با ما همراه باشید

اخبار 46

ممکن است حجم بستری و مرگ و میر کرونایی ها مانند پیک پنجم باشد

منتشر شده

در

ممکن است حجم بستری و مرگ و میر کرونایی ها مانند پیک پنجم باشد

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: بیمارستان‌ها در همه استان مروری بر آمادگی و امکانات خود داشته باشند تا در پیک جدید غافلگیر نشویم.

علی زینی وند در نشست ستاد مدیریت کرونا بیان کرد: با توجه به شرایط جدید ما نیز باید خود را آماده کنیم و غافلگیری ما فقط برای اتفاقات نادر است.

وی افزود: با درگیر شدن ۱۱۰ کشور به سویه جدید ویروس کرونا از این پس درگیری‌های جدیدی خواهیم داشت که ستاد ملی کرونا نیز تصمیمات جدیدی را اعلام کرده است.

زینی وند ادامه داد: بحث واکسیناسیون به خصوص در دوز سوم را به خوبی پیگیری می‌کنیم؛ میانگین واکسیناسیون استان در دوز اول ۸۲ درصد است ضمن اینکه شرق استان از این میانگین پایین‌تر هستند که این موضوع نگران کننده است.

وی اضافه کرد: استان‌هایی هم که دوز اول آن‌ها پایین بود اقداماتی انجام دادند که به آمار نرمال رسیدند؛ شهرستان‌هایی مانند بم نیز باید با انجام این اقدامات این آمار را بالا ببرند.

زینی وند با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد: نگرانی در خصوص ادارات و بانک‌ها وجود دارد که نظارت آن بر عهده حراست و بازرسی استانداری است و تذکراتی که در این مورد داده می‌شود کاملاً به جا است؛ مدیر هر دستگاه و مجموعه مسئول اجرای پروتکل‌ها و واکسیناسیون هستند.

وی در رابطه با مدارس نیز توضیح داد: در ستاد ملی بحثی مبنی بر تعطیلی دو، سه هفته‌ای مدارس عنوان شد که با جمع بندی انجام شده با توجه به گزارش‌های داده شده وضعیت طوری نیست که تعطیلی‌ها برگردانده شود.

استاندار کرمان در ادامه گفت: اگر در مدرسه‌ای گسترش ویروس نگران کننده باشد آن مدرسه اجازه تعطیلی دارد؛ در خصوص امتحانات نیز با تجارب دو سال گذشته نگرانی خاصی وجود ندارد البته همه مدارس باید کمک کنند تا آموزش و پرورش با کمبود مکان مواجه نشود ضمن اینکه فرمانداران هر شهرستان موظف به بازدید سر زده هستند.

وی با اشاره به اینکه امتحانات دانشجویان به صورت مجازی برگزار می‌شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه ایام فاطمیه و سالگرد سردار سلیمانی قرار داریم سازمان تبلیغات موظف است با دانشگاه علوم پزشکی جلساتی برگزار کند.

زینی وند تشریح کرد: در این ایام موکب‌ها فقط اجازه فعالیت فرهنگی دارند و از پخش هرگونه خوردنی جلوگیری شود؛ از تجربیات محرم هم می‌توان استفاده کرد با این تفاوت که در حال حاضر به دلیل سردی هوا نمی‌توان از مکان رو باز استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: با کاهش زمان مراسم، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت دیگر دستورالعمل‌های بهداشتی این برهه را نیز پشت سر می‌گذاریم؛ مراسم در کل استان توزیع شده و در مرکز استان هم در دانشگاه و مصلی و… مراسم برگزار می‌شود که فضا بزرگ است و فراخوان عمومی زیادی انجام نمی‌گیرد.

استاندار کرمان با اشاره به طرح ملی هوشمند گفت: در این طرح مشکل کار مربوط به داخل استان نیست و اطلاعاتی باید تکمیل شود که پس از آن دسترسی به استان داده شود؛ هنوز کامل نشده که امیدواریم به زودی انجام شود تا در صورت بروز پیک جدید غافلگیر نشویم.

زینی وند تأکید کرد: بیمارستان‌ها در همه استان مروری بر آمادگی و امکانات خود داشته باشند تا در پیک جدید غافلگیر نشویم زیرا طوری که اعلام شده سویه جدید انتشار بالایی دارد اما به آن میزان که انتشار آن بالا است مرگ و میر و بستری پایین نیست یعنی همچنان اگر کشور درگیر شود حجم بستری و مرگ و میر ممکن است مانند پیک پنجم باشد.

نشست ستاد مدیریت کرونا در استان کرمان با حضور استاندار و سرپرست کمیته‌های مختلف از جمله علوم پزشکی، بازرسی، آموزش و پرورش و سلامت روانی و اجتماعی برگزار شد.

در ابتدای این نشست آمار وضعیت کرونای استان توسط کمیته بازرسی و دانشگاه علوم پزشکی استان ارائه شد؛ سپس دهقانی،ۀ سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان بیان کرد: کمیته روانی اجتماعی در اول دی ماه تشکیل شد؛ خروجی جلسات این کمیته ۶ مصوبه است که مورد اول آن به استمرار جلسات کمیته به صورت ماهانه اشاره دارد.

وی افزود: مورد دوم به اطلاع‌رسانی مرتبط است؛ خدمات سلامت روان در مراکز و خانه‌های بهداشت در حال انجام است اما میزان مراجعه آن طور که باید، نیست که از همکاران صدا و سیما درخواست شده در بهبود این امور کمک کنند. همچنین پیام‌هایی تهیه شده که محتوای آن مبنی بر اطلاع رسانی برای مراجعه به این مراکز است.

وی اضافه کرد: در مصوبه چهارم به خدمات مراکز بهداشت روان اشاره شده که یکی از آن خدمات در حوزه پروتکل سوگ یا مرگ است که وضعیت روحی داغ دیدگان کرونا را بررسی می‌کند و خدمت بعدی به بهبود یافتگان کرونا ارائه می‌شود.

دهقانی عنوان کرد: تابلوهای شهری که در اختیار دستگاه‌های مختلف شهری است نیز باید این پیام‌ها را به اطلاع شهروندان عزیز برسانند.

وی در رابطه با مصوبه ششم توضیح داد: ظرفیت خدمات مشاوره در استان زیاد و ضروری است که با محوریت گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تجمیع شود و فرآیند آن در حال انجام است.

سپس حسین مهرابی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در رابطه با طرح کنترل هوشمند کرونا اظهار کرد: گره اصلی این حوزه در همان سامانه است؛ استعلام‌های مالی تا آخرسال معوق مانده و افراد می‌توانند تمدید کنند.

وی افزود: پیرو آخرین نامه‌ای که معاونت اقتصادی ریاست جمهوری فرستادند قرار شد تا پایان سال مهلت پرداخت بدهی بانکی مشاغل آسیب‌دیده از کرونا تمدید شود که این موضوع در مورد بانک‌های دولتی در حال اجرا است.

مهرابی ادامه داد: دسترسی به سامانه امید که نیاز است در سطوحی تعریف شود تا امکان رصد و ارزیابی صنوف وجود داشته باشد نیز مورد تقاضا است.

در ادامه احمد اسکندری نسب، مدیرکل آموزش پرورش استان کرمان گفت: شهرستان‌ها و مناطق را بین همکاران تقسیم بندی  کردیم و به صورت میدانی تمامی شهرستان‌ها کنترل و بازدید می‌شوند. تشکیل کمیته سلامت نیز از همان هفته گذشته در دستور کار قرار گرفت و در سطح مدارس راه‌اندازی شد.

وی اضافه کرد: همه همکاران ما پای کار هستند تا از آسیب به این مجموعه جلوگیری شود؛ امتحانات نیز به واسطه دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ۱۸ آذر به صورت حضوری و با رعایت تمام پروتکل‌ها در حال انجام است.

اسکندری نسب عنوان کرد: همچنین نزدیک به ۹ میلیارد تومان وسایل ضدعفونی کننده تهیه شده که در هفته جاری میان تمامی مدارس توزیع می‌شود.

 

انتهای پیام

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها