با ما همراه باشید

اخبار

غرب تهران با کمبود مراکز مذهبی و فرهنگی روبرو است

منتشر شده

در

غرب تهران با کمبود مراکز مذهبی و فرهنگی روبرو است

رئیس هیئت امنای آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) با اشاره به برنامه‌ها و فعالیت‌های این امامزاده در غرب تهران گفت:برنامه داریم تا ۵ سال آینده طبق فرمایش مقام معظم رهبری و سیاست های سازمان اوقاف، این امامزاده را یکی از قطب‌های فرهنگی و اجتماعی تهران کنیم.

  سرلشکر دکتر سید یحیی صفوی رئیس هیئت امنای آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) در حاشیه جلسه هیئت امنای آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) واقع در منطقه پونک تهران گفت: در این جلسه که دومین جلسه هیئت امنا در سال ۱۴۰۰ بود، تصمیم گرفتیم طرح توسعه حرم این امامزادگان در اولویت پروژه های عمرانی قرار بگیرد و به فضل الهی و کمک خیّرین و مردم عزیز و حمایت های سازمان اوقاف و امور خیریه امیدواریم این پروژه بزرگ تا سه سال آینده به اتمام برسد.
وی با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی در دسترسی به این امامزاده خاطرنشان کرد:این امامزاده چون در کوچه پس کوچه‌های محله پونک قرار گرفته است، از نظر دسترسی برای مردم مشکل ایجاد می‌شود، در جلسه امروز تصمیم گرفته شد که مسیر اصلی ورود و خروج زوار به امامزاده از طریق بزرگراه اشرفی اصفهانی تا پایان امسال با همکاری مهندسی سپاه پاسداران و شهرداری منطقه ۲ تهران راه‌اندازی شود.
دکتر صفوی با اشاره به جایگاه ورزش در سلامت جامعه، نشاط اجتماعی و جذب جوانان افزود: در جلسه امروز هیئت امنا، تصمیم گرفتیم یک فضای مناسب جهت توسعه فعالیت‌های باشگاه فرهنگی ورزشی سجاد این امامزاده و  ایجاد زیرساخت‌های حرفه ای برای ورزش نسل جوان به بخش خصوصی واگذار کنیم.
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و رئیس هیئت امنای آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی که در این آستان ارائه می‌شود افزود: در این امامزاده بخش‌های گوناگون در حال ارائه خدمات به مردم و زائران هستند. این آستان با راه‌اندازی مرکز مشاوره، سلامتکده طب سنتی، شورای حل اختلاف، برگزاری کلاس های آموزشی، قرآنی، برنامه‌های فرهنگی و اقدامات خیریه و محرومیت‌زدایی، باشگاه ورزشی و…، محل مراجعه مردم عزیزمان شده است و ما امیدواریم با افزایش و ارتقای این اقدامات، آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی را با کمک سازمان اوقاف، به قطب فرهنگی اجتماعی شمال غرب تهران تبدیل کنیم و به نظر می‌رسد تاکنون در تحقق این هدف موفق بوده‌ایم.
وی با اشاره به استقبال چندین هزار نفر از مردم از سلامتکده طب سنتی پونک که در این امامزاده مشغول فعالیت است گفت: در این سلامتکده بیش از ۱۵ پزشک مستقر هستند که با مجوز وزارت بهداشت، خدمات تخصصی طب سنتی ارائه می‌دهند و روزانه حدود ۴۰۰ نفر از مردم اقصی نقاط کشور به این درمانگاه مراجعه می‌کنند و از خدمات پزشکی سنتی رضایتمندند.
سرلشکر صفوی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی این امامزاده اظهار کرد: طی ۶ ماه گذشته برنامه‌های فرهنگی بزرگی در ماه مبارک رمضان، عید غدیر، ماه محرم، ایام عاشورا و تاسوعا و ماه صفر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در این امامزاده برگزار شده که مورد استفاده هزاران نفر از مردم قرار گرفته است.
وی افزود: در کنار آستان امامزادگان، یک شورای حل اختلاف با مجوز دادگستری تهران ایجاد شده است که در حل اختلاف خانوادگی مردم و سایر موارد که به شورا مربوط می شود بسیار موفق بوده است. همچینین یک مجموعه فیزیوتراپی نیز جهت ارائه خدمات نیز راه اندازی شده است.
وی با اشاره به طرح‌های عمرانی و برنامه های آینده این آستان تاکید کرد:هیئت امنای آستان برنامه دارند که با تکمیل طرح جامع توسعه شامل ساخت حرم مطهر و شبستان‌های زیارتی، بوستان کتاب، پل معلق گردشکری و اتصال بوستان نهج‌البلاغه به این امامزاده و سایر برنامه‌ها، آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) را تا ۵ سال آینده طبق فرمایش مقام معظم رهبری، بر اساس سیاست‌های سازمان اوقاف و امور خیریه و با کمک مجمع بزرگ خیرین، یکی از قطب‌های فرهنگی و اجتماعی استان تهران شود.
دکتر صفوی در پایان با تبریک هفته وقف، از مردم و خیرین دعوت کرد که اگر وقفیاتی دارند جهت تکمیل سریعتر پروژه‌ها و تبدیل این آستان به قطب فرهنگی منطقه به این امامزادگان مراجعه و طبق ضوابط سازمان اوقاف و امور خیریه اقدام نمایند که این امر باقیات الصالحات ابدی شان خواهد بود.
امیدواریم آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع)  در بین بقاع متبرکه به الگو تبدیل شود
علی اکبر صالحی قائم مقام رئیس هیئت امنای آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) نیز در جلسه هیئت امنای این امامزادگان گفت: امیدواریم این امامزاده تبدیل به یک امامزاده الگو هم در بخش زیارتی و هم در بخش سیاحتی و استفاده از خدمات اجتماعی و متنوع شود.
صالحی اظهار کرد: این بقعه متبرکه، محل بسیار با ارزشی که سالهای گذشته غریب افتاده بود و به امکانات بالقوه ای که در اینجا بود توجه چندانی نشده بود، اما خوشبختانه از زمانی که سرلشکر صفوی عهده دار ریاست هیئت امناء این امامزادگان شدند حرکت ها و قدم های بلندی برداشته شد.
وی افزود:طی سال های گذشته در حوزه های عمرانی و فرهنگی  پیشرفت بسیار خوبی ایجاد شده به خصوص صحن حرم بسیار خوب جلو رفته است و نقشه جامع خوبی برای آن تهیه شده و تمام امکانات جانبی مورد نیاز زائران نیز در نظر گرفته شده است.
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با اشاره به برنامه های آینده این آستان گفت: امیدواریم بوستان نهج البلاغه که تا فاصله ای جلو آمده است به همان سبکی قبلی ادامه پیدا کند و طرح پل بین آستان و این بوستان هم با کمک شهرداری تهران احداث شود.
عضو هیئت امنای آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) با قدردانی از کمک مردم و خیرین به این امامزاده گفت:خیرینی هستند که کمک‌های فراوانی کردند، در جلسه امروز هم قرار شد این کمک‌ها ادامه یابد چون برای تکمیل پروژه ها زیر بار تعهد رفته‌ایم.
صالحی افزود: من امیدوارم ساکنینی این محل که بیش از یک میلیون نفر هستند هم که بعدا استفاده کنندگان از این امکانات خواهند بود، آنها هم همت عالی به خرج بدهند و به صورت وقف یا هر طور که صلاح می‌دانند بیایند کمک بکنند.
صالحی با اشاره به خدمات متنوعی که در این امامزاده معرفی می شود گفت: اینجا علاوه بر محوطه امامزاده که در دست ساخت است، امکانات رفاهی، ورزشی و درمانی هم برای مردم فراهم شده است.
وی تأکید کرد: امیدواریم این امامزاده تبدیل به یک امامزاده الگو هم در بخش زیارتی و هم در بخش سیاحتی و استفاده از خدمات اجتماعی و متنوع شود.
در غرب تهران، در مراکز مذهبی و فرهنگی کمبود داریم
سردار محسن رفیقدوست از اعضای هیئت امنای آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) در جلسه هیئت امنای این امامزاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی گفت: منطقه‌ی پونک بعد از انقلاب با ساخت ده‌ها هزار خانه ایجاد شده ولی مراکز فرهنگی و مسجد کمتر در این مناطق کمتر وجود دارد و باید کاری کنیم که اهالی غرب تهران برای فرائض دینی و مذهبی به اینجا بیایند.
سردار رفیقدوست اظهار کرد: اعضای هیئت امنای آستان طی ده سال گذشته برای تبدیل شدن این امامزاده به قطب فرهنگی همت خوبی گذاشتند و تا کنون کارهای خوبی انجام شده و البته کارهای زیادی مانده است، ان شاء الله با اتمام باقی کار و فراهم کردن همه امکانات مورد نیاز منطقه با توجه به کمبود مراکز فرهنگی در غرب تهران، مردم این مناطق برای همه نیازهای درمانی، فرهنگی، مذهبی، قرآنی و آموزشی به استان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) مراجعه کنند و نیاز آنها هم در اینجا پاسخ داده شود.
وی افزود: در جلسه امروز هیئت امنا طرح توسعه حرم و باقی پروژه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ان شاء الله هر چه زودتر این پروژه ها جهت استفاده زائرین آماده خواهد شد.
رفیقدوست گفت: منطقه‌ی پونک بعد از انقلاب با ساخت دهها هزار خانه ایجاد شده ولی مراکز فرهنگی و مسجد کمتر در این مناطق کمتر وجود دارد و باید کاری کنیم که اهالی غرب تهران برای فرائض دینی و مذهبی به اینجا بیایند.
رفیقدوست بیان کرد: امروز تصمیم گرفته شد طرح توسعه حرم مطهر و تکمیل اقدامات گذشته و مجموعه‌های ورزشی، کتابخانه و بوستان کتاب با سرعت بیشتری انجام بگیرد و امیدواریم این طرح‌ها به خوبی پیش برود تا مردم شمال‌غرب تهران محلی برای عبادت و آرامش روحی خود داشته باشند.
آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی علیهماالسلام در محله پونک تهران قرار دارد و علاوه بر سردار صفوی، علی اکبر صالحی و سردار رفیقدوست، مسئولان دیگری همچون سردار اشتری فرمانده ناجا، سردار مؤمنی رئیس ستاد قاچاق کالا و ارز، حجت الاسلام و السملیمن سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی رهبر معظم انقلاب، سردار عبدالرضا عابد از مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم، مرتضی طلایی قائم مقام اسبق شورای شهر تهران و مهندس عزیزالله نظری شهردار اسبق منطقه ۲ تهران حضور دارند و دکتر مهدی مزینانی مدیریت این آستان را برعهده دارد.
منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

۲۰۲۲ فرا رسید؛ مردم جهان خوشبین‌اند

منتشر شده

در

توسط

در ۲۰۲۲ انتظار چه چیزهایی را داشته باشیم؟ با اینکه سویه اومیکرون کرونا از راه رسیده است، تازه‌ترین نظرسنجی‌ها از خوش‌بینی مردم به سال ۲۰۲۲ حکایت دارد.

به گزارش ایسنا، در اینجا به برخی از مهمترین تحولات در سال آجدید میلادی به ویژه در عرصه سیاست که انتظار می‌رود تاثیراتی در عرصه جهانی داشته باشند، فهرست‌وار بیان شده‌اند:

جام جهانی

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال است که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در قطر برگزار خواهد شد. این اولین جام جهانی است که در خاورمیانه و یک کشور عربی برگزار می‌شود. همچنین این برای دومین بار است که کشوری از آسیا میزبانی این مسابقات را بر عهده دارد. بار اول در سال ۲۰۰۲ ژاپن و کره‌جنوبی میزبان این رقابت‌ها بودند. علاوه بر این، این تورنمنت آخرین دوره از مسابقات خواهد بود که ۳۲ تیم در آن شرکت می‌کنند و برای جام جهانی ۲۰۲۶ و پس از آن، حضور ۴۸ تیم برنامه‌ریزی شده‌ است.

المپیک زمستانی

چین از ۴ تا ۲۰ فوریه ۲۰۲۲ (۱۵ بهمن تا اول اسفند) میزبان رقابت‌های المپیک زمستانی است. از همان زمان روشن شدن مشعل المپیک پکن معلوم بود که با یکی از سیاسی‌ترین رقابت‌های تاریخ روبرو خواهیم بود. بعد از آمریکا، نیوزیلند، بریتانیا، استرالیا و کانادا هم بازی‌های زمستانی پکن را تحریم دیپلماتیک کردند، اما اروپایی‌ها بعید است به راه حل مشترکی برسند. چین واکنش تندی نشان داده است، در حالی که انتقادها به کارنامه حقوق بشری این کشور شدت می‌گیرد.

انتخابات کنگره آمریکا

در هشتم نوامبر ۲۰۲۲ ایالات متحده شاهد برگزاری انتخابات میان دوره‌ای کنگره است و در مجموع ۴۶۹ کرسی کنگره آمریکا شامل ۳۴ کرسی سنا و تمام ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا به رای گذاشته می‌شوند.

انتخابات شورای امنیت

این رای‌گیری در ژوئن ۲۰۲۲ در جریان مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار می‌شود و برای عضویت دوساله پنج عضو غیردائم است که از اول ژانویه ۲۰۲۳ آغاز می‌شود. مطابق با قوانین چرخشی شورای امنیت که به موجب آن ۱۰ کرسی غیردائم شورای امنیت بین بلوک‌های منطقه‌ای مختلف می‌گردد، پنج کرسی موجود به شرح زیر اختصاص داده می‌شوند؛ یکی برای آفریقا، یکی برای گروه آسیا-اقیانوسیه، یکی برای آمریکای لاتین و کارائیب و دو کرسی برای غرب اروپا و دیگر گروه‌ها. این پنج عضو در دوره ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ خدمت می‌کنند.

انتخابات هنگ‌کنگ

ششمین انتخابات تعیین رئیس اجرایی هنگ‌کنگ در ۲۷ مارس سال آتی میلادی برگزار می‌شود. این بالاترین سمت در منطقه خودمختار ویژه هنگ‌کنگ است و ریاست کنونی آن بر عهده کری لام است که در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد و دوره کنونی او در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد اما می‌تواند برای بار دوم نامزد شود. پیروز این رقابت در اول ژوئیه ۲۰۲۲ سوگند یاد می‌کند.

انتخابات پارلمانی لیبی

این رای‌گیری برای ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲ (چهارم بهمن) برنامه‌ریزی شده است. براساس اعلام کمیسیون عالی انتخابات ملی لیبی، ۵۳۸۵ نامزد برای انتخابات پارلمانی ثبت‌نام کرده‌اند. پیش از این قرار بود انتخابات در ۲۴ دسامبر ۲۰۲۱ برگزار شود اما فعلا به تعویق افتاده است.

انتخابات پارلمانی لبنان

لبنان در ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (هفتم اردیبهشت) شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی خواهد بود. به علت بحران سیاسی و اقتصادی کنونی، همچنین قانون جنجالی انتخابات، گمانه‌زنی‌هایی از احتمال به تعویق افتادن انتخابات وجود دارد.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه ۱۰ آوریل ۲۰۲۲ برگزار می‌شود. چنانچه هیچ یک از نامزدها نتوانند در دور اول اکثریت را به دست آورند، دور دوم برای ۲۴ آوریل برنامه‌ریزی شده است. امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری کنونی فرانسه تا ۱۳ مه ۲۰۲۲ به کارش ادامه خواهد داد. این انتخابات کمی پیش از انتخابات قانونگذاری (۱۲ تا ۱۹ ژوئن) برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری کره‌جنوبی

بیستمین انتخابات ریاست جمهوری جمهوری کره برای ۹ مارس ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده است. براساس قانون اساسی کره‌جنوبی، روسای جمهور به یک دوره پنج ساله محدود شده‌اند و این بدان معناست که مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کنونی این کشور نمی‌تواند برای بار دوم نامزد انتخابات شود.

انتخابات ریاست جمهوری فیلیپین

انتخاب رئیس‌جمهوری و معاون رئیس‌جمهوری در فیلیپین برای نهم مه ۲۰۲۲ تعیین شده است و این بخشی از سال انتخاباتی این کشور به شمار می‌آید. این هفدهمین انتخابات ریاست جمهوری مستقیم و شانزدهمین انتخابات معاونت ریاست جمهوری از ۱۹۳۵ است و این هفتمین انتخابات ریاست جمهوری و معاونت ریاست جمهوری شش ساله از سال ۱۹۸۶ است. رودریگو دوترته، رئیس‌جمهوری فعلی فیلیپین مجاز به شرکت در انتخابات نیست. طبق قانون ۱۹۸۷، ریاست جمهوری به یک دوره محدود شده است. انتخابات سنا و مجلس نمایندگان فیلیپین هم در نهم مه برگزار می‌شود.

انتخابات سراسری برزیل

مردم برزیل در دوم اکتبر سال آتی میلادی برای انتخابات یک رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور و کنگره جدید به پای صندوق‌های رای می‌روند. انتظار می‌رود ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهوری کنونی برزیل برای دومین دوره چهار ساله نامزد شود. او به سوءمدیریت در بحران کرونا و ترغیب به نابودی جنگل آمازون متهم است و احتمالا مهمترین رقیب او لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهوری  پیشین برزیل باشد که سال ۲۰۱۷ به جرم فساد محکوم شد، اما با درخواست تجدیدنظر حکم او شکست.

انتخابات پارلمانی مجارستان

«اوربان یا اروپا»، این مساله‌ای که در انتخابات پارلمانی مجارستان در آوریل ۲۰۲۲ مشخص می‌شود. ویکتور اوربان که ریاست حزب راست افراطی فیدز است، از ۲۰۱۰ در مقام نخست‌وزیر مجارستان به سر می‌برد. او خود را مدافع ارزش‌های مسیحی قلمداد می‌کند. منتقدان او که تعدادشان در داخل و خارج بیشمار است، معتقدند او دموکراسی مجارستان را ویران کرده است. اوربان همچنین بابت یک سری نقض‌های حقوق بشری، به ویژه علیه مهاجران مورد انتقاد است. شش حزب اپوزیسیون برای برکنار کردن اوربان متحد شده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

مهم‌ترین رویدادهای تاریخی یازدهم دی

منتشر شده

در

توسط

نمایندگان مختار ۲۶ کشور جهان پیمان اتحادی علیه دولت‌های محور امضاء کردند. این پیمان بعداً بنام (اعلامیه ملل متحد) معروف گردید.

به گزارش ایسنا، مهم‌ترین رویدادهای یازدهم دی را در ادامه به نقل از پایگاه «موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران» می‌خوانید.

رویدادهای یازدهم دی

سال ۱۲۹۰

صمدخان شجاع‌الدوله وارد تبریز شد و زیر حمایت روس‌ها امور حکومتی را در دست گرفت.

سال ۱۲۹۳

سپاه عثمانی با کمک کردها شروع به تجاوز به خاک ایران نمود.

سال ۱۳۰۳

سردارسپه، رئیس‌الوزراء، که پس از فیصله‌دادن کار خوزستان برای زیارت اعتاب مقدسه به کربلا و نجف رفته بود، وارد تهران شد. در مسیر سردارسپه طاق نصرت‌های زیادی بر پا شده بود و نظامیان و مردم از او استقبال کردند.

سال ۱۳۱۳

قنسولگری‌های افتخاری ایران در ممالک خارجه ملغی شد.

سال ۱۳۲۱

نمایندگان مختار ۲۶ کشور جهان پیمان اتحادی علیه دولت‌های محور امضاء کردند. این پیمان بعداً بنام (اعلامیه ملل متحد) معروف گردید.

سال ۱۳۳۰

دکتر علی‌اکبر سیاسی مجدداً رئیس دانشگاه گردید.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

منتشر شده

در

توسط

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز(۲۴ آبان ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز(۲۴ آبان ماه) در اکثر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: سه شنبه (۲۵ آبان ماه) شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل بارش آغاز خواهد شد و با گذر امواج تراز مبانی، در بخش‌هایی از کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز به تدریج اصفهان، شمال بوشهر، شمال فارس، غرب، یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود. بیشینه مقادیر بارش در این روز برای سواحل دریای خزر انتظار می رود و در نواحی جنوب غرب بارش همراه با رعد و برق خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی با شدت کمتر در استان‌های ساحلی دریای خزر، لرستان، ارتفاعات خوزستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت. از اواخر وقت چهارشنبه سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۷و ۲۸ آبان ماه) مجدد جوی پایدار بر کشور حاکم خواهد شد و در شهر های پرتردد و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌ها انتظار می‌رود.

وی افزود: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) در نواحی غرب، سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و چهارشنبه در نواحی شرق، شمال شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ خواهد داد. همچنین در این دو روز برای نواحی شمال شرق و شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان اوایل وقت امروز (۲۴ آبان ماه) تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود همچنین سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) دریای خزر مواج و توفانی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۵ آبان ماه) نیمه‌ابری و به‌تدریج ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه ( ۲۶ آبان ماه) نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۳  و حداکثر دمای ۸  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴  و ۲۵ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۱ و۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اراک با  دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها