با ما همراه باشید

استانها

میزان آمادگی استان کرمان برای اعزام زائران اربعین

منتشر شده

در

میزان آمادگی استان کرمان برای اعزام زائران اربعین

 امروز ۱۴ شهریورماه در ستاد اربعین حسینی میزان آمادگی استان کرمان در اعزام زائرین اربعین بررسی شد.

“محمود عرب نژاد” مدیرکل حج و زیارت استان کرمان در نشست کمیته استانی ستاد اربعین حسینی گفت: ۱۱۷ دفتر زیارتی برای ثبت نام زائرین آمادگی دارند اما پیش ثبت نام به صورت غیرحضوری و از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه(۱۵ شهریورماه جاری) آغاز و تا چهارشنبه شب(۱۷ شهریور) ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید براینکه اعلام شده کسی به سمت مرزها حرکت نکند، افزود: آخرین تاریخ تزریق دوز دوم واکسن برای زائرین باید ۱۹ شهریورماه جاری باشد.

عرب نژاد در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از اینکه نسبت به دیگر سفرهای خارجی آنقدر حساسیت نیست که نسبت به سفرهای زیارتی وجود دارد، افزود: متأسفانه بحث زیارتی در یک و نیم سال شیوع کرونا مانده و حتی سفرهای استانی به عتبات هم انجام نمی شود که از نماینده عالی دولت در استان درخواست داریم این موضوع را پیگیری کند.

به گزارش ایسنا، “حمید شمس الدینی” مدیرکل امنیتی، انتظامی استانداری کرمان نیز در این نشست با اشاره به ضوابط کلی حاکم بر مراسم اربعین ۱۴۰۰ گفت: اعزام زائرین منوط به اخذ نظر مکتوب دولت عراق است که تا این لحظه هنوز رسما مطلبی اعلام نکردند.

وی افزود: شرط دوم داشتن کارت واکسن است که گواه تزریق هر دو دوز باشد و  موکب داران و خادمین نیز پس از تزریق واکسن اعزام خواهند شد.

شمس الدینی تعداد موکب داران و خادمین استان کرمان را در مجموع حدود ۸۰۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد: اسامی آنان جهت هماهنگی برای تزریق واکسن به وزارت بهداشت اعلام می شود.

وی انجام فرآیند کامل ثبت نام برای اربعین حسینی را کاملا غیرحضوری دانست و بیان کرد: ورود زائرین خارجی از مرز زمینی ممنوع و تردد صرفا باید هوایی باشد.

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری کرمان ادامه داد: زائرین در قالب کاروان یا گروهی باید از مبدا تا مقصد اعزام شوند و بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی توسط آنها باید نظارت صورت گیرد.

وی بیمه زائرین اعزامی را الزامی دانست و عنوان کرد: با توجه به تحرکات داعش باید امنیت از مرز تا مرز تأمین شود.

شمس الدینی برپایی ایستگاه های صلواتی در طول مسیر را ممنوع و رعایت همه پروتکل های بهداشتی توسط موکب ها را الزامی دانست.

به گزارش ایسنا، “علی متقی” جانشین ستادبازسازی عتبات عالیات استان نیز در این جلسه گفت: تا این لحظه هیچ مجوزی از کمیته اسکان و تغذیه ستاد بازسازی مرکز در رابطه با اعزام موکب ها صادر نشده و این در حالی است که همه موکب های ما در آماده باش هستند.

وی تعداد موکب های تحت نظر ستاد عتبات عالیات را ۴۳ مورد دانست که سه موکب آن جدید التاسیس است و بیان کرد: اینگونه استنباط می شود که موکب ها با این وقت کم و محدودیت ها نتوانند اعزام شوند البته موکب های کرمان در ترمینال حجاج می توانند واکسیناسیون را انجام بدهند.

همچنین “سیدعلی حاج سیدعلیخانی” مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه قبل از شیوع کرونا بیش از ۴۷ هزار نفر زائر اربعین با ناوگان عمومی استان به اربعین اعزام شدند، افزود: اکنون ۷۰۰ دستگاه اتوبوس در استان موجود است.

وی ادامه داد: از این تعداد  ۲۰۰ دستگاه آن کارمندان معادن را جابه جا می کند و ۱۵۰ دستگاه هم فرسوده است اما  ۳۰۰ دستگاه اتوبوس آمادگی انتقال زائرین اربعین را  دارند.

سیدعلیخانی بیان کرد: با توجه به اینکه دستور امسال مبنی بر این است که اتوبوس، زائر را از مبدأ تا مقصد اعزام کند؛ درخواست دارم واکسیناسیون رانندگان که تعدادشان زیاد هم نیست زودتر انجام شود.

وی اظهار کرد: با این ۳۰۰ دستگاه و با توجه به شیوع کرونا هر اتوبوس نیز باید تعداد محدودی زائر را سوار کند لذا پیش بینی می شود ظرفیت اعزام ۵۰۰۰ مسافر از استان را داشته باشیم.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

منتشر شده

در

توسط

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در پاسداشت سه هزار شهید گرانقدر این استان تعداد سه هزار دستگاه تبلت در بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع می‌شود.

 «قنبر موسی‌نژاد» در آیین توزیع هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان مددجوی ایلامی اظهار کرد: امروز هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت که با همکاری شرکت زرین معدن چاف تهیه شده‌اند بین نیازمندان توزیع می شود و تأمین مابقی آن نیز در روزهای آینده مدنظر ما خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان اینکه در آستانه سال تحصیلی و در شرایط کرونایی تبلت و لوازم کمک آموزشی هوشمند مهم ترین نیاز دانش آموزان و دانشجویان این استان خواهد بود گفت: انتظار ما از افراد خیر و نیکوکار و همچنین دستگاه‌های دیگر این است که در این امر مهم کمیته امداد را همراهی و در این زمینه مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند به لوازم هوشمند کمک آموزشی از قبل شناسایی و نیاز آنها اثبات  شده است تصریح کرد: تلاش ما این است که با تهیه تبلت برای این دانش آموزان و دانشجویان خدمات ماندگاری به این قشر ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب شد که  دانش آموزان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از کلاس های مجازی نیاز به وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت داشته باشند، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به مناسبت  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ خدمت به محروم و نیازمندان  ارایه می شو که ۱۰ نوع از این خدمات توسط کمیته امداد انجام می گیرد.

موسی نژاد با اشاره به اینکه یکی از این ۴۳ خدمت تهیه تبلت برای توزیع در بین دانش آموزان نیازمند سطح استان است تصریح کرد: خوشبختانه با مدد شهدا و تلاشی که صورت گرفت، به زودی رقم تبلت هایی که بین دانش اموزان استان توزیع می شود به رقم سه هزار دستگاه خواهد رسید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

 رئیس حوزه هنری استان ایلام در نخستین روز از کارگاه سه روز خلق پوستر از اهتمام حوزه هنری برای تشکیل خانه گرافیک ایلام خبر داد.

 محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در مناطقی مانند استان ایلام فارغ‌التحصیلان زیادی در حوزه تجسمی و گرافیک داریم ولی در خلق اثر و حضور هنرمندان در بستر جامعه و مکان های فرهنگی و هنری تعدادشان اندک است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

وی گفت: امید است این سلسله جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان رشته های مختلف در استان ادامه داشته باشد و در آینده بتوانیم خانه گرافیک حوزه هنری را با حضور هنرمندان استان افتتاح کنیم تا از هنر این عزیزان در عرصه میدانی  و اجتماعی بیش از پیش بهره مند شویم.

رئیس حوزه هنری استان ایلام یادآور شد:  امروز در بستر فضای مجازی هنر گرافیک است که مفاهیم و موضوعات را در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت به مخاطب منتقل می‌کند.

کارگاه سه روزه گرافیک (خلق پوستر) با حضور استاد مجتبی مجلسی، با موضوع ایلام مهد پایداری و پایتخت خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از ۲۸ تا ۳۰شهریور در محل حوزه هنری استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

منتشر شده

در

توسط

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

 سرپرست منابع آب دورود از کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره شهرستان خبر داد.

شاددل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دورود که امروز ۲۷ شهریورماه برگزار شد، با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران‌کننده منابع آبی، اظهار کرد: حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مردادماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ‌پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی در سال آبی آتی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۹۹ و افت شدید آب‌های زیرزمینی، سطحی و همچنین موجب کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک شد و به کمترین مقدار خود که در حال حاضر ۲۰ میلیون مترمکعب رسید درحالی‌که سال گذشته همین موقع ۳۴ میلیون مترمکعب و ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطرنشان کرد: با توجه به این بحران رهاسازی آب از سد مروک در سال آبی پیش رو برای پایین‌دست غیرممکن و اگر کشاورزان محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت، به‌منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز توسط متخلفین برابر قانون جلوگیری می‌شود.

شاددل اضافه کرد: از خردادماه ۱۴۰۰ در شهرستان دورود دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر توقیف، ۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و هفت حلقه به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه اخذ که با این تعداد چاه غیرمجاز شرکت منابع آب شهرستان به حمایت و همدلی جمعی بیشتری نیاز داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها