کد خبر : 8448
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸

مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان باعث اقتدار استان است

مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان باعث اقتدار استان است

 نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت:با راه اندازی مرکز جامع زنان و ناباروری جهاد دانشگاهی و مرکز ناباروری علوم پزشکی در فاطمیه، مردم همدان علاوه بر اینکه نیازی برای مراجعه به تهران نخواهند داشت بلکه منطقه نیز تحت پوشش قرار می گیرد که انجام این پروژه ها برای ما یک خدمت و برای

مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان باعث اقتدار استان است

 نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت:با راه اندازی مرکز جامع زنان و ناباروری جهاد دانشگاهی و مرکز ناباروری علوم پزشکی در فاطمیه، مردم همدان علاوه بر اینکه نیازی برای مراجعه به تهران نخواهند داشت بلکه منطقه نیز تحت پوشش قرار می گیرد که انجام این پروژه ها برای ما یک خدمت و برای اقتدار استان یک فرصت محسوب می شود.

دکتر حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه بازدید از پروژه مرکز جامع زنان و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان در گفت‌وگو با ایسنا، با ابراز خرسندی و رضایت از فعالیت همکاران جهاددانشگاهی استان گفت: دربرنامه ششم قوانین بسیار تعیین کننده ای در بحث جمعیت و افزایش جمعیت مصوب شده که مهم‌ترین رکن آن بحث ناباروری و کمک‌های دولت در این زمینه است و دولت مکلف شده تا جای ممکن هزینه‌های لازم برای درمان ناباروری خصوصا برای اقشار کم درآمد را پرداخت کند.
وی با بیان اینکه در سطح کشور مراکز ناباروری برای کمک به آسایش مردم و رفع مشکلات آنها شکل گرفته و دولت نیز در این زمینه ورود پیدا کرده است افزود: جهاد دانشگاهی با احداث و تکمیل مرکز جامع زنان و ناباروری استان همدان کار بسیار خوب و ارزنده ای را انجام داده است که انجام امور تخصصی این مرکز از سال ۱۳۹۷ به همت همکاران جهاددانشگاهی شروع شده و روند خوبی در زمینه تکمیل مرکز جامع زنان و ناباروری مشاهده می‌شود.
حاجی بابایی ضمن تشکر و قدردانی از مسئولان جهاد دانشگاهی استان برای پیگیری و انجام پروژه مرکز جامع زنان و ناباروری همدان اضافه کرد:این مرکز یک پروژه منطقه ای بوده و می تواند به مردم عزیز در استان‌های همجوار نیز خدمت رسانی داشته باشد و تاکنون حدود ۳۰ میلیارد تومان در مرکز جامع زنان و ناباروری سرمایه گذاری شده است که به قیمت روز، ساخت مرکز این چنینی به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همکاران جهاد دانشگاهی برای احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی تخصصی زنان اعلام آمادگی کردند که می توانند آن را در ۹ طبقه ساخته و راه اندازی کنند و ما نیز در راه احداث این ساختمان همراه جهاد دانشگاهی بوده و از آنها حمایت خواهیم کرد و قرار گرفتن و ساخت بیمارستان تخصصی زنان در منطقه محروم شهر نشان دهنده اهمیت فراوان به مردم این ناحیه است و این بیمارستان نیز همانند مرکز جامع زنان و ناباروری در منطقه پروژه بی بدیلی خواهد بود.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز درحال ساخت مرکز ناباروری است که این موضوع نشان می دهد که همدان را می توان منطقه ای اداره کرد، ادامه داد: متاسفانه مردم از کارهای بزرگ صورت گرفته در سطح استان و شهر همدان خبردار نمی شوند بنابراین باید اطلاع رسانی های لازم انجام  شود تا مردم بدانند جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف چه کارهایی برای بهبود شرایط زندگی آنها انجام می دهد.
حاجی بابایی ساخت بیمارستان اکباتان،بیمارستان هزار تختخوابی،بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی ارتش و بیمارستان سپاه را از پروژه‌های مربوط به بهداشت و درمان در استان همدان برشمرد و گفت: پزشکان نیز در زمینه بهبود شرایط بهداشتی و درمانی ورود پیدا کرده و کلینیک‌های تمیز و مجهزی را راه اندازی کردند و اخیرا مرکز ویروس شناسی آب و فاضلاب غرب کشور نیز در همدان افتتاح شده است، همچنین در آینده باید دانشگاه آزاد بیمارستانی راه اندازی کند چرا که رشته‌های پزشکی در این دانشگاه درحال شکل گیری است.
وی با بیان اینکه پروژه‌های بهداشت و درمان حاکی از آن است که در زمینه علوم پزشکی گام های بلندی برداشته شده است اعلام کرد: در آینده باید یک دانشکده دندانپزشکی نیز در همدان راه اندازی شود البته این دانشکده از قبل تاسیس شده ولی ساختمان مخصوص خود را نداشته است.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان یک قطب کشوری در زمینه های گوناگون بهداشت و درمان است اعلام کرد: فراهم نمودن پیوند کبد در همدان و جمع کردن بیمارستان های شهید بهشتی، مباشر و قسمت قدیمی بیمارستان فاطمیه وساخت  بیمارستان های مدرن از اقداماتی است که در آینده باید انجام شود.
وی با بیان اینکه در بحث ناباروی ما تابع متخصصان امر از جمله علوم پزشکی و جهاد دانشگاهی هستیم و هر برنامه ای که صلاح بدانند، انجام خواهیم داد تصریح کرد: با راه افتادن این مرکز جامع زنان و ناباروری جهاد دانشگاهی و مرکز ناباروری علوم پزشکی در فاطمیه، مردم همدان علاوه بر اینکه هیچ نیازی برای مراجعه به تهران نخواهند داشت بلکه منطقه نیز تحت پوشش قرار می گیرد که انجام این پروژه ها برای ما یک خدمت و برای اقتدار استان یک فرصت محسوب می شود که نشان می دهد استان همدان از نظر پزشکی رشد کرده و مقبول واقع شده است.
حاجی بابایی بیان کرد: طی ۱۷ سال گذشته چندین بیمارستان مانند آتیه، قلب فرشچیان را افتتاح کرده و درحال راه اندازی بیمارستان اکباتان و هزار تختخوابی هستیم و با احداث بیمارستان های سپاه،ارتش و ۹۶ تختخوابی زنان همدان به مرکزیت سلامت و بهداشت منطقه تبدیل خواهد شد.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی مجموعه جهاد دانشگاهی همدان با راه‌اندازی مرکز ناباروری شرایط خوبی را برای زوج‌های نابارور استان و همچنین غرب کشور فراهم کرده است گفت :این مرکز کار جدیدی است که جایگاه استان همدان را در سطح منطقه ارتقا می دهد که با ۵ هزار و ۷۰۰ متر مربع زیربنا و تجهیزات مدرن و به روز ظرفیت بالایی برای استان محسوب می شود و باید اقدامات لازم صورت گیرد تا مجموعه ناباروری جهاد دانشگاهی بعد از مراکز ناباروری تهران به عنوان مرکز برتر نقش آفرینی کند.
حاجی بابایی در پایان با بیان اینکه ما به عنوان نماینده پیگیر مسائل استان بوده و به پروژه های بهداشت و درمان در استان رسیدگی خواهیم کرد افزود:از مجموعه جهاد دانشگاهی تشکر می کنیم که با علاقه و دلسوزانه کار انجام داده وپیگیری می کنند و به دنبال خدمت رسانی به مردم هستند.
رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان نیزگفت: متاسفانه امر مسلم در بحث ناباروری این است که با بالا رفتن سن ازدواج میزان باروری زوجین کاهش یافته و این موضوع می تواند تبدیل به یکی از مسائل و مشکلات خانواده ها و جامعه شود که جهاددانشگاهی با پشتوانه علمی و تخصصی پژوهشگاه رویان، ابن سینا، متخصصان بومی استان و حمایت های دانشگاه علوم پزشکی استان راه اندازی مرکز درمان ناباروری در جهت پاسخ به نیازهای مردم همدان و همچنین استان های همجوار را در دستور کار خود قرار داده است.

علی کلانترنیا با بیان اینکه مسئله ناباروری یکی از موضوعات مهم و تاثیرگذار بر روی رشد جمعیت بوده و جهاد دانشگاهی در خصوص رفع این مشکل سابقه طولانی دارد افزود:۹۰ درصد تجهیزات مرکز جامع درمان ناباروی تهیه شده است و در حال حاضر کارهای باقیمانده این مرکز، مراحل پایانی خود را طی می‌کند و ظرف ماه‌های آینده به اتمام رسیده و افتتاح خواهد شد.
کلانترنیا با بیان اینکه جهاد دانشگاهی همدان با توجه به نیاز  منطقه و استان در این زمینه،وارد این پروژه شده و سعی در تکمیل سریع آن دارد اضافه کرد: مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی استان همدان پنج هزار و ۷۰۰ متر زیربنا داشته که جز یکی از بزرگترین مراکز درمان محسوب می شود و از لحاظ ساختاری جز معدود مراکزی است که در سراسر کشور وجود دارد و در زمینه درمان تخصصی ناباروری خدمات رسانی خواهد کرد.
رئیس جهاددانشگاهی همدان با بیان اینکه ۳۵ نفر به صورت مستقیم در مرکز جهاد دانشگاهی استان همدان مشغول به کار خواهند شد، اعلام کرد: با راه‌اندازی و شروع فعالیت این مرکز شاهد اشتغال دانش بنیان جوانان و نخبه‌های استان خواهیم بود که این‌ موضوع می‌تواند در پیشرفت و اشتغال قشر جوان نقش مهمی داشته باشد.
کلانترنیا با بیان اینکه مرکز جامع ناباروری جهاد دانشگاهی استان سهم بسزایی در تأمین نیازهای درمانی همدان و استان های همجوار در زمینه درمان ناباروری و مسائل مربوط به آن خواهد داشت گفت: این مرکز علاوه بر مرکز درمان ناباروری در قسمت‌های مختلفی از جمله درمانگاه عمومی دارای مجوز صبح و عصر، آزمایشگاه ژنتیک و آزمایشگاه تشخیص طبی خدمت رسانی خواهد کرد.
وی در پایان تصریح کرد:جهاد دانشگاهی استان همدان در ادامه این پروژه به دنبال راه اندازی و تاسیس سریع یک بیمارستان ۹۶تختخوابی تک تخصصی مربوط به زنان است.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها