با ما همراه باشید

اخبار 26

مراقب این “سندرم” در روزهای خانه تکانی باشید!

منتشر شده

در

مراقب این "سندرم" در روزهای خانه تکانی باشید!

ایسنا/کرمانشاه یک فیزیوتراپ سندرم رختشورها را یکی از شایعترین آسیب‌ها در روزهای خانه تکانی عنوان کرد.

دکتر محمدباقر صداقت جو در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به خطرات خانه تکانی برای زنان و بویژه دختران جوان، گفت: با توجه به اینکه عمده این افراد در طول سال کار فشرده انجام نداده اند، این احتمال وجود دارد که در یک دوره چند روزه کاری فشرده، دچار آسیب شوند.

وی افزود: بنابراین در وهله اول توصیه می شود افراد برای خانه تکانی حتما از افراد حرفه ای این کار استفاده کنند، افرادی که کارگر و مستخدم بوده و در انجام این کارها تبحر دارند و باید بدانند که این سود دو طرفه است و از طرفی موجب می شود این افراد در این ایام مشغول به کار شوند و از طرفی از آسیب دیدن افراد تازه کار و هزینه های گزافی که بعدا باید خرج درمان کنند، جلوگیری می شود.

این فیزیوتراپ افزود: افرادی که خود اصرار بر انجام کارهای خانه تکانی دارند باید بدانند که انجام فشرده کارها می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری برای آنها داشته باشد، بنابراین باید حتما کارها را در روزهای مختلف تقسیم کرده و حتما از تمام افراد خانواده در انجام کارها کمک بخواهند.

صداقت جو شایع ترین آسیب در دوران خانه تکانی را آسیب دیدن عضلات کمر و گردن و نیز زانودرد عنوان کرد و افزود: در این میان شایع ترین آسیب تاندونیت یا همان التهاب تاندون است.

وی افزود: این بیماری که به “سندرم رختشورها” معروف است بر اثر کار زیاد با دست در طولانی مدت ایجاد می شود، اما با توجه به اینکه در روزهای خانه تکانی انجام فشرده کارها را شاهد هستیم این آسیب نیز شایع است.

صداقت جو گفت: در این بیماری تاندون های اطراف انگشتان دست به علت حجم کار زیاد دچار التهاب و ورم می شوند، بنابراین توصیه می شود افراد بطور جد از انجام فشرده کارها در این ایام خودداری کنند.

این فیزیوتراپ افزود: در کنار این آسیب‌ها، متاسفانه بعضا شاهد آسیب های دیسک کمر و حتی آسیب های نخاعی به دلیل سقوط از ارتفاع و افتادن از روی نردبان و پله هستیم و همه افرادی که در امر خانه تکانی مشارکت دارند باید بدانند که هیچ چیز مهمتر از سلامت آنها نیست و باید هنگام کار حتما رعایت اصول ایمنی را داشته باشند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها