با ما همراه باشید

ورزشی

ماجرای شرط‌بندی واضح در بازی رسمی فوتبال ایران

منتشر شده

در

در یکی از رقابت های هفته بیست و هفتم لیگ دسته اول دو تیم قعرجدولی گل ریحان البرز و رایکای بابل به مصاف هم رفتند. این مسابقه در حالی که تا دقیقه 89 با نتیجه دو بر یک به سود گل ریحان در جریان بود امادر ثانیه های پایانی نماینده استان البرز دو گل عجیب خورد و در نهایت 3 بر 2 بازنده شد.

ویدئوی این گل ها طی روزهای گذشته در فضای مجازی دست به دست شده و سر و صدای زیادی به راه انداخته است. ایستادن برخی بازیکنان گل ریحان روی گل سوم و پاس گل عجیبی که یکی از بازیکنان این تیم به فرد روبه رویی می دهد باعث شده تا این بازی رنگ و بوی تبانی به خود بگیرد و خیلی ها شائبه ها در این باره را دامن بزنند.

در این خصوص دو ویدئو در فضای مجازی منتشر شده است؛ یکی صحنه گل سوم تیم رایکا است که بازیکن گل ریحان به جای دفع توپ در دقیقه 90+3 توپ را برای مهاجم حریف در فضایی عالی ساخته و پرداخته می کند تا او نفوذ کند و با یک پاس روبه بیرون باعث گلزنی هم تیمی اش شود. جالب اینکه هیچ کدام از بازیکنان دیگر گل ریحان نیز در این صحنه حرکت خاصی نمی کنند تا مانع از باز شدن دروازه شان تیم شان و شکست شوند.

یک فیلم دیگر هم وجود دارد که دروازه بان توپ را به داخل دروازه خودش هدایت می کند اما این ویدئو ربطی به گل دوم رایکا ندارد و آن دروازه بانی که اشتباه انجام می دهد گلر تیم شمالی است که اشتباها در فضای مجازی به عنوان یک شائبه دیگر از تبانی دست به دست شده است.

برای پیگیری این موضوع با محمود شافعی سرمربی تیم گل ریحان همکلام شدیم. شافعی که بعد از پایان بازی نیز صراحتا گفته بود برخی بازیکنان تیمش پولی هستند و با سفارش به عضویت گل ریحان در زمان مربیان قبلی در آمده اند، حالا نکات جالب و جدیدی را مطرح می کند. گفت وگوی سرمربی تیم گل ریحان را با خبرنگار “ورزش سه” در ادامه می خوانید:

**بازیکنانم قبل از بازی شرایط خوبی نداشتند
وقتی چنین شرایطی پیش می آید طبیعی است که یکسری شک و شبهه پیش بیاید و برخی بر این باور باشند که گل سوم حریف رنگ و بوی اتفاقات عجیب را دارد. من برخی مسائل درباره تیمم و بازیکنانم را رد نمی کنم اماباید همه چیز را باهم در نظر بگیریم. باید بدانیم بازیکنان من قبل از مسابقه به خاطر شرایط مالکیتی چه وضعیتی داشتندو با چه شرایط مدیریتی وارد زمین شدیم.

 

**49 بازیکن رد کردند، 12 نفر سر تمرینند!
ما در دقایق پایانی دو گل خوردیم که روی اشتباهات فردی بود و منجر به باخت مان شد. شک ندارم در تیم من مسائل غیرفوتبالی، فساد مالی و… وجود دارد که از دایره فوتبال خارج است. ولی این مسائل از ابتدا وجود داشته، شما ببینید که از ابتدای فصل نام 49 بازیکن برای تیم من در سازمان لیگ رد شده اما اکنون من 12 بازیکن بیشتر در اختیار ندارم! همین نشان می دهد که چقدر بازیکن پولی در گل ریحان ثبت قرارداد کرده اند.

 

**آن بازیکن قسم خورد که فقط اشتباه کرده
من درباره گل های عجیبی که دریافت کردیم با بازیکنان خاطی صحبت کردم. آن بازیکنان قسم خوردند که فقط یک اشتباه بوده است. بازیکنی که در صحنه گل سوم توپ را به بازیکن حریف پاس می دهد، قسم خورد که تعادلش بهم می خورد. آن بازیکن در مصاف های گذشته برای ما گل زده اما به هر حال شائبه برانگیز است.

 

صحنه ای که بازیکن گل ریحان به شکل عجیب به بازیکن حریف پاس می دهد تا تو در فضایی مناسب کار را برای زدن گل سوم رایکا راحت کند

 

**به بازیکنان قبل از بازی زنگ زدند
شک نداریم آدم هایی هستند که بازیکنان را اغفال می کنند. ما باید به این بچه ها یاد بدهیم که مسیر صحیح فوتبال چیست و چگونه با اتفاقات اینگونه برخورد کنند. ما می دانیم که قبل از بازی به نفرات من با عناوین مختلف زنگ زدند و حرف هایی زده اند. از طرفی مسائل دیگر درباره فوتبال پاک و ناپاک را هم می دانیم.

 

**در قهوه خانه ها برای تیم ها تصمیم می گیرند
تماس با همه بازیکنان ما قبل از این مسابقه گرفته شده است.به بازیکنان زنگ زدند وگفتند اگر این بازی را ببازید، ما مالکیت گل ریحان را می گیریم و تا پایان فصل حمایت مان می کنیم. همان افرادی که در قهوه خانه ها می نشینند و برای تیم ها تصمیم می گیرند.

 

**به بازیکنانم خطرات این کارها را گفته ام
من با بازیکنانم صحبت های زیادی کردم و خطرات این موضوع را برایشان توضیح دادم. به آنها گفته ام که بازی هایشان نظارت و کارشناسی می شود و اگر اتفاقی بیفتد مسئولیتش برگردن خودتان است. از طرفی بازی با رایکا یک بازی خاص بود. من نمی دانم ناگهان چرا شرایط آنگونه شد.

 

**مدارکم را به کمیته اخلاق ارائه کردم

قطعا مسائل شرط بندی در فوتبال وجود دارد. برخی افراد هستند که بازیکنان را اغفال می کنند و من همه موارد را با اسناد و مدارک به فدراسیون و کمیته اخلاق ارائه کردم. من آدمی نیستم که شرافتم را زیر پا بگذاریم. خداراشکر در مکتب پرسپولیس بزرگ شدم که اسطوره های زیادی دارد. از همان اسطوره ها ما یاد گرفتیم شرافت را زیر پا نگذاریم و حالا هم باید همین مسائل را به بازیکنان آموزش بدهیم.

 

**آبروی کسی را نمی برم
من دوست ندارم نامی از بازیکنی که آن اشتباه عجیب را می کند، ببرم. او قسم خورد که اشتباهش فردی بوده اما درست هم نیست آبروی او را ببریم. صد درصد مطمئن هستم که این بازیکن توسط برخی فعالان تحریک شده اما درست نیست نامی از او ببریم و زندگی اش را خدای ناکرده نابود کنیم.

 

**با آن بازیکن و چند نفر دیگر برخورد کردم
شخصا با این مساله برخورد کردم. برخی دیگر از بازیکنان نزد من آمدند وخواهان برقراری عدالت شدند. به همین خاطر من چند بازیکن را جریمه کردم و برخی را هم از تیم کنار گذاشتم. همان بازیکنی که پاس اشتباه به بازیکن حریف می دهد هم از تمرین منع شده چون این ها زحمات بقیه را زیر سوال برده اند.

 

**سازمان لیگ به مسابقات نظارت کند
خواهشم از سازمان لیگ این است که تیم ها در بازی های باقیمانده بهترین عملکرد را داشته باشند تا حقی از تیمی ضایع نشود. ما تا روز آخر با تمام قدرت جلو می رویم تا بتوانیم بقا پیدا کنیم اما باید همه چیز عادلانه باشد.

 

 

به نظر می‌رسد با توجه به رخ دادن این اتفاقات عجیب لازم است کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به ماجرا ورود کند و تصمیمات خود را بگیرد. بی تردید در صورت عدم جلوگیری از موضوعات اینچنینی شاهد ادامه آن در فوتبال و ترویج بی اخلاقی خواهیم بود.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پرسپولیس چرا باید الهلال را شکست می‌داد؟

منتشر شده

در

توسط

پرسپولیس چرا باید الهلال را شکست می‌داد؟

بررسی وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس از ماه‌ها قبل از دیدار برابر الهلال عربستان نشان می‌دهد دلایل بسیاری وجود دارد که باعث شدند نماینده ایران در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، شکست سختی برابر نماینده عربستان متحمل شود.

 تیم فوتبال پرسپولیس با وجود عملکرد بسیار خوب در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ و نمایش قابل قبول در دیدار برابر استقلال تاجیکستان، در نهایت با نمایش ضعیف و دور از انتظار  برابر الهلال عربستان، از صعود به نیمه‌نهایی بازماند اما به راستی چه دلایلی باعث شد که فینالیست سال قبل لیگ قهرمانان آسیا نتواند بازی همیشگی خود را برابر الهلال به نمایش بگذارد؟

جدایی ستاره‌های ملی‌پوش!

شاید بتوان گفت مهم‌ترین عاملی که باعث شد پرسپولیس همان تیم سال‌های اخیر در آسیا نباشد، جدایی سه مهره کلیدی تیم در نقل‌وانتقالات تابستان باشد. احمد نوراللهی و محمدحسین‌ کنعانی‌زادگان که از بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس محسوب می‌شوند، در پایان فصل قبل از جمع سرخ‌ها جدا شدند تا مشخص شود مدیران قبلی باشگاه، هنر خاصی در حفظ ستاره‌ها ندارند. در کنار آنها، شهریار مغانلو هم به سپاهان پیوست تا به نوعی ستون فقرات پرسپولیس و بهترین گلزن آسیایی این تیم، جمع سرخ‌ها را ترک کند. جدایی این بازیکنان در حالی رقم خورد که یحیی گل‌محمدی از اواسط فصل قبل اصرار زیادی بر تمدید قرارداد و حفظ همه بازیکنان تیمش داشت.

خواسته‌های نقل‌وانتقالاتی کادر فنی انجام شد؟

یکی دیگر از مسائلی که پرسپولیس را تحت تاثیر خود قرار داد، عملکرد باشگاه در جذب بازیکان مورد درخواست کادر فنی بود. درباره این موضوع، یحیی گل‌محمدی در مصاحبه‌ای پیش از دیدار برابر استقلال تاجیکستان گفته بود: “ما در بحث تهاجمی نتوانستیم به آن چیزی که در لیست وجود داشت برسیم اما در هر صورت یکسری مشکلات مالی که باشگاه دارد، به ما اجازه نمی‌دهد در مقابل تیم‌های دیگر کار کنیم. بحث خالی بودن حساب باشگاه است چون حتی نتوانستیم با ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون بیش‌تر بازیکنمان که ملی‌پوش بود را نگه داریم. اگر پول در باشگاه بود، بازیکنان را می‌توانستیم حفظ کنیم. دو بازیکن فیکس تیم ملی و مغانلو را به خاطر مشکلات مالی از دست دادیم و این مشکلات متاسفانه وجود دارد.”

نبود بازی رسمی قبل از یک مصاف حساس

پرسپولیس در شرایطی مرحله یک‌هشتم و یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را پشت سر گذاشت که به خاطر برنامه ریزی بازی‌ها و از طرفی شروع نشدن لیگ برتر ایران، عملا بدون انجام بازی رسمی، به مصاف رقبا رفت. پیش از دیدار برابر استقلال تاجیکستان و در ادامه برابر الهلال، یحیی گل‌محمدی بارها به این موضوع اشاره کرده بود و سعی داشت با انجام بازی‌های دوستانه  تیمش را به شرایط مسابقه برساند اما در دیدار برابر الهلال مشخص بود، خیلی در این امر موفق نبوده است.

ضعف در برخی پست‌ها

عملکرد پرسپولیس در دیدار برابر الهلال آنقدر ضعیف بود که به راحتی مشهود بود در برخی پست‌ها، بازیکنان آن عملکرد همیشگی خود را ندارند. درباره این موضوع مجید جلالی به عنوان یک کارشناس گفته است که انتخاب بازیکنان برای بعضی از پست‌ها اشتباه بود. البته بنا بر اظهارات جلالی، کادر فنی پرسپولیس هم در طول بازی متوجه انتخاب‌های اشتباه خود شده بود اما دیگر کار از کار گذشته بود و تغییر در نفرات ممکن نبود.

میزبانی الهلال و جو سنگین ورزشگاه

یکی دیگر از عواملی که می‌توان به آن اشاره کرد، میزبانی عربستان در این بازی بود. عربستانی‌ها که سال‌هاست به خاطر مشکلات سیاسی به ایران سفر نکرده‌اند، با لابی‌های گسترده، میزبانی‌های اینچنینی را از AFC می‌گیرند و عملا از شرایط ۱۰۰ درصدی میزبانی هم استفاده می‌کنند. کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی عربستان را به عنوان میزبان متمرکز مرحله یک‌چهارم نهایی، نیمه‌نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ انتخاب کرد که قرار بر این نبود الهلال با استفاده از این شرایط، برای بازی برابر پرسپولیس ۱۰۰ درصد ظرفیت ورزشگاه را در اختیار بگیرد اما این اتفاق رخ داد و با حضور حضور حداکثری هوادارانش جو سنگینی برای نماینده ایران ایجاد کرده بود.

مشکل پرواز برای سفری ساده!

ساده ترین امکاناتی که پرسپولیس می‌توانست از آن برای سفری با آرامش به  عربستان استفاده کند، پروازی بی دردسر و به موقع بود. در حالی که کادر فنی پرسپولیس تصمیم گرفته بود این تیم فردای بازی تیم‌ملی برابر کره، به عربستان سفر کند، مشکلات عجیبی باعث شد عملا سرخ‌ها ساعت‌ها در فرودگاه معطل شوند و در نهایت با از دست دادن یک جلسه تمرین مهم که قرار بود در عربستان برگزار شود، به خانه برگشتند. درباره چرایی این موضوع و اینکه چرا عربستان برای صبح روز چهارشنبه به هواپیمای پرسپولیس اجازه فرود در فرودگاه پرسپولیس نداد، مباحث زیادی مطرح است که باید بررسی شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

ورزشی

شروع قطعی لیگ‌ برتر فوتبال بدون حضور تماشاگران

منتشر شده

در

توسط

شروع قطعی لیگ‌ برتر فوتبال بدون حضور تماشاگران

رییس کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران اعلام کرد که رقابت‌های بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران قطعا بدون حضور تماشاگران آغاز می‌شود.

 از اواخر سال ۹۸ بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، ممنوعیت حضور تماشاگران ایرانی روی سکوی ورزشگاه ها و سالن های ورزشی رقم خورد و این ممنوعیت تاکنون در مورد ورزشگاه های سالنی و غیرمسقف در ایران ادامه دارد و هرچند به نظر می‌رسید ۲۰ مهر با حضور تماشاگران در دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره‌جنوبی از سری رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در ورزشگاه آزادی شاهد پایان این مساله باشد و پس از آن حضور تماشاگران در ورزشگاه‌های فوتبال را همزمان با شروع بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران رقم بخورد اما در نهایت چنین اتفاقی رخ نداد.

سهیل مهدی، رییس کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران قطعا بدون حضور تماشاگران شروع می‌شود، گفت: در تلاش هستیم تا در صورت بهبود اوضاع و صدور مجوز از سوی مراجع ذی‌ربط شاهد حضور مجدد تماشاگران در ورزشگاه‌های کشور باشیم، هرچند در این رابطه زمان دقیقی برای بازگشت تماشاگران مشخص نیست.

طبق اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران، مسابقات لیگ برتر فوتبال فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ شروع می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

ورزشی

«خوبان عالم» علیه تیم‌ملی فوتبال ایران!

منتشر شده

در

توسط

«خوبان عالم» علیه تیم‌ملی فوتبال ایران!

توقف تیم‌ملی فوتبال مقابل کره‌جنوبی در حالی رقم خورد که در صورت تحقق وعده‌های مدیران فدراسیون فوتبال احتمالا نتیجه به برد ایران تغییر پیدا می‌کرد.

 تیم‌ملی فوتبال ایران سه‌شنبه شب در روزی که موقعیت‌های گل‌زنی فراوانی داشت و دو بار هم تیرک دروازه کره‌جنوبی را به لرزه درآورد، با نتیجه یک، یک مقابل ببرهای آسیا متوقف شد. کسب یک امتیاز مقابل کره‌جنوبی در شرایطی که یک گل هم از این تیم عقب افتاده بودیم، نتیجه بدی محسوب نمی‌شود اما مرور اتفاقات قبل تا زمان مسابقه نشان می‌دهد که عملکرد مدیران فدراسیون فوتبال یک سه امتیاز مهم خانگی را از تیم‌ملی دریغ کرد. به نظر، خوبان عالم آقای عزیزی خادم این بار علیه تیم‌ملی بودند.

رقص باله کره‌ای‌ها در آزادی!

کره‌جنوبی در نیمه نخست تیم برتر میدان بود. شاگردان بنتو همچنین در دقایق پایانی بازی دو موقعیت خوب به دست آوردند که واکنش‌ و جایگیری خوب بیرانوند مانع از گل‌زنی آن‌ها شد. شاید تیم‌ملی در نیمه نخست با اشکالات تاکتیکی دست و پنجه نرم کرد – موضوعی که اسکوچیچ به آن اذعان کرد – اما آیا تمام اعتبار بازی برتر کره‌ای‌ها در نیمه نخست را باید به گپ بین مهاجمان و هافبک‌های تیم‌ملی داد؟

بحث تاکتیکی یک طرف ماجراست و طرف دیگر، تماشاگران هستند. قطعا حضور تماشاگران در آزادی و فشاری که می‌توانستند روی بازیکنان کره‌جنوبی ایجاد کنند، کمک زیادی به شاگردان اسکوچیچ در زمان مالکیت کره‌ای می‌کرد. هنوز بازی دور رفت انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در ورزشگاه آزادی را یادمان نرفته که کره‌جنوبی حتی نتوانست یک شوت در چارچوب به دروازه ایران بزند. یا آن دیدار دراماتیک در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل.

حضور تماشاگران موضوعی بود که فدراسیون فوتبال از مدت‌ها قبل روی آن مانور تبلیغاتی می‌داد اما دو روز مانده به بازی، حضور یار دوازدهم تیم‌ملی رسما منتفی شد. حسن کامرانی فر، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در رابطه با عدم صدور مجوز حضور تماشاگران ایرانی در ورزشگاه آزادی به منظور نظاره دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی، گفته بود: این بازی و نبود تماشاگر هیچ ارتباطی با بحث خارجی ندارد و ما در داخل با توجه به پروتکل‌های بهداشتی و بحث واکسیناسیون و مسائل زیرساختی تصمیم گرفتیم بازی بدون تماشاگر باشد. همین الان که یک تماشاگر بخواهد وارد ورزشگاه شود اگر بحث تست پی‌سی‌آر او مطرح بشود، هزینه زیادی برای تماشاگران در پی دارد. بحث سلامت تماشاگران باید راستی‌آزمایی شود. در نهایت ما به این نتیجه رسیدیم که این بازی بدون تماشاگر باشد.

باید اشاره کنیم که مسئولان در شرایطی به یک باره نگران سلامتی ۷ هزار هواداران در ورزشگاه سر باز و ۱۰۰ هزار شدند که دیدار ایران و کره‌جنوبی در سالن‌های کوچک و سرپوشیده سینماها برای فوتبال دوستان پخش شد.

VAR، تیر خلاص خوبان عالم!

داوری دیدار ایران و کره‌جنوبی به جز یک صحنه خوب بود اما آن یک صحنه به قدری در نتیجه بازی تاثیرگذار بود که عملکرد داور بازی را زیر سوال ببرد. دقیقا در دقایقی از نیمه اول که کره‌جنوبی توپ و میدان را در اختیار گرفته بود، مهدی طارمی در داخل محوطه جریمه کره‌جنوبی به دنبال توپی مرده رفت که با تنه سنگین مدافع حریف سرنگون شد. در این صحنه به ادعای کارشناسان داوری یک پنالتی برای ایران سوخت.

نوید مظفری، کارشناس داوری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این صحنه توضیح داد: عملکرد کلی داور خوب نبود زیرا او در این دیدار یک اشتباه تاثیرگذار داشت که می‌توانست باعث تغییر یافتن نتیجه شود. در صحنه‌ای، مدافع کره‌جنوبی بدون این که توجهی به توپ داشته باشد، به طارمی ضربه زد و داور باید پنالتی اعلام می‌کرد. مشابه این صحنه دقیقا چند دقیقه پیش از آن توسط آزمون صورت گرفته بود که داور آن را خطا اعلام کرد؛ در نتیجه پنالتی ایران سوخت.

داور عمانی اما سهم کوچکی از پنالتی سوخته ایران داشت و سهم بزرگ‌تر آن گردن عزیزی خادم و مدیرانش است. داور عمانی اشتباه کرد اما اگر VAR در این بازی بود، پنالتی ایران باز هم می‌سوخت؟ تمام تقصیر نبودن VAR گردن فدراسیون فوتبال است. این اتفاق در شرایطی رخ داد که عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال در جلسه دانش‌افزایی داوران فوتبال به صورت رسمی خبر استفاده از VAR در دیدار با کره‌جنوبی را داده بود.

عزیزی خادم در مورد استفاده از VAR در دیدار با کره‌جنوبی گفته بود: باید بگویم که مقدمات VAR انجام شده و امشب وارد ایران می‌شود. این اتفاق میمونی برای فوتبال ملی کشور است. امیدوارم به نتیجه منتج شود. باید از هیات رئیسه محترم تشکر کنم که کنار ما بودند. جا دارد از همراه اول هم تشکر کنم که در حوزه فیبر نوری به ما کمک کنند. مدیران شرکت مربوطه ۱۲ روز در ایران خواهند بود. ما برای چهار بازی توافق کردیم.

اما در آستانه بازی ایران و کره اعلام شد که از VAR در این دیدار استفاده نمی‌شود. حسن کامرانی‌فر درباره این موضوع اظهار کرده بود: فدراسیون فوتبال برای کسب میزبانی خیلی تلاش کرد. برای بازی ایران و کره هم متوجه شدیم موارد و فاکتورهایی هست که فدراسیون فوتبال باید خیلی زود به آنها دسترسی پیدا کند. یکی از آنها بحث VAR بود که این اتفاق رخ داد. با یک شرکت طرف حساب فیفا، VAR را به ایران آوردیم و به AFC اعلام کردیم که ما این سیستم را داریم اما به هر حال برای اینکه AFC با شرکت دیگری قرارداد دارد، برای سیستم VAR ما داور نفرستادند ولی ما شرایط VAR را آماده کردیم و ورزشگاه آزادی مجهز به این سیستم مورد تایید فیفا شده است. این قدمی بسیار خوب برای فدراسیون است تا بتواند در دیدارهای باشگاهی هم از آن استفاده کند.

طبق صحبت‌های کامرانی‌فر، عدم هماهنگی با AFC منجر به عدم استفاده از VAR در بازی با کره‌جنوبی شد. سوالی که در این مورد پیش می‌آید این است که چرا این استعلام ساده پیش از توافق با شرکت مورد نظر از AFC گرفته نشد؟ این در حالی است که عزیزی خادم طی ماه‌های گذشته بارها تاکید کرده بود که فدراسیون قبلی مسیر اشتباهی برای استفاده از VAR در ایران طی کرده بود. حالا چرا فدراسیون فوتبال عزیزی خادم که به گفته خودش مسیر درست را طی کرده، با یک عدم هماهنگی و به راحتی فرصت استفاده از VAR را از تیم‌ملی گرفت و یک پنالتی ایران را سوزاند؟

طبق صحبت‌های عزیزی خادم براساس توافق فدراسیون فوتبال با شرکت مورد نظر، قرار بود این شرکت مقدمات استفاده از VAR در چهار بازی خانگی تیم‌ملی را فراهم کند که با توجه به اتفاقی که در دیدار با کره رخ داد، تیم‌ملی احتمالا از VAR در سه بازی دیگر هم محروم است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها