با ما همراه باشید

بین الملل

کرملین احتمال مذاکره میان پوتین و زلنسکی را رد نکرد

منتشر شده

در

سخنگوی کرملین امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، اگر اوکراین برای مذاکره درباره نگرانی‌های امنیتی روسیه آماده باشد، مسکو هیچ مانعی برای برگزاری مذاکره میان روسای جمهوری روسیه و اوکراین نمی‌بیند.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: اگر رهبری اوکراین برای مذاکره آماده باشد، ما مانعی برای برگزاری مذاکره میان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی‌اش نمی‌بینیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: پوتین با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس درباره آخرین تحولات اوکراین مذاکره کرد.

پسکوف افزود: در جریان مذاکره با لوکاشنکو، اوضاع اوکراین به بحث گذاشته شد و جو مذاکره با اردوغان نیز کاملا کاری بود.

سخنگوی کرملین همچنین گفت: واکنش هیجانی و احساسی بخش مالی به عملیات روسیه در اوکراین قابل پیش‌بینی بود و در آینده نزدیک به تعادل خواهد رسید چرا که اقدامات لازم اتخاذ شده‌اند. این یک واکنش هیجانی و احساسی است؛ اما به طور همزمان بدون شک آرام‌تر خواهد شد و به تعادل خواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: پوتین طبق معمول به فعالیت خود در کرملین ادامه می‌دهد و قرار است در جریان سفر کاری عمران خان، نخست وزیر پاکستان به مسکو، دیداری با او داشته باشد. ما انتظار داریم گفت‌وگو با عمران خان در آینده نزدیک آغاز شود. در حال حاضر هیچ کنفرانس خبری به دنبال این نشست برنامه‌ریزی نشده است.

پسکوف افزود: این دو رهبر در این نشست درباره همکاری میان روسیه و پاکستان، مسائل منطقه‌ای و اوضاع در جنوب آسیا تبادل نظر خواهند کرد.

این سخنگو همچنین تصریح کرد: هدف عملیات ویژه روسیه، غیرنظامی کردن اوکراین است چرا که اوکراین تهدیدی برای مردم روسیه است. پوتین درباره این اهداف صحبت کرده است، غیرنظامی کردن و نازی‌زدایی اوکراین. در واقع این دو مورد تهدیدی برای کشور و مردم روسیه هستند. مدت این عملیات ویژه به اثربخشی، اقتضا و تصمیم رهبری روسیه بستگی دارد و اهداف آن باید تحقق یابند. من نمی‌توانم اطلاعات نظامی را افشا کنم و وزارت دفاع همچنان تنها منبع است.

پسکوف همچنین گفت: واژه “اشغال” نمی‌تواند به عملیات نظامی روسیه در اوکراین اطلاق داده شود. هیچ کس درباره اشغال صحبت نمی‌کند. در این مورد، این واژه قابل اطلاق نیست.

دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین گفته است که زمان عملیات روسیه را ولادیمیر پوتین تعیین می‌کند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بین الملل

دستیابی به توافق، منوط به جدی بودن تصمیم ایران است

منتشر شده

در

توسط

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، گفت که واشنگتن و هم‌پیمانان آن از مدت‌ها قبل آماده توافق بوده‌اند و اکنون نوبت ایران است که جدیت خود را نشان دهد.

 «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، گفت که واشنگتن و هم‌پیمانان آن از مدت‌ها قبل آماده توافق بوده‌اند و اکنون نوبت ایران است که جدیت خود را نشان دهد.

وی افزود که همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده‌ایم، چند مسأله کوچک باقی مانده‌ است. معتقدیم که این مسائل قابل حل و فصل بوده و می‌توان توافق را به سرعت و به طور موثر به نتیجه رساند.

پرایس مدعی شد که دستیابی به توافق، منوط به جدی بودن تصمیم ایران است.

وی بار دیگر از تبادل اطلاعاتی کشورش با رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران خبر داد و گفت که این مشورت‌ها به‌طور پیوسته در جریان است.

پرایس با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که آمریکا و اسرائیل در ارتباط با فعالیت‌های هسته‌ای ایران موضع مشترکی دارند و آن، جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای است.

 

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

بین الملل

احتمال سفر پوتین به ترکیه طی روزهای آینده

منتشر شده

در

توسط

رسانه‌ها از احتمال سفر ‌رئیس‌جمهوی روسیه به ترکیه طی روزهای آینده خبر دادند.

 رسانه‌ها از احتمال سفر «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوی روسیه به ترکیه طی روزهای آینده خبر دادند.

وبسایت خبری گازتا در روسیه گزارش داد که رهبر کرملین بناست طی روزهای آینده به آنکارا سفر کند.

این در حالی است که روزنامه «استار» نیز در گزارشی از سفر پوتین به پایتخت ترکیه خبر داد.

این در حالی است که «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین گفت که برنامه‌ای در زمینه سفر پوتین به آنکارا طی روزهای آینده تعیین نشده است.

 

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

بین الملل

عادی‌سازی روابط با روسیه بسیار دشوار خواهد بود

منتشر شده

در

توسط

نخست‌وزیر بریتانیا گفت که عادی‌سازی روابط با روسیه بسیار دشوار خواهد بود.

 به نقل از الهربیه، نخست‌وزیر بریتانیا گفت که عادی‌سازی روابط با روسیه بسیار دشوار خواهد بود.

«بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا در پاسخ به اینکه آیا «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه در صورت ابراز پشیمانی می‌تواند به صحنه جهانی بازگردد یا نه، گفت: «ابراز پشیمانی اکنون برای ولادیمیر پوتین بسیار دشوار خواهد بود… فکر می‌کنم هیچ چیز غیرممکن نیست، اما فکر کنم این به سن من قد ندهد که ببینم چگونه می‌توانیم روابط با پوتین را از نو عادی کنیم.»

جانسون گفت که جهان در خطر تکرار سال ۲۰۱۴ است، زمانی که روسیه شبه‌جزیره کریمه را به خاک خود ضمیمه کرد.

وز افزود: «جهان اساسا گفت که این وحشتناک است. ما آن را محکوم می‌کنیم، آن را تقبیح می‌کنیم. و این کار را انجام دادیم و تحریم هم کردیم. اما در همان زمان، ما به نوعی با او مذاکراتی را درباره راه پیش رو آغاز کردیم. و پوتین اساسا از آن به عنوان راهی برای بدتر کردن وضعیت بد در اوکراین استفاده کرد.»

 

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها