با ما همراه باشید

سیاسی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هدف ما تسهیل گری در امور فرهنگی و هنری است

منتشر شده

در

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هدف ما تسهیل گری در امور فرهنگی و هنری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هدف ما تسهیل گری در تمام امور فرهنگی و هنری و حمایت از تمام بخش های آن است.

 به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی عصر روز دوشنبه در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان اصفهان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان افزود: می کوشیم تا تمام فعالیت های فرهنگی و هنری به ریل عادی خود بازگردد و در این مسیر ارائه بسته‌های حمایتی فرهنگی و هنری جزو اولویت‌ های کاری این وزارتخانه است.

وی افزود: در گام نخست قصد داریم در جلسه دولت و در ستاد ملی کرونا، ایجاد و ارائه بسته حمایتی به اصحاب فرهنگ و هنر را به تصویب برسانیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: نگاه ما در دوره جدید یک نگاه جامع و عام به فرهنگ و هنر است و در دولت‌ مردمی تمام ارکان آن مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: ما قائل به انحصار نیستیم زیرا دولت قصد تصدی‌گری ندارد و باید تسهیل کننده و حمایت گر تمامی ارکان‌های مرتبط با فرهنگ و هنر باشد.

اسماعیلی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم که پس از یک دوره چهار ساله رشد قابل توجهی در محصولات و تولیدات فرهنگی و هنری داشته باشیم اظهار کرد: دولت مردمی تمام همت و تلاش خود را برای بسترسازی مناسب و رشد فضای فرهنگی و هنری کشور معطوف خواهد کرد و در این زمینه استان ‌هایی مانند اصفهان باید پیشتاز باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: پشتیبانی از فعالیت ‌های فرهنگی و هنری را وظیفه خود می‌دانیم و باید فرصت به هنرمندان و اصحاب فرهنگ داده شود تا فعالیت ‌های خود را بیش از قبل گسترش دهند.

اسماعیلی با بیان اینکه تمامی مشکلات مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر باید شناسایی و رفع شود، تصریح کرد: فعالیت‌ ها پس از شیوع ویروس کرونا در زمینه ‌های مختلف مانند سینما فروش بلیت به شدت کاهش پیدا کرده و حتی به یک بیستم در سال گذشته رسیده است.

وی ادامه داد: کرونا در حوزه‌های مختلف موسیقی و تئاتر آسیب وارد کرد و باید در این زمینه واکسیناسیون ۸۳ هزار نفری حوزه فرهنگ و هنر که از امروز آغاز شده به زودی پایان یابد و شرایط کار به حالت عادی برگردد و نحو احسن پیش رود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: با تاکیدات رهبر معظم انقلاب فعالیت‌های فرهنگی و هنری باید گسترش یابد و در این زمینه قصد داریم در بودجه سال ۱۴۰۱ تغییرات اساسی در این بخش ایجاد کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه بخشی از گزارش‌های وضعیت موجود، در اخبار و فضای مجازی به جای برنامه‌هایم قلمداد شده بود تصریح کرد: همین امر شماری از انتقادها را به وجود آورد که البته تمام انتقادها را به دیده احترام می‌نگرم و این مباحث را به دل نخواهم گرفت.

وی با اشاره به اهمیت ملی شدن بسیاری از صنایع گفت: برای مثال در صنعت چاپ، کاغذ و جوهر و چاپ باید به خودکفایی دست پیدا کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت حمایت از عکاسان خبرنگاران تصریح کرد: آنان جلوی چشم ما هستند اما کمتر دیده می‌شود بنابراین باید از آنان حمایت صورت پذیرد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: سال ها در اصفهان افتخار خدمت داشتم و همگان می‌دانند که اصفهان چه گنجی است و چه گنجینه‌های بزرگی از تاریخ پر افتخار را در خود جای داده است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگی و هنری اصفهان و قابلیت آن برای جذب حداکثری گردشگران گفت: اصفهان از بسیاری از شهرهای معروف اروپا مانند پاریس و لندن زیباتر پر جمعیت تراست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه خاک اصفهان گیرایی دارد تصریح کرد: فعالان فرهنگ و هنر در ادوار مختلف تاریخ تا پا به این سرزمین گذاشتند به عنوان یک عنصر موثر تبدیل شدند.

اسماعیلی افزود: در این خطه تمامی اجزای مرتبط با فرهنگ و هنر به صورت یک جا جمع شده و این خصوصیت در هیچ کجای دنیا و کشور وجود ندارد، استان اصفهان در ارتباط با حوزه فلسفه، حکمت و عرفان همواره  یک چشمه جوشان بوده که در طول تاریخ، کشور را سیراب کرده است.

نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد و نمایندگانی از بخش‌های گوناگون مانند مطبوعات، هنر، فرهنگ، کانون‌های قرآنی و مساجد نقطه نظرات خود را بیان کردند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بین الملل

مسکو: احتمالا لاوروف در نشست همسایگان افغانستان در تهران سخنرانی کند

منتشر شده

در

توسط

مسکو: احتمالا لاوروف در نشست همسایگان افغانستان در تهران سخنرانی کند

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان تایید کرد در نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان شرکت خواهد کرد.

 به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در افغانستان به خبرگزاری اسپوتنیک گفته است این کشور احتمالا در سطح وزیران در نشست همسایگان افغانستان که روز چهارشنبه در تهران برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند.

کابلوف گفت: ما [ در این نشست] شرکت خواهیم کرد.

به گفته او، احتمال دارد سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این نشست سخنرانی کند.

دومین نشست وزرای خارجه چین، ایران، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان کشورهای همسایه افغانستان  روز چهارشنبه به میزبانی تهران برگزار می‌شود.

اولین نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان به میزبانی پاکستان و به صورت مجازی برگزار شده بود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

بین الملل

ند پرایس: مذاکرات وین باید از همان نقطه پایان دور ششم آغاز شود/ تحریم‌ها فعلا باقی می‌ماند

منتشر شده

در

توسط

ند پرایس: مذاکرات وین باید از همان نقطه پایان دور ششم آغاز شود/ تحریم‌ها فعلا باقی می‌ماند

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره محورهای سفر اخیر نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به کشورهای منطقه و کشورهای اروپایی پاسخ داد.

 به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، ند پرایس سخنگوی وزرات امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره سفر رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا به منطقه خاورمیانه و اروپا و رایزنی‌های او پیرامون احیای توافق هسته‌ای ایران گفت: رابرت مالی در حال حاضر در فرانسه است. این پایان سفری است که او در آن به امارات متحده عربی، قطر و عربستان سعودی هم سفر کرد. او ظرف چند روز به آمریکا باز خواهد گشت. مالی در منطقه با شرکایمان دیدار و درباره طیفی از نگرانی‌هایی که درباره ایران وجود دارد، از جمله فعالیت‌های آن در منطقه و تلاشمان برای مذاکره درباره بازگشتی دوجانبه به پایبندی به برجام[توافق هسته‌ای] گفت‌وگو کرد.

پرایس ادامه داد: پس از این رایزنی‌ها، نماینده ویژه ایران به پاریس سفر کرد. او در آن‌جا با همکارانمان در گروه E۳ [سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس] دیدار کرد. مالی همچنین با همکارانمان در گروه شورای همکاری خلیج فارس دیدار داشته است. به جزئیات مباحثات دیپلماتیک ورود نمی‌کنم و به همین بسنده می‌کنم که آمریکا، این سه کشور اروپایی و گروه ۵+۱ همگی بر این باور هستند که دیپلماسی موثرترین مسیر را برای بازداشتن دائمی و قابل راستی‌آزمایی ایران از دستیابی به یک سلاح اتمی میسر می‌سازد و همگی بر این باور هستیم که مذاکرات وین باید در اسرع وقت و دقیقاً از همان نقطه پایان دور ششم شروع شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه با توجه به دیدار رابرت مالی با معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی، در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا به یافتن راهکاری برای عمل به درخواست ایران در زمینه آزادسازی پول‌های بلوکه شده‌اش در بانک‌های کره جنوبی یافته است یا نه، توضیح داد: همان طور که می‌دانید با توجه به این که ما به دنبال طرحی هستیم تا بتوانیم بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام را عملی کنیم، نماینده ویژه ما با متحدان و شرکایمان در سراسر جهان[در این زمینه] دیدارهایی دارد. به عنوان بخشی از این روند، او دیدارهایی با همکار کره‌ای‌ خود داشته است. متحدان ما در کره جنوبی در طیفی از موضوعات مهم از جمله موضوعات مرتبط با ایران دخیل هستند. این شامل اجرای مقررات تحریمی می‌شود که هنوز پابرجاست و پابرجا خواهد بود،‌ مگر بازگشت توافق شده‌ای درباره پایبندی به برجام در کار باشد. بنابراین، رایزنی مالی با همکار کره‌ای‌اش صرفا آخرین مورد از همکاری‌هایی بوده است که او در زمینه ایران با متحدان کره‌ای‌مان دارد.

ایران و قدرت های جهانی طرف برجام در ماه‌های گذشته شش دور مذاکرات پیرامون احیای توافق هسته ای در وین را برگزار کردند. این مذاکرات میان ایران و دیگر اعضای کمیسیون مشترک برجام و با حضور آمریکا درمحل مذاکرات برگزار شد. البته ایران و آمریکا مذاکرات مستقیمی نداشتند و تنها از طریق نمایندگان دیگر کشورهای حاضر در مذاکرات در جریان مواضع یکدیگر قرار می گرفتند.

برگزاری دور هفتم این مذاکرات پس از تشکیل دولت سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان برای بررسی های بیشتر به تاخیر افتاد. زمان دقیق از سرگیری مذاکرات مشخص نیست، اما ایران اخیرا هم‌زمان با برگزاری نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل گفته که این مذاکرات می تواند در آینده نزدیک از سر گرفته شود. مذاکرات وین در این راستا پیش می رود که بتواند از طریق اقداماتی هماهنگ شده، موجب بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای شود.

ایران ابراز آمادگی کرده است که با تمام شدن بررسی‌ نتایج مذاکرات قبلی،  زمان مقرر آغاز دور هفتم این مذاکرات با هماهنگی طرف‌های مقابل تعیین خواهد شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

سیاسی

میرتاج الدینی: محرمانه بودن اموال مسوولان در دستور مجلس نیست

منتشر شده

در

توسط

میرتاج الدینی: محرمانه بودن اموال مسوولان در دستور مجلس نیست

نائب ریس فراکسیون نیروهای انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که موضوع محرمانه بودن اموال مسئولان یک شیطنت رسانه ای است که توسط مخالفان مجلس صورت گرفته و مصوبه محرمانه بودن اموال مسولان در هیچ یک از دستورالعمل ها و کمیسیون‌های مجلس وجود ندارد.

 محمدرضا میرتاج الدینی اظهار کرد: شفافیت یک اصل پذیرفته شده در میان نمایندگان مجلس و به عنوان مبنای کار آن هاست؛ لذا موضوع محرمانه بودن اموال مسئولان در واقع یک شیطنت رسانه ای است که توسط مخالفان مجلس صورت گرفت. اساسا در حقیقت مصوبه محرمانه بودن اموال مسولان در هیچ یک از دستورالعمل ها و کمیسیون‌های مجلس وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت طرح شفافیت آرا گفت: این طرح در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس تصویب شده اما فرایند قانونگذاری آن دارای مراحلی است که باید طی شود. اکنون نیز این طرح در نوبت دستور صحن قرار دارد و در هفته‌های آتی می‌تواند با  ۵۰ امضاء در اولویت قرار بگیرد.

نماینده تبریز در پایان گفت: مبنای مجلس بر این است که این طرح آشکار باشد یعنی رای موافق ، مخالف و ممتنع افراد مشخص شود. همچنین مذاکرات کمیسیون ها باید بلافاصله منتشر شوند؛ لذا در کل این طرح بهتر از طرح قبلی است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها