با ما همراه باشید

سیاسی

همتی: ادعای افزایش یارانه نقدی بدون اعلام منابع پوپولیستی است/بورس را شفاف می کنم

منتشر شده

در

عبدالناصر همتی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم برخی از برنامه‌های اقتصادی خود را تشریح کرد.

همتی در ابتدای این برنامه اظهار داشت:  جمهوریت نظام برای ما و مردم مهم و مورد تاکید امام بوده است، فکر می‌کنم و متاسفم، خودم را نماینده و داوطلبان ذی صلاحی که نتوانستند به عرصه رقابت پا گذارند می دانم و تلاش می کنم نماینده شایسته‌ای برای آنها باشم و من نیز از حمایت آنها بهره مند شوم. در یک مبارزه ناعادلانه 1+5 دولتی تشکیل می دهم که جمهوریت را محقق کند.

وی در پاسخ به اولین سوال این برنامه درباره یارانه گفت: یارانه مهم است. معیشت مردم دچار مشکل شده و تحریم‌های ظالمانه و فشار دشمن، حکمرانی اقتصادی لازم را می طلبد. باید نحوه ریل گذاری اقتصاد و مدیریت اقتصاد را که با مشکلات مهمی رو به رو شده است را به مسیر اصلی بازگرداند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: امیدوارم این بار اقتصاددانان رئیس جمهور شوند. نحوه مدیریت اقتصاد ما اشکال دارد. تا به امروز سیاستمداران کشور را کنترل کردند و وضعیت ما امروز به این شکل است. امیدوارم این بار سیاستمداران به حرف ما گوش دهند.

وی با اشاره به اینکه مثل همه دنیا می توانیم اقتصاد مطلوبی داشته باشیم، گفت: مردم ما به خاطر مشکلات فراوان زیر خط فقر هستند و عدالت در پرداخت یارانه نداریم. در حاشیه شهرها مردم با فلاکت زندگی می‌کنند. من حتماً برنامه‌ خاصی برای پرداخت یارانه‌ها دارم، اما عدد آن را اعلام نمی‌کنم و شعار پوپولیستی نمی‌دهم. معتقدم یارانه حتماً باید نقدی باشد اما اینکه بگویم 450 یا 150 هزار تومان یارانه می دهم، درست نیست.

همتی افزود: من می خواهم 4 سال رئیس جمهور شوم و تمام اقدامات را در همین چهار سال انجام می دهیم.  علت آن نیز این است که کسانی که رئیس جمهور شدند در دور اول نتوانستند اصلاح اقتصادی انجام دهند چون می خواستند در دوره بعد نیز در انتخابات پیروز شوند.

این نامزد انتخابات گفت: یارانه یکی از این مسائل است که باید برای آن برنامه داشته باشیم باید اعتبار دهیم تا مردم کالا بخرند و تقاضا در جامعه ایجاد شود تا تولید کننده ها نیز بتوانند کالای خود را بفروشند و رشد اقتصادی ایجاد شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا رقم یارانه را افزایش می دهید؟ گفت این کار را می‌کنم اما بر اساس مطالعه و منابع. اگر می‌خواهیم مثلا 450 تومان به مردم ماهانه یارانه دهیم باید مبنای آن را مشخص کنیم. بنده تا امروز که توسط رئیس جمهور محترم برکنار شدم رئیس بانک مرکزی بودند و از منابع اطلاع دادم باید بگوییم از کدام منابع می خواهیم هزینه آن را جبران کنیم،

همتی تصریح کرد: با کارهای پوپولیستی و ساده‌انگارانه در اقتصاد مخالفم. برخی فکر می‌کنند اداره یک کشور اداره خانه است. تامین منابع مالی از مشکلات جدی دولت است و این مشکل افزایش یافته است لذا با کارهای پوپولیستی مردم را فقیرتر نکنیم.

وی درباره مسئله بودجه نویسی گفت: همین امسال شصت تا هفتاد درصد به بودجه اضافه شد که من خیلی مخالف بودم و در جلسات دولت نیز گفتم که این کار را نکنید. از آن طرف مجلس نیز 30 درصد به آن اضافه کرد و اکنون نیز بودجه نسبت به سال گذشته دو برابر شده است منابع آن را از کجا می خواهند بیاورند؟

همتی درباره برنامه هایش برای اشتغال گفت: در کنار جوانان تحصیل کرده زنان را نیز باید به نرخ اشتغال اضافه کنیم زیرا 50 درصد فارغ التحصیلان جامعه ما زنان هستند. متاسفانه برخی برای نیمی از جامعه حق اشتغال هم قائل نیستند و از آن بدتر معتقدند که اسم کوچک زنان را هم در خانه نباید صدا کنیم. چه معنا دارد به دختر خانمی که لیسانس گرفته و زحمت کشیده پیامک بدهیم که حجابت را در خودرو رعایت نکردی و به او استرس دهیم. حرمت همه را حفظ و رعایت کنیم و یکی از مهمترین حق زنان، اشتغال است.

همتی با اشاره به اینکه  در چند سال گذشته ظرفیت‌هایی برای اشتغال داشتیم که بخشی به دلیل کرونا از بین رفت، افزود: ما در بخش خدمات می‌توانیم اشتغال‌زایی کنیم. کرونا سبک زندگی ما را تغییر داد. بسیاری از شغل‌ها وارد اینستاگرام شده است. اینجا بحث فیلترینگ هم مطرح است فیلتر اینستاگرام بازی با زندگی مردم است. من بخاطر کاندیداتوری عضو توئیتر شدم و باید با فیلتر شکن وارد توئیتر شوم.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری درباره بازار سرمایه و  بورس گفت: اتفاقاتی در بازار سرمایه ما رخ داد که نباید انجام می‌شد. من در دولت هم گفتم که حمایت‌های بی‌منطق از رشد بازار سرمایه نتیجه خوبی ندارد. بورس بخش خصوصی است و ذات این بازار ریسک است. وقتی دخالت می‌کنیم و مسائل بورس را به شورای امنیت می‌بریم، معلوم است که سرمایه‌گذار سرمایه خود را خارج می‌کند.

وی گفت: نباید در بورس دخالت سیاسی و دستوری عمل کنیم. با این کارها مردم را به بورس بی‌اعتماد می‌کنید. من به بازار سرمایه اعتقاد جدی دارم؛ سقوط بازار سرمایه دلایل متعددی دارد که به موقع توضیح می‌دهم. بازار سرمایه تجلی بخش حقیقی اقتصاد است. دولت من حتما بازار سرمایه را در دستور کار قرار خواهد داد اما به هیچ عنوان حمایت نمی‌کنیم بازار بالا برود. من تلاش می‌کنم بورس شفاف شود. امیدوارم روندی که این چند روز شروع شده ادامه پیدا کند.

همتی در خصوص مبارزه با فساد اقتصادی نیز گفت: نباید بگذاریم فساد شکل بگیرد. برنامه من ریشه‌کن کردن شکل‌گیری فساد است. بابک زنجانی پولی را برد و الان زندان است الان تنها یک زمین مصادره شده است؛ کسی که به وی گفته این کار را انجام دهد باید پاسخگو باشد. من جلوی رانت را می‌گیرم؛ سه روز است که وارد عرصه انتخابات شدم ستاد 5 کاندیدا مسیر تخریب من را در پیش گرفته‌اند. این به خاطر کارهایی است که کرده ام. برنامه‌ای که در بانک مرکزی انجام دادم را در ریاست جمهوری محکم‌تر پیگیری می کنم.

وی با اشاره به موضوع صندو‌ق‌های بازنشستگی تصریح کرد: صندوق های بازنشستگی دچار آفت شده اند. این حقوق مردم است که دست یک عده مدیر داده‌ایم که سرمایه‌گذاری‌های شان نتیجه نداده است و به بحران خورده است که همه این‌ها باید اصلاح شود. حقوق بازنشسته‌ها را از در آمد جاری پرداخت می کنیم که درست نیست باید از حقوق بازنشسته‌ها دفاع کنیم.

این کاندیدای انتخابات ادامه داد: برای اینکه صندوق ها راه بیفتد من شعار نمی‌دهم که یکساله درست می‌شود باید  زمان مناسبی برای آن صرف کنیم اما بازنشستگان عزیز مطمئن باشند دولت از طریق درآمدهای جاری که دارد حقوق آنان را پرداخت خواهد کرد. سال گذشته اقدام خوبی برای پرداخت حقوق بازنشستگان انجام دادیم و آن را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه حکمرانی اقتصادی غلطی داریم، افزود: دیگر فرصت نداریم و باید روند را  اصلاح کنیم. ما نمی‌توانیم این روند اقتصادی را ادامه دهیم و انزوای اقتصادی که دشمن به ما تحمیل کرده است را ادامه دهیم. ما باید وفاق در داخل کشور ایجاد کنیم و با تعامل مشکلات را حل کنیم اگر مشکلات همینطور بماند در سال‌های آینده بیشتر می‌شود.

همتی درباره کسری بودجه گفت: تحریم یکی از دلایل کسری بودجه است. ما نمی‌توانیم در رابطه با بودجه صحبت کنیم اما از تسهیل منابع صندوق و کسری آن صحبت ‌نکنیم.  سهم تحریم در کسری بودجه بالای 50 درصد است کوچک‌نمایی تحریم اصلاً خوب نیست .

این نامزد انتخابات با اشاره به اینکه مدیریت اجرایی ما مشکلات بسیاری دارد اما اینکه می‌گویند تحریم تاثیر ندارد، درست نیست، تصریح کرد: همه جای دنیا بودجه را با مالیات اداره می‌کنند اما در کشور ما بخش کوچکی از بودجه مالیات است که باید درست شود.

همتی درباره برنامه اش برای بخش کشاورزی نیز گفت: کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد اما متاسفانه عقب‌ماندگی آن نیز زیاد است. میزان تولید در کشاورزی میزان قابل توجهی است اما ما می‌توانیم امکانات بیشتری داشته باشیم.

وی گفت: برخی از مشکلات این حوزه ناشی از ضعف مدیریت است و به تحریم و ارز مربوط نیست. توزیع ما کلاً دچار مشکل است و باید بازنگری جدی در آن صورت گیرد؛ نحوه اداره کشور‌ به این صورت امکانپذیر نیست. صندوق بیمه کشاورزی باید به طور جدی تقویت شود و نوسانات ناشی از خشکسالی و برف و سرما در دستور کار قرار گیرد. طبق نظر کارشناسان، ظرف یک سال آینده می‌توانیم اقداماتی کنیم که قریب به دو میلیارد دلار از واردات نهاده‌های کشاورزی بی‌نیاز شویم.

همتی در پایان این گفت وگو خطاب به مردم گفت: ما باید با دنیا شانه به شانه رشد کنیم. مردم ما استحقاق این پیشرفت را دارند. نظام ما قدرت منطقه‌ای است؛ حیف است که این قدرت منطقه‌ای را با بی‌تدبیری و نداشتن تعامل کافی از دست دهیم.

وی افزود: تعامل از خانه تا جهان، شعار من است. کشور هم منابع کافی دارد و تنها تدبیر و بینش اقتصادی می‌خواهد. رئیس دولت باید بینش اقتصادی داشته باشد.

منبع : تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاسی

واکنش خطیب‌زاده به یک بیانیه مداخله‌جویانه درباره وقایع خوزستان

منتشر شده

در

توسط

واکنش خطیب‌زاده به یک بیانیه مداخله‌جویانه درباره وقایع خوزستان

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان نسبت به بیانیه مداخله‌جویانه و سیاسی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد پیرامون وقایع خوزستان واکنش نشان داد.

به نقل از وزارت امورخارجه، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه مداخله‌جویانه و سیاسی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد پیرامون وقایع خوزستان، اظهار داشت: بیانیه کمیسر درباره وقایع اخیر خوزستان از جهت میزان بی‌اعتباری و آلوده بودن به اتهامات واهی و اطلاعات نادرست تأسف‌بار است.

وی در ادامه افزود: اتهامات وارد شده بدون توجه به تلاش‌های وسیع مقامات دولتی، قضائی، امنیتی و رسانه‌ای کشور برای کاهش آلام مردم این استان و برطرف کردن معضلات موجود، مهم‌ترین گواه بر سیاسی بودن و بی‌اعتباری این بیانیه است و از این لحاظ، بیانیه کمیسر عالی بیش از آنکه سخنان یک مقام بین‌المللی حقوق بشری باشد، بیشتر شبیه یک اعلامیه سیاسی با ادبیات خصمانه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه، اظهارنظر غیر کارشناسانه و مغرضانه در خصوص مدیریت منابع آب کشور را نه در حیطه مسئولیت کمیسر دانست و نه نهاد تحت مسئولیت وی را دارای وجاهت و شأنیتی برای اظهارنظر در این خصوص ارزیابی کرد و بیان داشت: بحران آب ایجاد شده در خوزستان نتیجه سلسله‌ای از پدیده‌های طبیعی، به‌ویژه خشکسالی سال جاری و همچنین یکی از پیامدهای اقدامات قهرآمیز یکجانبه‌ای است که بر کشورمان تحمیل شده و مانع از انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری در بخش آب در خوزستان شده است و سؤال اینجاست که چرا کمیسر اینچنین بی‌پروا تحریم‌های غیرقانونی تحمیل شده از سوی آمریکا علیه ملت ایران که منجر به نقض بسیاری از حقوق‌بنیادین بشر این ملت سرافراز شده است را تاکنون محکوم نکرده و تنها به بیان معدود جملاتی کوتاه و کمرنگ کفایت نموده است!؟

خطیب‌زاده تأکید کرد: به نظر می‌رسد تلاش دفتر کمیسر برای اقلیت‌سازی و ایجاد تفرقه میان ملت یکپارچه ایران در راستای برنامه سیاسی معدودی از دولت‌های خاص باشد که عداوتشان با ملت ایران بر کسی پوشیده نیست و این دولت‌ها، همان سوء‌استفاده‌کنندگان از مفهوم والای حقوق بشر و حامیان اصلی قطعنامه‌های سیاسی ضد حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر و مجمع عمومی سازمان ملل متحد هستند.

وی با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی ایران برای حق تجمع مسالمت‌آمیز شهروندانش احترام قائل بوده و در بالاترین سطح، مقامات کشور وجود مشکل آب در منطقه و حق اعتراضات مسالمت‌آمیز را به رسمیت شناخته‌اند، افزود: حضور پلیس و نیروی انتظامی در چنین تجمعاتی به منظور پیشگیری از اغتشاشات و آسیب به مردم و اموال عمومی، براساس عرف و مقررات بین‌المللی امری قانونی و پذیرفته شده بوده و در عین حال شهادت یک مأمور پلیس و مجروح شدن تعداد دیگری، نشان از رخنه عوامل وابسته به بیگانه در صفوف معترضین به منظور فتنه‌افروزی و ایجاد درگیری‌های تصنعی دارد.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

سرلشکر سلامی کسب مدال طلای جواد فروغی را تبریک گفت

منتشر شده

در

توسط

سرلشکر سلامی کسب مدال طلای جواد فروغی را تبریک گفت

فرمانده کل سپاه در پیامی کسب مدال طلای جواد فروغی در المپیک توکیو ۲۰۲۰ را تبریک گفت.

 به نقل از سپاه‌نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی کسب مدال طلای جواد فروغی در المپیک توکیو ۲۰۲۰ را تبریک گفت.

متن پیام تبریک سردار سلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

موفقیت غرورانگیز ورزشکار برومند بسیجی، پاسدار رشید انقلاب اسلامی و مدافع فداکار عرصه سلامت ” جواد فروغی ” در کسب مدال طلای تیراندازی با تپانچه در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به محضر مبارک رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، ملت شریف و قهرمان ایران، جامعه ورزش کشور و خانواده مکرم وی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

امیدوارم صعود افتخارآفرین این جوان مومن و متعهد به آرمان‌های دینی، انقلابی و ملی بر بلندای المپیک، سرآغاز پیروزی‌های درخشان و تاریخ‌سازی‌های جدید کاروان ورزشی کشورمان در این آوردگاه مهم و خطیر برای اعتلای بیش از پیش نام مقدس ایران و ایرانی در سپهر جهانی قرار گیرد.

سرلشکر پاسدار حسین سلامی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

توسعه فناوری اطلاعات موجب شفافیت و عدالت اجتماعی شد

منتشر شده

در

توسط

توسعه فناوری اطلاعات موجب شفافیت و عدالت اجتماعی شد

رئیس‌جمهور گفت: با ایجاد شفافیت می‌توان در مسیر مبارزه با فساد گام برداشت و شفافیت بدون دسترسی به فناوری اطلاعات تقریباً ناممکن است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در آخرین جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم با اشاره به برگزاری بیست و دو جلسه این شورا، اظهار داشت: با مصوبات این جلسه یکی از پایه‌های حرکت در مسیر توسعه فناوری اطلاعات ایجاد شد.

وی خاطر نشان کرد: اگر پایه‌های اصلی فضای مجازی را زیرساخت، شبکه و سپس آشنایی و همکاری مردم بدانیم، قطعاً پایه چهارم، مقررات و شیوه‌نامه‌هایی است که حرکت در مسیر فناوری اطلاعات را در مسیر درست قرار می‌دهد.

رئیس‌جمهور افزود: در طول این مدت در جلسات شورای اجرایی فناوری اطلاعات در کنار شورای عالی فضای مجازی و همچنین جلسات دولت و مجلس و سایر جلسات مرتبط تلاش شد تا این مسیر برای مردم هموار شود.

روحانی با بیان اینکه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، بیش از آنچه در دولت‌های قبل در زمینه فناوری اطلاعات تلاش شده بود، اقدامات مستمری انجام شده است، گفت: اگر چه در این زمینه‌ها به طور کامل اتفاق اندیشه، فکر و نظر وجود نداشت، اما در عین حال حرکت بزرگی را در کنار یکدیگر شروع کردیم و این مسیری است که همه کشورها و ملت‌ها ناچارند در آن گام بردارند.

وی با ذکر این نکته که فضای مجازی، فضای سایبری، اقتصاد دیجیتال و انقلاب اطلاعات در دنیای امروز یک واقعیت است و نمی‌توان از آن فاصله گرفت، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در این مسیر با سرعت حرکت کنیم، بدون استفاده از فناوری اطلاعات امکان‌پذیر نیست و چنانچه این فناوری کنار گذاشته شود، دریافت و ارائه خدمات از طرف دولت به سرعت امکان نخواهد داشت.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: در دوران کرونا میلیون‌ها خدمت از طریق فضای مجازی در کوتاه‌ترین زمان به مردم ارائه شد و لازمه این کار فراهم بودن زیرساخت‌ها و امکانات لازم بود که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با جدیت مورد توجه قرار داشت.

روحانی گفت: با توسعه فناوری اطلاعات، عدالت اجتماعی و نزدیکی بین شهر و روستا در این زمینه برقرار شد، به نحوی که امروز بیش از ۹۸ درصد مردم روستا هم می‌توانند از خدمات ارائه شده در این فضا استفاده کنند.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم با فساد و رانت هم مبارزه کنیم، باز هم راه آن استفاده از فناوری اطلاعات و فضای مجازی است، گفت: با ایجاد شفافیت می‌توان در مسیر مبارزه با فساد گام برداشت و شفافیت بدون دسترسی به فناوری اطلاعات تقریباً ناممکن است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه سلامت الکترونیک از بخش‌های مهمی بود که در بستر فناوری اطلاعات ایجاد شد، اظهار داشت: امروز سلامت مردم به نوعی در بستر فضای مجازی انجام می‌شود و مردم با کارت سلامت و بهداشت می‌توانند به راحتی امور خود را انجام دهند و با استفاده از فضای مجازی می‌توانند خدمات سریع‌تر و دقیق‌تری دریافت کنند.

روحانی افزود: با استفاده از فناوری اطلاعات می‌توان مواد اولیه، دارو، تجهیزات و حتی تخت‌های بیمارستانی و نیز نیروی انسانی متخصص مورد نیاز را به موقع تأمین کرد.

وی با بیان اینکه امروز در حوزه اشتغال صدها هزار شغل و میلیون‌ها جوان مشغول به کار هستند، گفت: اینکه امروز تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان نسبت به آغاز دولت یازدهم بیش از صد برابر افزایش یافته است، همه در سایه بهره‌برداری از فناوری اطلاعات است و استفاده از این فضا می‌تواند بستری برای توسعه علم و دانش در سایر رشته‌ها هم باشد و در این زمینه اقدامات بسیار خوبی در ۸ سال گذشته شروع شده است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: امروز ارائه خدمات مجازی از طریق دستگاه‌های دولتی به بیش از ۷۰ درصد رسیده است و می‌توان سرعت این خدمات را افزایش داد و براساس گزارشی که در جلسه ارائه شد، سازمان تأمین اجتماعی ۳۰ نوع خدمت را از طریق فضای مجازی ارائه می‌دهد و ۷۰ میلیون جمعیت بدون اینکه نیاز باشد از خانه خارج شوند، می‌توانند با موبایل خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

روحانی خاطر نشان کرد: در موضوع کرونا با وجود همه مشکلات و غم‌ها، گرفتاری‌ها و فشارهایی که به مردم، کسب و کار و مدافعان سلامت وارد شد با استفاده از فناوری اطلاعات، اقدامات بسیار مثبت و ارزشمندی نیز انجام گرفت، به‌گونه‌ای که بیش از ۲۰ میلیون خانوار توانستند بدون مراجعه حضوری وام بانکی دریافت کنند و برای سهام عدالت و پرداخت اقساط آن و بهره‌مندی مردم از بورس خدمات قابل توجهی از طریق فضای مجازی ارائه گردید.

وی اضافه کرد: بی‌تردید می‌توان در آینده کاری کرد که همه خدمات مهم از مالیات تا عوارض شهرداری و دریافت مجوزهای گوناگون از دستگاه‌های مختلف، از طریق فضای مجازی با کمترین زمان و پایین‌ترین قیمت انجام شود و اساساً یکی از قواعد فضای مجازی دریافت سریع‌تر خدمات با قیمت ارزان و البته با اطمینان بیشتر است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: وزیران وزارت ارتباطات در دولت‌های یازدهم و دوازدهم همه توان خود را بکار گرفتند تا زیرساخت‌ها و شبکه ملی اطلاعات را مهیا سازند و با اقدامات انجام شده برای داده‌ها در کشور امنیت ایجاد کنند، چرا که سرورهای آن در داخل کشور مستقر شد.

روحانی با اشاره به اینکه اگر در دوره کرونا بستر مناسبی برای فضای مجازی وجود نداشت، دانش‌آموزان و دانشجویان به طور کامل از خدمات فرهنگی و آموزشی محروم می‌شدند، اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه شاد توانست برای دانش‌آموزان و معلمین شادی‌آفرین باشد و از طرفی عدالت آموزشی فراهم شد به نحوی که دانش‌آموز روستایی نیز می‌توانست از تدریس معلم خوب بهره‌مند شود.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات بخش خصوصی و دولتی در توسعه فضای مجازی، گفت: با تلاش کارشناسان و متخصصان بخش خصوصی، سامانه‌های با ارزشی در حوزه‌های مختلف در کشور بوجود آمد و به واسطه سامانه سلامت و سامانه تجارت خدمات بسیار بزرگی در ۸ سال گذشته به مردم ارائه گردید.

رئیس‌جمهور گفت: مردم در این مدت با فکر و عملشان با اقدامات دولت در توسعه فضای مجازی همراهی و همکاری داشتند و بی‌تردید اگر این همراهی‌ها نبود، نمی‌توانستیم این گشایش‌ها را در فضای مجازی ایجاد کنیم.

روحانی تصریح کرد: امروز این کار بزرگ در مسیر خود قرار گرفته است و تردید ندارم دولت‌های آینده همین مسیر را ادامه خواهند داد، چرا که این خواست و نیاز مردم بوده و راه جایگزینی برای آن وجود ندارد.

در این جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید برای توسعه و گسترش فناوری اطلاعات و استفاده از فضای مجازی برای ارائه خدمات گوناگون به مردم، گفت: در توسعه و تسریع جایگاه فناوری اطلاعات و توسعه و تکمیل زیرساخت‌های آن رئیس‌جمهور محترم نقش تأثیرگذاری داشتند.

در آخرین جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم همچنین در حضور رئیس‌جمهور، از سامانه‌های یکپارچه خدمات دستگاه‌های اجرایی و سامانه جامع مدیریت نظام اداری، ۳۰ خدمت الکترونیکی سازمان تأمین اجتماعی، سامانه سفته و برات الکترونیکی و کارت اعتباری، سامانه‌های الکترونیکی سازمان بازنشستگی کشوری، فاز اول پایانه‌های فروشگاهی و نسخه‌نویسی الکترونیکی و نسخه‌پیچی الکترونیکی در مراکز سطح یک دولتی رونمایی شد.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها