کد خبر : 116167
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳

واکنش رییس کمیته انضباطی بدنسازی به مصاحبه ورزشکاران با شبکه های خارجی

واکنش رییس کمیته انضباطی بدنسازی به مصاحبه ورزشکاران با شبکه های خارجی

رییس کمیته انضباطی فدراسیون بدنسازی، تاکید کرد: مصاحبه ورزشکاران با شبکه های معاند ممنوع است و حتی می تواند با پیگرد قضایی نیز همراه باشد. به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون بدنسازی، محمد دیوسالار دراینباره، گفت: از بدو ورود احساس کردم آنچه بیشتر به عنوان یک آسیب و لطمه به حیثیت و اعتبار جامعه بزرگ

واکنش رییس کمیته انضباطی بدنسازی به مصاحبه ورزشکاران با شبکه های خارجی

رییس کمیته انضباطی فدراسیون بدنسازی، تاکید کرد: مصاحبه ورزشکاران با شبکه های معاند ممنوع است و حتی می تواند با پیگرد قضایی نیز همراه باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون بدنسازی، محمد دیوسالار دراینباره، گفت: از بدو ورود احساس کردم آنچه بیشتر به عنوان یک آسیب و لطمه به حیثیت و اعتبار جامعه بزرگ ورزشی بدنسازی و پرورش اندام خودنمایی کرده و موجب بروز مشکلات و سردرگمی میان این جامعه شده، اعمال سلیقه و اظهارنظرهای شخصی از سوی افراد غیرمتخصص و ناوارد است، به نحوی که برخی اقدامات و اظهارات نه تنها موجب اثرات مثبت در هر یک از کمیته های فدراسیون نمی شود، بلکه خود باعث اختلال در سیاست های کلان می شود.

وی افزود: فارغ از آنکه همه افراد اعم از مدیران ورزشی، مربیان، داوران، ورزشکاران و به طور عام همه اهالی ورزش امکان اعلام نظرات و انتقادات مثبت و منفی جهت رشد و اعتلای جایگاه فدراسیون را خواهند داشت و این یک نقطه مثبت در پذیرش افکار و عقاید افراد محسوب شده و موجب جلوگیری از لطمه و آسیب به پاشنه آشیل و تقویت آن می شود، اما در بعد دیگر قضیه اعمال نظرات و اظهاراتی که کارشناسی نشده و غیرمسئولانه و به نحوی مدیریت نشده و مغرضانه یا بدون مستند و دلیل ابراز می شود، تنها باعث خسارت و زیان اعتباری و حیثیتی و حتی خسارات عمده مادی به افراد و مخاطبین یا فدراسیون خواهد شد.فدراسیون از یک جهت و کمیته انضباطی به عنوان رکن شبه قضایی فدراسیون مقابل تمامی اظهارات و اعمال و رفتارهای غیرمسئولانه و افکار زاییده شده از سلیقه های شخصی یا مغرضانه و منفی که موجب برهم ریختن نظم و انضباط یا ایجاد تشویش اذهان جامعه ورزشی و توهین می گردد، خواهد ایستاد.

رییس کمیته انضباطی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تصریح کرد: هر آنچه که به اعتبار و بزرگی و شان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام که متعلق به همه افراد و جامعه بزرگ ورزشی ایران است یا به حیثیت و اعتبار چهره ورزشکاران، مربیان، داوران و بزرگان و پیشکسوتان این جامعه لطمه و خلل وارد کند، محکوم به عقبگرد خواهد بود. از طرف دیگر در این زمان کمتر از یک ماه از حضورم در کمیته انضباطی بسیاری از اهالی و بزرگان و صاحبان اصلی این رشته درخواست اعاده اعتبار و جایگاه و منزلت ورزشکاران و افراد تحت حاکمیت و پوشش فدراسیون و کمیته های تحت مجموعه را داشته اند. ما نیز در همین راستا اجازه نخواهیم داد تا به اعتبار جامعه بزرگ بدنسازی خدشه وارد شود.

دیوسالار همچنین گفت: متاسفانه با اظهارات غیرتخصصی و غیرکارشناسانه یا رفتارهایی با سلیقه های شخصی یا مصاحبه با پیج ها یا رسانه های داخلی و خارجی تنها باعث کور کردن گره مشکلات یا ایجاد لطمه و خسارت به اعتبار جامعه ورزشی و ایجاد بی نظمی و بی انضباطی می گردند. علاوه بر اینکه عمده ورزشکاران و بزرگان ورزشی دارای جایگاه ویژه هستند، اما در مقابل بی نظمی و هنجارشکنی یا اظهارات مغرضانه و شخصی که دور از شان این جامعه می باشد و از طرفی در برخورد با مصاحبه ها و اظهارنظرهایی که با شبکه های معاند صورت می پذیرد، ایستاده ایم؛ به جهت آنکه این مصاحبه ها عمدتا در جهت لطمه و بی اعتباری به جامعه بزرگ ورزشی این فدراسیون و همچنین لطمه به ورزش کشور گشته و از سوی دیگر اهداف پشت پرده تمامی شبکه های خارجی معاند به نحوی برنامه ریزی شده و بدون تفکراتی مثبت یا کارشناسی شده واقعی به جهت بهره برداری سو و اهداف سیاسی مغرضانه در ورزش که خود برخلاف مقررات و قوانین داخلی و بین المللی است، موجب خلل و خسارت به حیثیت و اعتبار کشور عزیزمان ایران می گردد.

وی در پایان گفت: مصاحبه با شبکه های معاند با توجه به آیین نامه ها و اساسنامه های موجود در فدراسیون و ورزش کشور ممنوع بوده و به جهت ورود خسارت و زیان و توقع جامعه ورزشی از این فدراسیون در حمایت از اعتبار آنان با متخلفین برخورد قانونی و انضباطی و در صورت لزوم قضایی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها