با ما همراه باشید

اخبار 46

پای کرونای انگلیسی به خرم‌دره باز نشده است

منتشر شده

در

پای کرونای انگلیسی به خرم‌دره باز نشده است

ایسنا/زنجان فرماندار خرم‌دره گفت: علی‌رغم شایعات، پای کرونای انگلیسی به خرم‌دره باز نشده است.

حجت محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب که کرونا بیماری بسیار پیچیده و غیرقابل پیش‌بینی است، اظهار کرد: کوچک‌ترین غفلتی در این زمینه کافی است تا این بیماری سم مهلک خود را به جامعه بریزد.

وی با بیان اینکه آسیب دیدن بسیاری از مشاغل در سایه کرونا سوغات نامبارک این بیماری منحوس است، ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از مشاغل به علت کرونا آسیب دیده‌اند تا جایی که برخی از اصناف حتی در پرداخت اجاره‌بهای خود نیز با مشکل مواجه هستند.

این مسئول با تاکید بر اینکه در حال حاضر عادی‌انگاری به یکی از معضلات اصلی مبارزه با کرونا در شهرستان تبدیل شده است، اضافه کرد: برای غلبه بر مشکلات ناشی از کرونا به‌ویژه آسیب دیدن مشاغل باید عادی‌انگاری را کنار بگذاریم، زیرا کرونا با کسی شوخی ندارد.

فرماندار خرم‌دره با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت خرم‌دره از لحاظ شیوع بیماری زرد است، بیان کرد: آمار PCR مثبت‌ها در شهرستان در حال افزایش بوده، همچنین کرونایی‌های این شهرستان بیش از سایر شهرستان‌ها نیاز به بستری پیدا می‌کنند.

وی با یادآوری اینکه کرونا در شهرستان خرم‌دره از همه اقشار و گروه‌های سنی قربانی گرفته است، تصریح کرد: علی‌رغم مباحث مطرح شده خوشبختانه هنوز پای کرونای انگلیسی به شهرستان باز نشده است.

این مسئول، از افزایش آمار بستری‌ها در خرم‌دره خبر داد و متذکر شد: در حال حاضر ۲۰ نفر به علت بیماری کرونا در تنها بیمارستان شهرستان بستری هستند که این آمار در سایه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به هفت نفر نیز رسیده بود.

محمدی با تاکید بر ضرورت افزایش بازرسی‌ها و نظارت‌ها به‌ویژه بر اصناف، افزود: هر چند بازرسی‌ها می‌تواند بازدارنده و تاثیرگذار است اما به تنهایی کافی نیست و باید با چاشنی همکاری مردمی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز همراه باشد.

وی با انتقاد از هنجارشکنی عده‌ای از شهروندان خرم‌دره‌ای در آرامستان‌ها، تاکید کرد: آرامستان‌ها یکی از مناطق پرخطر شهرستان در مبارزه با کرونا محسوب می‌شود، زیرا اغلب میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مکان کم است، به همین خاطر شهروندان باید با آگاهی از این موضوع شهرداری را در مدیریت آرامستان‌ها یاری کنند.

فرماندار خرم‌دره با یادآوری این مطلب که درصد رعایت پروتکل‌ها در شهرستان کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: این امر در حالی است که کماکان زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهترین راهکار مقابله با کرونا است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها