کد خبر : 3331
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۸

یکی از کمبودهای حوزه سلامت نهبندان، عدم تربیت نیروی انسانی کافی است

یکی از کمبودهای حوزه سلامت نهبندان، عدم تربیت نیروی انسانی کافی است

 فرماندار نهبندان اظهار کرد: یکی از کمبودهای موجود در این شهرستان بیشتر مربوط به حوزه سلامت است که نتوانسته نیروی انسانی کافی و مرتبط را تربیت کند. مجید بیکی، امروز شنبه دوم مرداد در دیدار با دکتر فرشید عابدی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: این شهرستان به دلیل هم مرز بودن با کشور

یکی از کمبودهای حوزه سلامت نهبندان، عدم تربیت نیروی انسانی کافی است

 فرماندار نهبندان اظهار کرد: یکی از کمبودهای موجود در این شهرستان بیشتر مربوط به حوزه سلامت است که نتوانسته نیروی انسانی کافی و مرتبط را تربیت کند.

مجید بیکی، امروز شنبه دوم مرداد در دیدار با دکتر فرشید عابدی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: این شهرستان به دلیل هم مرز بودن با کشور همسایه و نیز دور بودن از مرکز استان، نیازمند ارتقاء شاخص‌های بهداشتی بویژه در حوزه آموزش نیروی انسانی مورد نیاز این بخش است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: یکی از کمبودهای موجود در این شهرستان بیشتر مربوط به حوزه سلامت است که نتوانسته نیروی انسانی کافی و مرتبط را تربیت کند.

بیکی ادامه داد: آنچه که مهم است ماندگاری جمعیت و نیروی متخصص در این شهرستان است که با رفتن نیروها، راندمان کاری بسیار کاهش پیدا می کند.

فرماندار نهبندان تصریح کرد: با برنامه ریزی می‌توان در آینده دانشکده‌های مرتبط و زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی را در شهرستان نهبندان راه اندازی کرد که در این زمینه مسئولین شهرستان مساعدت و همکاری لازم را با مسئولین دانشگاه خواهند داشت.

عابدی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز گفت: امسال با بازگشایی دانشگاه ها قرار است که دو رشته را در مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان نهبندان داشته باشیم.

وی افزود: در صورت موفق بودن در ورود رشته ای، مجتمع آموزش عالی سلامت این شهرستان به دانشکده تبدیل خواهد شد.

عابدی با بیان اینکه طبق ارزیابی های انجام شده در سال ۹۹ ، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پس از ۱۰ دانشگاه برتر کشور، بعد از دانشگاه علوم پزشکی یزد توانست رتبه دوم را در کشور به دست آورده است، افزود: کسب این جایگاه در بین دانشگاه های برتر کشور به دلیل نوع نگاهی است که به گسترش دانشگاه داشته ایم و ما باید بتوانیم به دانشگاه برتر در شرق کشور تبدیل شویم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: منظور از هدف گذاری در گسترش دانشگاه‌ها این است که نیروی انسانی وارد منطقه شود که این نیروی انسانی خود پایه گذار گسترش‌های بعدی است.

عابدی با بیان اینکه رشته های مربوط به حوزه سلامت به دلیل بازار کار خوبی که دارند متقاضی زیادی هم دارند، تصریح کرد: از گسترش مراکز آموزش عالی به خصوص در مناطق محروم به شدت دفاع می‌کنیم.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها