کد خبر : 194127
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰

چگونه در متاورس زمین و ملک مجازی بخریم؟

چگونه در متاورس زمین و ملک مجازی بخریم؟

تا چند سال پیش، سرمایه گذاری در ملک و املاک مجازی تا حدودی مضحک به نظر می‌رسید. اما امروزه داستان کمی فرق کرده است. اکنون شما می‌توانید قطعات زمین و ملک مجازی را در دنیاهای متاورس مانند دسنترالند (MANA) و سندباکس (SAND) خریداری کرده و از خرید و فروش این زمین‌ها یا بازی در آن‌ها کسب سود کنید. در این مقاله قصد

تا چند سال پیش، سرمایه گذاری در ملک و املاک مجازی تا حدودی مضحک به نظر میرسیداما امروزه داستان کمی فرق کرده استاکنون شما میتوانید قطعات زمین و ملک مجازی را در دنیاهای متاورس مانند دسنترالند (MANAو سندباکس (SANDخریداری کرده و از خرید و فروش این زمینها یا بازی در آنها کسب سود کنید. در این مقاله قصد داریم به آموزش خرید زمین مجازی در متاورس بپردازیم.

چرا Metaverse مهم است؟

مجموعهای از تجربیات مجازی میتواند همانند کاری که توکنهای غیر قابل تعویض (NFT) انجام دادند، فرصتهای جدیدی را برای سازندگان، گیمرها و هنرمندان به ارمغان آورده و نه تنها اقتصاد سازنده را تغییر دهد، بلکه دوباره آن را ابداع کنددنیای مجازی متاورس قابلیت تبدیل شدن به یک صنعت تریلیون دلاری را دارد؛ دنیایی برای سرگرمی، تبلیغات و حتی برای برخی، مکانی برای کار کردن. Metaverse توسعهدهنده اینترنت نیست، بلکه جانشین آن است و قرار است با استفاده از بلاک چین و برنامههای غیر متمرکز ساخته شود.

زمین مجازی در دنیای متاورس چیست و چرا سرمایهگذاران در حال خرید آن هستند؟

دسنترالند (Decentralandو سندباکس (Sandboxاز جمله این دنیاهای محبوب هستندرمز ارز محلی در دیسنترالند مانا (MANAو در سند باکس توکن سند (SANDنام داردبا استفاده از این ارزهای دیجیتال شما میتوانید به خرید زمین و ملک مجازی در این بازی های متاورس به نام LAND بپردازیدتا کنون زمینهای مجازی در این پلتفرمهای متاورس به ارزش صدها هزار دلار به فروش رسیدهانددر ماه ژوئن سال جاری (تیر 1400)، یک تکه زمین در دیسنترالند به قیمت بالای 900,000 دلار فروخته شداین تنها یک نمونه از این دست استدر سایه افزایش علاقه به حوزه متاورس، آینده بالقوه نرخ بازگشت سرمایه در زمینهای مجازی برای سوداگران حوزه رمز ارزها بسیار روشن به نظر میرسد.

سرمایهگذاران قادر به استفاده و کسب درآمد از تکههای مجازی ملک خود هستنداگر مالک یک زمین مجازی در بازی های متاورس هستید، میتوانید به میزبانی رویدادها یا جشنها در زمین خود پرداخته و از افراد مایل به شرکت در آنها پول دریافت کنید

سرمایهگذاران قادر به تولید درآمد منظم از زمینهای مجازی هستندبه عنوان مثال، شما میتوانید با استفاده از NFTها در ملک مجازی خود یک خانه ساخته و با اجاره آن ماهانه پول دریافت کنیدآیا باید در ملک و املاک مجازی در بازی های متاورس سرمایه گذاری کرد؟ با اینکه رشد چشمگیر بازار مستغلات مجازی غیر قابل انکار است، اما سرمایهگذاران به دلیل نسبتا جدید بودن این بازار باید اهتمام لازم را به خرج داده و پیش از خرید، تحقیقات کاملی را انجام دهند.

چگونه در متاورس دیسنترالند زمین و ملک مجازی بخریم؟

دسنترالند یک پلتفرم واقعیت مجازی مبتنی بر بلاک چین است که امکان خرید زمین، انجام بازی، میزبانی رویدادها و تعامل با دیگر بازیکنان به طرق مختلف را فراهم کرده است.

بدون پول نمیتوانید یک ملک را در دنیای واقعی بخریدهمین امر در دنیای متاورس هم صادق است، اما تفاوت اصلی این دو جهان، نیاز به یک کیف پول دیجیتال برای خرید مستغلات مجازی است.

همانطور که گفتیم، در بازی دیسنترالند دو توکن ان اف تی به نام MANA و LAND وجود دارنداز آنجایی که توکنهای NFT روی شبکه اتریوم ساخته شدهاند، برای ذخیره این رمز ارزها به یک والت پشتیبان بلاک چین اتریوم نیاز داریددر بازی سندباکس توکنهای SAND نیز به همین روش کار میکنندبنابراین در کل برای تعامل در دنیاهای متاورس، به یک والت رمز ارزی نیاز داریدبهترین کیف پول پشتیبان بلاک چین اتریوم، متاماسک است که از تمام توکنهای NFT و ERC20 پشتیبانی میکند

کیف پول متامسک - MetaMask‌

پس از ساخت و نصب کیف پول متاماسک، برای خرید تکههای زمین مجازی به ارز دیجیتال پلتفرم متاورس مورد نظر مانند MANA در دیسنترالند و SAND در سندباکس نیاز دارید.

راههای مختلفی مانند مراجعه به صرافیهای بینالمللی همچون بایننس، کوین بیس، کوکوین و بسیاری دیگر وجود دارداما از آنجایی که به خاطر وجود ایران در لیست تحریمها و سختگیریهای این صرافیهای بینالمللی نسبت به احراز هویت، معامله و خرید فروش ارزهای دیجیتال دشوار شده است، بهترین راه برای خرید ارز دیجیتال مانا مربوط به بازی دیسنترالند  است

پس از ارسال ارز به والت، حال باید وارد صفحه ************ Marketplace شویدبرای فعالیت در این پلتفرم، باید یک والت ارز دیجیتال مانند متامسک را به آن متصل کنیدبرای این کار، از گوشه راست بالای صفحه روی **** in” کلیک کنید.

ورود به دیسنترالند

سپس روی Connect” کلیک کرده و ولت Metamask را از بین گزینهها انتخاب نمایید.

اتصال متامسک به دیسنترالند

سپس یک پنجره کوچک باز میشود که اجازه اتصال متامسک به بازی دیسنترالند را درخواست میکندروی Connect کلیک کنیددر این مرحله اتصال به پایان میرسد.

حال با کلیک روی Start Browsing” وارد صفحه خرید ملک و دیگر آیتمها در متاورس بازی دسنترالند میشوید.

ورود به بازارچه دیسنترالند

سپس یک سری تب مانند LAND ،Collectibles ،Partners ،My Assets و ** Bids مشاهده میکنیداز تب LAND، با کلیک روی هر تکه زمین دلخواه، قیمت فروشنده نمایش داده میشودبا کلیک روی دکمه Buy، امکان خرید زمین مورد نظر وجود دارددقت داشته باشید که قیمتها به تعداد توکن MANA نمایش داده میشوند.

خرید زمین و ملک مجازی در متاورس دیسنترالند

در صورت عدم مشاهده قیمت، میتوانید با کلیک روی گزینه Bid” نیز قیمت پیشنهادی خود را به مالک زمین پیشنهاد دهیددر این قسمت امکان تعیین مدت زمان انقضای پیشنهاد نیز وجود دارد.

پیشنهاد خرید زمین و ملک مجازی در متاورس دسنترالند

یکی از مزیتهای خرید مستقیم زمین و ملک مجازی از بازارچه متاورس دیسنترالند، امکان مشاهده مناطق مجاور و نزدیکی به زمینهای همسایه است.

چگونه در متاورس سندباکس زمین و ملک مجازی بخریم؟

سند باکس دارای دارایی دیجیتال اصلی به نام SAND ،LAND و ASSET استتوکنهای LAND در سند باکس نیز مشابه زمینهای مجازی در دیسنترالند، از نوع NFT بوده و روی بلاک چین اتریوم قرار دارندمراحل خرید ملک LAND در این متاورس بر اساس مراحل زیر است:

  1. نصب یک کیف پول رمز ارزی مانند متاماسک
  2. خرید ارز دیجیتال سندباکس و انتقال آن به متامسک
  3. مراجعه به Sandbox Marketplace
  4. اتصال متامسک به وبسایت سند باکس
  5. خرید لند و آغاز بازی

سندباکس نیز یکی از بزرگترین بازیهای بلاک چینی است که قابلیت ساخت NFT و استفاده از آن در فضای بازی را از طریق نرمافزاری به نام VoxEdit برای کاربران به ارمغان آورده است.

تهیه شده در بیت 24 (bit24.cash)

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها