با ما همراه باشید

اخبار 53

سردار سلیمانی: تاثیر انقلاب اسلامی در عرصه علمی کشور یک معجزه بود

منتشر شده

در

سردار سلیمانی: تاثیر انقلاب اسلامی در عرصه علمی کشور یک معجزه بود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر ما شرایط علمی کشور را با شرایط قبل از انقلاب اسلامی مقایسه کنیم به نتایج شگفت انگیزی می رسیم و می توان گفت که تاثیر انقلاب اسلامی بر عرصه‌ علمی کشور مثل یک معجزه بوده و هست.

به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا سلیمانی بعدازظهر امروز در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری، اظهار داشت: بی‌تردید انقلاب اسلامی برای ملت ایران و جهانیان یک فصل جدید محسوب می‌شود و ملت ما به رهبری امام راحل و پس از آن به رهبری داهیانه مقام معظم رهبری توانست خالق صحنه‌های شگفت‌انگیزی باشد در عرصه ملی هم ملت ایران توانست خالق شگفتی‌های بسیاری باشد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ضعف علمی ایران قبل از انقلاب اسلامی گفت: اگر ما شرایط علمی کشور را با شرایط قبل از انقلاب اسلامی مقایسه کنیم به نتایج شگفت انگیزی می رسیم و می توان گفت، تاثیر انقلاب اسلامی بر عرصه‌ی علمی کشور مثل یک معجزه بوده و هست.

سلیمانی با اشاره به اینکه جهان غرب از علم در مقابل بشریت استفاده می کند، بیان کرد: در جمهوری اسلامی ایران علم در خدمت سعادت و رفاه انسان استفاده می شود و به همین دلیل است که دشمن با پیشرفت علمی ملت ایران مخالف است.
سردار سلیمانی با یاد آوری موفقیت‌های انقلاب اسلامی افزود: اگر انقلاب اسلامی این موفقیت‌های علمی را مانند گذشته و با جهش در پیشرفت ادامه دهد، بر جهان غرب سایه خواهد انداخت.

وی همچنین با اشاره به استفاده‌ی استکباری جهان غرب از علم اظهار داشت: همه‌ی جهان سوم از سو استفاده جهان غرب متأثر شدند.

سردار سلیمانی بی‌کفایتی رژیم پهلوی در عرصه‌ی علم و دانش را خاطرنشان کرد و گفت: قبل از انقلاب اسلامی نتوانستند بفهمند که غرب با تمسک به این پیشرفت‌های علمی خود در پی چه چیزی است.

وی در ادامه با اشاره به خط مشی و سیاست‌های سازمان بسیج گفت: تشکیلات مردمی انقلاب باید به دنبال ایجاد یک حرکت عمومی علمی باشد که این یک امر شدنی است.

وی در ادامه موفقیت ایران در راه ساخت واکسن کرونا را نتیجه این حرکت علمی ملت ایران دانست.

سلیمانی عملکرد ایران در کنترل آمار کرونا را نتیجه پیشرفت علمی و باور «ما می‌توانیم» دانست و افزود: ما باید این باور را از دبستان به کودکانمان بیاموزیم و از استعدادهای جوانان ایرانی استفاده کنیم و با این استفاده از ظرفیت‌های علمی مردم، ما مردم سالاری اسلامی را به الگویی برای ملل مختلف تبدیل خواهیم کرد.

سردار سلیمانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص کلید واژه‌ی قوی شدن افزود: مسیر قوی شدن از مسیر علمی است که باید تلاش کنیم تا با تکیه بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی و باور «ما می‌توانیم» حرکت عمومی علمی را عملی کنیم. دانشمندان ما فرماندهان میدان هستند.

سردار سلیمانی به برنامه‌های علمی پژوهشی بسیج نظیر پارک علم و فناوری در مرکز بسیج اشاره کرد و بیان کرد: این اقدامات جهت حمایت پایه‌ای و اساسی از جوانان نخبه ایرانی انجام شده است. در کشور هر استعدادی که وجود دارد باید به عنوان حلقه‌ای از زنجیره حرکت عمومی علمی به این زنجیره متصل شود.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها