با ما همراه باشید

ورزشی

ملاقات خصوصی ستاره ایرانی تنیس با جوکوویچ

منتشر شده

در

نواک جوکوویچ با پیروزی در فینال رقابت های اوپن فرانسه به نوزدهمین گرند اسلم خود دست یافت تا به این ترتیب تنها یک قهرمانی دیگر تا رسیدن به پرافتخارترین مردان تنیس جهان، راجر فدرر و رافائل نادال با ۲۰ قهرمانی در گرنداسلم‌ها، فاصله داشته باشد.

در فینال اوپن فرانسه مثل همیشه منصور بهرامی تنیسور افسانه ای کشورمان چهره آشنایی بود که در کنار دیگر قهرمانان اسطوره ای تنیس جهان حضور داشت و قهرمانی جوکوویچ را نیز با او جشن گرفت.

عکسی از بهرامی و جوکوویچ پس از فتح نوزدهمین گرنداسلم تنیسور صرب در اوپن فرانسه

بهرامی تنها چهره ورزش ایران است که با بزرگترین اسطوره های تنیس جهان از جمله بورگ، مکنرو، تیم هنمن، جیم کوریر و… در ارتباط است و روابط دوستانه نزدیکی دارد. او همچنین در مسابقات رسمی باکس مخصوص به خود را دارد. صفحه اینستاگرام بهرامی پر است از عکس هایی که با قهرمانان امروز و دیروز تنیس گرفته شده است و اغلب کامنت هایی از نواک جوکوویچ زیر عکس های قابل مشاهده است.

منصور بهرامی که متولد ایران است در حالی که در تهران به عنوان توپ جمع‌کن کار می کرد، به صورت خودآموز تنیس را آموخت. پس از انقلاب ایران در اواخر دهه 1970، بهرامی به فرانسه رفت. با این حال محدودیت های کاری و پیچیدگی های مهاجرت باعث شد تا او از ورزشی که بسیار به آن علاقه داشت دور بماند. زمانی که بهرامی تابعیت فرانسه را دریافت کرد 30 ساله شده بود و سن مناسب برای تنیس را پشت سر گذاشته بود.

بهرامی سال پیش در مصاحبه ای با “ورزش سه” در باره آن دوران از زندگی اش گفت: ” شیرزاد اکبری دوست من و یکی ازقهرمانان سابق تنیس ایران است. من برایش در زمین تنیس توپ جمع می کردم. او 10 سال از من بزرگتر است و وقتی 12 ساله بودم، هم بازی می کرد و هم تنیس درس می داد. من هم توپ جمع کن بودم و اولین راکت تنیس را هم از او هدیه گرفتم؛ اگرچه یک روز بیشتر دوام نیاور و فردای آن روز شکسته شد! شیرزاد اکبری الان دیگر خودش را بازنشسته کرده و تنیس هم درس نمی دهد.

پدر من کارگر ورزشگاه امجدیه بود. می توانم بگویم بازیکنان تیم ملی تنیس آن موقع 99 درصد پدرشان در امجدیه کار می کردند. ما که همان جا هم زندگی می کردیم و من از 2 سالگی در زمین تنیس بزرگ شدم. من تنیس بازی کردن را با خاک انداز و چوب شروع کردم. از 5 سالگی تا 13 سالگی با خاک انداز بازی می کردم. من از 6، 7 سالگی می خواستم تنیس باز شوم و شدم.

عکسی قدیمی از منصور بهرامی و نواک جوکوویچ

متاسفانه در بهترین سال های عمرم یعنی 21 تا 30 سالگی نتوانستم بازی کنم. یکی، 2 سال که تنیس در ایران کاملا بسته شد و نتوانستم بازی کنم. یکی از دلایلی که من از ایران رفتم، همین بود چون کاری نداشتم. کار من تنیس بود و پولی که داشتم هم تمام شده بود. بعد از آن هم به فرانسه آمدم، اما بعد از آن هم کسی به من ویزا نمی داد. به همین دلیل من در مجموع 9 سال در مسابقات بین المللی بازی نکردم. البته 6 سال در فرانسه تنیس بازی می کردم، اما حرفه ای نبود. از 30 سالگی دیگر اجازه رفتن بیرون از فرانسه را داشتم و هر کاری هم در تنیس کردم بعد از این بوده.

راجرر فدرر در سال 1992 در دیدار بهرامی و جیمی کانرز توپ جمع‌کن بهرامی بود

با این حال بهرامی با پشتکار و تلاش فراوان توانست جایی در بین نام های بزرگ جهان تنیس برای خود دست و پا کند. بهرامی بیشتر به خاطر ضربات زیرکانه و نمایشی خود و ترفندهای سرگرم‌کننده ای که در زمین از خود به نمایش می گذارد در جهان شناخته شده است.

بهرامی را یکی از سفیرهای ورزش تنیس می دانند که با بازی های نمایشی خود به محبوبیت هر چه بیشتر این ورزش در سراسر جهان کمک می کند.

لئو بورگ، پسر 18 ساله بیورک بورگ، نیز در رقابت های جوانان رولان گاروس شرکت دارد و سه شنبه پیش منصور بهرامی نیز برای تشویق فرزند دوستش در استادیوم حاضر بود تا شاهد پیروزی او برابر ربرگ آلمانی باشد.

بیورن بورگ و پسرش لئو

بهرامی در پایان مسابقه تماسی تلفنی از بیرون بورگ نیز دریافت کرد.

بورگ در تلفن چه گفت؟

بهرامی: “من چند تایی ویدیو از بازی باری او فرستاده بودم چون می خواست در جریان امتیازات باشد، از من پرسید که لئو چطور بازی کرد. من هم گفتم که لئومی توانست راحت تر ببرد چون بعضی وقت ها تمرکزش را از دست می دهد و اجاز می دهد که امتیاز از دست برود. اما بیرون خوشحال بود. از آن پدرهای دیوانه وسواسی نیست که من با بعضی از بچه ها می بینم. او از دور حواسش به پسرش هست، کاملا از او حمایت می کند و نمی خواهد که او بعدها هیچ حسرت و پشیمانی داشته باشد. وقتی لئو نیاز به حرف زدن با پدرش داشته باشد که گه گاهی راهنمایی از او بگیرد، بیورن به من گفته که او همیشه در اختیار لئو است.”

این برای او میراث سنگینی است که چنین نامی را بر خود داشته باشد…

بهرامی: “شهامت زیادی می طلبد که پسر بیورن بورگ باشی و بخواهی تنیس بازی کنی، اما لئو شجاع است و تلاشش را می کند. امیدوارم که او بازیکن بزرگی بشود، هنوز که چیزی نبرده است.”

منصور بهرامی و بیورن بورک تنیسور افسانه ای برنده یازده گرند اسلم

آیا او هم استعداد پدرش را در زمین دارد؟

بهرامی: “نه، نمی توانم این را بگویم، اگر او استعداد پدرش را داشت الان در بزرگسالان رقابت می کرد. بیورن در 16 سالگی در ویمبلدون بازی کرد و چند سال بعد شروع به بردن گرند اسلم ها کرد. لئو در 18 سالگی هنوز به آنجا نرسیده است. اما او در حال پیشرفت است. او تنها یک امتیاز ATP دارد، باید از هیمنجا شروع کرد. باید سخت کار کنید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و با پیروزی های بیشتر بالاخره به آنجا هم می رسید.”

این دومین پیروزی پیاپی لئو در جدول جوانان بود.

بهرامی: “او خیلی خوب بازی کرد. او در دور سوم رولان گاروس است که خب چیز کمی نیست حتی اگر در رده جوانان باشد. باری او خوشحالم. من شاهد تولد و رشد او بودم و اغلب از پدر و مادرش درباره او می شنوم. امروز من آنجا بودم و دیدن او من را خوشحال کرد.”

بهرامی قرار است در پایان این ماه نیز در چند مسابقه نمایشی در دوبی شرکت داشته باشد. در کنار بهارمی که هیمشه نمایش های به شدت سرگرم کننده و جذابی در زمین تنیس به نمایش می گذارد، زیشان علی، تنیسور هندی، سلیما اسفار و عمر بهروزیان، تنیسور برتر امارات نیز حضور خواهند داشت.

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

قهرمان جهان مغلوب ایران شد / شاهکار تیم ملی والیبال در گام نخست

منتشر شده

در

توسط

قهرمان جهان مغلوب ایران شد / شاهکار تیم ملی والیبال در گام نخست

تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست خود در المپیک توکیو مقابل تیم لهستان شگفتی ساز شد و توانست قهرمان جهان را مغلوب خود کند.

 سی دومین دوره بازی‌های المپیک به میزبانی توکیو در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی این مسابقات از ساعت ۱۵:۱۰ امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان گام محکمی در شروع بازی‌ها برداشتند.

دو تیم ایران و لهستان در المپیک ریو نیز مقابل هم قرار گرفته بودند که تیم ملی در آن بازی با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شده بود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، محمد موسوی، میثم صالحی و مهدی مرندی بازیکنان شروع کننده بودند که «ولادیمیر الکنو» سرمربی تیم ملی روانه زمین کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود لهستان

شاگردان ولادیمیر الکنو در ابتدای بازی شروع خوب و برابری مقابل لهستان داشتند و بازی تا امتیاز ۶ برابر پیش رفت اما در ادامه اسپک های تماشایی و برق آسای کورک و لئون و اشتباه بازیکنان جوان تیم در کار سرعتی باعث شد تا حریف پیشی بگیرد. عملکرد خوب لهستان در سرویس در ادامه باعث شد تا ست نخست با برتری ۲۵ بر ۱۸ حریف همراه شود.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

در ست دوم ایران از ابتدا برتری را از آن خود کرد تا ۲ بر صفر پیش بیافتد. درخشش میثم صالحی در اسپک و دفاع، برتری ایران را تثبیت کرد تا ملی پوشان ۱۰ بر ۷ پیش باشند و همین باعث شد تا «ویتال هینن» سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت دهد. اما این وقفه تأثیری در درخشش و امتیاز آوری صالحی نداشت تا ایران ۱۳ بر ۸ پیش باشد و هینن مجدد تقاضای تایم استراحت دهد.

ملی پوشان برتری خود را تا امتیاز ۲۲ بر ۱۹ حفظ کردند و زمانی که لهستان امتیاز ۲۰ را کسب کرد، الکنو تقاضای تایم استراحت داد تا مانع امتیاز آوری لهستان شود و اختلاف امتیاز را حفظ کند. در نهایت ایران با درخشش صالحی و عملکرد بد لهستان در سرویس موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز ست دوم شود تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

دو تیم در شروع ست سوم تا امتیاز ۴ برابر پیش رفتند اما در ادامه دو سرویس طوفانی لئون، لهستان را ۶ بر ۴ پیش انداخت تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان تا امتیاز ۱۴ بر ۱۲ پیش بود و دو دفاع بی نقص و تماشایی مجرد و صالحی کار را در امتیاز ۱۴ برابر کرد. در ادامه دفاع محمد موسوی نیز باعث برتری ۱۶ بر ۱۵ ایران شد. عملکرد فوق العاده ایران در دفاع باعث برتری ۱۸ بر ۱۶ شاگردان الکنو شد.

ملی پوشان ایران برتری را از دست ندادند و سد دفاعی ایران اختلاف امتیاز برتری را حفظ کرد تا ایران ۲۱ ۱۹ پیش باشد و هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. وقفه ایجاد شده جواب داد و سرویس‌های لئون به کمک لهستان آمد تا کار در امتیاز ۲۱ برابر شود. تک دفاع مجرد یک بار دیگر ایران را در امتیاز ۲۲ پیش انداخت. اشتباهات لهستانی‌ها در ادامه اختلاف امتیاز را به سود ایران بیش‌تر کرد تا ایران ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شود.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود لهستان

بازی در شروع ست چهارم نیز برابر آغاز شد و دو تیم تا امتیاز ۴ برابر بودند. سرویس‌های لئون بار دیگر به کمک لهستان آمد تا حریف ۷ بر ۵ پیش بیافتد. امتیاز سرویس‌های عبادی پور ایران را در امتیاز ۷ برابر و سپس ۸ بر ۷ پیش انداخت. بازی برابر دو تیم تا امتیاز ۱۵ پیش رفت و در ادامه سرویس‌های لهستان باعث شد تا حریف ۱۸ بر ۱۵ پیش بیافتد و الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان برتری امتیاز خود را تا امتیاز ۲۲ بر ۱۸ حفظ کرد و در نهایت شاگردان هینن با اتکا به سرویس‌های لئون با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند.

ست پنجم؛ ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران
در این ست نیز دو تیم بازی برابری داشتند و بازی در امتیاز ۴ برابر شد. پس از آن لهستان امتیاز برتری ۵ را به دست آورد تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. در ادامه بازی دو تیم در امتیاز ۱۰ مساوی شد. شاگردان الکنو امتیاز ۱۴ بر ۱۳ را از آن خود کردند و بازی جذاب‌تر از قبل دنبال شد تا در نهایت با امتیاز ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران در گروه A المپیک با تیم‌های لهستان، کانادا، ونزوئلا، ایتالیا و ژاپن همگروه است. پس از پایان مرحله گروهی چهار تیم به مرحله حذفی صعود خواهند کرد.

ملی پوشان در بازی دوم روز دوشنبه از ساعت ۴:۳۰ مقابل تیم ونزوئلا صف آرایی خواهد کرد. ونزوئلا در بازی نخست مقابل ژاپن، میزبان مسابقات شکست خورد.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

پاسخ قاطع تیم ملی والیبال به کُری‌خوانی ستاره لهستان

منتشر شده

در

توسط

پاسخ قاطع تیم ملی والیبال به کُری‌خوانی ستاره لهستان

تیم ملی والیبال ایران در گام نخست مسابقات المپیک قهرمان جهان را شکست داد تا پاسخ محکمی به کُری‌خوانی ستاره لهستان بدهد.

تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی المپیک توکیو امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان گام محکمی در شروع بازی‌ها برداشتند.

«کوبیاک» ستاره جنجالی لهستان پیش از آغاز بازی در مصاحبه‌ای گفته بود: « من روی تیم ملی ایران به‌عنوان یک تیم، حساب چندانی نمی‌کنم و آنها مرا تحت تأثیر قرار نمی‌دهند. ایران، تیمی است مثل تیم‌های دیگر که باید آنها را شکست دهیم تا رؤیاهای‌مان محقق شود.»

ملی پوشان ایران اما با برد ۳ بر ۲ در دیداری که بسیار جذاب دنبال شد، پاسخ کُری خوانی ستاره لهستان را دادند. نکته جالب اینجاست که کوبیاک در این بازی ذخیره بود و در زمین حضور نداشت.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

الکنو پس از غلبه بر لهستان: چهار بازی دیگر در پیش است

منتشر شده

در

توسط

الکنو پس از غلبه بر لهستان: چهار بازی دیگر در پیش است

سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی مقابل لهستان گفت: چهار بازی دیگر در پیش داریم.

 تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی مسابقات والیبال المپیک موفق شد تیم لهستان را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو بردارد و شگفتی ساز شود.

 

ولادیمیر الکنو سرمربی روس تیم ملی والیبال ایران در پایان این مسابقه قصد داشت مصاحبه ای زنده با شبکه سه سیما داشته باشد. الکنو مقابل گزارشگر این برنامه حاضر شد و هنگام گفتگو، ارتباط تصویری و صوتی با توکیو به مشکل خورد.

الکنو در بخشی از صحبت هایش با بیان اینکه تیمش فقط یک بازی انجام داده است، به مسابقات پیش رو اشاره کرد و گفت: چهار بازی دیگر در این مسابقات خواهیم داشت.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها