هاب سلامت منطقه باشیم و گردشگری سلامت در کشور درست کنیم.

وی در خصوص تفاوت دولت خود با دولت‌های گذشته بیان داشت: اولین تفاوت ما با دولت‌های گذشته این است که ما مرد میدان هستیم و در بین مردم هستیم. ما در اتاق‌های دربسته نمی‌نشینیم. دولت ما، دولت مردم خواهد بود. دومین تفاوت این است که ما برای اقتصاد برنامه داریم و اقتصاددان هستیم. ما دولت اقتصادی درست می‌کنیم که شعار نمی‌دهد و برنامه دارد. سومین تفاوت ما به میدان آوردن جوانان است. ما در شناخت جوانان تجربه داریم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در خصوص بورس گفت: بورس مهم بود؛ اما باید در اسفند 98 ترمز آن کشیده می‌شد. من 6 نامه به دولت نوشتم، اما توجه‌ای به آن نشد. ما بورس را درست خواهیم کرد. صندوقی نیز برای جبران زیان مال‌باختگان بورس درست خواهیم کرد. ما می‌دانیم که چه کسانی پول‌های مردم را از بورس خارج کردند.

وی همچنین بیان داشت: دیپلماسی اقتصادی را درست خواهیم کرد. در سفارتخانه‌های ایران به ندرت رایزن اقتصادی دیده می‌شود. اگر در مذاکرات برجام، یک تیم اقتصادی قوی قرار داشت و وزارت خزانه‌داری آمریکا را مجبور می‌کردند که چندین ماده را اضافه کنند، ترامپ به راحتی نمی‌توانست از برجام خارج شود.

منبع : تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاسی

«آجا» تجهیزات خود را متناسب با تهدیدات و دانش روز ارتقا داده است

منتشر شده

در

توسط

«آجا» تجهیزات خود را متناسب با تهدیدات و دانش روز ارتقا داده است

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات، توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند.

 امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح پانزدهمین دوره رزم مقدماتی که در مجموعه شهدای ۰۱ نیروی زمینی ارتش برگزار شد، خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: شما، نخبگان، آینده‌سازان و ذخیره‌های کشور هستید که باید توسعه و پیشرفت پایدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را با اتکا به دانش روز و علم و فناوری رقم بزنید.

وی با بیان اینکه جوانان امروز بسترساز توسعه و پیشرفت پایدار کشور هستند، گفت: از نخبگان جامعه انتظار این است که برای توسعه پایدار کشور و آینده مطمئن و سرفراز کشور حرکت کنند تا به این هدف مقدس دست یابند.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: امروز یکی از وظایف مهم ما این است که نسبت به تضمین آینده کشور احساس مسئولیت کنیم و تلاش و کوشش لازم را در این رابطه داشته باشیم؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شما را به عنوان ذخیره‌های ارزشمند خود حساب می‌کند و قطعاً با تلاش و کوشش و هنرنمایی شما جوانان بااستعداد، آینده کشور تضمین و جایگاه‌مان در عرصه‌های بین المللی ارتقا خواهد یافت.

دریادار سیاری با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیروهای موفق و سرافرازی هستند، گفت: نیروهای مسلح ایران، هشت سال دفاع مقدس را با سرافرازی پشت سر گذاشتند و امروز دارای آن چنان توانی هستند که هیچ دشمنی اجازه تحرک و تعرض به تمامیت ارضی کشور را به خود نمی‌دهد.

وی با اشاره به مأموریت‌های ارتش عنوان کرد: ارتش در راستای مأموریت‌های ذاتی خود یعنی حفظ تمامیت ارضی، دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی باید همواره مؤلفه‌های توان رزم را در خود رشد و ارتقا دهد تا در برابر تهدیدات آینده با اطمینان کامل توان پاسخگویی به دشمنان را داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: امروز باید تلاش ما به گونه‌ای باشد که به سطحی از توان بازدارندگی و رشد و بالندگی برسیم که هیچ دشمنی حتی فکر تجاوز به این مرز و بوم را به ذهن خود راه ندهد؛ آنچنان که دنیا امروز بر توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران حساب باز می‌کند و ما به عنوان یک ملت سرافراز انقلابی در سطح دنیا مطرح هستیم.

دریادار سیاری گفت: ملت ایران امروز تجربه بسیار گرانقدری از دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارند که باید از این تجربیات با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و نیروی انسانی متخصص بهره گرفت.

وی اظهار داشت: امروز ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مؤلفه‌های رزم توجه خاصی دارند و یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های توان رزم، تربیت نیروی انسانی کارآمد، متخصص، متعهد، باایمان و با عشق و علاقه است، نیروی انسانی که در برابر دشمن سینه سپر می‌کند و می‌ایستد، تربیت شده مکتب اسلام است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه تجهیزات امروز ما نوین و کارآمد هستند، گفت: با تجهیزات قدیمی نمی‌توان ادعای توانمندی کرد؛ نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات، توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند و بازدارندگی لازم را نسبت به تهدیدات روز و آینده ایجاد کرده‌اند و البته این روند باید همچنان ادامه داشته باشد.

دریادار سیاری با بیان اینکه امروز عرصه‌های جنگ تغییر پیدا کرده و باید مطابق با عرصه‌های جدید رزمی، خود را آماده و تجهیزات را به روز کنیم، تصریح کرد: پیشرفت‌هایی که امروز در عرصه‌های مختلف زمینی، دریایی، هوایی و پدافندی در سطح نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی به دست آمده به راحتی نبوده و برای آن تلاش کوشش و زحمت فراوان کشیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز اگر توان ما مطابق با علم روز نباشد مطمئناً به نتیجه نخواهیم رسید، خاطرنشان کرد: اگر امروز مدعی هستیم که در همه عرصه‌ها موفق هستیم و در حوزه سایبری، پهپاد، هوش مصنوعی، موشکی و دیگر عرصه‌ها حرف برای گفتن داریم همه به برکت تلاش فرزندان این مرز و بوم و اتکا به ظرفیت‌های داخلی بوده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: انتظار ارتش جمهوری اسلامی ایران از شما جوانان سرافراز میهن اسلامی این است که خود را برای پیشرفت، تولید تجهیزات و مقابله با تهدیدات آینده، متناسب با تحولات روز علمی آماده کنید و نتایج دانش و پژوهش‌های علمی خود را در اختیار نیروهای مسلح قرار دهید و ما را در مسیر پُرافتخار پیشرفت و تعالی یاری کنید و موجب سرافرازی ملت در همه عرصه‌ها شوید.

دریادار سیاری در پایان خاطرنشان کرد: امروز آحاد جامعه باید اصول اولیه دفاع را یاد بگیرند، درست همانطور که در دوران دفاع مقدس ملت ایران توانست با آمدن در صحنه و پشتیبانی از ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر دشمن تا دندان مسلح پیروز شود و نباید اجازه بدهیم حتی یک سانتی متر از خاک جمهوری اسلامی ایران زیر پای دشمن بماند.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

منتشر شده

در

توسط

ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران با بیان اینکه ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است، گفت: اولویت سیاست خارجی دولت آینده، همسایگان خواهند بود.

 به نقل روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور منتخب، شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر بعد از ظهر امروز یکشنبه در تهران با سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیسی در این دیدار با بیان اینکه دو ملت ایران و قطر، برادر دینی و شریک منطقه‌ای یکدیگر هستند، گفت: تهران به روابط با دوحه اهتمام ویژه‌ای دارد و اولویت سیاست خارجی دولت آینده، همسایگان خواهند بود.

رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به اینکه ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است، تأکید کرد: اطمینان داشته باشید که ایران خیرخواه همسایگان خود است.

رئیسی با بیان اینکه ریشه بروز ناامنی در منطقه را باید در خارج از آن جست‌وجو کرد، اظهار داشت: راه‌حل استقرار امنیت پایدار و ثبات منطقه‌ای همکاری کشورهای منطقه، براساس اعتماد متقابل سیاسی و نفی عملی دخالت بیگانگان در منطقه است.

شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با تبریک پیروزی رئیسی و رساندن سلام امیر قطر به وی، اظهار داشت: قطر به دنبال همکاری برای تحکیم روابط دو جانبه و نیز تلاش برای تامین امنیت منطقه با همکاری جمهوری اسلامی ایران است.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت والده آیت‌الله شب زنده‌دار

منتشر شده

در

توسط

تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت والده آیت‌الله شب زنده‌دار

رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت والده یکی از فقهای شورای نگهبان را تسلیت گفتند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت والده‌ی مکرّمه‌ی حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدمهدی شب‌زنده‌دار را تسلیت گفتند.

متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مستطاب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدمهدی شب‌زنده‌دار دامت برکاته

درگذشت والده‌ی مکرّمه‌ی صالحه‌ی آن جناب را به شما و دیگر بازماندگان تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسئلت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۳ مرداد ۱۴۰۰

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها