با ما همراه باشید

سیاسی

پروژه‌های آب‌شیرین‌کن با حجم ۱۰۲ هزار مترمکعب در استان بوشهر وارد مدار تولید می‌شود

منتشر شده

در

با تسلیت ایام سوگواری ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت شهدای 15 خرداد، به وضعیت بارش باران در استان پرداخت و اظهار داشت: بارش باران بر اساس آمارهای ثبت شده در زمستان گذشته نسبت به سال قبل آن کاهش 50 درصدی دارد.

وی آب را مایه حیات دانست و با بیان اینکه بیش از 85 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد افزود: مشکل آب آشامیدنی استان بوشهر یک مشکل تاریخی است به‌گونه‌ای تا سال قبل آب آشامیدنی مناطق جنوبی شهر بوشهر با تانکر آبرسانی می‌شد.

استاندار بوشهر با اشاره به مشارکت شرکت‌های آب و فاضلاب 5 استان کشور برای اصلاح شبکه‌های آبرسانی شهرهای استان بوشهر تصریح کرد: در یک اقدام جهادی شرکت آب و فاضلاب تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و فارس شبکه‌های آبرسانی فرسوده 3 شهر برازجان، بوشهر و جم را نوسازی و بازسازی کردند که تمام هزینه‌های آن بر عهده خودشان بود.

گراوند با بیان اینکه عمده مشکل توزیع آب در محلات جنوب شهر بوشهر فرسودگی شبکه آبرسانی بود گفت: این محلات جمعیتی افزون بر 50 هزار نفر در خود جای داده است که با اصلاح شبکه آبرسانی، آب آشامیدنی مطمئن و پایدار در اختیار این خانوارها قرار می‌گیرد.

وی اجرا طرح نشت‌یابی برای کاهش هدررفت آب در شهرهای بوشهر و کنگان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: دستگاه نشت‌‌یاب ماهواره‌ای با تجهیزات پیشرفته و جدید در 2 شهر بوشهر و کنگان مستقر شد و عملیات شناسایی شبکه‌های فرسوده و اصلاح آن را مورد بررسی قرار دادند.

استاندار بوشهر با اشاره به اختصاص 10 میلیارد تومان در مرحله نخست اجرا طرح یاد شده خاطر نشان کرد: طرح نشت‌‌یابی آب از شبکه‌های آبرسانی در 2 شهر بوشهر و کنگان که بخشی منابع آب آشامیدنی آن از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن تأمین می‌شود در حال اجرا است.

گراوند هزینه تولید آب پروژه‌های آب‌شیرین‌کن هر مترمکعب را بیش از 15 هزار تومان دانست و افزود: هزینه دریافتی از مشترکان آب مبلغ بسیار اندک است و مابقی هزینه آن از طریق یارانه دولتی تأمین می‌شود.

وی از اصلاح و نوسازی شبکه‌های فرسوده در روستاهای استان بوشهر خبر داد و افزود: در این راستا بیش از 600 کیلومتر از شبکه‌های آبرسانی فرسوده روستاهای استان بوشهر بازسازی شد که نقش دهیاری‌ها در تأمین اعتبار این پروژه‌ها ستودنی است.

استاندار بوشهر ساخت مخازن ذخیره آب در شهرها و روستاها را از دیگر برنامه‌ها در راستای حل مشکلات آبرسانی این استان دانست و تأکید کرد: در اجرا ساخت مخزن ذخیره آب اقداماتی در حال اجرا است که بخشی از این پروژه‌ها در این دولت تکمیل و افتتاح می‌شود.

گراوند استفاده از ظرفیت آب دریا در تأمین آب آشامیدنی را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم به ظرفیت 20 هزار مترمکعب تولید آب از طریق شیرین‌سازی آب دریا وارد مدار تولید شد که با توسعه آن اکنون به 38 هزار مترمکعب در شبانه‌روز افزایش یافته است.

وی، با بیان اینکه مجوز ساخت پروژه‌های شیرین‌سازی آب دریا در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر صادر شده است خاطر نشان کرد: اکنون پروژه‌های آب‌شیرین‌کن به حجم 102 هزار مترمکعب در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر در حال اجرا است.

استاندار بوشهر اجرا پروژه‌های آب‌شیرین‌کن را با مشارکت بخش خصوصی دانست و بیان کرد: پروژه‌های 35 هزار و 17 هزار مترمکعب بوشهر و 28 هزار مترمکعب سیراف – جم از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن بزرگ استان بوشهر است که فاز نخست آنها در نیمه نخست امسال وارد مدار تولید می‌شود.

گراوند با بیان اینکه حجم پروژه آب‌شیرین‌کن 35 هزار تا 50 هزار مترمکعب و 17 هزار تا 40 هزار مترمکعب قابل توسعه است تصریح کرد: با افتتاح این پروژه‌ها پایداری مطمئن در تأمین آب آشامیدنی استان بوشهر ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: علاوه بر این پروژه در شهرها و روستاهای دیگر استان بوشهر آب‌شیرین‌کن با ظرفیت‌های مختلف در حال اجرا است که بخشی از آنها تابستان امسال وارد مدار تولید می‌شود.

منبع :تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاسی

«آجا» تجهیزات خود را متناسب با تهدیدات و دانش روز ارتقا داده است

منتشر شده

در

توسط

«آجا» تجهیزات خود را متناسب با تهدیدات و دانش روز ارتقا داده است

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات، توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند.

 امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح پانزدهمین دوره رزم مقدماتی که در مجموعه شهدای ۰۱ نیروی زمینی ارتش برگزار شد، خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: شما، نخبگان، آینده‌سازان و ذخیره‌های کشور هستید که باید توسعه و پیشرفت پایدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را با اتکا به دانش روز و علم و فناوری رقم بزنید.

وی با بیان اینکه جوانان امروز بسترساز توسعه و پیشرفت پایدار کشور هستند، گفت: از نخبگان جامعه انتظار این است که برای توسعه پایدار کشور و آینده مطمئن و سرفراز کشور حرکت کنند تا به این هدف مقدس دست یابند.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: امروز یکی از وظایف مهم ما این است که نسبت به تضمین آینده کشور احساس مسئولیت کنیم و تلاش و کوشش لازم را در این رابطه داشته باشیم؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شما را به عنوان ذخیره‌های ارزشمند خود حساب می‌کند و قطعاً با تلاش و کوشش و هنرنمایی شما جوانان بااستعداد، آینده کشور تضمین و جایگاه‌مان در عرصه‌های بین المللی ارتقا خواهد یافت.

دریادار سیاری با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیروهای موفق و سرافرازی هستند، گفت: نیروهای مسلح ایران، هشت سال دفاع مقدس را با سرافرازی پشت سر گذاشتند و امروز دارای آن چنان توانی هستند که هیچ دشمنی اجازه تحرک و تعرض به تمامیت ارضی کشور را به خود نمی‌دهد.

وی با اشاره به مأموریت‌های ارتش عنوان کرد: ارتش در راستای مأموریت‌های ذاتی خود یعنی حفظ تمامیت ارضی، دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی باید همواره مؤلفه‌های توان رزم را در خود رشد و ارتقا دهد تا در برابر تهدیدات آینده با اطمینان کامل توان پاسخگویی به دشمنان را داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: امروز باید تلاش ما به گونه‌ای باشد که به سطحی از توان بازدارندگی و رشد و بالندگی برسیم که هیچ دشمنی حتی فکر تجاوز به این مرز و بوم را به ذهن خود راه ندهد؛ آنچنان که دنیا امروز بر توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران حساب باز می‌کند و ما به عنوان یک ملت سرافراز انقلابی در سطح دنیا مطرح هستیم.

دریادار سیاری گفت: ملت ایران امروز تجربه بسیار گرانقدری از دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارند که باید از این تجربیات با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و نیروی انسانی متخصص بهره گرفت.

وی اظهار داشت: امروز ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مؤلفه‌های رزم توجه خاصی دارند و یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های توان رزم، تربیت نیروی انسانی کارآمد، متخصص، متعهد، باایمان و با عشق و علاقه است، نیروی انسانی که در برابر دشمن سینه سپر می‌کند و می‌ایستد، تربیت شده مکتب اسلام است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه تجهیزات امروز ما نوین و کارآمد هستند، گفت: با تجهیزات قدیمی نمی‌توان ادعای توانمندی کرد؛ نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات، توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند و بازدارندگی لازم را نسبت به تهدیدات روز و آینده ایجاد کرده‌اند و البته این روند باید همچنان ادامه داشته باشد.

دریادار سیاری با بیان اینکه امروز عرصه‌های جنگ تغییر پیدا کرده و باید مطابق با عرصه‌های جدید رزمی، خود را آماده و تجهیزات را به روز کنیم، تصریح کرد: پیشرفت‌هایی که امروز در عرصه‌های مختلف زمینی، دریایی، هوایی و پدافندی در سطح نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی به دست آمده به راحتی نبوده و برای آن تلاش کوشش و زحمت فراوان کشیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز اگر توان ما مطابق با علم روز نباشد مطمئناً به نتیجه نخواهیم رسید، خاطرنشان کرد: اگر امروز مدعی هستیم که در همه عرصه‌ها موفق هستیم و در حوزه سایبری، پهپاد، هوش مصنوعی، موشکی و دیگر عرصه‌ها حرف برای گفتن داریم همه به برکت تلاش فرزندان این مرز و بوم و اتکا به ظرفیت‌های داخلی بوده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: انتظار ارتش جمهوری اسلامی ایران از شما جوانان سرافراز میهن اسلامی این است که خود را برای پیشرفت، تولید تجهیزات و مقابله با تهدیدات آینده، متناسب با تحولات روز علمی آماده کنید و نتایج دانش و پژوهش‌های علمی خود را در اختیار نیروهای مسلح قرار دهید و ما را در مسیر پُرافتخار پیشرفت و تعالی یاری کنید و موجب سرافرازی ملت در همه عرصه‌ها شوید.

دریادار سیاری در پایان خاطرنشان کرد: امروز آحاد جامعه باید اصول اولیه دفاع را یاد بگیرند، درست همانطور که در دوران دفاع مقدس ملت ایران توانست با آمدن در صحنه و پشتیبانی از ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر دشمن تا دندان مسلح پیروز شود و نباید اجازه بدهیم حتی یک سانتی متر از خاک جمهوری اسلامی ایران زیر پای دشمن بماند.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

منتشر شده

در

توسط

ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران با بیان اینکه ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است، گفت: اولویت سیاست خارجی دولت آینده، همسایگان خواهند بود.

 به نقل روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور منتخب، شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر بعد از ظهر امروز یکشنبه در تهران با سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیسی در این دیدار با بیان اینکه دو ملت ایران و قطر، برادر دینی و شریک منطقه‌ای یکدیگر هستند، گفت: تهران به روابط با دوحه اهتمام ویژه‌ای دارد و اولویت سیاست خارجی دولت آینده، همسایگان خواهند بود.

رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به اینکه ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است، تأکید کرد: اطمینان داشته باشید که ایران خیرخواه همسایگان خود است.

رئیسی با بیان اینکه ریشه بروز ناامنی در منطقه را باید در خارج از آن جست‌وجو کرد، اظهار داشت: راه‌حل استقرار امنیت پایدار و ثبات منطقه‌ای همکاری کشورهای منطقه، براساس اعتماد متقابل سیاسی و نفی عملی دخالت بیگانگان در منطقه است.

شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با تبریک پیروزی رئیسی و رساندن سلام امیر قطر به وی، اظهار داشت: قطر به دنبال همکاری برای تحکیم روابط دو جانبه و نیز تلاش برای تامین امنیت منطقه با همکاری جمهوری اسلامی ایران است.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

سیاسی

تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت والده آیت‌الله شب زنده‌دار

منتشر شده

در

توسط

تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت والده آیت‌الله شب زنده‌دار

رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت والده یکی از فقهای شورای نگهبان را تسلیت گفتند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت والده‌ی مکرّمه‌ی حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدمهدی شب‌زنده‌دار را تسلیت گفتند.

متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مستطاب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدمهدی شب‌زنده‌دار دامت برکاته

درگذشت والده‌ی مکرّمه‌ی صالحه‌ی آن جناب را به شما و دیگر بازماندگان تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسئلت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۳ مرداد ۱۴۰۰

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها