با ما همراه باشید

ورزشی

کدام تیم‌ها صعود ایران را تهدید می‌کنند؟

منتشر شده

در

رقابت تیم‌ها در گروه‌های هشت‌گانه دور دوم مرحله مقدماتی جام جهانی برای صعود به دور نهایی مرحله مقدماتی، به اوج خود رسیده و در هفته پیش‌رو حدس و گمان‌ها به پایان خواهد رسید و چهره 12 تیم صعود کننده رسماً مشخص می‌شود؛ هر چند که در بازی‌های پیشین تکلیف صعود سوریه، استرالیا، ژاپن و کره جنوبی مشخص شده و آن‌ها به عنوان سرگروه صعود خود را قطعی کرده‌اند.

 

تکلیف قطر به عنوان میزبان رقابت‌های جام جهانی هم مشخص است و حضور آن‌ها در دور دوم مسابقات مقدماتی تشریفاتی بوده و هشت سهمیه صعود به دور نهایی مرحله مقدماتی در رقابت‌های هفته پایانی مشخص می‌شود؛ جایی که می‌تواند یک برد و تساوی، نه تنها سرنوشت یک تیم بلکه چند تیم را تغییر دهد. تکلیف سرگروه سه تیم و هم‌چنین صعود پنج تیم برتر دوم در هفته پایانی رقم می‌خورد.

 

گروه A: چین چشم‌انتظار هدیه‌ای از سوریه

صعود سوریه به عنوان سرگروه مسجل شده و در هفته پایانی تیم‌های ملی سوریه و چین دیدار رو در رو برگزار می‌کنند؛ چینی‌ها فعلا در جدول برترین تیم‌های دوم در جایگاه دوم هستند و تفاضل گل خوبی را هم دارند و می‌توانند صعود کنند. پیروزی مقابل سوریه صعود آن‌ها را قطعی می‌کند اما لغزش احتمالی آن‌ها می‌تواند فرصت طلایی را به دیگر تیم‌ها هدیه کند. ضمن آن‌که نتیجه جدال مستقیم ازبکستان-عربستان و ایران-عراق در سایر گروه‌ها، می‌تواند نقش پررنگی برای صعود چین به عنوان تیم دوم داشته باشد.

 

 

گروه B: شگفتی‌سازی در روز پایانی؟

تساوی غیرمنتظره تیم ملی اردن در جدال شب گذشته مقابل کویت باعث شد تا صعود آن‌ها به دور نهایی مرحله مقدماتی به اما و اگر بکشد؛ اردنی‌ها برای صعود ابتدا باید از سد تیم قدرتمند استرالیا که صعودش به مرحله بعدی مسجل شده در هفته پایانی بگذرند و سپس نگاه‌شان به نتیجه سایر گروه‌ها باشد تا بتوانند برای صعود امیدوار باشند. با تساوی شب گذشته، امیدهای اردنی‌ها برای صعود به حداقل رسیده و برای صعود این تیم به دور نهایی باید منتظر شگفتی بزرگ در روز پایانی رقابت‌های دور دوم بود.

 

 

گروه C: ایران-عراق، بُکش تا زنده بمانی

شاگردان اسکوچیچ دیشب با گلباران کامبوج به صدر جدول رفتند اما ساعتی بعد عراق با یک پیروزی دشوار مقابل هنگ‌کنگ به صدر گروه بازگشت تا جدال هفته پایانی سرنوشت گروه C را رقم بزند؛ با توجه به پیروزی تیم ملی عمان، کار برای صعود به عنوان تیم دوم از این گروه بسیار دشوار است. برنده مسابقه هفته پایانی ایران و عراق که سه‌شنبه پیش‌روی برگزار می‌شود، صعود کننده مستقیم از گروه سوم به دور نهایی رقابت‌ها خواهد بود و بازنده باید چشم‌انتظار تحولات دیگر گروه‌ها باشد تا بتواند در جدول بهترین تیم‌های دوم مسافر دور نهایی شود.

 

 

گروه D: جدالی سرنوشت‌ساز برای همه گروه‌ها

مصاف هفته پایانی ازبکستان و عربستان با توجه به این‌که شب گذشته هر دو تیم توانستند رقبای خود را شکست دهند، فراتر از سرنوشت گروه چهارم برای تعیین‌تکلیف دیگر گروه‌ها هم بسیار مهم است؛ چرا که در حال حاضر عربستان 17 امتیاز دارد و ازبکستان 15 امتیاز و یک تساوی در دیدار رو در رو عربستان مقابل یمن دیده می‌شود که باعث شد تا اگر عربستانی‌ها در جایگاه چهارم قرار گیرند، 4 امتیاز از آن‌ها کسر شود و شانس اول صعود به عنوان تیم دوم می‌شوند.
از این حیث نتیجه دیدار هفته پایانی عربستان و ازبکستان بسیار مهم است و پیروزی عربستان می‌تواند برای دیگر تیم‌های دوم خبر بهتری باشد تا این‌که ازبکستان بخواهد پیروز جدال هفته پایانی شود و سرگروهی خود را جشن بگیرد.

 

 

گروه E: کار تیم برانکو تمام شد

در این گروه قطر صدرنشین شده و صدرنشینی آن‌ها باعث شده تا سهمیه صعود تیم‌های اول به عدد 7 تقلیل پیدا کند و 5 سهمیه صعود برای تیم‌های دوم ایجاد شود چرا که آن‌ها خود میزبان جام جهانی هستند و حضورشان در مرحله مقدماتی تشریفاتی بوده است؛ تیم دوم این گروه یعنی عمان هم 7 مسابقه حساس خود مقابل رقبایش را انجام داده و هفته پایانی به مصاف بنگلادش می‌رود که نتیجه آن اهمیتی ندارد، چرا که بنگلادش تیم قعرنشین گروه است و در معادلات تیم‌های برتر دوم نتیجه بازی رو در رو با تیم قعرنشین گروه حذف می‌شود.
فعلا شاگردان برانکو صدرنشین جدول بهترین تیم‌های دوم هستند و باید دید روز پایانی چه معادلات رقم می‌خورد و سرنوشت صعود آن‌ها چه می‌شود؛ با توجه به دیدار مستقیم مدعیان دیگر گروه‌ها، شانس صعود عمانی‌ها بسیار بالاست.

 

 

گروه F: آرام‌ترین پایان‌بندی ممکن

ژاپن و قرقیزستان جدال هفته پایانی را برگزار می‌کنند از طرفی تاجیکستان مقابل میانمار قرار می‌گیرد؛ در این گروه صعود ژاپنی‌ها هفته‌هاست مسجل شده و دو تیم قرقیزستان و تاجیکستان برای جایگاه دوم جدول در تکاپو هستند. اما با توجه به کسب تنها 4 امتیاز (با حذف نتایج رودررو با تیم قعرنشین)، تیم دوم جدول گروه شش شانسی برای صعود ندارد و باید گفت که در روز پایانی رقابت‌ها، آرام‌ترین و بی‌استرس تیم‌ها در این گروه توپ می‌زنند. چرا که نتایج‌شان روی سرنوشت دیگر گروه‌ها هم اثری ندارد.

 

 

گروه G: شگفتی ویتنامی‌ها تکمیل می‌شود

اگر سوت اشتباه داور ژاپنی در مسابقه دیشب نبود، الان معادلات این جدول به طور دیگری بررسی می‌شد اما حالا ویتنام صدرنشین است و امارات در جایگاه دوم؛ این دو تیم هفته پایانی جدال رودررو خواهند شد و برنده مسابقه سرگروهی‌اش مسجل می‌شود و تیم دوم به کورس بهترین تیم‌های دوم می‌رود تا بتواند صعود کند. بازی رفت را ویتنامی‌ها برده‌اند و اگر آن نتیجه تکرار شود، احتمال رقم خوردن یکی از بزرگ‌ترین شگفتی‌های جام وجود دارد که امارات نتواند به مرحله نهایی صعود کند و در جدول بهترین تیم‌های دوم حذف شود. اگر امارات پیروز هفته پایانی باشد، ویتنام شانس بالایی برای صعود به عنوان تیم دوم برتر با 11 امتیاز دارد.

 

 

گروه H: لبنان در دور نهایی؟ اما و اگر!

این گروه با توجه به حذف کره شمالی در روز پایانی تنها یک مسابقه خواهد داشت که اتفاقا می‌تواند در سرنوشت دیگر گروه‌ها دخیل باشد؛ چرا که تیم‌های ملی کره جنوبی و لبنان به مصاف همدیگر خواهند رفت، لبنانی‌ها که 10 امتیاز دارند و در جدول تیم‌های برتر دوم، موقعیت خوبی برای خود به دست آورده‌اند حتی با تساوی مقابل کره جنوبی هم می‌توانند امید زیادی برای صعود داشته باشند و اگر کره را شکست بدهند، صعودشان به عنوان تیم برتر دوم قطعی است. البته که در این میان، پیروزی کره جنوبی هم می‌تواند صعود لبنان را به اما و اگر و نتایج دیگر گروه‌ها بکشاند و شانس لبنانی‌ها کم‌رنگ می‌شود و باید دید در هفته پایانی و جدال رو در رو چه نتیجه‌ای رقم خواهد خورد.

 

 

اگر تیم ملی فوتبال ایران در هفته پایانی مقابل عراق تساوی کند، نتیجه دیدارهای تیم‌های ملی لبنان، ازبکستان، امارات و اردن مقابل رقبا در دیگر گروه‌ها، سرنوشت حضور ایران در جمع برترین تیم‌های دوم را رقم خواهد زد.

 

منبع: ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

قهرمان جهان مغلوب ایران شد / شاهکار تیم ملی والیبال در گام نخست

منتشر شده

در

توسط

قهرمان جهان مغلوب ایران شد / شاهکار تیم ملی والیبال در گام نخست

تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست خود در المپیک توکیو مقابل تیم لهستان شگفتی ساز شد و توانست قهرمان جهان را مغلوب خود کند.

 سی دومین دوره بازی‌های المپیک به میزبانی توکیو در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی این مسابقات از ساعت ۱۵:۱۰ امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان گام محکمی در شروع بازی‌ها برداشتند.

دو تیم ایران و لهستان در المپیک ریو نیز مقابل هم قرار گرفته بودند که تیم ملی در آن بازی با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شده بود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، محمد موسوی، میثم صالحی و مهدی مرندی بازیکنان شروع کننده بودند که «ولادیمیر الکنو» سرمربی تیم ملی روانه زمین کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود لهستان

شاگردان ولادیمیر الکنو در ابتدای بازی شروع خوب و برابری مقابل لهستان داشتند و بازی تا امتیاز ۶ برابر پیش رفت اما در ادامه اسپک های تماشایی و برق آسای کورک و لئون و اشتباه بازیکنان جوان تیم در کار سرعتی باعث شد تا حریف پیشی بگیرد. عملکرد خوب لهستان در سرویس در ادامه باعث شد تا ست نخست با برتری ۲۵ بر ۱۸ حریف همراه شود.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

در ست دوم ایران از ابتدا برتری را از آن خود کرد تا ۲ بر صفر پیش بیافتد. درخشش میثم صالحی در اسپک و دفاع، برتری ایران را تثبیت کرد تا ملی پوشان ۱۰ بر ۷ پیش باشند و همین باعث شد تا «ویتال هینن» سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت دهد. اما این وقفه تأثیری در درخشش و امتیاز آوری صالحی نداشت تا ایران ۱۳ بر ۸ پیش باشد و هینن مجدد تقاضای تایم استراحت دهد.

ملی پوشان برتری خود را تا امتیاز ۲۲ بر ۱۹ حفظ کردند و زمانی که لهستان امتیاز ۲۰ را کسب کرد، الکنو تقاضای تایم استراحت داد تا مانع امتیاز آوری لهستان شود و اختلاف امتیاز را حفظ کند. در نهایت ایران با درخشش صالحی و عملکرد بد لهستان در سرویس موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز ست دوم شود تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

دو تیم در شروع ست سوم تا امتیاز ۴ برابر پیش رفتند اما در ادامه دو سرویس طوفانی لئون، لهستان را ۶ بر ۴ پیش انداخت تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان تا امتیاز ۱۴ بر ۱۲ پیش بود و دو دفاع بی نقص و تماشایی مجرد و صالحی کار را در امتیاز ۱۴ برابر کرد. در ادامه دفاع محمد موسوی نیز باعث برتری ۱۶ بر ۱۵ ایران شد. عملکرد فوق العاده ایران در دفاع باعث برتری ۱۸ بر ۱۶ شاگردان الکنو شد.

ملی پوشان ایران برتری را از دست ندادند و سد دفاعی ایران اختلاف امتیاز برتری را حفظ کرد تا ایران ۲۱ ۱۹ پیش باشد و هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. وقفه ایجاد شده جواب داد و سرویس‌های لئون به کمک لهستان آمد تا کار در امتیاز ۲۱ برابر شود. تک دفاع مجرد یک بار دیگر ایران را در امتیاز ۲۲ پیش انداخت. اشتباهات لهستانی‌ها در ادامه اختلاف امتیاز را به سود ایران بیش‌تر کرد تا ایران ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شود.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود لهستان

بازی در شروع ست چهارم نیز برابر آغاز شد و دو تیم تا امتیاز ۴ برابر بودند. سرویس‌های لئون بار دیگر به کمک لهستان آمد تا حریف ۷ بر ۵ پیش بیافتد. امتیاز سرویس‌های عبادی پور ایران را در امتیاز ۷ برابر و سپس ۸ بر ۷ پیش انداخت. بازی برابر دو تیم تا امتیاز ۱۵ پیش رفت و در ادامه سرویس‌های لهستان باعث شد تا حریف ۱۸ بر ۱۵ پیش بیافتد و الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان برتری امتیاز خود را تا امتیاز ۲۲ بر ۱۸ حفظ کرد و در نهایت شاگردان هینن با اتکا به سرویس‌های لئون با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند.

ست پنجم؛ ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران
در این ست نیز دو تیم بازی برابری داشتند و بازی در امتیاز ۴ برابر شد. پس از آن لهستان امتیاز برتری ۵ را به دست آورد تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. در ادامه بازی دو تیم در امتیاز ۱۰ مساوی شد. شاگردان الکنو امتیاز ۱۴ بر ۱۳ را از آن خود کردند و بازی جذاب‌تر از قبل دنبال شد تا در نهایت با امتیاز ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران در گروه A المپیک با تیم‌های لهستان، کانادا، ونزوئلا، ایتالیا و ژاپن همگروه است. پس از پایان مرحله گروهی چهار تیم به مرحله حذفی صعود خواهند کرد.

ملی پوشان در بازی دوم روز دوشنبه از ساعت ۴:۳۰ مقابل تیم ونزوئلا صف آرایی خواهد کرد. ونزوئلا در بازی نخست مقابل ژاپن، میزبان مسابقات شکست خورد.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

پاسخ قاطع تیم ملی والیبال به کُری‌خوانی ستاره لهستان

منتشر شده

در

توسط

پاسخ قاطع تیم ملی والیبال به کُری‌خوانی ستاره لهستان

تیم ملی والیبال ایران در گام نخست مسابقات المپیک قهرمان جهان را شکست داد تا پاسخ محکمی به کُری‌خوانی ستاره لهستان بدهد.

تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی المپیک توکیو امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان گام محکمی در شروع بازی‌ها برداشتند.

«کوبیاک» ستاره جنجالی لهستان پیش از آغاز بازی در مصاحبه‌ای گفته بود: « من روی تیم ملی ایران به‌عنوان یک تیم، حساب چندانی نمی‌کنم و آنها مرا تحت تأثیر قرار نمی‌دهند. ایران، تیمی است مثل تیم‌های دیگر که باید آنها را شکست دهیم تا رؤیاهای‌مان محقق شود.»

ملی پوشان ایران اما با برد ۳ بر ۲ در دیداری که بسیار جذاب دنبال شد، پاسخ کُری خوانی ستاره لهستان را دادند. نکته جالب اینجاست که کوبیاک در این بازی ذخیره بود و در زمین حضور نداشت.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

الکنو پس از غلبه بر لهستان: چهار بازی دیگر در پیش است

منتشر شده

در

توسط

الکنو پس از غلبه بر لهستان: چهار بازی دیگر در پیش است

سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی مقابل لهستان گفت: چهار بازی دیگر در پیش داریم.

 تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی مسابقات والیبال المپیک موفق شد تیم لهستان را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو بردارد و شگفتی ساز شود.

 

ولادیمیر الکنو سرمربی روس تیم ملی والیبال ایران در پایان این مسابقه قصد داشت مصاحبه ای زنده با شبکه سه سیما داشته باشد. الکنو مقابل گزارشگر این برنامه حاضر شد و هنگام گفتگو، ارتباط تصویری و صوتی با توکیو به مشکل خورد.

الکنو در بخشی از صحبت هایش با بیان اینکه تیمش فقط یک بازی انجام داده است، به مسابقات پیش رو اشاره کرد و گفت: چهار بازی دیگر در این مسابقات خواهیم داشت.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها