با ما همراه باشید

اخبار 46

ستاری: باید بازار اصلی محصولات فناورانه و هوشمندسازی را در بخش خصوصی دید

منتشر شده

در

ستاری: باید بازار اصلی محصولات فناورانه و هوشمندسازی را در بخش خصوصی دید

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعتقاد به اینکه باید بازار اصلی محصولات فناورانه و هوشمندسازی را در بخش خصوصی دید، گفت: فرهنگ توسعه از هرچیزی در توسعه مهمتر است.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری در دومین هفته “ایران دیجیتال” همراه با ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء در مراسم عقد تفاهم نامه فی مابین ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری، معاونت تحقیقات توسعه همراه اول و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: اینترنت اشیاء وابسته به توسعه هوش مصنوعی است و توسعه بازار هوش مصنوعی به سخت افزارها متکی است.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه فرهنگ هوشمندسازی در سیستمهای دولتی ایران و جهان افزود: تغییر جهت از سیاست اقتصاد نفتی بسیار دشوار است و باید از مدیرانی که قصد دارند هوشمندسازی را به سیستم آورند، حمایت کرد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه نباید انتظار داشت در حوزه هوشمندسازی بخش دولتی از مردم جلوتر باشد، در ادامه خاطرنشان کرد: اصول دولتی با نوآوری و هوشمندسازی متناقض است.

ستاری بخش خصوصی را بازار فوق‌العاده‌ای دانست و گفت: در تاکسی‌های آنلاین مردم دولت را وادار کردند که به این سمت حرکت کند.

وی با بیان اینکه در حوزهایی که بخش خصوصی فعالیت جدی داشتند موفق بوده‌اند، افزود: می‌توان اطمینان داشت که به همت مردم شهرداری به ایجاد شهر هوشمند حرکت کند، چون مردم همواره پشت تکنولوژی هستند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه می‌توان از هوشمندسازی در حوزه‌های مختلف اعم از سلامت کشاورزی و … بهره برد، گفت: توصیه اصلی من این است که بازار باید در بخش خصوصی دیده شود.

ستاری با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا خدمات آی تی و … نیازمند فیزیک نیست، ادامه داد: در سیستم حمل و نقل، خودرو و …(فیزیک) بهایی ندارد بلکه این هوش مصنوعی است که به سخت افزار معنا می‌بخشد.

وی با تأکید مجدد بر اینکه فرهنگ توسعه از هر چیزی در توسعه مهم‌تر است، گفت: قدم نخست اصلاح فرهنگ است سپس باید به مباحث سخت افزاری پرداخت. به عنوان مثال اول فرهنگ و بعد کارخانه فولاد که البته تاکنون مسیر را اشتباه رفته‌ایم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری فرهنگ غلط نفتی را عاملی برای مقابله با پدیده کارآفرینی دانست و خاطرنشان کرد: باید در این راه مبارزه کرد و این مبارزه سخت پاسخ می‌دهد.

ستاری با بیان اینکه شرکتهای فعال در حوزه اینترنت اشیاء همگی مورد اعتماد ما هستند، یادآور شد: بی شک مدیرانی هم که در این مسیر حرکت می‌کنند حمایت می‌شوند.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها