با ما همراه باشید

اقتصادی

سکه ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان شد

منتشر شده

در

امروز (۱۴ خرداد ۱۴۰۰) قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به  ۱۰  میلیون و ۶۸۰ هزار تومان رسید، نیم سکه ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون  و ۹۰۰ هزار  تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار   تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی  به یک هزار و ۸۷۴ دلار  رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ  یک میلیون و ۷۳ هزار تومان معامله می‌شود.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نرخ(تومان) نام محصول
۱۰.۶۸۰.۰۰۰ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید
۱۰.۶۰۰.۰۰۰ سکه تمام طرح قدیم
۵.۹۰۰.۰۰۰ نیم سکه بهار آزادی
۳.۹۰۰.۰۰۰ ربع سکه بهار آزادی
۲.۳۰۰.۰۰۰ سکه گرمی
  یک هزار و ۸۷۴دلار و ۱۵ سنت اونس جهانی
   ۱.۰۷۳.۴۰۰ طلای ۱۸ عیار

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصادی

هشدار نسبت به عدم تامین برق مستمر

منتشر شده

در

توسط

هشدار نسبت به عدم تامین برق مستمر

با توجه به مشکلات ناشی از قطعی برق صنایعی همچون سیمان، اختلال در روند تولید سیمان، کمبود آن در بازار و در نهایت افزایش قیمت آن، معاون وزیر صمت در راستای پیگیری‌های این وزارتخانه برای ادامه روند تولید و حل مشکل برق واحدهای سیمانی از طریق وزارت نیرو، از کارخانه سیمان شهرری تهران بازدید کرد که طی آن بر ضرورت تامین مستمر برق برای واحدهای تولید سیمان و فولاد تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز (یکشنبه) اسدالله کشاورز در حاشیه بازدید از یکی از کارخانه‌های سیمان تهران که به جهت بررسی روند از آغاز مجدد فعالیت این کارخانه پس از توقف تولید به سبب قطعی‌های اخیر برق و محدودیت فعالیت آن‌ها صورت گرفت، ضمن اشاره به تاثیرات قطعی برق بر قیمت محصولاتی همچون سیمان و فولاد، تامین برق پایدار و مستمر را لازمه تدوام تولید این واحدها دانست.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در رابطه با نوسانات قیمت سیمان در بازار داخل، در پی اختلال تولید ناشی از قطعی برق صنایع اظهار کرد: شرایط و محدودیت‌هایی که در تامین برق واحدهای تولیدی به‌ویژه برای واحدهای فولادی و سیمانی به وجود آمد، موجب کاهش تولید و عرضه در بازار و در نتیجه افزایش قیمت این محصول در کشور شد.

تاثیر منفی عدم تولید برق توربین‌های برق‌آبی در صنایع فولادی و سیمانی 

وی افزود: عدم تولید برق توسط توربین‌های برق‌آبی و محدودیتی که در تامین برق مورد نیاز صنایع ایجاد شد، تاثیر منفی در صنایع سیمان و فولاد داشت؛ بطوریکه کاهش تولید تا میزان یک سوم را به این صنایع تحمیل کرد و بسیاری از این واحدهای تولیدی را ناچار به تعطیلی کرد. حاصل این اتفاق در بازار، به صورت افزایش قیمت خود را نشان داد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به قول مسئولان وزارت نیرو برای تامین برق واحدهای صنعتی به ویژه صنایع فولاد و سیمان ابراز امیدواری کرد: با تامین برق این واحدها و افزایش تولید، قیمت در بازار نیز کنترل و به روال عادی بر خواهد گشت. ضمن اینکه طی روزهای اخیر با افزایش نسبی سهمیه مصرف این واحدها و بهبود شرایط توزیع سیمان در منطقه شهر ری، شاهد کاهش قیمت سیمان به محدوده ۴۰۰۰ تومان هستیم.

هشدار معاون معدنی وزارت صمت در صورت عدم تامین برق مستمر

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: چنانچه برق به صورت پایدار و مستمر و به میزان کافی برای فعال کردن همه بخش‌های مورد نیاز تولید در این واحدها تامین نشود، تولیدی هم صورت نخواهد گرفت. در صورت تامین برق مورد نیاز، تنها برای گرم کردن کوره این واحدها قریب به ۲۴ ساعت زمان نیاز است تا بتواند تولید را شروع کنند؛ بنابراین اگر برق به صورت مستمر و پایدار تامین نشود، نه‌تنها تولیدی انجام نمی‌شود که این سرد و گرم شدن کوره و شوک حرارتی که به آن وارد می‌شود موجب تحمیل خسارت و هزینه تعمیر کوره‌ها به واحدهای تولیدی می‌شود.

کشاورز در ادامه خاطر نشان کرد: مسئولیت موضوعات مربوط به برق و پیش‌بینی مصرف و تامین برق مورد نیاز کشور و همچنین برنامه‌ریزی برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات همچون مواردی که اخیرا حادث شد، بر عهده وزارت نیروست. چنانچه پیش‌تر در این زمینه برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی شده بود، واحدهای صنعتی راحت‌تر می‌توانستند برای مدیریت امور خود برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی در پایان تاکید کرد: واحدهای صنعتی نیازمند انجام تعمیر و نگهداری تجهیزات خود به صورت دوره‌ای هستند که این امر مستلزم برنامه‌ریزی است اما مشکلات قطعی برق در این امر اختلال ایجاد کرده است.

پیش از این نیز، این مقام مسئول، اظهار کرده بود که خشکسالی و شرایط کم آبی، تولید برق را کاهش داده و با توجه به فصل گرما مصرف برق افزایش پیدا کرده است؛ لذا شاهد قطعی برق در صنایع مختلف از جمله سیمان و فولاد بودیم که سبب افزایش قیمت سیمان هم شده است. این موضوع به طور مستمر و مکرر از سوی وزارت صمت مورد پیگیری قرار گرفته و وزارت صمت پیشنهادها و اعتراضات خود را در این زمینه اعلام و مطرح کرده است. در صورت تامین برق و برگشت تولید به شرایط عادی، قیمت‌ها کاهش پیدا خواهد کرد. به طوری طی جلساتی که با وزیر نیرو برگزار شد، قرار شد با خنک‌تر شدن هوا، برق قابل توجهی به صنایع فولاد و سیمان برسد که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و طی روزهای آتی شاهد کاهش قیمت سیمان باشیم.

همچنین علیرضا رزم‌حسینی- وزیر صنعت، معدن و تجارت- نیز در این رابطه نیز با بیان اینکه مسئله اصلی در بازار سیمان و فولاد در شرایط فعلی مربوط به کاهش تولید است؛ لذا ضروری است تمرکز اصلی بر تولید باشد که آن هم نیازمند تامین انرژی و برق مورد نیاز این صنایع است. میزان برقی که در حال حاضر در اختیار این واحدهاست تنها برای گرم نگه داشتن کوره‌ها کافی است و این اختلال در تولید موجب ایجاد چالش در حفظ بازارهای خارجی و مشکل در قراردادهای داخلی برای صنایع سیمان و فولاد شده است؛ لذا ضروری است با اولویت‌بندی و بررسی‌های کارشناسی، این موضوع مدیریت شود.

البته شایان ذکر است که مصطفی رجبی‌مشهدی-سخنگوی صنعت برق- نیز اعلام کرده است: با هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و صمت، کارخانه‌های سیمانی که از روز چهارشنبه هفته گذشته، سیمان خود را در بازار عرضه و باعث تعدیل و کاهش حباب قیمتی شدند، در اولویت رفع محدودیت‌های برقی قرار گرفتند.

ادامه مطلب

اجتماعی

۴۸ خدمت تامین اجتماعی غیرحضوری شد/کاهش ۷۰ میلیون مراجعه به این سازمان

منتشر شده

در

توسط

۴۸ خدمت تامین اجتماعی غیرحضوری شد/کاهش ۷۰ میلیون مراجعه به این سازمان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال گذشته با توسعه خدمات الکترونیکی، ۸۰ میلیون مراجعه به وزارتخانه کاهش پیدا کرد که اقدام بسیار ارزشمندی است.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در مراسم رونمایی از سامانه های  مدیریت اطلاعات یکپارچه سامانه های  مدیریت اطلاعات یکپارچه (آمار،برنامه ریزی،پژوهش،منابع انسانی،تشکیلات…) و سامانه ثبت درخواست معافیت مالیاتی موسسات خیریه که رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات نیز حضور داشت، تاکید کرد:  امیدوارم این مسیر  ارزشمندی که  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیش گرفته،  همچنان ادامه پیدا کند.

وی افزود: هر ۴ سال، نظام سیاسی، رئیس جمهور، معاونین و وزرا تغییر می‌کنند اما از آنجا که هدف همه، خدمت رسانی به مردم است،  مدیران میانی باید مسیر ریل گذاری شده را ادامه دهند.

شریعتمداری تاکید کرد: بنابراین مسیری که به عنوان زیرساخت ایجاد شده باید با قوت پیش گرفته شود و همه حکمرانان به آن توجه کرده و آن را دنبال کنند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ما به سهم خود برای رشد و تعالی کشور تلاش کردیم تا با ایجاد زیرساخت های لازم در حوزه فناوری اطلاعات، خدمات دهی به جامعه هدف را پایدار و ماندگار سازیم.

وی، پیشرفت در حوزه  آمار و اطلاعات این وزارتخانه را مدیون تلاش های همکاران و مدیران فعلی دانست و تصریح کرد: بسیار خشنودم در آخرین روزهای فعالیت دولت، مسیر خوب و ارزشمندی با تلاش های متمادی پیش گرفته شد و توانستیم آن را شتاب دهیم، امیدوارم در سال های آتی نیز این روند ادامه پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:  هشتاد درصد ۱۸۸ عنوان خدمت شناسنامه دار  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیر مجموعه هایش در سطح کشور الکترونیکی شده که بیش از دو سوم آن در سال‌های ۹۸ و ۹۹ بوده است.

وی ادامه داد: این اهتمام همکاران باعث شد جایگاه سازمان های تابعه ارتقاء پیدا کند به گونه ای که موفق شدیم با ارزیابی های صورت گرفته برون سازمانی  به عنوان دستگاه برتر در حوزه ارائه خدمات الکترونیکی و شفافیت معرفی شویم.

وی ادامه داد: با ایجاد سامانه یکپارچه  در حوزه آمار و اطلاعات، خوشبختانه به سطح بالایی از جریان دیتا دست یافتیم، ۲۹ سامانه اصلی ایجاد شد تا همه سامانه های  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکپارچه شده و امکان تبادل اطلاعات و داده ها با سایر دستگاه های مرتبط فراهم شود.

وی تاکید کرد:  گستردگی های زیرمجموعه، باعث می‌شد  رتبه وزارتخانه تا رسیدن به ایده آل فاصله پیدا کند اما خوشبختانه رتبه اول خدمات الکترونیکی را کسب کردیم و این امکان فراهم شد تا سازمان  بنگاه ها  ارزیایی شوند و به جایگاه واقعی خود برسند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صدور مجوزهای شفاف و حذف تشریفات زائد کاهش محسوسی پیدا کرده است.

به گفته وی، اگر بسیاری از فعالیت ها الکترونیکی نشده بود، میلیون ها  مراجعه به وزارتخانه صورت می‌گرفت که خوشبختانه در سال ۹۹ با ایجاد خدمات الکترونیکی ۸۰ میلیون  مراجعه به وزارتخانه کاهش پیدا کرد.

شریعتمداری بیان کرد: در ستاد وزارتخانه، ۴۹ خدمت، شناسنامه دار شدند که ۳۸ خدمت آن در سال های ۹۸ و ۹۹ انجام شد و همگی محصول تلاش مدیران فعلی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد:  پایگاه اطلاعات تعاونی های کشور با حضور رییس جمهوری رونمایی شد که  شامل  شفافیت و برخورد با فساد بود.

وی اتصال این سامانه به سازمان ثبت اسناد کشور با کمک  آقای رئیسی در سمت رییس قوه قضائیه را از اقدامات ارزشمند دانست که به توسعه فعالیت های  تعاونی ها  در سراسر کشور کمک زیادی کرد.

شریعتمداری گفت: پایگاه های اطلاعات و خدمات سازمان بهزیستی باعث شد از اموال محرومین صیانت شود.

وی افزود: متاسفانه  پیش از این حتی از  اموال سازمان بهزیستی هم سوء استفاده می شد اما در حال حاضر،  همه فرآیند ها و فعالیت ها  شفاف و روشن است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت فعالیت های پژوهشی اظهارداشت: پژوهش و پژوهشگری  در نوع خود بسیار مقدسی است اما همین کار مقدس اگر شفاف نباشد به فساد آلوده می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما پژوهش نیز دستخوش اقدامات فسادآمیزی شد که با راه اندازی سامانه تجمیع اطلاعات پژوهشی در وزارتخانه، این روند شفاف و روشن می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که در سازمان تامین اجتماعی نیز اقدامات بزرگی از جمله خدمت ۳۰۷۰ انجام شد، بیان کرد: بیش از ۲ هزار بخشنامه صادره در سازمان  به ۴۰ بخشنامه کاهش یافت، تنقیح و اصلاح همه قوانین و مقررات حاکم بر نظام تامین اجتماعی و قرار دادن آنها در یک سامانه شفاف و قابل دسترس  از اقدامات بزرگ دیگر بود.

شریعتمداری تصریح کرد: ۴۸ خدمت سازمان تامین اجتماعی الکترونیکی و به صورت غیر حضوری به همه ذینفعان ارائه می شود  که باعث شد  ۷۰ میلیون نفر مراجعه به این سازمان در سراسر کشور کاهش پیدا کند. حذف دفترچه تامین اجتماعی و الکترونیکی شدن دفترچه های درمانی و پزشکی از اقدامات دیگری بود که شریعتمداری بدان اشاره کرد.

وی، پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان را دستاوردی بزرگ دانست و گفت: این پایگاه، تبدیل حمکرانی غیر هدفمند به یک حکمرانی داده محور بود  که خوشبختانه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل گرفت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این مراسم از سامانه های  مدیریت اطلاعات یکپارچه (آمار،برنامه ریزی،پژوهش،منابع انسانی،تشکیلات…)و سامانه ثبت درخواست معافیت مالیاتی موسسات خیریه با حضور مدیران و معاونین مربوطه و باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات رونمایی شد.

ادامه مطلب

اقتصادی

شرط حمایت صندوق نوآوری از قراردادهای شتابدهی با تیم‌های فناور

منتشر شده

در

توسط

شرط حمایت صندوق نوآوری از قراردادهای شتابدهی با تیم‌های فناور

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به نقش شتابدهنده‌ها در حمایت از تیم‌های نوپای فناور، گفت: بر این اساس هر شتابدهنده‌ای که با تیم‌های حاضر در رویدادهای فناورانه این صندوق قرارداد شتابدهی منعقد کند، مورد حمایت قرار می‌گیرند تا از این طریق تیم‌های استارت‌آپی به سلامت از دره مرگ عبور کنند.

به گزارش ایسنا سیاوش ملکی‌فر در رویداد “پیوند فرنو” که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: صندوق برای توسعه زیست بوم نوآوری کشور رویدادهای “دوشنبه‌های استارت‌آپی” را برگزار کرده و سعی کردیم در این رویداد مجموعه‌های استارت‌آپی را به مجموعه سرمایه گذاران خطرپذیر متصل کنیم و تاکنون ۲۷ رویداد برگزار شده است.

وی با تاکید بر اینکه در این رویدادها، استارت‌آپ‌هایی که مرحله شتابدهی را پشت سر گذاشته‌اند، به سرمایه‌گذاران و سایر بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور معرفی می‌شوند، ادامه داد: در برگزاری این رویدادها و همچنین در کل در اکوسیستم نوآوری کشور، حضور شتابدهنده‌ها مغفول مانده بود. از نظر ما شتابدهنده‌ها یکی از بازیگران اصلی اکوسیستم نوآوری هستند و احساس می‌کنیم این نهادهای حمایتی موتور خلق شرکت‌های دانش بنیان در آینده هستند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی خاطر نشان کرد: اگر الان اکوسیستم دانش‌بنیان و اکوسیستم استارت‌آپی را با بزرگانی مثل سیناژن در حوزه بایو تک و دیجی کالا و اسنپ و تپسی را در سایر حوزه‌های استارت‌آپی می‌شناسیم، حاصل بذرهایی هستند که اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ کاشته شده‌اند.

ملکی‌فر با اشاره به نیاز سرمایه گذاری در استارت‌آپ‌هایی چون سیناژن و دیجی کالا تا ۱۴۱۰، با تاکید بر اینکه آنچه که می‌تواند به عنوان بازیگر این اکوسیستم به ما کمک کند، شتابدهنده‌ها هستند، افزود: ورودی شتابدهنده‌ها شامل فناوران، پژوهشگران، افراد خلاق، مبتکران و کسانی است که یا تشکیل تیم ندادند و یا تشکیل تیم دادند ولی به دنبال فضایی برای استقرار یا سرمایه‌گذاری اندک (سرمایه بذری) برای شروع هستند.

وی اظهار کرد: بنابراین رویدادی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی تحت عنوان رویداد “پیوند” طراحی شد که توسط کارگزاران بخش خصوصی اجرا می‌شود و طی آن تیم‌های توانمند از سراسر کشور برای معرفی به شتابدهنده‌ها شناسایی می‌شوند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، تعداد شتابدهنده‌های ایجاد شده را ۱۰۰ مورد ذکر کرد و ادامه داد: هر شتابدهنده‌ای که با یکی از هسته‌های فناور، تیم‌های استارت‌آپی و با فناوران قرارداد منعقد کند، صندوق نوآوری و شکوفایی بابت قرارداد شتابدهی، تسهیلات ارزان قیمت قرض الحسنه به شتابدهنده اعطا خواهد کرد.

وی افزود: صندوق نوآوری مستقیم به تیم‌ها سرمایه بذری نمی‌دهد، بلکه به شتابدهنده‌های دانش بنیان سرمایه بذری می‌دهد تا این شتابدهنده‌ها، تیم‌های استارت‌آپی و نوپا را یاری کنند و به سلامت از دره مرگ عبور دهند.

معاون توسعه صندوق نوآوری با بیان اینکه تاکنون پنجمین رویداد پیوند و دومین رویداد فرنو در حوزه اسباب بازی با حضور ۱۰ تیم برگزار شده است، خاطر نشان کرد: در مجموع در چهار رویداد پیوند برگزار شده بیش از ۲۰ جلسه بین تیم‌ها و شتابدهنده ها برگزار شده است و تاکنون ۴ تیم از تیم‌های حاضر در این رویدادها موفق به عقد قرارداد شتابدهی با شتابدهنده‌ها شدند و دو تیم نیز در حین عقد قرارداد شتابدهی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات بذری از ابتدای سال جاری در صندوق شروع شده، گفت: ۸ تقاضای بذری از جانب شتابدهنده‌ها تا الان به دست صندوق رسیده که صندوق دو مصوبه در این زمینه به ارزش ۴۵۰ میلیون تومان داشته است.

به گزارش ایسنا، این رویداد با هدف توسعه سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح‌های دانش بنیان و با حضور ۱۰ استارت آپ حوزه صنایع خلاق برگزار شد.

ادامه مطلب

برترین ها