با ما همراه باشید

اخبار

هیچ مطبی در همدان نسخه نویسی کاغذی ندارد

منتشر شده

در

هیچ مطبی در همدان نسخه نویسی کاغذی ندارد

  مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اجرای صد درصدی نسخه نویسی در مطب‌های طرف قرارداد بیمه سلامت، گفت: استان همدان جزء استانهای برتر در زمینه نسخه نویسی الکترونیک بوده به‌طوریکه در این استان هیچ مطبی نسخه‌نویسی کاغذی ندارد.

دکتر سید سعید فرجی شنبه ۱۶ مرداد در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهارکرد: هر شغلی ویژگی‌های خاص خود را دارد به‌طوریکه برخی مشاغل به عنوان مشاغل سخت و زیان آور تعریف می‌شوند  و برخی رنگ تقدس داده می‌شود که هر کدام در جایگاه خود ارزشمند هستند اما در این میان نقش و جایگاه خبرنگاران جایگاه ویژه‌ای بوده چرا که در افزایش خرد مرد مؤثر هستند.

وی با اشاره به بحث برجام و طرح تحول نظام سلامت به عنوان دو رویکرد اساسی دولت یازدهم و دوازدهم، تصریح کرد:  طرح تحول نظام سلامت طرح بزرگی بود که در سالهای اولیه رضایت نسبتا زیادی را برای مردم ایجاد کرد اگرچه حرف و حدیث‌هایی به همراه داشت.

وی با تأکید براینکه شرایط بیمارستانی ما قبل از سال ۹۲ به هیچ عنوان قابل مقایسه نبوده و در سالهای آخر دولت مباحث الکترونیک مطرح شد، افزود: طرح تحول اساسی در نظام سلامت به نظر بنده بحث الکترونیکی کردن نظام سلامت کشور است تا هر مراجعه ای به نظام درمانی ثبت شود و پزشک بتواند با حداکثر اطلاعات در خدمت بیماران باشد.

فرجی با بیان اینکه پرونده الکترونیک سلامت طبق قانون ششم بر عهده وزارت بهداشت است که تا پایان سال ۹۸ باید پرونده کامل می شد که به دلایل متعددی محقق نشده است، ادامه داد: خدمات بستری بیمه سلامت تا پایان سال ۹۸ به صورت الکترونیک انجام گرفته و در بخش سرپایی حجم اسناد و مراجعات بالا بود.

عضویت ۲۰۴ هزار همدانی در صندوق بیمه سلامت همگانی

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اینکه بیشترین بیمه شده استان در صندوق بیمه سلامت همگانی با ۲۸۰ هزار نفر مربوط به سال ۹۵ بود، خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ در استان همدان ۲۸۰ هزار نفر در صندوق بیمه سلامت همگانی عضو شدند درحالیکه  در سال ۱۴۰۰ افزون ۲۰۴ هزار نفر  در این صندوق عضو هستند و از سال ۹۳ تاکنون خدمات بیمه‌ای رایگان دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۷۰ تا ۸۰ میلیارد تومان به‌صورت یارانه‌ای خدمات بیمه‌ای به افراد تحت پوشش بیمه سلامت همگانی ارائه شده است، یادآور شد: در سال ۹۵ هزینه سالانه این صندوق ۶۵ میلیارد تومان بوده است.

فرجی با تأکید براینکه کل طلب دانشگاه علوم پزشکی تسویه شده است، بیان کرد: یکی از دلایل پرداختهای به موقع بحث الکترونیکی شدن و همچنین شرایط خاص کشور بود. دغدغه ما این بود که دانشگاه علوم پزشکی دغدغه مالی نداشته باشند و بتوانند به بیماران به ویژه بیماران کرونایی خدمات ارائه دهند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در خرداد تمام هزینه‌های سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی تسویه شد،افزود: استان همدان اولین دانشگاهی بود که مطالبات سال ۹۹ به طور کامل تسویه شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه بیمه سلامت از نظر مالی مشکلی ندارد، اظهارکرد: در حال حاضر هزینه‌های فرودین ماه دانشگاه پرداخت شده است و در یک ماه گذشته به دنبال اسناد سال گذشته برای پرداخت بودیم.

وی با اشاره به اینکه تغییر در تعرفه‌ها باعث شدامسال مقداری با تأخیر پرداختها صورت بگیرد، بیان کرد: به محض اینکه سندها تکمیل شد فروردین دانشگاه را تسویه کردیم ودرحال حاضر سند کم داریم.

بیمه سلامت در پرداخت پزشکان به‌روز است

فرجی با تأکید براینکه در پرداخت حق ویزیت پزشکان نیز به روز هستیم، گفت: از اواخر اسفند اسناد ماه قبل را تا حداکثر پانزدهم ماه قبل پرداخت می‌کنیم به‌طوریکه تا دهم مرداد اسناد تیرماه پزشکان پرداخت شده و هیچ بدهی به پزشکان بخش خصوصی نداریم.

وی با بیان اینکه در بحث نسخه نویسی الکترونیک از لحاظ آماری سه تا چهار ماه است که جزء استانهای برتر از لحاظ استقرار مطب هسیم، ادامه داد: با وجود مشکلاتی که در بحث اینترنت وبرق وجود دارد، در استان همدان هیچ مطب طرف قرارداد بیمه سلامت وجود ندارد که نسخه نویسی الکترونیک را انجام ندهد.

این مقام مسئول با اشاره به حذف دفترچه بیمه سلامت، افزود: از ابتدای تیرماه درهیچ یک از صندوق‌های سازمان بیمه سلامت دفترچه چاپ نمی‌شود. دربخش خصوصی ازآبان سال گذشته نسخه نویسی کاغذی نداشتیم و از تیرماه نیز به طور کامل چاپ دفترچه متوفق شده و ۱۰۰ درصد مطب های طرف قرارداد نسخه نویسی الکترونیک دارند.

فرجی  با تأکید براینکه در بخش دولتی- دانشگاهی نیز از لحاظ نسخه نویسی الکترونیک جزء استانهای برتر هستیم، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در شرایطی قرار داریم که کرونا اوج گرفته، جزء استانهایی هستیم که از لحاظ نسخه نویسی الکترونیک برتر بوده است.

وی با بیان اینکه سامانه ۱۶۶۶ بیمه سلامت برای پاسخگویی به بیماران کرونایی اختصاص یافت، گفت:  در گذشته این سامانه برای پاسخگویی به شکایات و سوألات بیمه شدگان بود اما با شرایط کرونایی این سامانه به سوألات مردم در زمینه کرونا اختصاص یافت که در استان همدان در چند ماه گذشته همکاران سازمان را مکلف کردیم به صورت شیفتی در سامانه ۱۶۶۶ پاسخگوی سوألات مردم و بیمه شدگان در زمینه خدمات الکترونیک باشند تا در کشور پایلوت شویم.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

منتشر شده

در

توسط

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز(۲۴ آبان ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز(۲۴ آبان ماه) در اکثر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: سه شنبه (۲۵ آبان ماه) شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل بارش آغاز خواهد شد و با گذر امواج تراز مبانی، در بخش‌هایی از کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز به تدریج اصفهان، شمال بوشهر، شمال فارس، غرب، یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود. بیشینه مقادیر بارش در این روز برای سواحل دریای خزر انتظار می رود و در نواحی جنوب غرب بارش همراه با رعد و برق خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی با شدت کمتر در استان‌های ساحلی دریای خزر، لرستان، ارتفاعات خوزستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت. از اواخر وقت چهارشنبه سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۷و ۲۸ آبان ماه) مجدد جوی پایدار بر کشور حاکم خواهد شد و در شهر های پرتردد و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌ها انتظار می‌رود.

وی افزود: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) در نواحی غرب، سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و چهارشنبه در نواحی شرق، شمال شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ خواهد داد. همچنین در این دو روز برای نواحی شمال شرق و شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان اوایل وقت امروز (۲۴ آبان ماه) تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود همچنین سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) دریای خزر مواج و توفانی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۵ آبان ماه) نیمه‌ابری و به‌تدریج ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه ( ۲۶ آبان ماه) نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۳  و حداکثر دمای ۸  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴  و ۲۵ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۱ و۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اراک با  دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

منتشر شده

در

توسط

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

ایسنا/ایلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

«عمران خودآموز» در گفت‌وگو با ایسنا، به اهمیت هفته کتاب و کتابخوانی در کشور اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان ایلام با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در چند سال اخیر روندی رو به رشد داشته و اخیراً با افتتاح کتابخانه‌ی تخصصی فرهنگ، هنر و ارتباطات گامی مهم در این زمینه برداشته شده است.

وی گفت: استمرار فعالیت کتابسرا با رویکردی جدی، تخصصی و حرفه‌ای در حوزه‌ی توزیع هدفمند کتاب، خرید حداکثری کتاب از مؤلفان و ناشران بومی، برگزاری برنامه‌های مختلف در فضای مجازی با محوریت کتاب و کتابخوانی، برگزاری مستمر جایزه‌ی کتاب سال استان از سال ۱۳۹۵ تاکنون و… زیرساخت‌های توسعه‌ی کتابخوانی در استان‌ تقویت شده و تلاش داشته‌ایم با شناسایی نیازهای جوامع هدف یار مهربان به‌ صورت حداکثری و گسترده و با سهولت در دسترس مخاطبان قرار گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: دبدار با نماینده ولی‌فقیه در استان با حضور نمایندگان ناشران و نویسندگان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،دیدار با ناشران استانی و اصحاب پیشکسوت قلم به‌صورت محدود و شرکت در مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام شهر ایلام با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

خودآموز بازدید از کتابفروشی‌های شهر ایلام و بررسی مسائل و مشکلات این قشر پرتلاش فرهنگی و  بازدید از کتابخانه‌های عمومی با همراهی مسئولان را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی عنوان کرد و گفت: ویژه‌ برنامه‌های کتاب و کتابخوانی در شهرهای مختلف استان و در مجتمع‌های فرهنگی، هنری ادارات تابعه نیز برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام  با بیان اینکه با هدف تجهیز کتابخانه‌های مدارس و مساجد در مناطق محروم و البته رعایت تناسب گروه سنی جوامع هدف بر اساس محتوا و موضوع، کتاب‌های مناسب بین آنها توزیع خواهد شد، گفت: کتاب‌های کمک ‌آموزشی در مناطق محروم در پایه‌های تحصیلی (ابتدایی تا دبیرستان) نیز در هفته‌ی کتاب امسال اهدا خواهد شد.

خودآموز با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۶۰۰ جلد کتاب کمک ‌آموزشی در میان دانش‌آموزان مستعد کم‌برخوردار در مناطق محروم استان توزیع و اهدا شده است، در خصوص اهدای هدفمند و برنامه‌ریزی ‌شده‌ی کتاب در میان جوامع هدف تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

وی گفت: هر چند در طول سال کتاب‌هایی برای مخاطبان بزرگسال و کودک و نوجوان در مناطق محروم و کم‌برخوردار با موضوعات مختلف ادبی، مذهبی، دفاع مقدس، آیینی، هنری، ورزشی، تخصصی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اعتقادی و… اهدا می‌شود.
وی فرهنگ اهدا کتاب را تقویت بنیادهای انگیزشی مخاطبان عنوان کرد و افزود: یکی از اهداف کلان و بلندمدت این اداره‌کل، توسعه و ترویج حداکثری فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه مخصوصاً در میان افراد محروم و نیازمند و به‌دور از امکانات فرهنگی بوده است.
خودآموز گفت: یکی از برنامه‌هایی که بسیار مورد استقبال جوامع هدف قرار گرفته، آیین تجلیل از فعالان، خادمان حوزه‌ی نشر، ناشران، نویسندگان، کتابفروشان، ویراستاران، طراحان و … است که هر سال از سوی این اداره کل برگزار شده و امیدواریم بتوانیم در هفته‌ی کتاب به‌ صورت حضوری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برنامه‌های شایسته و در خور و شان مخاطبان برگزار کنیم.
وی ادامه داد: بازدید از کتابفروشی‌های استان و خرید کتاب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در راستای اجرای طرح کتابگردی، برگزاری برنامه نقد و بررسی کتاب با حضور استادان و اهالی قلم و منتقدان به‌صورت مجازی و رونمایی از تازه‌های نشر در سال ۱۴۰۰ از برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در هفته‌ی کتاب است.
بیست ‌و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران همزمان با سراسر کشور و همراه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از امروز ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

تداوم آلودگی هوای تهران

منتشر شده

در

توسط

تداوم آلودگی هوای تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲۴ آبان ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد که ناشی از پایداری جو، انباشت آلاینده‌ها و ترافیک صبحگاهی است.

به گزارش ایسنا پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۲۴ آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت پایداری و سکون جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. پایداری جو تا اواخر وقت دوشنبه (۲۴ آبان ماه) ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

در صبح روز سه‌شنبه (۲۵ آبان ماه) با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و آسمان غبارآلود ناشی از برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس حاکم می‌شود.

رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز همراه با افزایش تندی باد تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. به‌تدریج با افزایش تندی باد همراه با رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده تا اواخر وقت سه‌شنبه از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و در نتیجه بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها