با ما همراه باشید

اخبار

هدف ما تامین منابع مالی کارآفرینان واقعی است

منتشر شده

در

هدف ما تامین منابع مالی کارآفرینان واقعی است

  مدیر صندوق کارآفرینی و امید استان کرمانشاه با بیان اینکه هدف ما ایجاد اشتغال برای کسانی است که با وجود توانمندی، منابع مالی در اختیار ندارند، از پرداخت بیش از ۴۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در استان طی هشت سال اخیر خبر داد.

محمد طاهر عظیمی فشی در نشست خبری امروز (۱۷ مرداد) از صندوق کارافرینی و امید به عنوان یک نهاد تامین مالی برای کسب و کارهای خرد به صورت کاملا قرض‌الحسنه یاد کرد و افزود: هدف ما کمک به افراد جویای کار است.
وی ادامه داد: ما به دنبال کسانی می‌گردیم که توانمندی و استعداد برای ایجاد اشتغال را دارند، اما اعتبار و پول کافی در اختیار ندارند.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه با بیان اینکه بنا نداریم پول ارزان قیمت بین افراد تقسیم کنیم، یادآور شد: هدف اصلی ما رسیدن اعتبارات به کارآفرینان و اهل کار واقعی و کمک به کاهش نرخ بیکاری استان است.
عظیمی با بیان اینکه در این راستا و طی هشت سال اخیر برای بیش از ۲۲ هزار و ۲۳۸ طرح اقتصادی اشتغالزایی در استان نزدیک به۴۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: سهم بخش صنعت ۶۹۰۰ طرح با اعتبار ۱۱۹۱ میلیارد ریال، سهم بخش خدمات بیش از ۱۱۰۰ طرح با اعتبار ۱۵۰۱ میلیارد ریال و سهم بخش کشاورزی خصوصاً در روستاها بیش از ۱۱۰۰ طرح با اعتبار ۲۰۴۲ میلیارد ریال بوده است.
به گفته این مسئول بخش قابل توجهی از این تسهیلات برای کمک به اشتغال بنگاه‌های خرد و متوسط بوده که در جریان زلزله آسیب دیدند.
عظیمی از پرداخت بیش از ۴۵۰۰ مورد تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده از زلزله با اعتبار ۱۱۵۸ میلیارد ریال خبر داد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه با بیان اینکه این صندوق به کمک معیشت و اقتصاد خانواده‌ها نیز آمده است، اظهار کرد: بخشی از تسهیلات پرداختی در بخش وام‌های ضروری و رفاهی برای کمک به معیشت مردم است.
وی تعداد وام‌ هایی که طی هشت سال اخیر در این زمینه پرداخت شده را ۱۳ هزار و ۱۱۷ مورد با اعتبار ۷۳۲ میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: این تسهیلات قرض الحسنه برای کمک به معیشت، رهن‌خانه، هزینه بیماری و درمان و … بوده است.
وی سپس با اشاره به ساز و کار پرداخت تسهیلات این صندوق، افزود: شیوه ما در پرداخت تسهیلات بر اساس زنجیره‌های ارزش است و تلاش می کنیم بیشتر شبکه‌های کسب و کار را حمایت کنیم.
مدیر صندوق کارآفرینی و امید استان کرمانشاه با بیان اینکه این صندوق در سراسر کشور برنامه‌های متعددی برای کمک به تکمیل زنجیره‌های اشتغال دارد، یادآور شد: در همین راستا قرار است بیش از دو هزار صندوق خرد روستایی در کشور ایجاد شود که سهم کرمانشاه از این تعداد ۳۰۰ روستا است که راه‌اندازی این صندوق‌ها تا پایان سال صورت خواهد گرفت.
عظیمی خاطرنشان کرد: هر یک از این صندوق‌ها در یک روستا واقع شده و تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات به این صندوق ها تعلق می گیرد.
وی اضافه کرد: هدف از این طرح نیز کمک به اشتغال مردم روستا خصوصا زنان روستایی است که با کمترین سختگیری بدون ضمانت و فقط با یک سفته می توانند تسهیلات را دریافت کنند.
به گفته عظیمی این تسهیلات در زمینه‌هایی مانند فرآوری محصولات دامی، صنایع دستی، کارگاه‌های خیاطی و … مصرف می شود.
وی اظهار کرد: تاکنون این صندوق ها در ۱۶۰ روستای استان با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال ایجاد شده و ۴۳۴۰ نفر زیر مجموعه این صندوق‌ها هستند.
عظیمی از دو طرح دیگری که برای کمک به اشتغالزایی در استان با همکاری صندوق کارآفرینی امید و دستگاه‌های دیگر اجرا می‌شود نیز یاد کرد و ادامه داد: یکی از این طرح ها «هر روستا یک محصول، هر خانه یک کارخانه» است.
مدیر صندوق کارآفرینی و امید استان کرمانشاه روستاهای هدف این طرح در استان را روستای میوان پاوه با تمرکز بر محصول گیوه، روستای فش کنگاور با تمرکز بر سازهای سنتی و روستای داریان پاوه با تمرکز و حوضچه های پرورش ماهی اعلام کرد.
عظیم تاکید کرد: طرح دیگر ما «روستای فاقد بیکار» است که این طرح نیز در روستاهایی از جمله در شهرستان‌های صحنه، جوانرود، سنقر و … اجرا خواهد شد.
مدیر صندوق کارآفرینی و امید استان کرمانشاه با بیان اینکه این صندوق حمایت از فروش محصول و اشتغال این کسب و کارهای خرد را نیز در برنامه دارد، یادآور شد: در همین راستا تسهیلاتی را برای شرکت این افراد در نمایشگاه‌ها و … پرداخت می کنیم.
وی موضوع دیگری که قرار است با همکاری صندوق کارآفرینی امید در استان کرمانشاه و سراسر کشور اجرا شود را کمک به نوسازی ناوگان حمل و نقل اتوبوس در شهرها اعلام کرد و افزو:د قرار است امسال سه هزار دستگاه اتوبوس در کل کشور نوسازی شود که سهم شهر کرمانشاه ۲۴۰ دستگاه است.
وی در پایان با بیان اینکه تمام تسهیلات پرداختی این صندوق کم‌بهره و با کارمزد چهار درصد است، میزان تسهیلات اشتغالزایی که به بخش‌های مختلف پرداخت می‌شود را از ۱۰۰ میلیون تا شش میلیارد تومان اعلام کرد که نرخ معوقات آن نیز نسبت به سایر بانک‌ها بسیار پایین‌تر است.
 
منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

منتشر شده

در

توسط

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز(۲۴ آبان ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز(۲۴ آبان ماه) در اکثر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: سه شنبه (۲۵ آبان ماه) شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل بارش آغاز خواهد شد و با گذر امواج تراز مبانی، در بخش‌هایی از کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز به تدریج اصفهان، شمال بوشهر، شمال فارس، غرب، یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود. بیشینه مقادیر بارش در این روز برای سواحل دریای خزر انتظار می رود و در نواحی جنوب غرب بارش همراه با رعد و برق خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی با شدت کمتر در استان‌های ساحلی دریای خزر، لرستان، ارتفاعات خوزستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت. از اواخر وقت چهارشنبه سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۷و ۲۸ آبان ماه) مجدد جوی پایدار بر کشور حاکم خواهد شد و در شهر های پرتردد و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌ها انتظار می‌رود.

وی افزود: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) در نواحی غرب، سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و چهارشنبه در نواحی شرق، شمال شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ خواهد داد. همچنین در این دو روز برای نواحی شمال شرق و شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان اوایل وقت امروز (۲۴ آبان ماه) تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود همچنین سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) دریای خزر مواج و توفانی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۵ آبان ماه) نیمه‌ابری و به‌تدریج ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه ( ۲۶ آبان ماه) نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۳  و حداکثر دمای ۸  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴  و ۲۵ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۱ و۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اراک با  دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

منتشر شده

در

توسط

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

ایسنا/ایلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

«عمران خودآموز» در گفت‌وگو با ایسنا، به اهمیت هفته کتاب و کتابخوانی در کشور اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان ایلام با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در چند سال اخیر روندی رو به رشد داشته و اخیراً با افتتاح کتابخانه‌ی تخصصی فرهنگ، هنر و ارتباطات گامی مهم در این زمینه برداشته شده است.

وی گفت: استمرار فعالیت کتابسرا با رویکردی جدی، تخصصی و حرفه‌ای در حوزه‌ی توزیع هدفمند کتاب، خرید حداکثری کتاب از مؤلفان و ناشران بومی، برگزاری برنامه‌های مختلف در فضای مجازی با محوریت کتاب و کتابخوانی، برگزاری مستمر جایزه‌ی کتاب سال استان از سال ۱۳۹۵ تاکنون و… زیرساخت‌های توسعه‌ی کتابخوانی در استان‌ تقویت شده و تلاش داشته‌ایم با شناسایی نیازهای جوامع هدف یار مهربان به‌ صورت حداکثری و گسترده و با سهولت در دسترس مخاطبان قرار گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: دبدار با نماینده ولی‌فقیه در استان با حضور نمایندگان ناشران و نویسندگان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،دیدار با ناشران استانی و اصحاب پیشکسوت قلم به‌صورت محدود و شرکت در مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام شهر ایلام با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

خودآموز بازدید از کتابفروشی‌های شهر ایلام و بررسی مسائل و مشکلات این قشر پرتلاش فرهنگی و  بازدید از کتابخانه‌های عمومی با همراهی مسئولان را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی عنوان کرد و گفت: ویژه‌ برنامه‌های کتاب و کتابخوانی در شهرهای مختلف استان و در مجتمع‌های فرهنگی، هنری ادارات تابعه نیز برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام  با بیان اینکه با هدف تجهیز کتابخانه‌های مدارس و مساجد در مناطق محروم و البته رعایت تناسب گروه سنی جوامع هدف بر اساس محتوا و موضوع، کتاب‌های مناسب بین آنها توزیع خواهد شد، گفت: کتاب‌های کمک ‌آموزشی در مناطق محروم در پایه‌های تحصیلی (ابتدایی تا دبیرستان) نیز در هفته‌ی کتاب امسال اهدا خواهد شد.

خودآموز با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۶۰۰ جلد کتاب کمک ‌آموزشی در میان دانش‌آموزان مستعد کم‌برخوردار در مناطق محروم استان توزیع و اهدا شده است، در خصوص اهدای هدفمند و برنامه‌ریزی ‌شده‌ی کتاب در میان جوامع هدف تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

وی گفت: هر چند در طول سال کتاب‌هایی برای مخاطبان بزرگسال و کودک و نوجوان در مناطق محروم و کم‌برخوردار با موضوعات مختلف ادبی، مذهبی، دفاع مقدس، آیینی، هنری، ورزشی، تخصصی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اعتقادی و… اهدا می‌شود.
وی فرهنگ اهدا کتاب را تقویت بنیادهای انگیزشی مخاطبان عنوان کرد و افزود: یکی از اهداف کلان و بلندمدت این اداره‌کل، توسعه و ترویج حداکثری فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه مخصوصاً در میان افراد محروم و نیازمند و به‌دور از امکانات فرهنگی بوده است.
خودآموز گفت: یکی از برنامه‌هایی که بسیار مورد استقبال جوامع هدف قرار گرفته، آیین تجلیل از فعالان، خادمان حوزه‌ی نشر، ناشران، نویسندگان، کتابفروشان، ویراستاران، طراحان و … است که هر سال از سوی این اداره کل برگزار شده و امیدواریم بتوانیم در هفته‌ی کتاب به‌ صورت حضوری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برنامه‌های شایسته و در خور و شان مخاطبان برگزار کنیم.
وی ادامه داد: بازدید از کتابفروشی‌های استان و خرید کتاب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در راستای اجرای طرح کتابگردی، برگزاری برنامه نقد و بررسی کتاب با حضور استادان و اهالی قلم و منتقدان به‌صورت مجازی و رونمایی از تازه‌های نشر در سال ۱۴۰۰ از برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در هفته‌ی کتاب است.
بیست ‌و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران همزمان با سراسر کشور و همراه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از امروز ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

تداوم آلودگی هوای تهران

منتشر شده

در

توسط

تداوم آلودگی هوای تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲۴ آبان ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد که ناشی از پایداری جو، انباشت آلاینده‌ها و ترافیک صبحگاهی است.

به گزارش ایسنا پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۲۴ آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت پایداری و سکون جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. پایداری جو تا اواخر وقت دوشنبه (۲۴ آبان ماه) ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

در صبح روز سه‌شنبه (۲۵ آبان ماه) با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و آسمان غبارآلود ناشی از برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس حاکم می‌شود.

رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز همراه با افزایش تندی باد تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. به‌تدریج با افزایش تندی باد همراه با رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده تا اواخر وقت سه‌شنبه از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و در نتیجه بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها