کد خبر : 5173
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴

کرمان چهارمین استان کشور در وخامت و شدت کرونا/ در تجهیزات و دارو مشکلی نداریم

کرمان چهارمین استان کشور در وخامت و شدت کرونا/ در تجهیزات و دارو مشکلی نداریم

  رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حال حاضر که بحران کرونا کشور را گرفته، کرمان یکی از استان های صدر جدول است و چهارمین استان در وخامت و شدت بیماری اعلام شده است. دکتر”حمیدرضا رشیدی نژاد” پیش از ظهر امروز ۹ مردادماه در نود و دومین جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد:

کرمان چهارمین استان کشور در وخامت و شدت کرونا/ در تجهیزات و دارو مشکلی نداریم

  رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حال حاضر که بحران کرونا کشور را گرفته، کرمان یکی از استان های صدر جدول است و چهارمین استان در وخامت و شدت بیماری اعلام شده است.

دکتر”حمیدرضا رشیدی نژاد” پیش از ظهر امروز ۹ مردادماه در نود و دومین جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: در حال حاضر که بحران کرونا کشور را گرفته، کرمان یکی از استان های صدر جدول است و چهارمین استان در وخامت و شدت بیماری اعلام شده است.

وی افزود: در استان کرمان اوایل شیوع بیماری ۱۴۰۰ تخت آماده کرده بودیم، تا پایان هفته قبل ۱۹۹۹ تخت در کل استان ظرفیت سازی برای پذیرش بیماران کرونائی بود و در سه روز اخیر در شهر کرمان مجددا ۱۵۰ تخت ظرفیت سازی شد.

رشیدی نژاد با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان ها کمی متفاوت است، تصریح کرد: اکنون ۱۶۳۹ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان کرمان بستری هستند و ۱۱۰۰ مورد مثبت قطعی هستند و مابقی بیماران بدحال با علائم بالینی و تصاویر رادیولژی بستری هستند. ضمن اینکه معادل یک چهارم بستری ها، در منزل و یا به صورت بستری موقت خدمات می گیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: در شهر کرمان ۳۶۳ بیمار در بیمارستان افضلی پور و ۲۱۹ بیمار در بیمارستان پیامبر اعظم و ۷۴ بیمار در بیمارستان حضرت فاطمه بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه در اوج پیک قبلی در کل استان کرمان حدود ۱۳۷۰ بستری داشتیم، گفت: در استان در تجهیزات و دارو مشکلی در بیمارستان ها نداریم اما در قبال این ظرفیت سازی کمر همکاران ما شکسته، به ویژه فعالان در بیمارستان ها و پرستاران، خدماتی ها و پزشکان.

رشیدی نژاد افزود: نیاز به بسیج همگانی و تبلیغات داریم تا مردم مسائل بهداشتی را رعایت کنند چراکه متاسفانه درصد رعایت مردم حدود ۴۰ درصد است و در کل کشور نسبت به ماه های قبل رعایت پروتکل ها کاهش یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: واکسیناسیون افراد بالای ۴۵ سال در استان کرمان آغاز شده و دوست داریم استقبال مردمی بالا برود زیرا این ظرفیت وجود دارد و واکسن به استان آمده و هر هفته دو سه نوبت توزیع واکسن در کشور صورت می گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه زمینه واکسیناسیون مشاغل حساس و پرخطر فراهم شده، گفت: از هم استانی های کرمانی درخواست داریم از طریق سامانه سلامت برای واکسن کرونا ثبت نام کنند.

وی در پایان درباره واکسیناسیون دانش آموزان افزود: در حال حاضر برنامه ای برای واکسیناسیون دانش آموزان نیست چرا که در دنیا هیچ کشوری این کار را انجام نداده است.

دکتر”محمدصادق بصیری” جانشین استاندار در ستاد کرنای استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: ۱۹ شهرستان استان کرمان در وضعیت بسیار پرخطر(قرمز) قرار گرفته و تنها ارزوئیه زرد است وشهرستان های انار، رابر و راور در وضعیت نارنجی قرار دارند.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها