با ما همراه باشید

سیاسی

پروژه‌های آب‌شیرین‌کن با حجم ۱۰۲ هزار مترمکعب در استان بوشهر وارد مدار تولید می‌شود

منتشر شده

در

با تسلیت ایام سوگواری ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت شهدای 15 خرداد، به وضعیت بارش باران در استان پرداخت و اظهار داشت: بارش باران بر اساس آمارهای ثبت شده در زمستان گذشته نسبت به سال قبل آن کاهش 50 درصدی دارد.

وی آب را مایه حیات دانست و با بیان اینکه بیش از 85 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد افزود: مشکل آب آشامیدنی استان بوشهر یک مشکل تاریخی است به‌گونه‌ای تا سال قبل آب آشامیدنی مناطق جنوبی شهر بوشهر با تانکر آبرسانی می‌شد.

استاندار بوشهر با اشاره به مشارکت شرکت‌های آب و فاضلاب 5 استان کشور برای اصلاح شبکه‌های آبرسانی شهرهای استان بوشهر تصریح کرد: در یک اقدام جهادی شرکت آب و فاضلاب تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و فارس شبکه‌های آبرسانی فرسوده 3 شهر برازجان، بوشهر و جم را نوسازی و بازسازی کردند که تمام هزینه‌های آن بر عهده خودشان بود.

گراوند با بیان اینکه عمده مشکل توزیع آب در محلات جنوب شهر بوشهر فرسودگی شبکه آبرسانی بود گفت: این محلات جمعیتی افزون بر 50 هزار نفر در خود جای داده است که با اصلاح شبکه آبرسانی، آب آشامیدنی مطمئن و پایدار در اختیار این خانوارها قرار می‌گیرد.

وی اجرا طرح نشت‌یابی برای کاهش هدررفت آب در شهرهای بوشهر و کنگان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: دستگاه نشت‌‌یاب ماهواره‌ای با تجهیزات پیشرفته و جدید در 2 شهر بوشهر و کنگان مستقر شد و عملیات شناسایی شبکه‌های فرسوده و اصلاح آن را مورد بررسی قرار دادند.

استاندار بوشهر با اشاره به اختصاص 10 میلیارد تومان در مرحله نخست اجرا طرح یاد شده خاطر نشان کرد: طرح نشت‌‌یابی آب از شبکه‌های آبرسانی در 2 شهر بوشهر و کنگان که بخشی منابع آب آشامیدنی آن از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن تأمین می‌شود در حال اجرا است.

گراوند هزینه تولید آب پروژه‌های آب‌شیرین‌کن هر مترمکعب را بیش از 15 هزار تومان دانست و افزود: هزینه دریافتی از مشترکان آب مبلغ بسیار اندک است و مابقی هزینه آن از طریق یارانه دولتی تأمین می‌شود.

وی از اصلاح و نوسازی شبکه‌های فرسوده در روستاهای استان بوشهر خبر داد و افزود: در این راستا بیش از 600 کیلومتر از شبکه‌های آبرسانی فرسوده روستاهای استان بوشهر بازسازی شد که نقش دهیاری‌ها در تأمین اعتبار این پروژه‌ها ستودنی است.

استاندار بوشهر ساخت مخازن ذخیره آب در شهرها و روستاها را از دیگر برنامه‌ها در راستای حل مشکلات آبرسانی این استان دانست و تأکید کرد: در اجرا ساخت مخزن ذخیره آب اقداماتی در حال اجرا است که بخشی از این پروژه‌ها در این دولت تکمیل و افتتاح می‌شود.

گراوند استفاده از ظرفیت آب دریا در تأمین آب آشامیدنی را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم به ظرفیت 20 هزار مترمکعب تولید آب از طریق شیرین‌سازی آب دریا وارد مدار تولید شد که با توسعه آن اکنون به 38 هزار مترمکعب در شبانه‌روز افزایش یافته است.

وی، با بیان اینکه مجوز ساخت پروژه‌های شیرین‌سازی آب دریا در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر صادر شده است خاطر نشان کرد: اکنون پروژه‌های آب‌شیرین‌کن به حجم 102 هزار مترمکعب در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر در حال اجرا است.

استاندار بوشهر اجرا پروژه‌های آب‌شیرین‌کن را با مشارکت بخش خصوصی دانست و بیان کرد: پروژه‌های 35 هزار و 17 هزار مترمکعب بوشهر و 28 هزار مترمکعب سیراف – جم از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن بزرگ استان بوشهر است که فاز نخست آنها در نیمه نخست امسال وارد مدار تولید می‌شود.

گراوند با بیان اینکه حجم پروژه آب‌شیرین‌کن 35 هزار تا 50 هزار مترمکعب و 17 هزار تا 40 هزار مترمکعب قابل توسعه است تصریح کرد: با افتتاح این پروژه‌ها پایداری مطمئن در تأمین آب آشامیدنی استان بوشهر ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: علاوه بر این پروژه در شهرها و روستاهای دیگر استان بوشهر آب‌شیرین‌کن با ظرفیت‌های مختلف در حال اجرا است که بخشی از آنها تابستان امسال وارد مدار تولید می‌شود.

منبع :تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بین الملل

بازتاب سفر رئیس جمهور ایران به مسکو در رسانه‌های عربی

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور کشورمان صبح امروز عازم روسیه شد و قرار است در این سفر با همتای روسی خود دیدار کند، این رویداد بازتاب گسترده ای در رسانه های عربی به همراه داشت.

 آیت الله سید ابراهیم رئیسی به دعوت همتای روس خود و در راستای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی عازم روسیه شده است.

رئیس جمهور کشورمان و هیات همراه، روز چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه وونکووا مسکو از سوی «نیکولای شولگینوف» وزیر انرژی روسیه و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه و «ایگور مارگولوف» معاون وزیرخارجه این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

اولین برنامه این سفر دو روزه، دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه خواهد بود. حضور و سخنرانی در نشست عمومی مجلس دوما، دیدار با ایرانیان مقیم روسیه و نشست هم‌اندیشی با فعالان اقتصادی روس، از دیگر برنامه‌های سفر رئیس جمهور به روسیه است.

شبکه سعودی العربیه در این باره نوشت: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران عازم مسکو شد و با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود دیدار خواهد کرد.

این شبکه سعودی نوشت: رئیسی معتقد است که این سفر “نقطه تحولی در روابط دوجانبه ایران و روسیه ایجاد خواهد کرد.

شبکه المیادین هم با تیتر “رئیسی در مسکو” نوشت: سفر در چارچوب گسترش دیپلماسی با کشورهای همجوار است.

این شبکه لبنانی با اشاره به اینکه رئیس جمهور ایران در این سفر با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود دیدار خواهد کرد به اظهارت سید ابراهیم رئیسی پیش از ترک تهران به مقصد مسکو پرداخت.

پایگاه خبری العهد نیز با پوشش خبر این سفر نوشت: رئیس جمهور ایران در یک سفر رسمی وارد مسکو شد و قرار است در این سفر با ولادیمیر پوتین همتای روس خود دیدار و گفت وگو کند.

اسپوتنیک عربی و بخش عربی شبکه آر تی نیز ضمن بیان جزئیاتی از برنامه های رئیس جمهور کشورمان به روسیه، نوشت: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران برای دیدار با پوتین، همتای روسی خود در یک سفر رسمی وارد مسکو شد.

بخش عربی فرانس 24 با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه نوشت: رئیسی سفر خود به مسکو را نقطه تحولی در روابط ایران و روسیه می داند.

پایگاه خبری الشرق هم با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه نوشت: ابراهیم رئیسی تاکید کرد که همکاری ایران با روسیه امنیت منطقه را تضمین می کند.

شبکه المنار نیز ضمن بازتاب این سفر در بخش‌های خبری مختلف خود، در تیتری مشابه به نقل از رئیس جمهور کشورمان نوشت: همکاری ایران و روسیه امنیت منطقه را تضمین می کند.

 

ادامه مطلب

بین الملل

بیانیه کرملین درباره دیدار پوتین و رئیسی در مسکو

منتشر شده

در

توسط

کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد: ولادیمیر پوتین و ابراهیم رئیسی فردا در مسکو درباره مسائل مربوط به همکاری‌های دوجانبه، موضوعات بین‌المللی و برجام رایزنی می‌کنند.

 کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز (سه‌شنبه) در آستانه سفر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به مسکو بیانیه ای منتشر و در آن جزئیاتی درباره محور رایزنی‌های وی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد.

بنابر گزارش وب سایت رسمی ریاست جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه (فردا) در مسکو میزبان همتای ایرانی خود خواهد بود.

همچنین در این بیانیه آمده است که در دیدار پوتین و رئیسی، دو طرف درباره تمامی مسائل مرتبط با همکاری‌های دوجانبه، شامل اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی، موضوعات بین‌المللی و اجرای برجام بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، پیش از این علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره جزئیات جلسات و نشست‌های رییس‌جمهوری در سفر به روسیه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: رئیس جمهور در جریان این سفر علاوه بر دیدار با آقای ولادیمیر پوتین، در مجلس دوما سخنرانی خواهند داشت.

وی افزود: دیدار با فعالان اقتصادی و نفتی و حضور در دانشگاه از دیگر برنامه‌های ایشان در روسیه خواهد بود.

بهادری در ادامه نوشت: محور مباحث و جلسات ‎توسعه صادرات به روسیه و تقویت ارتباطات تجاری و اقتصادی است.

 

 

ادامه مطلب

بین الملل

عراقچی: حمایت و دعای خیرمان همراه باقری و همکارانش است

منتشر شده

در

توسط

دبیر شورای راهبردی روابط خارجی در پستی اینستاگرامی از علی باقری و مذاکره کنندگان کشورمان در وین حمایت کرد.

 سید عباس عراقچی دبیر شورای راهبردی روابط خارجی در اینستاگرام خود نوشت: دکتر باقری و همکارانش در مذاکرات وین ماموریت سختی را دنبال می کنند. حمایت کامل و دعای خبر همه با ایشان است.

همانطور که مقام معظم رهبری در ٢۵ فروردین امسال فرمودند: “امیداریم ان‌شاءالله مسئولین کشور در این زمینه [مذاکرات وین] هم کاملا با چشم باز، با دل محکم و با توکل به خدا و با ذکر «حسبناالله و نعم الوکیل» ان‌شاءالله جلو بروند، ‏توفیقات الهی شامل حالشان بشود و ملت را خرسند و خوشحال کنند”.

پست اینستاگرامی عراقچی در حمایت از مذاکره کنندگان در وین

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها