کد خبر : 2776
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴

سلامت آزمون وکالت توسط سازمان سنجش تایید شده است/ با شایعه‌پراکنان برخورد می‌کنیم

سلامت آزمون وکالت توسط سازمان سنجش تایید شده است/ با شایعه‌پراکنان برخورد می‌کنیم

اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر صحت و سلامت آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که «عوامل شایعه‌پراکنی که اعتبار نهاد وکالت را برنمی‌تابند» را تحت تعقیب قانونی قرار می‌دهد. به گزارش ایسنا، اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

سلامت آزمون وکالت توسط سازمان سنجش تایید شده است/ با شایعه‌پراکنان برخورد می‌کنیم

اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر صحت و سلامت آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که «عوامل شایعه‌پراکنی که اعتبار نهاد وکالت را برنمی‌تابند» را تحت تعقیب قانونی قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا، اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

«در پی شایعات کذب و بی‌اساس منتشره در روزهای اخیر در خصوص آزمون جذب کارآموز وکالت دادگستری سال ۱۳۹۹ به استحضار داوطلبان عزیز و همکاران گرامی می‌رساند:

آزمون مذکور همچون سال‌های گذشته، در نهایت سلامت و دقت و با نظارت دقیق مراجع نظارتی سازمان سنجش آموزش کشور و توسط آن سازمان برگزار گردیده و صحت آن نیز توسط مراجع نظارتی سازمان سنجش آموزش کشور تأیید شده است. ضمن تأکید بر عدم توجه به شایعات بی‌اساس مطروحه و سازمان‌یافته، اعلام می‌دارد عوامل شایعه‌پراکنی که اعتبار نهاد مستقل وکالت را برنمی‌تابند و جایگاه سازمان سنجش و احساسات داوطلبان عزیز را همچون مانع‌تراشی در برگزاری آزمون و تعویق‌های مکرر آن نشانه گرفته‌اند، تحت تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت».

این اتحادیه در توضیحی تکمیلی راجع به آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ گفت:«۱. برابر قرارداد منعقده بین اسکودا (به نمایندگی از کانون‌ها) در جایگاه کارفرما و سازمان سنجش (شاخۀ رسمی و قانونی برگزاری آزمون‌های سراسری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) به‌عنوان کارگزار، تمامی اقدامات لازم از قبیل نظارت، انتخاب سؤال‌ها، انجام قرنطینه، نحوۀ برگزاری، زمان برگزاری، مکان برگزاری، حمل بسته‌های لاک‌ومهرشدۀ سؤال‌ها به محل برگزاری، انتخاب ناظران، توزیع و نظارت بر چگونگی برگزاری، جمع‌آوری سؤال‌های هر حوزه، تهیه و تنظیم صورت‌جلسۀ برگزاری و بازگرداندن بسته‌های لاک‌وم0هرشدۀ سؤال‌ها به محل سازمان سنجش آموزش کشور و تحویل آن‌ها و … تا اعلام‌ نتایج به اسکودا در چارچوب قرارداد یادشده، همه ‌وهمه به ‌وسیلۀ سازمان سنجش آموزش کشور و با حضور و نظارت تامۀ حراست و رعایت استانداردهای معمولِ سازمان سنجش صورت می‌گیرد و کانون‌های وکلای دادگستری و اسکودا، به نمایندگی از کانون‌ها، نقشی در انجام این فرایند زمان‌بَر، حساس و پرمسئولیت نداشته و ندارند، تنها به‌گونه‌ای تشریفاتی نماینده‌ای را رسماً به نمایندۀ تام‌الاختیار سازمان در حوزۀ هر کانون معرفی می‌کنند تا در صورت نیاز، آن‌هم در حاشیه با سازمان سنجش همکاری کند ـ‌تا جایی که هیأت‌مدیرۀ کانون‌ها بعضاً ضرورتی به حضور در حوزه‌های برگزاری آزمون احساس نمی‌کنند.

۲. آزمون ۱۳۹۹ چنان‌که افتاده است و دانیم، چنین فرایندی را در قالبِ بند ۱ و به روال همیشگی طی کرده است، با این توضیح:

ازآنجاکه‌ زمان برگزاری آزمون باتوجه‌به شرایط کرونایی تغییر پیدا کرده است، سازمان در هر نوبت برای پرهیز از هرگونه شبهه‌ای ناچار به طرح دوبارۀ سؤال است، که در آزمون سال ۱۳۹۹ نیز این گونه عمل شد و این مهم دربارۀ همۀ آزمون‌های سراسری رعایت می‌شود.

۳. سلامت این آزمون توسط مسئولان و دفتر حراست سازمان سنجش تأیید شده است.

۴. شایعه‌های مسبوقِ به سابقه از چند سال پیش تاکنون در راستای تضعیف و ای‌بسا تخریب نهاد دیرپا و خدمتگزارِ کانون وکلای دادگستری توسط فرصت‌طلبانی منتشر شده و می‌شود، که بارها در این آزمون ناکام‌ مانده و توانایی علمی برای کسب موفقیت در آن را نداشته‌اند.

۵. اسکودا حق قانونی و اخلاقی خود می‌داند که به نمایندگی از کانون‌های بیست‌وشش‌گانۀ کشور، تعقیب کیفری شایعه‌پراکنان و عوامل پشت پردۀ آنان را ازطریق مراجع صاحب صلاحیت قضایی برای خود محفوظ دارد و در راستای صیانت از جایگاه حرفۀ شریف وکالت، شأن و منزلت وکیل و از همه مهم‌تر پایان‌دادن به حرکت‌هایی ایذایی از این دست و به‌تبع آن جلوگیری از ادامۀ ایجاد اخلال در اذهان عمومی از دیدگاه حقوق عمومی اقدام کند».

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها