با ما همراه باشید

سیاسی

مشکل‌گشایی در همه مسائل با همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا

منتشر شده

در

مشکل‌گشایی در همه مسائل با همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک هفته بسیج، «همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا» را ابزارهای تجربه‌شده برای غلبه بر مشکلات کشور دانستند.

 متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم

هفته‌ی بسیج بر همگان مبارک باد، بویژه بر رویش های تازه و با طراوت بسیجی که همچنان مانند نسل پیش از خود، فرزندان محبوبِ امام راحل عظیم‌الشأنند.
عزیزان!
قدرشناس جایگاه خود باشید و بدانید که با همّت بلند و در پرتو خردمندی و درست‌اندیشی، و با اعتماد و توکّل به خداوند دانا و توانا، می توانید در همه‌ مسائل عمومی کشور و ملت، اثربخش و مشکل‌گشا باشید. این تجربه‌ چند دهه‌ ملت ایران است.

و السلام علیکم و رحمةالله
سیّدعلی خامنه‌ای
۳ آذر ۱۴۰۰

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بین الملل

گروسی: امیدوارم فعالیت‌های نظارتی آژانس در ایران ازسرگرفته شود

منتشر شده

در

توسط

گروسی: امیدوارم فعالیت‌های نظارتی آژانس در ایران ازسرگرفته شود

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آستانه سفر خود به تهران، ابراز امیدواری کرد که آژانس بتواند آنچه را که وی “فعالیت‌های راستی‌آزمایی ضروری در ایران” خواند، از سربگیرد.

 رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد که قرار است امروز (دوشنبه) وارد تهران شود.

 

وی در پیام خود نوشت: امروز به تهران سفر می‌کنم تا با مقامات ایرانی دیدار کنم و به سؤالات مهم در ایران بپردازم. امیدوارم بتوانم یک کانال موثر و بر مبنای مشارکت از گفت‌وگوی مستقیم ایجاد کنم تا آژانس اتمی بتواند فعالیت‌های راستی آزمایی ضروری خود را در این کشور از سربگیرد.

 

پیش از این سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان نیز از سفر امروز رافائل گروسی به ایران به منظور دیدار با مقامات کشورمان خبر داده بود.

 

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

سیاسی

اصلاح نظام اداری سازمان ها و ادارات با روحیه بسیجی ضروری است

منتشر شده

در

توسط

اصلاح نظام اداری سازمان ها و ادارات با روحیه بسیجی ضروری است

رئیس جمهور با اشاره به نقش و تاثیر ترویج فرهنگ و روحیه بسیجی در همه امور زندگی فردی و اجتماعی، گفت: بسیجی در هر سازمان و اداره‌ای باید پرچم برافراشته ارزش‌های انقلابی، دلسوزی برای رسیدگی به مشکلات مردم و دعوت به صداقت و پاکی باشد.

 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در دیدار بسیجیان نهاد ریاست جمهوری و سازمان‌های تابعه با گرامیداشت هفته بسیج، با بیان اینکه مسئولیت‌پذیر بودن و خطرپذیری از ویژگی‌ها و شاخصه های اصلی بسیجیان است، اظهار داشت: اگر در نهاد ریاست جمهوری کارکنان مسئولیت‌پذیر بوده و به مردم و ارباب رجوع پاسخگویی شایسته و مناسب داشته باشند، بدون تردید بقیه سازمان‌ها نیز از این نهاد الگو خواهند گرفت.

رئیس جمهور اصلاح نظام اداری و تلاش برای تقویت کارآمدی در سازمان‌ها و ادارات را ضروری دانست و گفت: کارآمدی در سیستم اداری به این است که کارکنان نسبت به وظیفه خود شناخت کامل داشته و با احساس مسئولیت و محبت نسبت به رفع مشکلات مردم و ارباب رجوع عمل کنند.
وی با تاکید بر اهمیت روحیه مسئولیت‌پذیری انسان در نهاد خانواده و جامعه، اظهارداشت: در فرهنگ دینی، همه مسئول هستند و باید نسبت به موضوعات اطراف خود احساس مسئولیت کنند و همه وظیفه داریم برای ترویج عدالت، صفا و صمیمیت، امانت‌داری، گسترش خوبی‌ها و نهی از منکر در جامعه تلاش کنیم.
رئیسی افزود: برخورداری از روحیه مسئولیت‌پذیری اجازه نمی‌دهد تا انسان نسبت به اطراف خود و مشکلات مردم بی‌تفاوت باشد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه در جامعه قرآنی، صبر در مقابل ناملایمات و مصائب و ایستادگی در برابر دشمنی‌ها از اصول اساسی است، خاطرنشان کرد: در جامعه دینی صالح بودن به تنهایی کافی نیست، بلکه انسان باید مصلح باشد و دیگران را نیز به کارهای خوب دعوت و از منکرات نهی کند و باید فرد بسیجی در اداره و سازمان خود، روحیه بسیجی و جهادی را در بین همکارانش نیز گسترش دهد.

رئیسی با انتقاد از نارسایی‌ها و مشکلات موجود در سیستم اداری کشور، گفت: یقینا اگر نظام اداری کشور از روحیه بسیجی برخوردار باشد، شاهد بسیاری از مشکلات و ناکارآمدی موجود نخواهیم بود لذا برای کارآمدی نظام اداری، لازم است این روحیه را ترویج و گسترش دهیم.
وی برپا داشتن نماز، ارتباط صمیمی با مردم، تلاش برای گسترش خوبی‌ها و نهی از زشتی‌ها در جامعه و برپایی عدالت و مسئولیت‌پذیری را از اصول محوری تشکیل جامعه صالح و قرآنی دانست و اظهارداشت: باید تلاش کنیم در جامعه پاکی، صداقت، امانت‌داری، اخلاق، معنویت و عدالت گسترش پیدا کند و لازمه تحقق آن توجه به این اصول محوری از درون نهاد خانواده تا جامعه است.
رئیس جمهور در ادامه وظیفه‌شناسی و عمل به وظیفه را مورد تأکید قرار داد و گفت: همه باید وظیفه خود را به درستی شناخته و به بهترین نحو ممکن آن را انجام دهند و در اصول فکری حضرت علی(ع) اگر کسی در سنگر وظیفه‌شناسی و عمل به وظیفه‌ خود فوت کند این فرد از درجه شهادت برخوردار است.

رئیسی با تأکید بر اینکه با روحیه بسیجی می‌توان مشکلات کشور را برطرف کرد، گفت: تفاوت و وجه امتیاز نظام اداری ایران اسلامی با سایر کشورها برخورداری از روحیه بسیجی است.
وی با تأکید بر اینکه تحریم هرگز کشور را متوقف نخواهد کرد، گفت: هر روز که از عمر دولت می‌گذرد به پیشرفت کشور امیدوارتر می‌شوم و یقین دارم که گشایش‌های جدی در مسایل مختلف ایجاد خواهد شد و امروز دشمنان به خوبی متوجه شدند که ایران در موضع اقتدار ایستاده است و این اقتدار را از خون شهیدان خود داریم و اجازه نمی‌دهیم آثار خون شهدا از بین برود.
رئیس جمهور تصریح کرد: باید با روحیه بسیجی و همت و کار مضاعف در مسیر رفع مشکلات و ایجاد گشایش حرکت کنیم و بی‌تردید اگر درست حرکت کنیم، یاری خداوند نیز برای جبهه حق حتمی خواهد بود.
رئیسی تأکید کرد: با پیشرفت در ابعاد مختلف، روزهای روشنی برای کشور انتظار می‌کشیم.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

سیاسی

سکوت معنادار ساختمان شیشه‌ای جام‌جم/آرامش قبل از طوفان؟

منتشر شده

در

توسط

سکوت معنادار ساختمان شیشه‌ای جام‌جم/آرامش قبل از طوفان؟

«ادغام»؛ کلمه‌ای که این روزها در حوالی خیابان جام‌جم و ساختمان شیشه‌ایِ آن به گوش می‌رسد و البته به مذاق بسیاری از ساکنان آن، چندان هم خوشایند نمی آید. «تغییر»؛ کلمه‌ای که شاید آن‌هم چندان مطلوب اهالی رسانه نباشد اما بر همگان مسجل است که دیر یا زود دامن اغلب مدیران فعلی شبکه‌ها را خواهد گرفت.

  از نخستین روزهایی که رییس جدید سازمان بر صندلی‌اش در ساختمان شیشه‌ای نشست و بحث ضرورت تحول در صداوسیما را مطرح کرد، تا امروز که همچنان همگان منتظرند تا ببینند طرح تحولی که از آن صحبت می‌شود، در نهایت چگونه عملیاتی خواهد شد، حرف «ادغام»ها در میان بوده است و البته این رویکرد از سوی مدیران رسانه، نه رد شده و نه تایید. تنها اظهار نظر رسمی در این زمینه، به اطلاعیه‌ای از روابط عمومی کل سازمان صداوسیما برمی‌گردد که در آن هم به صورت شفاف از رد این پیش فرض، سخنی به میان نیامده است.

در حقیقت زمانی که احساس شد با طرح ادعای ادغام‌ها، حذف‌ها و تعدیل‌ها در شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها، موج نگرانی‌ها در طبقات جام جم روز به روز بالا می‌گیرد، روابط عمومی کل اطلاعیه‌ای داد و از ساکنان جام‌جم خواست که به شایعه‌های فضای مجازی که درباره صداوسیما دست‌به‌دست می‌چرخد، توجهی نکنند و اطلاعات صحیح را صرفاً از مجرای رسمی یعنی خودشان پیگیر باشند.

از همان زمان، از آن ساختمان بزرگ خیابان جام‌جم که اساسا با فرض شفافیت، شیشه‌ای هم طراحی شده، دیگر خبری به میان نیامد و تغییری هم صورت نگرفت. جبلی تا امروز که حدود چهار ماه از آمدنش گذشته، ظاهرا فقط به تغییرات اجباری تن داده است؛ تغییر معاون برون‌مرزی که پس از رفتن خودش باید فردی را به عنوان جایگزین انتخاب می‌کرد، معرفی جانشین علی دارابی که از معاونت امور استان‌ها به وزارتخانه ضرغامی رفته بود و البته تغییر معاون سیاسی و برکناری پرحرف و حدیث مدیران شبکه‌های خبر و خبرگزاری صداوسیما که با توجه به سال‌ها فعالیت در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، از اولویت‌های پیمان جبلی در طرح تحول محسوب می‌شد.

رییس صداوسیما تمامی این تغییرها را هم به صورت مسلسلی و متوالی، در فاصله زمانی اندک از هم انجام داد و به یک‌باره سکوت؛ سکوتی که از سوی برخی به عنوان آرامش قبل از طوفانی دیگر تعبیر می‌شود. طوفان تغییر معاونان سیما و صدا و در پی آن مدیران شبکه‌ها و شاید طوفان ادغام برخی معاونت‌ها و تحولاتی اساسی‌تر از تغییر یک معاون یا مدیر.

تاریخ جابه‌جایی‌ها در رسانه ملی طی این سال‌ها ثابت کرده است که نه فقط در دوره جبلی که در دوره روسای قبلی هم تغییرات در سازمان صداوسیما معمولا یک‌باره و اغلب هم در روزهای پایانی هفته و در آستانه تعطیلات رخ داده است. ضمن اینکه سکوتی که این روزها ساختمان شیشه‌ای و اطرافش را فرا گرفته است، می‌تواند تاییدی باشد بر تعابیر این روزهای برخی رسانه‌ها از «ادغام» و «تغییر».

به هر طریق «ادغام» یا به روایتی دیگر «کوچک‌سازی» که زمانی محمد سرافراز هم قصد اجرایی کردنش را در سازمان عریض و طویل صداوسیما داشت، شاید راهکاری باشد که در نتیجه ی برخی مقاومت‌ها، تعدیل شود، اما تغییر معاونان و مدیران شبکه‌ها به عنوان واقعیتی گریزناپذیر حداقل تا به امروز جزئی لاینفک از پروسه تغییر روسای صداوسیما تلقی شده است. و اینگونه است که این روزها در سازمان صداوسیما و بیرون از آن، صحبت از تغییر مدیران شبکه‌ها بیش از هر چیزی به گوش می‌رسد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها