با ما همراه باشید

سیاسی

رفتار برخی مسئولان با عمل‌شان تفاوت دارد/ قالیباف که انتظار پاسخگویی مسئولان دولت قبل به عمل خانواده‌شان را داشت، الان خودش جوابگو باشد

منتشر شده

در

یک فعال سیاسی گفت: آقای قالیباف باید پاسخگوی رفتار فرزندانش باشد همان‌طور که ایشان انتظار داشت دیگران در دولت قبل پاسخگوی رفتار خانواده‌شان باشند.

علی‌محمد نمازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره این‌که در گذشته اگر فرزندان مسئولان خطایی انجام می‌دادند آن را به پای پدرشان می‌نوشتند اما امروز که فضای سیاسی کشور یکدست شده است با اتفاقات اخیر جریانی مطرح می‌کند گناه فرزند را نباید به پای پدرش نوشت و می‌خواهند به نوعی سرپوش روی اتفاق رخ داده بگذارند، گفت: قصد و نیت مسئولان باید خدمت صادقانه و حداکثری برای مردم باشد و در  جهت عمران و آبادانی کشور که سودش باز به مردم برسد گام بردارند اگر این قصد و نیت از مسئولان ملاک باشد و به فرموده امام که فرمودند «عالم محضر خداست و در محضر خدا معصیت نکنید» پیش برویم، اتفاقات خوبی رقم می‌خورد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: اگر قصد و نیت مسئولان صادقانه باشد این صداقت‌ها علامت‌هایی دارد که در رفتار فرد بروز و ظهور می‌کند، یکی از این علامت‌ها عدالت است هنگامی که قضاوت و عمل می‌کنیم باید عدالت را سر منشاء کارمان قرار دهیم تا ظلمی به کسی صورت نگیرد و تبعیضی اتفاق نیفتد و همه در برابر قانون مساوی باشند.

وی افزود: هنگامی که عدالت مدنظر باشد فرد تلاش خواهد کرد و از این طریق هم عیوب خود را می‌پوشاند و آن‌ها را رفع می‌کند. علامت دیگر اخلاص نیت است، شخص مواظب است کمترین ضرر و زیانی متوجه دیگران نشود و منافع دیگران اولی بر خودش باشد، اما اگر قصد و نیت دستیابی به مقامات بیشتر، پست بالاتر، موقعیت بهتر و درآمد بیشتر باشد تمام تلاش و همت فرد مصروف این می‌شود که رقیب را از میدان به در کند مانند رفتارهای تبعیض‌آمیز هنگامی که رقیب مشکلی پیدا کند بگویند رفتار فرزند ارتباط مستقیمی با مسئولیت پدر و مادرش دارد اما هنگامی که این اتفاق برای خودی‌ها رخ می‌دهد بگویند فرزند کاری انجام داده است و ارتباطی با اقوامش ندارد.

نمازی تاکید کرد: بله هر فردی مسئول رفتار خودش است و اگر قرار است این مطلب را بپذیریم این باید از طرف هر فردی پذیرفته شود؛ آیا به جای فرزند آقای قالیباف یک فرد عادی بود چنین موقعیتی داشت که این سواستفاده را انجام دهد؟ این گونه نیست هر کاری که فرزندان مسئولان انجام می‌دهند، شرایطش برای همه فراهم باشد، چراکه آن مسئول دارای موقعیتی است و برای همین است که گاهی پیش می‌آید و این تخلفات صورت می‌گیرد مانند رفتار خانم نماینده در خصوص برادرش که تخلف انجام داده است.

وی تاکید کرد: آقای قالیباف باید پاسخگو رفتار فرزندانش باشد همان‌طور که ایشان انتظار داشت دیگران در دولت قبل پاسخگوی رفتار خانواده‌شان باشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه هنر در این است اگر انسان موقعیت دارد از آن سواستفاده نکند، عنوان کرد: هنگامی که یک فرد نابینا می‌گوید من به نامحرمی نگاه نمی‌کنم هنری نکرده است، آدمی بینا اگر با چشمش تخلف نکرد، هنر است.

وی تاکید کرد: هنر در این است اگر فرد موقعیتی دارد از آن مانند امانت استفاده کنند و آقایان هم باید بدانند موقعیت در دست آنان امانت است. جالب است هنگامی که دیگران بر رأس کار هستند این آقایان از لحاظ شعار دادن و تخطئه کردن زبان وسیعی دارند اما هنگامی که نوبت خودشان می‌شود می‌خواهند با فرافکنی از زیر مسئولیت شانه خانه کنند.

نمازی خاطر نشان کرد: در قضاوت افراد نباید فرق و تبعیضی وجود داشته باشد و آقایانی که در راس کار هستند باید مسئولیت کار خودشان را بپذیرند.

وی یادآور شد: روایت داریم پیامبر می‌گوید  مردم را  با عمل خودتان دعوت به کار خیر کنید؛ زیرا دعوت مردم تنها با زبان به نهی‌از منکر اثر بسیار سوئی دارد. زمانی دعوت، نهی از منکر ، امر ، سفارش، انتقاد ، ایراد و به قول امام حتی تخطئه موثر است که با عمل ما هماهنگ باشد یعنی آنچه که می‌گوییم در عمل هم پایبند به آن باشیم. امروز متاسفانه رفتار سوئی در جامعه ما وجود دارد که رفتار برخی مسئولان با بیان و عمل‌شان تفاوت دارد و این تاثیر سو اولین اثرش بی‌اعتمادی مردم است به طوری که حتی اگر روزی هم مسئولان حرف درستی بگویند و کمک بخواهند، چون اعتماد از بین رفته مردم جور دیگری رفتار خواهند کرد.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاسی

کمک معیشتی ماه اول به حساب همه مشمولان قبلی که متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد، کمک معیشتی ماه اول به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود.

 سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد، کمک معیشتی ماه اول به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی فعلی هستند، واریز شود.

رئیس جمهور در این جلسه گفت: اصل بر اعتماد به خوداظهاری مردم است لذا مبلغ کمک معیشتی ماه اول، به حساب این افراد نیز واریز شود تا به محض تأیید درخواست متقاضیان از سوی دستگاه‌های مسئول، این مبلغ توسط آنها قابل برداشت گردد و در ماه‌های آتی نیز همانند سایر مشمولان، بتوانند مبلغ کمک معیشتی را دریافت نمایند.

دکتر رئیسی در این جلسه  تصریح کرد: وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی موظف است حداکثر ظرف یک ماه، این درخواست‌ها را بررسی و نتیجه نهایی را به سرپرستان خانوار اعلام نماید.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

سیاسی

رسانه‌های بیگانه با تاکید بر افزایش قیمت‌ها اذهان را آشفته می‌کنند

منتشر شده

در

توسط

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ارقامی که در طرح جدید اقتصادی پرداخت شده با محاسبه انجام شده است و دولت سعی کرده افزایش قیمت‌ها را جبران کند. نقایص جزیی نباید ما را از فواید این کار غافل کند.

غلامعلی حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره طرح جدید اقتصادی دولت برای افزایش یارانه‌ها چیست و آیا باعث بهبود وضعیت معیشت مردم خواهد شد یا خیر، گفت:  بله. اگر مردم به استدلال‌های رئیس‌جمهور، وزرا و مسئولان دقت کنند، می‌بینند که کشور به چنین جراحی اقتصادی احتیاج دارد. اما مردم توجه دارند که جراحی اقتصادی کار سختی است. هیچ مریضی به خاطر سختی جراحی از طبیب روگردان نمی‌شود. اگر کسی به خاطر سختی درمان از جراحی پرهیز کند، معالجه نخواهد شد. تحمل سختی جراحی، سلامتی درازمدت را برای بیمار تضمین می‌کند. اخیرا جراحی که در اقتصاد اتفاق افتاده است باعث شد تا مردم با افزایش قیمت‌ها رو به رو شوند اما مردم توجه کنند، قبل از آنکه افزایش قیمت‌ها حاصل شود، پول به حساب مردم ریخته شده است. اما بعضی از رسانه‌های بیگانه با تاکید بر افزایش قیمت‌ها اذهان را آشفته می‌کنند. رسانه‌های داخلی باید در این زمینه بیدار و مراقب باشند.

حداد عادل در پاسخ به این سوال که آیا رقم واریز شده رقم مناسبی است یا خیر، گفت: پرداخت این ارقام با محاسبه انجام شده است. دولت سعی کرده تا افزایش قیمت را جبران کند. حتی در دهک‌های اولیه مقداری هم اضافه‌تر واریز شده است. اما ممکن است در مقام اجرا نواقصی وجود داشته باشد. آن‌هایی که اعتراض دارند ثبت نام کنند و در نهایت به این اعتراضات رسیدگی خواهد شد. نقایص جزیی نباید ما را از فواید این کار غافل کند.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

سیاسی

رتبه‌بندی معلمان باید هرچه زودتر اجرایی شود

منتشر شده

در

توسط

نماینده رشت گفت: معمولا اعتراضات و تجمعات فرهنگیان آرام است، اما اگر هم کسی بازداشت می‌شود قطعا سازمان‌های امینتی دقت می‌کنند و افرادی که از چارچوب اعتراض خارج می‌شوند را بازداشت می‌کنند.

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با اعتراضات اخیر و بازداشت معلمان و همچنین تهدیدی که از جانب وزیر آموزش و پرورش خطاب به معلمان مطرح شده بود، گفت: من وقتی تهدید وزیر را در رسانه‌ها دیدم تعجب کردم و خوب شد که آقای وزیر در این زمینه عذرخواهی کرد، اما در خصوص کلیت این مساله معتقد به این هستم که یک وقتی شما این حرف را به کل فرهنگیان خطاب می‌کنید که آن کسی که به فرض اعتراض می‌کند اخراج می‌شود؛ در صورتی که قانون اساسی اعتراض را حق مردم ایران می‌داند و این درست نیست.

وی ادامه داد: چند روز قبل مقام معظم رهبری دیداری با کارگران داشتند و در این دیدار تاکید کردند که وقتی کارگران به خاطر ظلمی که به آن‌ها می‌شود اعتراض می‌کنند، حق دارند، یعنی ایشان برای کارگران حق اعتراض قائل شدند. اما در مجموع این نوع صحبت کردن با فرهنگیان اتفاق خوبی نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با لایحه رتبه‌بندی و تاخیر در اجرای این مصوبه، عنوان کرد: درخصوص موضوع رتبه‌بندی ما از ابتدا به مسأله رتبه‌بندی به این شکل معترض بودیم، این چیزی که تصویب شد یک رتبه‌بندی تقریبا شسته و رفته‌ای است و رتبه‌‌بندی به آن شکل که مدنظر و قابل توجه بود، در آن نیست.

وی اضافه کرد: در هر حال همین را هم دارند با تأخیر اجرا می‌کنند، ما انتظار داشتیم که در هفته معلم این را اعلام کنند و احکام فرهنگیان صادر شود اما هنوز در کمیسیون‌های دولت دست به دست می‌شود. خب با این وضعیت اجرای آن زمان‌بر می‌شود، چراکه بعد از این باید شیوه نامه اجرایی تدوین شود، به شخصه معتقدم که باید سرعت بدهند و مصوبه مجلس را به سرعت اجرا کنند، اگر این را اجرا کنند تا حدی دغدغه‌ها رفع شده و فرهنگیان آرام می‌شوند.

کوچکی‌نژاد در رابطه موضوع بازداشت معلمان، عنوان کرد: البته معمولا اعتراضات و تجمعات فرهنگیان آرام است، اما اگر هم کسی بازداشت می‌شود قطعا سازمان‌های امینتی دقت می‌کنند و افرادی که از چارچوب اعتراض خارج می‌شوند را بازداشت می‌کنند. شما می‌بینید مثلاً ۵۰۰ نفر معلم اعتراض می‌کنند ولی ۳ نفر بازداشت می‌شوند، مشخص است که آن ۳ نفر یک بحث‌های امنیتی دارند که بازداشت شدند نه به عنوان یک معلم معترض.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها