با ما همراه باشید

ورزشی

کریستین اریکسن: آماده تمرینم!

منتشر شده

در

اطراف بیمارستانی که کریستین اریکسن در آن بستری است را هواداران پر از دسته های گل و پیام های محبت آمیز و آرزوی بهبودی برای ستاره دانمارک کرده اند. “خداوند کریستین را حفظ کند”، “زود خوب شو کریستین”، “با آرزوی بهبودی” و… اینها پیام هایی است که اینجا و آنجا در میان انبوه گل ها به چشم می خورد.

یک ملت برای سلامتی اریکسن دعا می کند.

اریکسن در طبقه چهارم بیمارستانی که تنها چند دقیقه با استادیوم پارکن فاصله دارد بستری است. تجمع خبرنگاران ممنوع است و هر بار تنها چهار دوربین اجازه دارند رو به روی بیمارستان حاضر باشند. نتیجه تمام آزمایشات پزشکی منفی بوده است، هیچ کدام از احتمالاتی که پزشکان برای توجیه ایست قلبی اریکسن در بازی برابر فنلاند در نظر داشتند، طبق معاینات ثابت نشده اند. احساسی دوگانه بر فضا حاکم است، احساس آسودگی با اضطراب در هم آمیخته است؛ از طرفی اریکسن هیچ کدامن از این بیماری ها را ندارد، از طرف دیگر کسی نمی داند که پس چه اتفاقی افتاده است؟

گاتزتا دلو اسپورت گزارشی مفصل از وضعیت اریکسن منتشر کرده است

همراه اریکسن همسرش سابرینا و پدر و مادرش توماس و  دورته در بیمارستان هستند. تلفن مدام زنگ می خورد و سیل پیام ها یک لحظه هم قطع نشده است. کریستین با هم تیمی هایش و چند نفر معدود دیگر نیز صحبت کرده است، از جمله مارتین شوتس، مدیر برنامه هایش که قبل از هر چیز از دوستان نزدیکش محسوب می شود.

بیمارستانی که اریکسن در آن بستری است

کریستین اریکسن توسط شوتس پیام کوتاهی را در واکنش به اتفاقی که برای او در زمین بازی افتاد، منتشر کرده است.

ستاره تیم ملی دانمارک و اینتر در اتفاقی به شدت ترسناک و ناراحت کننده در اواخر نیمه اول بازی برابر فنلاند در روز شنبه که نخستین بازی دانمارک در یورو 2020 بود، دچار ایست قلبی شد و اگر عملکرد به موقع هم تیمی هایش و کادر پزشکی نبود، جان خود را در مقابل دیدگان وحشت زده هواداران از دست داده بود.

حلقه بازیکنان دانمارک دور تیم پزشکی که مشغول احیای اریکسن بودند

اریکسن گفت: “ممنون به خاطر حمایت‌تان. من تسلیم نخواهم شد. حالم بهتر است اما می خواهم بفهمم چه اتفاقی برایم افتاد. می خواهم به همه به خاطر همه کارهایی که برای من کردند بگویم “متشکرم”.

اریکسن تا چند روز آینده همچنان در بیمارستان در کپنهاگ بستری خواهد ماند اما شرایط او کنترل شده و زندگی اش دیگر در خطر نیست.

طبق گفته های شوتس، اریکسن می خواهد تلاش کند تا در روز پنجشنبه و در بازی دانمارک برابر بلژیک در ورزشگاه حاضر شود.

آرزوی بهبودی برای اریکسن روی اسکوربورد ورزشگاه ومبلی لندن

شوتس گفت: “ما دیروز با هم صحبت کردیم. او شوخی می کرد و روحیه خوبی داشت. حالش خوب بود. ما همه می خواهیم بفهمیم که چه اتفاقی برای او افتاد و او هم همین را می خواهد. دکترها مشغول معاینات و آزمایشات دقیق تری هستند که تا روشن شدن نتیجه زمان خواهد برد.

اریکسن خوشحال بود چون متوجه شد که چه عشق زیادی او را احاطه کرده است.از سراسر جهان پیام های زیادی برای او رسیده و او مخصوصا از دریافت آنهایی که از جانب اینتری ها بود بسیار تحت تاثیر قرار گرفت، نه فقط پیام های هم تیمی هایش که با هم چت کرده اند، بلکه پیام های هواداران.

کریستین تسلیم نمی شود. او و خانواده اش می خواهند که از همه تشکر کنند.”

شوتس در این مدت حلقه ارتباطی بین دوستان کریس، پزشکان، مربیان سابق، اسپانسرها، هم‌بازیان و همه کسانی بوده که جویای حال اریکسن بوده اند.

شوتس درادامه گفت: “نصف دنیا شماره ما را دارند. همه تماس گرفتند، همه بسیار نگران بودند. حالا او فقط باید استراحت کند. همسرش و پدر و مادرش کنار او هستند. او امروز هم تحت نظر خواهد بود، حتی شاید روز سه شنبه هم همچنان تحت نظر باشد. اما در هر صورت می خواهد هم تیمی هایش را مقابل بلژیک تشویق کند.”

کاسپر هیولماند، سرمربی دانمارک، درباره تماس ویدیویی که بین اریکسن و هم تیمی هایش در تیم ملی دانمارک برقرار شده صحبت کرده است: “او نگران ما بود. از ما پرسید چطورید؟ به نظرم حال شما از من بدتر است! من که آماده تمرینم.”

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

قهرمان جهان مغلوب ایران شد / شاهکار تیم ملی والیبال در گام نخست

منتشر شده

در

توسط

قهرمان جهان مغلوب ایران شد / شاهکار تیم ملی والیبال در گام نخست

تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست خود در المپیک توکیو مقابل تیم لهستان شگفتی ساز شد و توانست قهرمان جهان را مغلوب خود کند.

 سی دومین دوره بازی‌های المپیک به میزبانی توکیو در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی این مسابقات از ساعت ۱۵:۱۰ امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان گام محکمی در شروع بازی‌ها برداشتند.

دو تیم ایران و لهستان در المپیک ریو نیز مقابل هم قرار گرفته بودند که تیم ملی در آن بازی با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شده بود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، محمد موسوی، میثم صالحی و مهدی مرندی بازیکنان شروع کننده بودند که «ولادیمیر الکنو» سرمربی تیم ملی روانه زمین کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود لهستان

شاگردان ولادیمیر الکنو در ابتدای بازی شروع خوب و برابری مقابل لهستان داشتند و بازی تا امتیاز ۶ برابر پیش رفت اما در ادامه اسپک های تماشایی و برق آسای کورک و لئون و اشتباه بازیکنان جوان تیم در کار سرعتی باعث شد تا حریف پیشی بگیرد. عملکرد خوب لهستان در سرویس در ادامه باعث شد تا ست نخست با برتری ۲۵ بر ۱۸ حریف همراه شود.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

در ست دوم ایران از ابتدا برتری را از آن خود کرد تا ۲ بر صفر پیش بیافتد. درخشش میثم صالحی در اسپک و دفاع، برتری ایران را تثبیت کرد تا ملی پوشان ۱۰ بر ۷ پیش باشند و همین باعث شد تا «ویتال هینن» سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت دهد. اما این وقفه تأثیری در درخشش و امتیاز آوری صالحی نداشت تا ایران ۱۳ بر ۸ پیش باشد و هینن مجدد تقاضای تایم استراحت دهد.

ملی پوشان برتری خود را تا امتیاز ۲۲ بر ۱۹ حفظ کردند و زمانی که لهستان امتیاز ۲۰ را کسب کرد، الکنو تقاضای تایم استراحت داد تا مانع امتیاز آوری لهستان شود و اختلاف امتیاز را حفظ کند. در نهایت ایران با درخشش صالحی و عملکرد بد لهستان در سرویس موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز ست دوم شود تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

دو تیم در شروع ست سوم تا امتیاز ۴ برابر پیش رفتند اما در ادامه دو سرویس طوفانی لئون، لهستان را ۶ بر ۴ پیش انداخت تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان تا امتیاز ۱۴ بر ۱۲ پیش بود و دو دفاع بی نقص و تماشایی مجرد و صالحی کار را در امتیاز ۱۴ برابر کرد. در ادامه دفاع محمد موسوی نیز باعث برتری ۱۶ بر ۱۵ ایران شد. عملکرد فوق العاده ایران در دفاع باعث برتری ۱۸ بر ۱۶ شاگردان الکنو شد.

ملی پوشان ایران برتری را از دست ندادند و سد دفاعی ایران اختلاف امتیاز برتری را حفظ کرد تا ایران ۲۱ ۱۹ پیش باشد و هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. وقفه ایجاد شده جواب داد و سرویس‌های لئون به کمک لهستان آمد تا کار در امتیاز ۲۱ برابر شود. تک دفاع مجرد یک بار دیگر ایران را در امتیاز ۲۲ پیش انداخت. اشتباهات لهستانی‌ها در ادامه اختلاف امتیاز را به سود ایران بیش‌تر کرد تا ایران ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شود.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود لهستان

بازی در شروع ست چهارم نیز برابر آغاز شد و دو تیم تا امتیاز ۴ برابر بودند. سرویس‌های لئون بار دیگر به کمک لهستان آمد تا حریف ۷ بر ۵ پیش بیافتد. امتیاز سرویس‌های عبادی پور ایران را در امتیاز ۷ برابر و سپس ۸ بر ۷ پیش انداخت. بازی برابر دو تیم تا امتیاز ۱۵ پیش رفت و در ادامه سرویس‌های لهستان باعث شد تا حریف ۱۸ بر ۱۵ پیش بیافتد و الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان برتری امتیاز خود را تا امتیاز ۲۲ بر ۱۸ حفظ کرد و در نهایت شاگردان هینن با اتکا به سرویس‌های لئون با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند.

ست پنجم؛ ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران
در این ست نیز دو تیم بازی برابری داشتند و بازی در امتیاز ۴ برابر شد. پس از آن لهستان امتیاز برتری ۵ را به دست آورد تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. در ادامه بازی دو تیم در امتیاز ۱۰ مساوی شد. شاگردان الکنو امتیاز ۱۴ بر ۱۳ را از آن خود کردند و بازی جذاب‌تر از قبل دنبال شد تا در نهایت با امتیاز ۲۳ بر ۲۱ به سود ایران به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران در گروه A المپیک با تیم‌های لهستان، کانادا، ونزوئلا، ایتالیا و ژاپن همگروه است. پس از پایان مرحله گروهی چهار تیم به مرحله حذفی صعود خواهند کرد.

ملی پوشان در بازی دوم روز دوشنبه از ساعت ۴:۳۰ مقابل تیم ونزوئلا صف آرایی خواهد کرد. ونزوئلا در بازی نخست مقابل ژاپن، میزبان مسابقات شکست خورد.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

پاسخ قاطع تیم ملی والیبال به کُری‌خوانی ستاره لهستان

منتشر شده

در

توسط

پاسخ قاطع تیم ملی والیبال به کُری‌خوانی ستاره لهستان

تیم ملی والیبال ایران در گام نخست مسابقات المپیک قهرمان جهان را شکست داد تا پاسخ محکمی به کُری‌خوانی ستاره لهستان بدهد.

تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی المپیک توکیو امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان گام محکمی در شروع بازی‌ها برداشتند.

«کوبیاک» ستاره جنجالی لهستان پیش از آغاز بازی در مصاحبه‌ای گفته بود: « من روی تیم ملی ایران به‌عنوان یک تیم، حساب چندانی نمی‌کنم و آنها مرا تحت تأثیر قرار نمی‌دهند. ایران، تیمی است مثل تیم‌های دیگر که باید آنها را شکست دهیم تا رؤیاهای‌مان محقق شود.»

ملی پوشان ایران اما با برد ۳ بر ۲ در دیداری که بسیار جذاب دنبال شد، پاسخ کُری خوانی ستاره لهستان را دادند. نکته جالب اینجاست که کوبیاک در این بازی ذخیره بود و در زمین حضور نداشت.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

الکنو پس از غلبه بر لهستان: چهار بازی دیگر در پیش است

منتشر شده

در

توسط

الکنو پس از غلبه بر لهستان: چهار بازی دیگر در پیش است

سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی مقابل لهستان گفت: چهار بازی دیگر در پیش داریم.

 تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی مسابقات والیبال المپیک موفق شد تیم لهستان را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو بردارد و شگفتی ساز شود.

 

ولادیمیر الکنو سرمربی روس تیم ملی والیبال ایران در پایان این مسابقه قصد داشت مصاحبه ای زنده با شبکه سه سیما داشته باشد. الکنو مقابل گزارشگر این برنامه حاضر شد و هنگام گفتگو، ارتباط تصویری و صوتی با توکیو به مشکل خورد.

الکنو در بخشی از صحبت هایش با بیان اینکه تیمش فقط یک بازی انجام داده است، به مسابقات پیش رو اشاره کرد و گفت: چهار بازی دیگر در این مسابقات خواهیم داشت.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها