با ما همراه باشید

اخبار 41

مسابقات اهواز در حد استانداردهای وزنه‌برداری جهان است / تعویق مسابقات کلمبیا با ندانم‌کاری

منتشر شده

در

مسابقات اهواز در حد استانداردهای وزنه‌برداری جهان است / تعویق مسابقات کلمبیا با ندانم‌کاری

ایسنا/خوزستان رییس فدراسیون وزنه برداری برگزاری فینال لیگ برتر بزرگسالان و جوانان کشور در اهواز را در حد استانداردهای وزنه برداری جهان دانست.

علی مرادی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص برگزاری فینال لیگ برتر جوانان و بزرگسالان در اهواز، اظهارکرد: این مسابقات با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برگزار شد و چنین شرایطی در اهواز بی نظیر است که از تمام کسانی که در امر برگزاری این رویداد تلاش داشتند، قدردانی می کنم. همچنین تمام وزنه برداران مورد تست کرونا قرار گرفتند و همه از برگه سلامت برخوردار هستند و مسابقات در حد استانداردهای جهانی برگزار می شود. ضمن این که آزمایش های ضد دوپینگ نیز از وزنه برداران گرفته می شود. همچنین هشت اردوی تقریبا ۴۰ روزه تیم ملی هم در اهواز برگزار شد که اردوی خوبی بود.

تعویق مسابقات کلمبیا با ندانم کاری فدراسیون بین المللی

وی در ادامه درباره لغو مسابقات گزینشی المپیک در کلمبیا، گفت: این رویداد بسیار مهم با ندانم کاری فدراسیون بین المللی وزنه برداری و هدفمند به تعویق افتاد. اکنون هم کار برای کسانی که می خواهند ویژگی های کسب سهمیه را داشته باشند، سخت تر شده است. همچنین تیم ملی اواخر فروردین ماه مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان را در پیش دارد که آخرین رقابت گزینشی المپیک است.

تصمیم‌گیری در فدراسیون وزنه‌برداری جهان توسط یکی دو نفر

رییس فدراسیون در پاسخ به این سوال که شانس خود را در انتخابات جهانی برای کسب کرسی مهم چقدر می دانید؟ عنوان کرد: با مسائل مختلفی که در فدراسیون بین المللی می بینم، به نظرم مجددا همان افراد که نگاه شان شفافیت خاصی ندارد در حال تصمیم گیری هستند. وقتی یک انتخابات قرار است برگزار شود، آیین نامه و اساسنامه جدید آن پیش از برگزاری انتخابات مشخص می شود ولی می بینیم که آگاهانه و هدفمند، این انتخابات با قوانین قدیم در حال برگزاری است و به نظر من آن اصلاحیه که IOC مدنظر دارد، کمرنگ در حال حرکت است. در حالی که باید به ویژگی هایی که IOC اعلام کرده و چهار سال است نسبت به انجام آن ها هشدار می دهد، توجه کرد و اگر غیر از این باشد، احساسم این است که انتخابات پیش رو سوری و یک نمایش است زیرا عدم توجه به هشدارهای IOC احتمال حذف شدن ورزش وزنه برداری از المپیک های پیش رو در بردارد. ضمن این که می بینیم اوزان در المپیک فرانسه کاهش پیدا کرده است. اکنون بیشتر اعضای هیات رییسه فدراسیون جهانی از محرومیت های خاصی برخوردارند و در حقیقت هیات رییسه وجود قانونی ندارد و تنها یکی دو نفر تصمیم می گیرند و متاسفانه بسیاری از کشورها نیز پیرو همین مساله، به اشتباه در حال حرکت هستند.

اعتراض شفاهی ایران به تصمیمات پیرامون انتخابات جهانی

وی همچنین در پاسخ به این سوال که باتوجه به این که خیلی از کشورها نسبت به تصمیماتی که برای انتخابات جهانی گرفته شده است، معترض بوده اند، آیا ایران هم اعتراضی داشته است؟ گفت: در این زمینه از خیلی وقت پیش نقطه نظرات مان را به دوستانی که تصمیم می گیرند، اعلام کردیم. ما اصلا نمی دانیم آیین نامه توسط چه اشخاصی نوشته می شود و این تصمیمات غیرتخصصی و غیرمدیریتی در آینده ضربه مهلکی به وزنه برداری می زند. به هر حال ما هم اعتراضات مان را به صورت شفاهی اعلام کردیم و باید به شفافیت مالی و حضور ورزشکاران پاک در المپیک توجه شود که متاسفانه توجه به این مسائل، کمرنگ پیش رفته است.

انتخابات عادلانه‌ای پیش رو نداریم

مرادی همچنین در پاسخ به این سوال که ایران در انتخابات جهانی با کاندیدای خاصی است یا خیر؟ خاطر نشان کرد: ما خودمان با کشورهایی که در زمینه های مختلف واقعا تحول گرا هستند در حال رایزنی هستیم. انتخابات همیشه فراز و نشیب های خاص خود را داشته و دارد و با افرادی که در زمینه مدیریتی از قدرت های واقعی این ورزش در سطح جهان و المپیک هستند در حال رایزنی هستیم. اکنون با توجه به این که پول دست یک نفر خاص در سطح جهانی است، احساس بین کشورها این است که انتخابات عادلانه ای در پیش نداریم.

چرا هنوز حساب‌های بانکی فدراسیون جهانی در مجارستان است؟

وی درباره پرداخت حق عضویت به فدراسیون جهانی نیز گفت: بله پرداخت شد. این حق عضویت را قبلا به صورت نقدی در رویدادهایی که داشتیم، پرداخت می کردیم اما اکنون به خاطر تحریم ظالمانه نمی توانستیم آن را به صورت ترانسفر در سطح بانکی پرداخت کنیم که در نهایت نیز با کمک کمیته ملی المپیک این پول پرداخت شد. البته سوال من این است چرا در حالی که می گویند از فساد مالی جلوگیری شود و بیش از یک سال است کارهای مدیریتی ورزش وزنه برداری در سطح جهان به سوییس انتقال داده شده است، هنوز حساب های بانکی این ورزش در مجارستان است و این جای تاسف است. اگر به دنبال شفافیت مالی هستند این موضوع ابهام سنگینی است. من فکر می کنم این مسیر جز به اشتباه بردن مسیر ورزش وزنه برداری در راستای اهداف پیش روی، چیز دیگری نیست.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها