با ما همراه باشید

سیاسی

سامانه «دولت‌یار» در تسنیم رونمایی شد/ وجود ۷۸هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور

منتشر شده

در

علیرضا زاکانی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در جریان نشست خبری که صبح امروز (سه‌شنبه 18 خرداد) در خبرگزاری تسنیم برگزار شد، از سامانه «دولت‌یار» با محوریت نظام اولویت مسائل شهرستان‌ها با مشارکت عمومی رونمایی کرد.

زاکانی در تشریح ویژگی‌های سامانه «دولت‌یار» گفت: کشور امروز فاقد استراتژی صنعتی است و لازم بود متناسب با آمایش سرزمینی که در دسترس است یک برنامه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم تا پس از آن در مسیر حل مشکلات عمرانی که 451 شهرستان در سراسر کشور با آنها درگیر هستند، با کمک نخبگان و مردم بومی این شهرستان‌ها چاره‌اندیشی کنیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری اضافه کرد: سامانه پیاده‌سازی سامانه دولت‌یار مبتنی بر ارتباط با کارشناسان و نخبگان شهرستانی است تا از این پس شهرستان‌ها برای ما موضوعیت داشته باشد.

زاکانی تصریح کرد: در سامانه دولت‌یار 1841 مسئله شهرستان‌ها استخراج و در معرض دید مردم گذاشته شده است. در سامانه دولت‌یار این امکان برای مردم فراهم شده است تا در صورتی که مشکل منطقه آنها میان 1841 مسئله احصاشده در سامانه نبود، با تأیید حداقل 100 نفر از مردم همان شهرستان، مسئله مورد نظر نیز به موارد قبلی اضافه شود تا در مرحله بعدی این مشکلات برای رسیدگی و حل‌وفصل، در اختیار وزارتخانه‌های مربوطه قرار گیرد و در بودجه 1401 نیز برای آن اعتبارات مورد نیاز را اختصاص خواهیم داد.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با ابراز اینکه “اکنون 78 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور داریم که بر اساس کار غیرکارشناسی انجام شده و برای کشور مشکل ایجاد کرده است”، خاطرنشان کرد که  سامانه دولت‌یار از امروز در دسترس عموم خواهد بود و مردم می‌توانند علاوه بر امکان بِروز کردن مسائل عمرانی و زیرساختی شهرستان محل سکونت خود،‌ بر فعالیت مسئولان نیز نظارت داشته باشند، به‌طوری که  با این برنامه اصول 27 و 8 قانون اساسی احیا می‌شود و این بازسازی نوین امکان اجرای بند بندِ قانون اساسی را نیز فراهم خواهد کرد.

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

اعلام نتایج قطعی و نهایی انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز

منتشر شده

در

توسط

اعلام نتایج قطعی و نهایی انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز

  فرمانداری شهرستان تبریز، با صدور اطلاعیه‌ای نتایج قطعی و نهایی انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز را پس رسیدگی به شکایات اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

پیرو آگهی قبلی، بدینوسیله به آگاهی عموم اهالی حوزه انتخابیه شهر تبریز تابع بخش مرکزی شهرستان تبریز می‌رساند که بعد از بررسی شکایات و بررسی‌های قانونی، افراد زیر به عنوان افراد منتخب معرفی می‌شوند:

اعضای اصلی شورای شهر:

۱- خانم حکیمه غفوری نام پدر غفور دارای ۴۰۶۵۹ رأی

۲- آقای محمدحسن اسوتچی نام پدر علی دارای ۳۳۳۸۵ رأی

۳- آقای روح‌الله رشید کرشان نام پدر حمداله دارای ۳۱۶۹۳‌ رأی

۴- آقای رسول برگی خلجان نام پدر محمدعلی دارای ۲۸۴۶۸ رأی

۵- آقای غلامرضا احمدی ملامحمود نام پدر اسداله دارای ۲۳۱۳۶ رأی

۶- آقای شهرام دبیری اسکویی نام پدر رحیم دارای ۲۱۸۸۱ رأی

۷- آقای‌ پرویز هادی باسمنج نام پدر خداویردی دارای ۲۱۰۳۵ رأی

۸- آقای فریدون بابائی اقدم نام پدر علی دارای ۲۰۴۵۲ رأی

۹- آقای روح‌الله دهقان‌نژاد نام پدر جعفردارای ۲۰۲۰۳ رأی

۱۰- آقای سید کاظم زعفرانچیلر نام پدر میر داود دارای ۱۹۶۳۸ رأی

۱۱- آقای‌ علیرضا نوای باغبان نام پدر مصطفی دارای ۱۹۳۶۳ رأی

۱۲- آقای احد صادقی مقبره نام پدر کاظم دارای ۱۹۱۳۷ رأی

۱۳- آقای یاسین بجانی نام پدر علی دارای ۱۸۲۰۲ رأی

و اعضای علی‌البدل شورای شهر:

۱- آقای اسماعیل چمنی نام پدر بلوت دارای ۱۸۰۶۷ رأی

۲- آقای علی راستی نام پدر عبدالمحمد دارای ۱۷۳۰۸ رأی

۳- آقای داود امیرحقیان نام پدر محمود
دارای ۱۷۰۲۲ رأی

۴- آقای علی آجودان‌زاده نام پدر سیف‌اله دارای ۱۶۷۰۵ رأی

۵- آقای محمدحسین جعفری نام پدر حیدرعلی دارای  ۱۶۶۰۴ رأی

۶- آقای داود شعبانی فرد نام پدر غلام دارای ۱۴۷۹۷ رأی

۷- آقای محرم محمدزاده قره‌بلاغ نام پدر محمود دارای ۱۴۰۷۰ رأی

۸- آقای محرم علیزاده نام پدر کامران دارای ۱۳۷۵۶ رأی

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

بین الملل

تیراندازی سربازان ارمنستان به مواضع جمهوری آذربایجان

منتشر شده

در

توسط

تیراندازی سربازان ارمنستان به مواضع جمهوری آذربایجان

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (یکشنبه) اعلام کرد، نیروهایی از ارتش ارمنستان به سوی مواضع جمهوری آذربایجان در نخجوان شلیک کردند.

ه گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر اساس بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، نیروهای ارمنستان درشهر “ودی” به سوی مواضع جمهوری آذربایجان در منطقه “حیدرآباد” نخجوان در شهر “سدراک” تیراندازی کردند.

دولت باکو گزارشی درباره تلفاتی در نتیجه این تیراندازی منتشر نکرد و گفت که نیروهای ارتش به سوی نیروهای ارمنستان تیراندازی کردند.

درگیری بین دو کشور در نتیجه نبرد قره باغ همچنان ادامه دارد.

ادامه مطلب

بین الملل

شرط گروه‌های مسلح عراق برای توقف حملات علیه منافع آمریکا

منتشر شده

در

توسط

شرط گروه‌های مسلح عراق برای توقف حملات علیه منافع آمریکا

در سایه ادامه حملات گروه‌های مسلح به مراکز دیپلماتیک آمریکا در عراق و مخالفت با نتایج مذاکرات استراتژیک آمریکا و عراق، منابع اعلام کردند که این گروه‌ها برای توقف حملاتشان به این مراکز شرط گذاشته‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روزنامه العربی الجدید، حامد الموسوی، نماینده ائتلاف الفتح، جناح سیاسی حشد شعبی اعلام کرد: پارلمان برای تشکیل کمیته پیگیری عقب نشینی نیروهای آمریکایی براساس توافقی که در راستای مذاکرات استراتژیک صورت گرفت، آماده می‌شود. این کمیته طی جلسات آتی پارلمان تشکیل خواهد شد و اجازه بازدیدهای میدانی از پایگاه‌های آمریکایی را برای پیگیری عقب نشینی تدریجی خواهد داد.

وی گفت: این توافق در صورت عدم عقب نشینی تدریجی باطل خواهد شد.

در این راستا یک مسؤول نزدیک به دولت گفت: تشکیل این کمیته شرط گروه‌های مسلح برای توقف حملاتشان علیه منافع آمریکا در عراق است. مذاکرات با این گروه‌ها برای آتش‌بس و قبول نتایج مذاکرات استراتژیک هنوز به پایان نرسیده است. برخی از این گروه‌ها مواضع تندی دارند و برخی این شرط را گذاشته‌اند. اجرای این خواسته دشوار است به ویژه اینکه موضوع نظامی و امنیتی است و کمیته‌ای از ارتش عراق و مشاوران امنیت ملی پرونده عقب‌نشینی را پیگیری می‌کنند.

وی گفت: آمریکایی‌ها هرگز اجازه ورود غیرنظامیان را به پایگاه‌هایشان مثل حریر در اربیل و عین الاسد در الانبار نمی‌دهند. تماس‌ها با این گروه‌ها و همچنین فراکسیون‌های ائتلاف الفتح برای توقف تنش‌ها و حل پرونده ادامه دارد.

در این راستا کاظم الشمری، رئیس فراکسیون الوطنیه نسبت به ادامه کشمکش‌ها درباره عقب نشینی نیروهای آمریکایی و تأثیر آن بر وضعیت امنیتی هشدار داد و گفت: دولت مساله حضور نیروهای آمریکایی را قطعی کرده و با خروج نیروهای رزمی و ابقای مشاوران نظامی توافق شده است. گروه‌های مسلح باید برخورد مثبتی با این تصمیم داشته و منتظر اجرای آن بمانند و بعد ارزیابی انجام شود.

وی از دولت خواست امنیت کشور و هیئت‌های دیپلماتیک را حفظ کند.

فرماندهی عملیات بغداد تدابیر جدی را برای ممانعت از هدف قرار گرفتن منافع آمریکا و مقرهای هیئت‌های دیپلماتیک اتخاذ کرده است.

احمد سلیم، فرمانده عملیات بغداد اعلام کرد که اقدامات فرماندهی بغداد منجر به ناکام گذاشتن سه تلاش برای هدف قرار گرفتن فرودگاه بغداد شد و نیروهای امنیتی نیز اخیرا به ۱۰ موشک دست یافتند.

وی گفت: این نیروها همچنین به هشت موشک کاتیوشا دست یافتند که آماده هدف گیری فرودگاه بین‌المللی بغداد بودند.

هنوز مواضع برخی فراکسیون‌های سیاسی درباره نتایج مذاکرات استراتژیک آمریکا و بغداد که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق سه شنبه بعد از دیدار با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید آن را امضا کرد، مشخص نیست. این توافق شامل عقب نشینی نیروهای رزمی آمریکایی از عراق در اواخر ۲۰۲۱ و تغییر مأموریت نیروهای موجود به مأموریت آموزشی و مشورتی است.

 

ادامه مطلب

برترین ها