با ما همراه باشید

اخبار 46

روزنامه استرالیایی: بایدن با موضع خود در قبال برجام به بی‌اعتبار کردن آمریکا ادامه می‌دهد

منتشر شده

در

روزنامه استرالیایی: بایدن با موضع خود در قبال برجام به بی‌اعتبار کردن آمریکا ادامه می‌دهد

یک روزنامه استرالیایی در گزارشی با اشاره به رویکردهای مخرب دولت پیشین آمریکا در قبال ایران، تاکید کرد که دولت بایدن نیز به نوعی دنباله رو همان رویکردهاست.

به گزارش ایسنا روزنامه ایندیپندنت استرالیا در گزارشی درباره سیاست دولت جو بایدن در قبال ایران نوشت: با روی کار آمدن دولت جو بایدن در کاخ سفید، شاهد بازگردانی برخی سیاست‌های مهم دوره‌ی دونالد ترامپ از جمله پایان بخشیدن به ممنوعیت سفر به آمریکا از کشورهایی با اکثریت مسلمان، متوقف کردن ساختن دیوار مرزی، بازگشتن به معاهده آب‌وهوایی پاریس و برخی فرمان‌های اجرایی دیگر بودیم. در حالی که اولین هفته‌های دولت بایدن سپری می‌شود، پیش‌بینی‌هایی درباره جهت‌گیری سیاست خارجی رئیس جمهور آمریکا نسبت به ایران انجام شده است. تنش‌ها میان ایران و آمریکا در دولت ترامپ با خارج شدن از توافق هسته‌ای که در سال ۲۰۱۵ و در دولت اوباما-بایدن انجام شده بود، شدت گرفت.

ایندیپندنت در ادامه نوشت: این تنش‌ها با دستور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده ارشد ایرانی بیش از پیش بالا گرفت و دو کشور را در آستانه جنگ قرار داد. این اقدام ترامپ بر بازگردانی‌های تحریم‌های دولت اوباما علیه ایران افزوده شده بود که این تحریم‌ها هدف پایان دادن به صادرات نفت را که درآمد اصلی ایران است دنبال می‌کردند. دولت ترامپ حتی در دوران شیوع بیماری همه‌گیر کرونا هم تحریم‌های بیشتری برای جلوگیری ایران از دست‌یابی به دارو و مواد غذایی انجام داد که منجر به مواجهه احتمالی کودکان دارای بیماری خاص با مرگ شد. ایران پیش از خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌ای، به شروط اصلی توافق هسته‌ای پایبند بود که شامل محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران می‌شد. در ازای این، دولت اوباما-بایدن تحریم‌هایی را که آمریکا بر اقتصاد ایران اعمال کرده بود، لغو کرد.

این گزارش می‌افزاید: بایدن در سال ۲۰۱۹ در حالی که در کارزار انتخاباتی‌اش سخنرانی می‌کرد، اظهار کرد مادامی که ایران به شروط اصلی توافق پایبند باشد، دولت او نیز به این توافق بازخواهد گشت. اکنون پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، افزایش تنش‌های نظامی در منطقه و ترور فرمانده‌ای عالی‌رتبه، ایران تصمیم گرفته است که برنامه غنی‌سازی اورانیوم خود را شدت ببخشد و این بخشی از فرجه‌ای است که در راستای عملی شدن خواسته هایشان برای لغو تحریم‌ها داده‌اند. بایدن و تیم سیاست خارجی او پیشینه‌ای رنگارنگ در زمینه تحریک به جنگ‌ دارند و به هیچ وجه نباید از آن‌ها انتظار بخشیدن جنبه‌هایی مانند شایستگی و اخلاقیات به سیاست خارجی آمریکا را داشت.

این روزنامه همچنین مطرح می‌کند: بایدن در گفت‌وگویی با شبکه سی.بی.اس تایید کرد که آمریکا تا زمانی که ایران برنامه غنی‌سازی اورانیومش را متوقف نکند، تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد. سپس شفاف سازی‌شد که منظور او کاهش سطح غنی‌سازی به ۳.۶۷ درصد توافق شده در برجام(توافق هسته‌ای) بوده است. ایران با اشاره به این که این آمریکا بود که از توافق خارج شد و این آمریکا است که باید از طریق عمل کردن به تعهد اولیه‌شان یعنی لغو تحریم‌ها علیه ایران، اعتمادسازی کند. وقتی ترامپ از توافق هسته‌ای خارج شد، دموکرات‌های آمریکا از این که چنین اقدامی به طور جدی موجب تضعیف توان این کشور در ورود به مذاکراتی معتبر با ایران خواهد شد-مذاکراتی مانند مذاکرات با کره شمالی- ترسیده بودند.

ایندیپندنت افزود: خودداری بایدن از لغو این تحریم‌ها ایجاد تغییر بی‌رحمانه‌ای در شرایط بازگشت آمریکا به مذاکرات با کشوری است که هیچ گاه توافقی را که به آن پایبند بود، ترک نکرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها