با ما همراه باشید

ورزشی

ماجرای شرط‌بندی واضح در بازی رسمی فوتبال ایران

منتشر شده

در

در یکی از رقابت های هفته بیست و هفتم لیگ دسته اول دو تیم قعرجدولی گل ریحان البرز و رایکای بابل به مصاف هم رفتند. این مسابقه در حالی که تا دقیقه 89 با نتیجه دو بر یک به سود گل ریحان در جریان بود امادر ثانیه های پایانی نماینده استان البرز دو گل عجیب خورد و در نهایت 3 بر 2 بازنده شد.

ویدئوی این گل ها طی روزهای گذشته در فضای مجازی دست به دست شده و سر و صدای زیادی به راه انداخته است. ایستادن برخی بازیکنان گل ریحان روی گل سوم و پاس گل عجیبی که یکی از بازیکنان این تیم به فرد روبه رویی می دهد باعث شده تا این بازی رنگ و بوی تبانی به خود بگیرد و خیلی ها شائبه ها در این باره را دامن بزنند.

در این خصوص دو ویدئو در فضای مجازی منتشر شده است؛ یکی صحنه گل سوم تیم رایکا است که بازیکن گل ریحان به جای دفع توپ در دقیقه 90+3 توپ را برای مهاجم حریف در فضایی عالی ساخته و پرداخته می کند تا او نفوذ کند و با یک پاس روبه بیرون باعث گلزنی هم تیمی اش شود. جالب اینکه هیچ کدام از بازیکنان دیگر گل ریحان نیز در این صحنه حرکت خاصی نمی کنند تا مانع از باز شدن دروازه شان تیم شان و شکست شوند.

یک فیلم دیگر هم وجود دارد که دروازه بان توپ را به داخل دروازه خودش هدایت می کند اما این ویدئو ربطی به گل دوم رایکا ندارد و آن دروازه بانی که اشتباه انجام می دهد گلر تیم شمالی است که اشتباها در فضای مجازی به عنوان یک شائبه دیگر از تبانی دست به دست شده است.

برای پیگیری این موضوع با محمود شافعی سرمربی تیم گل ریحان همکلام شدیم. شافعی که بعد از پایان بازی نیز صراحتا گفته بود برخی بازیکنان تیمش پولی هستند و با سفارش به عضویت گل ریحان در زمان مربیان قبلی در آمده اند، حالا نکات جالب و جدیدی را مطرح می کند. گفت وگوی سرمربی تیم گل ریحان را با خبرنگار “ورزش سه” در ادامه می خوانید:

**بازیکنانم قبل از بازی شرایط خوبی نداشتند
وقتی چنین شرایطی پیش می آید طبیعی است که یکسری شک و شبهه پیش بیاید و برخی بر این باور باشند که گل سوم حریف رنگ و بوی اتفاقات عجیب را دارد. من برخی مسائل درباره تیمم و بازیکنانم را رد نمی کنم اماباید همه چیز را باهم در نظر بگیریم. باید بدانیم بازیکنان من قبل از مسابقه به خاطر شرایط مالکیتی چه وضعیتی داشتندو با چه شرایط مدیریتی وارد زمین شدیم.

 

**49 بازیکن رد کردند، 12 نفر سر تمرینند!
ما در دقایق پایانی دو گل خوردیم که روی اشتباهات فردی بود و منجر به باخت مان شد. شک ندارم در تیم من مسائل غیرفوتبالی، فساد مالی و… وجود دارد که از دایره فوتبال خارج است. ولی این مسائل از ابتدا وجود داشته، شما ببینید که از ابتدای فصل نام 49 بازیکن برای تیم من در سازمان لیگ رد شده اما اکنون من 12 بازیکن بیشتر در اختیار ندارم! همین نشان می دهد که چقدر بازیکن پولی در گل ریحان ثبت قرارداد کرده اند.

 

**آن بازیکن قسم خورد که فقط اشتباه کرده
من درباره گل های عجیبی که دریافت کردیم با بازیکنان خاطی صحبت کردم. آن بازیکنان قسم خوردند که فقط یک اشتباه بوده است. بازیکنی که در صحنه گل سوم توپ را به بازیکن حریف پاس می دهد، قسم خورد که تعادلش بهم می خورد. آن بازیکن در مصاف های گذشته برای ما گل زده اما به هر حال شائبه برانگیز است.

 

صحنه ای که بازیکن گل ریحان به شکل عجیب به بازیکن حریف پاس می دهد تا تو در فضایی مناسب کار را برای زدن گل سوم رایکا راحت کند

 

**به بازیکنان قبل از بازی زنگ زدند
شک نداریم آدم هایی هستند که بازیکنان را اغفال می کنند. ما باید به این بچه ها یاد بدهیم که مسیر صحیح فوتبال چیست و چگونه با اتفاقات اینگونه برخورد کنند. ما می دانیم که قبل از بازی به نفرات من با عناوین مختلف زنگ زدند و حرف هایی زده اند. از طرفی مسائل دیگر درباره فوتبال پاک و ناپاک را هم می دانیم.

 

**در قهوه خانه ها برای تیم ها تصمیم می گیرند
تماس با همه بازیکنان ما قبل از این مسابقه گرفته شده است.به بازیکنان زنگ زدند وگفتند اگر این بازی را ببازید، ما مالکیت گل ریحان را می گیریم و تا پایان فصل حمایت مان می کنیم. همان افرادی که در قهوه خانه ها می نشینند و برای تیم ها تصمیم می گیرند.

 

**به بازیکنانم خطرات این کارها را گفته ام
من با بازیکنانم صحبت های زیادی کردم و خطرات این موضوع را برایشان توضیح دادم. به آنها گفته ام که بازی هایشان نظارت و کارشناسی می شود و اگر اتفاقی بیفتد مسئولیتش برگردن خودتان است. از طرفی بازی با رایکا یک بازی خاص بود. من نمی دانم ناگهان چرا شرایط آنگونه شد.

 

**مدارکم را به کمیته اخلاق ارائه کردم

قطعا مسائل شرط بندی در فوتبال وجود دارد. برخی افراد هستند که بازیکنان را اغفال می کنند و من همه موارد را با اسناد و مدارک به فدراسیون و کمیته اخلاق ارائه کردم. من آدمی نیستم که شرافتم را زیر پا بگذاریم. خداراشکر در مکتب پرسپولیس بزرگ شدم که اسطوره های زیادی دارد. از همان اسطوره ها ما یاد گرفتیم شرافت را زیر پا نگذاریم و حالا هم باید همین مسائل را به بازیکنان آموزش بدهیم.

 

**آبروی کسی را نمی برم
من دوست ندارم نامی از بازیکنی که آن اشتباه عجیب را می کند، ببرم. او قسم خورد که اشتباهش فردی بوده اما درست هم نیست آبروی او را ببریم. صد درصد مطمئن هستم که این بازیکن توسط برخی فعالان تحریک شده اما درست نیست نامی از او ببریم و زندگی اش را خدای ناکرده نابود کنیم.

 

**با آن بازیکن و چند نفر دیگر برخورد کردم
شخصا با این مساله برخورد کردم. برخی دیگر از بازیکنان نزد من آمدند وخواهان برقراری عدالت شدند. به همین خاطر من چند بازیکن را جریمه کردم و برخی را هم از تیم کنار گذاشتم. همان بازیکنی که پاس اشتباه به بازیکن حریف می دهد هم از تمرین منع شده چون این ها زحمات بقیه را زیر سوال برده اند.

 

**سازمان لیگ به مسابقات نظارت کند
خواهشم از سازمان لیگ این است که تیم ها در بازی های باقیمانده بهترین عملکرد را داشته باشند تا حقی از تیمی ضایع نشود. ما تا روز آخر با تمام قدرت جلو می رویم تا بتوانیم بقا پیدا کنیم اما باید همه چیز عادلانه باشد.

 

 

به نظر می‌رسد با توجه به رخ دادن این اتفاقات عجیب لازم است کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به ماجرا ورود کند و تصمیمات خود را بگیرد. بی تردید در صورت عدم جلوگیری از موضوعات اینچنینی شاهد ادامه آن در فوتبال و ترویج بی اخلاقی خواهیم بود.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

قهرمان جهان مغلوب ایران شد / شاهکار تیم ملی والیبال در گام نخست

منتشر شده

در

توسط

قهرمان جهان مغلوب ایران شد / شاهکار تیم ملی والیبال در گام نخست

تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست خود در المپیک توکیو مقابل تیم لهستان شگفتی ساز شد و توانست قهرمان جهان را مغلوب خود کند.

 سی دومین دوره بازی‌های المپیک به میزبانی توکیو در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی این مسابقات از ساعت ۱۵:۱۰ امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان گام محکمی در شروع بازی‌ها برداشتند.

دو تیم ایران و لهستان در المپیک ریو نیز مقابل هم قرار گرفته بودند که تیم ملی در آن بازی با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شده بود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، محمد موسوی، میثم صالحی و مهدی مرندی بازیکنان شروع کننده بودند که «ولادیمیر الکنو» سرمربی تیم ملی روانه زمین کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود لهستان

شاگردان ولادیمیر الکنو در ابتدای بازی شروع خوب و برابری مقابل لهستان داشتند و بازی تا امتیاز ۶ برابر پیش رفت اما در ادامه اسپک های تماشایی و برق آسای کورک و لئون و اشتباه بازیکنان جوان تیم در کار سرعتی باعث شد تا حریف پیشی بگیرد. عملکرد خوب لهستان در سرویس در ادامه باعث شد تا ست نخست با برتری ۲۵ بر ۱۸ حریف همراه شود.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

در ست دوم ایران از ابتدا برتری را از آن خود کرد تا ۲ بر صفر پیش بیافتد. درخشش میثم صالحی در اسپک و دفاع، برتری ایران را تثبیت کرد تا ملی پوشان ۱۰ بر ۷ پیش باشند و همین باعث شد تا «ویتال هینن» سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت دهد. اما این وقفه تأثیری در درخشش و امتیاز آوری صالحی نداشت تا ایران ۱۳ بر ۸ پیش باشد و هینن مجدد تقاضای تایم استراحت دهد.

ملی پوشان برتری خود را تا امتیاز ۲۲ بر ۱۹ حفظ کردند و زمانی که لهستان امتیاز ۲۰ را کسب کرد، الکنو تقاضای تایم استراحت داد تا مانع امتیاز آوری لهستان شود و اختلاف امتیاز را حفظ کند. در نهایت ایران با درخشش صالحی و عملکرد بد لهستان در سرویس موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز ست دوم شود تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

دو تیم در شروع ست سوم تا امتیاز ۴ برابر پیش رفتند اما در ادامه دو سرویس طوفانی لئون، لهستان را ۶ بر ۴ پیش انداخت تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان تا امتیاز ۱۴ بر ۱۲ پیش بود و دو دفاع بی نقص و تماشایی مجرد و صالحی کار را در امتیاز ۱۴ برابر کرد. در ادامه دفاع محمد موسوی نیز باعث برتری ۱۶ بر ۱۵ ایران شد. عملکرد فوق العاده ایران در دفاع باعث برتری ۱۸ بر ۱۶ شاگردان الکنو شد.

ملی پوشان ایران برتری را از دست ندادند و سد دفاعی ایران اختلاف امتیاز برتری را حفظ کرد تا ایران ۲۱ ۱۹ پیش باشد و هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. وقفه ایجاد شده جواب داد و سرویس‌های لئون به کمک لهستان آمد تا کار در امتیاز ۲۱ برابر شود. تک دفاع مجرد یک بار دیگر ایران را در امتیاز ۲۲ پیش انداخت. اشتباهات لهستانی‌ها در ادامه اختلاف امتیاز را به سود ایران بیش‌تر کرد تا ایران ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شود.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود لهستان

بازی در شروع ست چهارم نیز برابر آغاز شد و دو تیم تا امتیاز ۴ برابر بودند. سرویس‌های لئون بار دیگر به کمک لهستان آمد تا حریف ۷ بر ۵ پیش بیافتد. امتیاز سرویس‌های عبادی پور ایران را در امتیاز ۷ برابر و سپس ۸ بر ۷ پیش انداخت. بازی برابر دو تیم تا امتیاز ۱۵ پیش رفت و در ادامه سرویس‌های لهستان باعث شد تا حریف ۱۸ بر ۱۵ پیش بیافتد و الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان برتری امتیاز خود را تا امتیاز ۲۲ بر ۱۸ حفظ کرد و در نهایت شاگردان هینن با اتکا به سرویس‌های لئون با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند.

ست پنجم؛ ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران
در این ست نیز دو تیم بازی برابری داشتند و بازی در امتیاز ۴ برابر شد. پس از آن لهستان امتیاز برتری ۵ را به دست آورد تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. در ادامه بازی دو تیم در امتیاز ۱۰ مساوی شد. شاگردان الکنو امتیاز ۱۴ بر ۱۳ را از آن خود کردند و بازی جذاب‌تر از قبل دنبال شد تا در نهایت با امتیاز ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران در گروه A المپیک با تیم‌های لهستان، کانادا، ونزوئلا، ایتالیا و ژاپن همگروه است. پس از پایان مرحله گروهی چهار تیم به مرحله حذفی صعود خواهند کرد.

ملی پوشان در بازی دوم روز دوشنبه از ساعت ۴:۳۰ مقابل تیم ونزوئلا صف آرایی خواهد کرد. ونزوئلا در بازی نخست مقابل ژاپن، میزبان مسابقات شکست خورد.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

پاسخ قاطع تیم ملی والیبال به کُری‌خوانی ستاره لهستان

منتشر شده

در

توسط

پاسخ قاطع تیم ملی والیبال به کُری‌خوانی ستاره لهستان

تیم ملی والیبال ایران در گام نخست مسابقات المپیک قهرمان جهان را شکست داد تا پاسخ محکمی به کُری‌خوانی ستاره لهستان بدهد.

تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی المپیک توکیو امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان گام محکمی در شروع بازی‌ها برداشتند.

«کوبیاک» ستاره جنجالی لهستان پیش از آغاز بازی در مصاحبه‌ای گفته بود: « من روی تیم ملی ایران به‌عنوان یک تیم، حساب چندانی نمی‌کنم و آنها مرا تحت تأثیر قرار نمی‌دهند. ایران، تیمی است مثل تیم‌های دیگر که باید آنها را شکست دهیم تا رؤیاهای‌مان محقق شود.»

ملی پوشان ایران اما با برد ۳ بر ۲ در دیداری که بسیار جذاب دنبال شد، پاسخ کُری خوانی ستاره لهستان را دادند. نکته جالب اینجاست که کوبیاک در این بازی ذخیره بود و در زمین حضور نداشت.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

الکنو پس از غلبه بر لهستان: چهار بازی دیگر در پیش است

منتشر شده

در

توسط

الکنو پس از غلبه بر لهستان: چهار بازی دیگر در پیش است

سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی مقابل لهستان گفت: چهار بازی دیگر در پیش داریم.

 تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی مسابقات والیبال المپیک موفق شد تیم لهستان را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو بردارد و شگفتی ساز شود.

 

ولادیمیر الکنو سرمربی روس تیم ملی والیبال ایران در پایان این مسابقه قصد داشت مصاحبه ای زنده با شبکه سه سیما داشته باشد. الکنو مقابل گزارشگر این برنامه حاضر شد و هنگام گفتگو، ارتباط تصویری و صوتی با توکیو به مشکل خورد.

الکنو در بخشی از صحبت هایش با بیان اینکه تیمش فقط یک بازی انجام داده است، به مسابقات پیش رو اشاره کرد و گفت: چهار بازی دیگر در این مسابقات خواهیم داشت.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها