با ما همراه باشید

ورزشی

کارشناسان داوری و دو صحنه فوق جنجالی! (عکس)

منتشر شده

در

بازی استقلال – آلومینیوم نیز مثل بیشتر مسابقات فوتبال در ایران، جنجال داوری زیادی را به همراه خود داشت. قضاوت سیدعلی حداقل در سه صحنه، مورد انتقاد اهالی فوتبال قرار گرفته و اعضای هر دو تیم نیز ادعای خود را درباره صحنه‌های این مسابقه مطرح کرده‌اند.

 

یکی صحنه‌ای بود که تیم استقلال موفق به گلزنی شد و کمک داور اول این مسابقه محمدجواد مداح، گل را به دلیل آفساید بودن مردود اعلام کرد تا استقلال از پیروزی ناکام بماند. اما تیم آلومینیوم نیز اعتقاد دارد که در یک صحنه، باید پنالتی به سود این تیم اعلام می‌شد اما به زعم آنها داور به اشتباه خطا را پشت محوطه جریمه گرفته است.

 

در این خصوص چند کارشناس داوری در گفتگو با “ورزش سه”، نظرات خود را ارائه کرده‌اند که در ادامه می‌خوانید. همچنین مانند شب گذشته، بسیاری از کارشناسان باسابقه داوری اعلام کردند که باتوجه به فضای موجود در فوتبال ایران و توهین‌های هفتگی پس از هر کارشناسی، نظری درباره صحنه‌های مشکوک ارائه نخواهند کرد.

دو صحنه مشکوک بازی:

*ضربه آزاد معین عباسیان روی سید حسین حسینی به زحمت دفع کرد که توپ در برگشت بین بازیکنان دو تیم افتاد که در دوئل بر سر تصاحب توپ ابتدا یکی از بازیکنان آلومینیوم اراک نقش بر زمین شد و در ادامه  فرشید اسماعیلی بود در محوطه جریمه توپ را با دست لمس کرد. البته او به زعم اینکه بازیکن تیم حریف روی او مرتکب خطا شده توپ را لمس کرد تا بازی را شروع کند. داور در این صحنه هند گرفت اما توپ را بیرون محوطه جریمه برد .

 

 

 

 

 

*پاس فرشید اسماعیلی به محمد نادری می رسد و محمد نادری هم در دو ئل با مدافع مستقیم خود زاویه مخالف دروازه تیم آلومینیوم اراک را نشانه می گیرد که توپ به تیر دروازه آلومینیوم اراک برخورد می کند و در ادامه توپ جلوی پای امیر ارسلان مطهری می افتد و بعد از برخورد به بدن او تبدیل به گل شد که کمک داور آفساید مهدی قایدی را اعلام کرد. به زعم کمک داور مهدی قایدی روی پاس فرشید اسماعیلی تاثیر گذاشت و در موقعیت آفساید توپ را به محمد نادری پاس داد. اما در تصویری که از پشت دروازه موجود است توپ به پای قایدی نخورده است.

 

 

 

 

 

* نوید مظفری:

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: درباره خطا روی فرشید اسماعیلی نمی‌توانم نظر بدهم چون خیلی مشکوک بود و باید زاویه بهتری باشد اما خطای هند حتما در محوطه جریمه بوده و داور باید پنالتی می‌گرفت.

گل استقلال و آفساید:  این گل سالم بود. اگر توپ در لحظه آخر به پای قایدی می‌خورد آفساید می‌شد اما این اتفاق رخ نداد و گل مردود نیست.

 

 

 

* حسین عسگری: 

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: پیش از این که صحنه مشکوک به پنالتی رخ دهد، روی فرشید اسماعیلی خطا شد. اما صحنه هند هم داخل محوطه جریمه بود.

گل استقلال و آفساید: زننده گل در آفساید نبود و نادری هم در ابتدا در آفساید قرار نداشت. اگر قایدی روی توپ اثر گذاشته باشد و بعد به نادری برسد که در این موقعیت، بازیکن استقلال در آفساید قرار داشت. با این حال صحنه واضح نیست.

صحنه مشکوک روی قایدی: این صحنه کاملا شبیه سازی بود و بازیکن استقلال خودش را روی زمین انداخت.

 

 

 

* حسین نجاتی:

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: باید پنالتی برای آلومینیوم گرفته می‌شد چون توپ در محوطه جریمه به دست بازیکن استقلال خورد.

گل استقلال و آفساید:  گل سالم بود. نادری که اصلا در آفساید نبود و صحنه بعدی هم بازیکن خیلی دور است نسبت به خط دروازه.

صحنه مشکوک روی قایدی:  قایدی کاملا شبیه سازی بود و نباید از آن گذشت می‌کرد و باید به آن کارت می‌داد. بازیکن کاملا دایو کرد.

 

 

 

* نوذر رودنیل:

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: دقیقه 51 پنالتی رخ داد و بازیکن استقلال در محوطه جریمه توپ را لمس کرد.

گل استقلال و آفساید: دقیقه 67 گل سالم و درست را کمک داور اول را کمک داور آفساید گرفت.

صحنه مشکوک روی قایدی:  دقیقه 80 مهدی قایدی شبیه سازی کرد و باید یک کارت زرد به او داده می‌شد.

 

 

 

* حیدر سلیمانی:

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: دو صحنه خیلی سختی اتفاق افتاد. در دقیقه 51 به نظر من مدافع تیم استقلال درون محوطه جریمه سرنگون می‌شود و چیزی که من در درون تصاویر می‌بینم، لحظه لمس توپ بیرون محوطه جریمه است.

گل استقلال و آفساید: این را فقط وی ای آر می‌تواند تشخیص بدهد که پنالتی است یا نه. فاز اول که نادری به هیچ عنوان در آفساید قرار ندارد اما در بین راه که در فاز دوم قرار دارد، قایدی دخالت می‌کند در بازی نادری و فکر کنم توپ به نوک پایش برخورد می‌کند و باعث می‌شود که نادری آن لحظه در آفساید باشد. اما زننده گل اصلا در آفساید نیست.

صحنه مشکوک روی قایدی: این صحنه کاملا دایو بود و داور باید یک کارت زرد به بازیکن استقلال نشان می‌داد. اینجا خطایی اتفاق نیفتاد.

 

 

 

* بابک داوری: 

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: قبل از صحنه مشکوک به پنالتی، خطا روی بازیکن استقلال رخ داد.

گل استقلال و آفساید: داور به درستی آفساید گرفت چرا که مهدی قایدی در این صحنه اثرگذار بود.

صحنه مشکوک روی قایدی: بازیکن آبی شبیه سازی کرد و صحنه کاملا سیمولیشن بود و حتی می‌توانست کارت زرد بدهد.

 

منبع: ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

تعجب سرمربی هند از کیفیت تیم ملی زنان ایران

منتشر شده

در

توسط

سرمربی تیم هند اعتراف کرد در ابتدا از کیفیت فنی تیم ایران شگفت زده شده است.

 به نقل از استار، تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین دیدار خود از جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه، ۳۰ دی در ورزشگاه دی وای پاتیل بمبئی مقابل هند میزبان به میدان رفت و در پایان به تساوی بدون گل دست پیدا کرد. در پایان این دیدار زهره کودایی، دروازه‌بان ایران به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

توماس دنربی سرمربی هند پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ایران در بازی افتتاحیه جام ملت های آسیا ابراز ناامیدی کرد و گفت: بله، از این طریق، من از نتیجه ناامید هستم. ما موقعیت های کافی برای گلزنی داشتیم اما همین که هست. همه چیز به مهارت های فنی بستگی دارد.

ایران فوتبال بی باک بازی کرد و سرمربی هند اعتراف کرد که در ابتدا کمی شگفت زده شده بود.

او گفت: من در ابتدا کمی شگفت زده شدم . البته نمی‌توانید بدانید هر بازی یک بازی جدید است، اما آنها بالاتر از حد انتظار شروع کردند. ما همچنین بعد از اینکه آنها را محک زدیم شروع به کنترل بازی کردیم. سعی می کنیم از بازی مقابل چین تایپه امتیاز بگیریم. این بازی تمام شده است، ما نمی توانیم این نتیجه را تغییر دهیم.

مهاجمان هندی در حالی که موقعیت های زیادی ایجاد کردند، نتوانستند آنها را به گل تبدیل کنند و مربی معتقد است که باید برنامه ها را به خوبی اجرا کنند.

دنربی در پاسخ به این سوال که چرا کاملا دیوی از تیم کنار گذاشته شد، گفت: او کمی دیر وارد تیم شد. ما در تلاشیم تا بفهمیم چه کسی برای هر بازی بهترین است.

 

 

ادامه مطلب

ورزشی

۵ بازیکن کرونایی استقلال مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

اسامی ۵ بازیکن استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شدند، مشخص شد.

 باشگاه استقلال دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که نتیجه تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادر تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

به همین علت، نشست خبری فرهاد مجیدی پیش از بازی با پیکان به دلیل شرایط ویژه رخ داده، برگزار نشد و در ادامه نیز با تایید سازمان لیگ، دیدار دو تیم استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی لغو شد.

شب گذشته (دوشنبه) سعید فتاحی، نماینده باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که ۱۷ تن از بازیکنان تیم استقلال و یک نفر از اعضای کادر فنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

با این حال طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، اسامی ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، مشخص شد. بر این اساس کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده، سیاوش یزدانی و روزبه چشمی از جمله افرادی هستند که میان بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده‌اند.

نام افراد دیگری که در استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند، مشخص نشده و مسئولان سازمان لیگ نیز بر این باور هستند که اسامی متبلایان محرمانه است و نباید منتشر شود! این در حالی است که در فوتبال دنیا و در میان بازیکنان مطرح و حرفه‌ای فوتبال، اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا در تیم‌ها به طور کامل مشخص شده و در این رابطه شفاف‌سازی می‌شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

شناخت کامل حریفان فولاد و سپاهان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

منتشر شده

در

توسط

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال سپاهان با صدرنشین فعلی لیگ ستارگان قطر و قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان هم‌گروه شد.

 قرعه‌کشی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو نماینده ایران یعنی سپاهان و فولاد برگزار شد تا این دو تیم حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. سپاهان به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با تیم‌های الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه هم‌گروه شده است و فولاد باید به مصاف تیم‌های شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان و الغرافه قطر برود. هم‌چنین دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل نگرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری از این رقابت‌ها حذف شدند.

فولاد در حالی باید به مصاف شباب الاهلی برود که این تیم از دو بازیکن ایرانی یعنی احمد نوراللهی و مهدی قایدی بهره می‌برد و شناخت این دو بازیکن از سبک بازی تیم نکونام می‌تواند کار نماینده ایران را برای سقوط سخت کند. در گروه سپاهان نیز الدحیلی قرار داد که با وجود ۳ بازی بیش‌تر نسبت به السد در لیگ این ستارگان قطر، صدرنشین است و پاختاکور هم به عنوان قهرمان ازبکستان پا به این مسابقات می‌گذارد.

گروه C: فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان، الغرافه قطر

شباب الاهلی

سرمربی: مهدی علی
بازیکنان کلیدی: عزیزجان گانیوف، مهدی قایدی، احمد نوراللهی، توماس اولسن
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده سوم با ۵۰ امتیاز(کمترین باخت در طول فصل)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۷ قهرمانی لیگ امارات، ۱۰ قهرمانی جام پادشاهی امارات، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۵ قهرمانی سوپرکاپ امارات

آحال ترکمنستان

سرمربی: بگنچ گارایف
بازیکنان کلیدی: رسول هوجایف، سردار گلدیوف (تمام بازیکنان این تیم ترکمنستانی هستند)
رتبه فعلی در لیگ: آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۲۹ امتیاز (لیگ ۸ تیمی)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: نخستین حضور
افتخارات: ۶ نایب قهرمانی لیگ ترکمنستان، ۳ قهرمانی جام حذفی، یک سپورکاپ ترکمنستان

الغرافه قطر

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی
بازیکنان کلیدی: گابریل پیرس، شیخ دیاباته، سوفیان هانی
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده چهارم با ۳۳ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، ۷ قهرمانی در جام امیر قطر، ۳ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ قطر

گروه D: سپاهان ایران، الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه

الدحیل قطر

سرمربی: لوییز کاسترو
بازیکنان کلیدی: توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا)
رتبه فعلی در لیگ: صدرنشین با ۳۲ امتیاز(۳ بازی بیشتر از السد ۳۱ امتیازی)
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۴۷ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ قطر، ۳ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرکاپ قطر

پاختاکور ازبکستان

سرمربی: پیتر هیوسترا
بازیکنان کلیدی: ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس
رتبه فعلی در لیگ: هنوز آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: قهرمان با ۶۰ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۱۴ قهرمانی لیگ ازبکستان، ۱۳ قهرمانی جام حذفی

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها