با ما همراه باشید

اخبار 53

فرماندهی حاج قاسم بر دل‌ها، راز پیروزی و محبوبیت او بود

منتشر شده

در

فرماندهی حاج قاسم بر دل‌ها، راز پیروزی و محبوبیت او بود

ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری، گفت: رمز محبوبیت و پیروزی حاج قاسم سلیمانی این بود که بر دل‌ها فرماندهی می‌کرد، این شخصیت بزرگوار فرماندهی بود که پیش از نیروهای خود وارد میدان نبرد می‌شد و به همین صورت نیز توانست گروهک تروریستی داعش را پیش از حمله به ایران شکست داده و نابود کند.

غلامعلی حیدری ۱۳ دی ماه در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در مصلی امام خمینی (ره)، اظهار کرد: مغزهای بیمار دشمنان گمان می‌کرد با شهادت شهید سلیمانی این شخصیت بزرگ حذف می‌شود و تفکر و مکتب ایشان از بین می‌رود، اما مکتب شهید سلیمانی تجلی مکتب عاشورایی است و اگر دشمنان توانستند مکتب عاشورا را حذف کنند، آن‌گاه می‌توانند مکتب شهید سلیمانی را نیز از بین ببرند.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: در زمان ترور شهید سلیمانی ارزیابی آمریکا بر این بود که فشار حداکثری بر ایران موثر واقع شده و زمان زیادی تا براندازی جمهوری اسلامی ایران باقی نمانده است،  همچنین گمان می‌کردند که آخرین مرحله براندازی ترور حاج قاسم سلیمانی و حذف ایشان است، اما تمامی این موارد تنها خیالات باطل بود.

وی ادامه داد: پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی همگان شاهد پاسخ کوبنده جمهوری اسلامی ایران و مورد هدف قرار دادن پایگاه عین‌الاسد بودند که یک سیلی محکم بر صورت بدخواهان بود و موجب غافلگیری دشمنان شد.

حیدری عنوان کرد: فرار آمریکا از افغانستان و خروج از منطقه نیز یکی دیگر از هزینه‌هایی بود آمریکا پس از شهادت شهید سلیمانی پرداخت کرد، همچنین اوضاع یمن پس از اقدام تروریستی آمریکا به نفع انصارالله شد و آمریکا و هم‌پیمانان او از ادامه جنگ بی‌هدف خود ناامید شده و به یک سردرگمی سنگین گرفتار شدند و این نیز یکی دیگر از هزینه‌های بود که آمریکا پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی متحمل شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مانند زلزله و سونامی روز به‌روز شاهد وارد شدن ضربات سهمگین بر قاتلان شهید سلیمانی هستیم، اضافه کرد: یکی دیگر از بازخوردهای شهادت شهید سلیمانی بازگشت آرامش به سوریه بود، زیرا آمریکا و هم‌پیمانان او به دنبال ایجاد ناآرامی و تشنج در سوریه بودند، اما نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند.

وی تصریح کرد: گام بعدی که به شدت به قاتلان شهید سلیمانی ضربه وارد کرد ایستادگی مردم و گروه‌های مقاومت در عراق برای خارج کردن نظامیان آمریکا از کشور خود بود، بنابراین شهادت حاج قاسم سلیمانی دارای دستاوردهای بزرگی بود که به لطف خدا و به برکت وجود انسجام میان گروه‌های مقاومت موجب استیصال آمریکا شد و آن‌ها را از رسیدن به اهداف خود که براندازی جمهوری اسلامی ایران بود ناامید کرد.

حیدری بیان کرد: شهید سلیمانی دارای خصوصیات بسیار ویژه‌ای بود که شهادت او موجب وارد شدن شکست‌های بسیار بر آمریکا و سایر دشمنان شد، این شخصیت بزرگوار فردی بود که برای پروتکل‌های نظامی آمریکا هیچ ارزشی قائل نبود و همچنین شخصی بود که اتاق عملیات شش ارتش بزرگ را بدون هیاهو و نمایش تشکیل داد که پس از جنگ جهان دوم بی‌نظیر است.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: داشتن سرعت عمل و تصمیم‌گیری به موقع در میدان نبرد از ویژگی‌های شاخص سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی محسوب می‌شود، همچنین حاج قاسم سلیمانی در عین اینکه دارای یک شخصیت خاکی بود، اما در ابلاغ فرمان بسیار قاطعانه عمل می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: رمز محبوبیت و پیروزی حاج قاسم سلیمانی این بود که بر دل‌ها فرماندهی می‌کرد، این شخصیت بزرگوار فرماندهی بود که پیش از نیروهای خود وارد میدان نبرد می‌شد و به همین صورت نیز توانست گروهک تروریستی داعش را پیش از حمله به ایران شکست داده و نابود کند.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها