با ما همراه باشید

اخبار 19

سوارکاران گناباد همچنان در انتظار پیست استاندارد

منتشر شده

در

سوارکاران گناباد همچنان در انتظار پیست استاندارد
عکس از آرشیو است

ایسنا/خراسان رضوی رئیس هیأت سوارکاری گناباد گفت: گناباد در زمینه ورزش سوارکاری و صنعت اسب استعدادهای قابل‌ توجهی دارد اما پیگیری‌ها برای ایجاد یک پیست اسب‌سواری استاندارد هنوز به جایی نرسیده است.

یکی از ورزش‌های روبه رشد در شهرستان گناباد ورزش سوارکاری و به طور کلی، صنعت پرورش اسب است به طوری که بخش خصوصی در زمینه ایجاد باشگاه‌های سوارکاری و مجموعه‌های پرورش اسب سرمایه‌گذاری عظیمی کرده و با استقبال خوب علاقه‌مندان روبه‌رو شده است و اسب‌های گناباد در سطح ملی حائز رتبه‌های ارزشمندی هستند؛ این در حالی است که نبود پیست استاندارد به عنوان بزرگترین مانع، فعالان در این حوزه را با چالش‌هایی مواجه کرده و باوجود پیگیری‌های فراوان، اما دستیابی به این زیرساخت مهم هنوز فراهم نشده است.

محمد ابراهیمیان در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: گناباد در زمینه صنعت اسب و ورزش سوارکاری حرف‌های زیادی در سطح ملی و کشوری برای گفتن دارد، اما متأسفانه بسیاری از افراد هنوز به این ورزش و به این صنعت به چشم ورزش نگاه نمی‌کنند و بیشتر جنبه تفریحی و تفننی آن را در نظر می‌گیرند.

ابراهیمیان اظهار کرد: در نژادترکمن، در کورس ملی گنبد که هفته‌های گذشته برگزار شد از ۳ مقام کسب شده، ۲ مقام مربوط به اسب‌های گناباد بود که این برای گناباد که شهر کوچکی است و امکانات آن چنانی هم ندارد بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: لازمه‌ رشد و پیشرفت هر کاری به خصوص در زمینه ورزش، ایجاد و توسعه‌ زیرساخت‌های مربوط به آن است اما شهرستان گناباد باوجود استعدادهای خوب در زمینه ورزش اسب‌سواری، از اصلی‌ترین زیرساخت‌ها که وجود پیست اسب‌سواری استاندارد است، برخوردار نیست.

ابراهیمیان خاطر نشان کرد: برای ایجاد پیست استاندارد پیگیری‌هایی شده است و زمین‌هایی پیشنهاد شده، اما در این مسیر نیز مثل بسیاری از جاهای دیگر، مشکل همیشگی همان مسیر پر پیچ و خم بوروکراسی اداری است و کارها آن طور که باید پیش نمی‌رود و نیاز به یک عزم جهادی دارد.

وی با بیان اینکه حدود یک سال ونیم است که به دنبال زمین هستیم اما هنوز زمین واگذار نشده است، افزود: بخشی از پیگیری‌ها مربوط به مسئولان شهرستان است اما قسمت‌هایی هم از سطح شهرستان خارج است و استانی و کشوری است بنابراین نیاز هست که مسئولان رده بالاتر شهرستان این کار را پیگیری کنند.

وی یادآور شد: در زمینه ورزش سوارکاری و پرورش اسب در بخش خصوصی سرمایه‌گذاری‌های عظیمی شده و مسیر درستی را رفته‌اند به طوری که در این زمینه به شکوفایی رسیده‌اند و امکان ندارد در ماه ۲ مقام قهرمانی از گناباد نداشته باشیم.

رئیس هیأت سوارکاری گناباد گفت: مسابقات محلی و منطقه‌ای در گناباد برگزار می‌شود و بالاترین میزان تماشاگران در سطح شهرستان مربوط به مسابقات اسب‌سواری است که منجر به شور و نشاط اجتماعی می‌شود، اما برای برگزاری مسابقات سختی‌های زیادی را به جان می‌خریم و هزینه‌های زیادی می‌پردازیم به طوری که برای هر کورس حداقل ۲۵ میلیون تومان هزینه می‌شود که به جز بخش خصوصی و خیران از جای دیگری حمایت نمی‌شویم.

وی بیان کرد: اگر پیست استاندارد در گناباد داشته باشیم شهرستان گناباد این قابلیت را دارد که مسابقات کورس کشوری، مسابقات زیبایی و… در سطح کشوری برگزار کند.

وی همچنین به موضوع آموزش اشاره کرد و گفت: در زمینه آموزش و تربیت مربیان هم پیگیری‌هایی انجام شده و از فدراسیون قول‌هایی گرفته‌ایم که کلاس‌های آموزشی در شهرستان برگزار کنند و چنانچه بخش آموزش تقویت شود سوارکاران حرفه‌ای هم زیاد خواهد شد.

ابراهیمیان در رابطه با پیست اخیری که چند هفته قبل در شهر بیدخت افتتاح شد، نیز توضیح داد: اخیرا پیستی در شهر بیدخت افتتاح شده است، اما این پیست جزء پیست‌های تمرینی است و شاید برای تمرینات و مسابقات منطقه‌ای در سطح جنوب استان، پیست استانداردی باشد اما با توجه به اهداف بزرگی که در پیش داریم این پیست ما را اقناع نمی‌کند و برای برگزاری مسابقات ملی و کشوری مناسب نبوده و غیر استاندارد است.

وی در ادامه گفت: چون در شهرستان گناباد مجموعه‌های پرورش اسب داریم، نیاز است که نهاده‌های دامی بیشتری به این بخش اختصاص داده شود که در این زمینه پیگیری‌هایی شده و حواله‌هایی دریافت شده اما از میزان مورد نیاز خیلی کمتر است و اگر جهاد کشاورزی هم به این صنعت نیم‌نگاهی داشته باشد باعث رونق و پیشرفت صنعت اسب در شهرستان خواهد شد.

وی نبود امکانات دامپزشکی را یکی دیگر از موانع و مشکلات بخش صنعت اسب در گناباد دانست و گفت: با توجه به صنعت روبه رشد پرورش اسب در شهرستان گناباد، وجود دامپزشک متخصص از دیگر نیازهای این صنعت در شهرستان گناباد است.

مجوز صادر شده اما زمین هنوز واگذار نشده است

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد نیز در رابطه با روند پیگیری‌های پیست استاندارد اسب‌سواری در گناباد در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: ایجاد پیست استاندارد یکی از نیازهای ضروری شهرستان است که در این زمینه پیگیری‌هایی انجام شده و همچنان ادامه دارد.

محمدعلی امینی اظهار کرد: مجوز ۳۰ هکتار زمین در کنار پلیس راه و مقبره علامه بهلول گنابادی از طرف منابع طبیعی صادر شده و کارهای اولیه انجام شده، اما زمین مربوطه هنوز واگذار نشده است.

وی افزود: واگذاری زمین نیاز به مصوبه دارد که تا حدودی پروسه‌ای زمان بر است و باید شورا و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به موضوع وارد شوند تا این مرحله سریع‌تر سپری شود.

وی تصریح کرد: برای پیست اصلی هنوز اعتبارات دولتی تخصیص نیافته اما به محض واگذاری زمین، ما آمادگی این را داریم تا با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و با کمک خیران که خودشان نیز اعلام آمادگی کرده‌اند، و براساس نقشه‌ای که آماده کرده‌ایم، ظرف ۶ ماه و یا حتی زودتر پیست را به بهره‌برداری برسانیم.

امینی بیان کرد: پیستی که در حال حاضر در شهرستان داریم پیست غیر استانداردی است و چون در کنار قنات قصبه واقع شده است ساخت‌ و ساز در آن ممنوع بوده و اجازه ساخت‌ و ساز نداریم.

وی با اشاره به نقش بخش خصوصی در زمینه پیشرفت این ورزش در شهرستان گناباد گفت: در بحث ورزش اسب‌سواری و پرورش اسب، بخش خصوصی وارد شده و با استقبال بسیار خوبی هم همراه بوده است به طوری که هر ماه یک یا دو اسب از اسب‌های شهرستان در سطح ملی، در گنبد حائز مقام و رتبه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در گناباد کورس برگزار می‌شود و مسابقات در شهرستان طرفداران زیادی دارد و برای هر کورس تماشاگران زیادی به پیست می‌آیند و چون پیست، پیست غیراستانداردی است، هر بار که کورس برگزار می‌کنیم علاوه بر هزینه‌های بالا، خطرات زیادی هم دارد و کنترل تعداد بالای تماشاگر در این پیست غیراستاندارد، برای ما خطرآفرین است.

وی یادآور شد: اخیرا پیستی در شهر بیدخت افتتاح شد و چون حریم و حصارهای آن مشخص شده است از پیست خود گناباد بهتر است و کنترل آن راحت‌تر است، اما در این پیست هم زیرساخت ایجاد نشده، خیلی استاندارد نیست و هنوز جا برای کار زیاد دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد ابراز امیدواری کرد: پیست گناباد در صورتی که راه‌اندازی شود بزرگترین پیست شرق کشور خواهد بود اما این کار بزرگی است و به تنهایی کاری پیش نمی‌رود بلکه ادارات مختلف هم باید کمک کنند تا زمین هر چه سریع‌تر واگذار شده و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

به گفته‌ی رئیس هیأت سوارکاری گناباد در حال حاضر در شهرستان گناباد ۵ مجموعه پرورش اسب و ۲ باشگاه سوارکاری فعال هستند و تعداد اسب‌های شهرستان حدود ۷۰۰ اسب است که حداقل ۳۰۰ تا ۳۵۰ اسب، از اسب‌های هویت‌دار و شناسنامه‌دار هستند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 19

طرح جدید پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر

منتشر شده

در

توسط

طرح جدید پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از جلسه مشترک با وزارت بهداشت و تصمیم به تنظیم پروتکلی برای جمع‌آوری معتادان متجاهر در ایام شیوع کرونا خبر داد.

سردار مسعود زاهدیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت معتادان متجاهر و جمع‌آوری آنان اظهارکرد: در همین رابطه روز گذشته جلسه‌ای با مسئولان وزارت بهداشت داشتیم و بنا شد تا پروتکل مخصوصی در این رابطه تنظیم و بر اساس آن در شرایط فعلی مراکز ویژه‌ای برای نگه‌داری معتادان متجاهر راه اندازی شود.

وی در توضیح بیشتر در مورد چگونگی فعالیت این مراکز جدید گفت: در حال حاضر با توجه به شیوع کرونا و با توجه به اینکه معتادان متجاهر جمع آوری شده عمدتا در نقاط و  محیط‌های آلوده تردد داشته‌اند، بنابراین نمی‌توان این افراد را مستقیما به مراکز بازپروری انتقال داد چراکه در این صورت حتی اگر یک نفر هم ناقل این ویروس باشد، احتمال ابتلای افراد دیگر بالا می رود.

وی افزود: در همین راستا تصمیم بر آن شد تا یک مرکز میانی بین چرخه غربالگری و جمع‌آوری تا حضور در مراکز بازپروری ایجاد شود و افرادی که در زمان شیوع کرونا جمع آوری می شوند ابتدا به این مراکز منتقل شوند.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا ادامه داد: معتادان متجاهر جمع آوری شده پس از حضور در این مراکز حدود دو هفته نگهداری شده و در آنجا وضعیت سلامتی و علائم جسمی‌شان بررسی می شود و در صورتی که هیچ یک از نشانه‌های ابتلا به کرونا را نداشته باشند، به مراکز بازپروری منتقل خواهند شد و در غیر اینصورت درمانشان هم آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مرحله اول این طرح در تهران اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: تمام تاکید پلیس و وزارت بهداشت این است که جمع آوری معتادان ماده 16 یا همان معتادان متجاهر با کمترین هزینه برای خود فرد، شهروندان دیگر و نیز ماموران پلیس و کادر درمانی حاضر در مراکز انجام شود و پروتکل مذکور نیز در همین خصوص تدوین می شود.

زاهدیان با تاکید بر اینکه برای پلیس حضور معتادان متجاهر در سطح محلات و ایجاد ناامنی برای مردم قابل پذیرش نیست، خاطرنشان کرد: امیدوارم که تا پایان این هفته پروتکل مشخص شده و این طرح وارد فاز اجرایی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 19

چند درصد آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده نمی‌کنند؟

منتشر شده

در

توسط

چند درصد آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده نمی‌کنند؟

آنلاین شدن برای بسیاری از کاربران از جمله آمریکایی‌ها، راه مهمی برای ارتباط با دوستان و خانواده، خرید، دریافت اخبار و جست‌وجوی اطلاعات است. با وجود این، تحقیقات نشان داده که امروزه ۷ درصد از بزرگسالان ایالات متحده می‌گویند که از اینترنت استفاده نمی‌کنند.

به گزارش ایسنا، عدم پذیرش اینترنت با تعدادی از متغیرهای جمعیت‌شناسی مرتبط است، اما این متغیرها به‌شدت به سن ارتباط دارد، در عین حال بر اساس گزارش نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو، آمریکایی‌های مسن‌تر همچنان یکی از گروه‌هایی هستند که کمترین میزان استفاده از اینترنت را دارند. امروزه، گزارش می‌شود که ۲۵ درصد از بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر، هرگز آنلاین نمی‌شوند، درحالی که بزرگسالان کمتر از ۶۵ سال، سهم بسیار کمتری از این آمار دارند.

میزان تحصیلات و درآمد خانوار نیز متغیرهایی از احتمال آفلاین بودن افراد است. حدود ۱۴ درصد از بزرگسالان با تحصیلات دبیرستانی یا کمتر از اینترنت استفاده نمی‌کنند، اما این سهم با افزایش سطح تحصیلات کاهش می‌یابد. بزرگسالانی که در خانوارهایی با درآمد کمتر از ۳۰ هزار دلار در سال زندگی می‌کنند، بسیار بیشتر از کسانی که درآمد سالانه خانواده آنها ۷۵ هزار دلار یا بیشتر است، احتمال دارد که از اینترنت استفاده نکنند و این میزان، ۱۴ درصد در مقابل یک درصد است. در مقابل، هیچ تفاوت آماری معنی‌داری در استفاده از اینترنت بر اساس جنسیت، نژاد و قومیت یا نوع جامعه وجود ندارد.

چند درصد آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده نمی‌کنند؟

با وجود اینکه برخی گروه‌ها به طور مداوم نرخ پذیرش اینترنت پایین‌تری دارند، اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی‌ها اکنون آنلاین هستند، زیرا برنامه‌های دولتی و خدمات اجتماعی در حال انجام، مناطق محروم را به پذیرش اینترنت تشویق می‌کند. با گذشت زمان، جمعیت آفلاین این کشور در حال کاهش است و برای برخی گروه‌ها این تغییرات به‌ویژه چشمگیر بوده است. به عنوان مثال، ۸۶ درصد از بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر در سال ۲۰۰۰ آنلاین نبودند. امروز این رقم تنها به یک‌چهارم کاهش یافته است.

سهم بزرگسالان آفلاین ۵۰ تا ۶۴ ساله از سال ۲۰۱۹، هشت درصد کاهش یافته و از ۱۲ درصد به ۴ درصد رسیده است. سهم بزرگسالان سیاهپوست و اسپانیایی‌تبار آفلاین نیز در طی این دوره به میزان قابل توجهی کاهش یافته و از ۱۵ درصد به ۹ درصد میان سیاهپوستان و از ۱۴ درصد به ۵ درصد در میان افرادی که اسپانیایی‌تبار هستند، رسیده است.

چند درصد آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده نمی‌کنند؟

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 19

۱۳۰ پروژه محرومیت زدایی بسیج سازندگی استان مرکزی افتتاح شد

منتشر شده

در

توسط

۱۳۰ پروژه محرومیت زدایی بسیج سازندگی استان مرکزی افتتاح شد

ایسنا/مرکزی ۱۳۰ پروژه محرومیت زدایی بسیج سازندگی استان مرکزی با حضور ویدئوکنفرانسی دکتر محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستصعفین کشور برگزار شد.

دکتر فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در این آئین گفت: در آیین افتتاح که اظهار کرد: مجموعه سپاه روح الله و بسیج سازندگی استان مرکزی پیشگام در امر محرومیت زدایی هستند و اقدامات چشمگیری در حوزه خدمت رسانی به مردم و اجرای پروژه های محرومیت زدایی انجام داده اند.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم به پیشرفت و تکاملی که مد نظر مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب است برسیم باید از ظرفیت های نهادهای انقلابی همچون بسیج استفاده کنیم، افزود: خوشبختانه در کشور ظرفیت نهادهای انقلابی و جهادی همچون بسیج و سایر ساختارهای دیگر که به برکت انقلاب اسلامی و تفکر حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفته اند زمینه بسیار خوبی برای پیشرفت فراهم کرده اند که باید از آنها به خوبی در راستای پیشرفت همه جانبه کشور استفاده کرد.

استاندار مرکزی گفت: در همین راستا ما در استانداری مرکزی مرکز راهبری سازندگی و محرومیت زدایی را با کمک سپاه و بسیج و مشارکت سایر دستگاه های اجرایی راه اندازی خواهیم کرد و کلیه مسائل محرومیت زدایی و سازندگی در استان را از این طریق با مشارکت و هم افزایی همه جانبه پیگیری خواهیم کرد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این آیین اظهار کرد: بیش از ۱۳۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در ۴ سال اخیر در مناطق محروم استان مرکزی به ارزش بیش از ۱۴۵ میلیارد تومان شامل لایروبی قنوات، اجرای کانال های کشاورزی، خطوط انتقال آب، استخرهای ذخیره آب، راه های بین مزارع، مخازن آب شرب، مسکن، پل و راه های روستایی، تکمیل مساجد و مدارس، خانه های عالم و… اجرا شده است.

وی افزود: به عنوان مثال بسیج سازندگی استان مرکزی موفق شده در زمینه کول گذاری و لایروبی قنوات بیش از ۴۵ کیلومتر قنات را احیا کند و در این زمینه نقش اساسی را جهت حراست از منابع ارزشمند آب و آبادانی روستاها در مناطق محروم ایفا کند.

کریمی گفت: اجرای بیش از ۱۰۰ کیلومتر کانال انتقال آب کشاورزی توسط بسیج سازندگی باعث شده که این پروژه ها ضمن جلوگیری از اتلاف حدود ۳۰ درصدی منابع آب در این مناطق، زمینه را جهت افزایش سطح زیر کشت، افزایش راندمان انتقال آب در مزارع و تحقق اقتصادمقاومتی در روستاها هموار کند. همچنین در مناطق مستعد اجرای طرح های لوله گذاری و خطوط انتقال آب نقش پررنگی در امیدآفرینی و ایجاد رضایت مندی در بین اهالی مناطق محروم استان داشته است و برای بالا بردن راندمان ذخیره آب، ساخت بیش از ۳۵ هزار مترمکعب استخرهای ذخیره آب بتنی درمناطق محروم و روستایی زمینه را جهت توجه به روستا و صیانت از منابع ارزشمند آب صورت داده است.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه های عمرانی توسط بسیج سازندگی استان مرکزی همواره بر پایه مشارکت مردم، اهالی روستاها و همت گروه های جهادی استوار است و ما در بسیج معتقدیم اجرای هر پروژه و طرح در مناطق محروم بدون نقش آفرینی مردم قطعا محکوم به شکست است، افزود: “کار مردم توسط مردم” یکی از رویکردهای محوری بسیج سازندگی در مناطق محروم است و خوشبختانه با این رویکرد علاوه بر انجام اقدامات چشمگیر موفقیت های زیادی نیز حاصل شده است.

کریمی گفت: بسیج سازندگی استان مرکزی در دو سال اخیر با تحویل ۷۰۰ مسکن محرومان به ارزش بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان گام ارزشمندی را در زمینه صاحب خانه شدن محرومان، معلولان و اقشار آسیب پذیر سطح استان مرکزی برداشته است. اجرای این پروژه ها با بکارگیری گروه های جهادی تخصصی و جغرافیا محور بسیج سازندگی به استعداد ۱۲۵۰ گروه جهادی در سطح استان صورت گرفته به نحوی که این گروه ها به صورت میانگین در سال بیش از ۱۰۰ هزار نفر روز ارائه خدمت صادقانه گامی استوار و پولادین در مسیر خدمت صادقانه به ولی نعمتان انقلاب اسلامی برمی دارند.

وی با بیان اینکه امروز بسیج سازندگی دژ مستحکم جریان انقلاب در دفاع اصولی از خط مستضعفان است و باید قدر این ظرفیت الهی را دانست و از این ظرفیت ارزشمند در جهت پیشرفت کشور در گام دوم انقلاب به خوبی استفاده کرد، اظهار کرد: به تصویب رسیدن قانون جدید بسیج سازندگی در حمایت از گروه های جهادی و تقویت محور خدمت رسانی امری اجتناب ناپذیر است که تاخیر در تصویب و اجرایی شدن این مهم، ضربات جبران ناپذیری را درپی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سپاه روح الله، کریمی گفت: امروز بسیج سازندگی به عنوان پناهگاه جهادگران و ماوای گروه های جهادی بدون برخورداری از پشتوانه های ثروت، جانانه در مسیر دفاع از محرومین ایستاده و می توان با کمترین حمایت و باور به این سازمان جهادی ، گام های بزرگ در زمینه خدمت به کشور برداشت. در هفته بسیج امسال نیز ۱۳۰ پروژه محرومیت زدایی شامل مسکن محرومان و معلولان، کانال ها و خطوط انتقال آب، پل، جاده، استخر و … در سراسر مناطق محروم استان مرکزی به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها