با ما همراه باشید

اخبار 53

آغاز واکسیناسیون کرونا در گروه های پرخطر در رفسنجان از فردا

منتشر شده

در

آغاز واکسیناسیون کرونا در گروه های پرخطر در رفسنجان از فردا

ایسنا/کرمان رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: واکسیناسیون کرونا در رفسنجان از فردا برای کادر درمان(در معرض خطر) و گروه های پرخطر آغاز می شود.

دکتر”علی اسماعیلی ندیمی” عصر امروز 20 بهمن ماه در مراسم افتتاح مرکز تشخیصی کووید ۱۹ در شهر رفسنجان اظهار کرد: مرکز منتخب شماره دو از امروز راه اندازی خواهد شد که در شیفت‌های صبح و بعداظهر با حضور پزشک، مراقب سلامت و نمونه گیر، تست‌ کووید ۱۹ انجام خواهد شد که پیش از آن مرکز تشخیص کریم آباد را داشتیم که با افتتاح این مرکز سطح دسترسی مردم در داخل شهر افزایش می یابد.

وی افزود:  امیدواریم این بیماری کنترل شود و دیگر لازم نباشد که چنین مراکزی افتتاح شود، به طور موقت در بحران بیماری کرونا نیاز بود که در مرکز شهر چنین مرکز تشخیصی کووید ۱۹ راه اندازی شود.

اسماعیلی ندیمی تصریح کرد: مرکز تشخیصی کووید ۱۹ بعد از فروکش کردن بیماری کرونا در راستای اهداف از پیش تعیین شده دانشگاه علوم پزشکی از آن استفاده خواهد شد و این مجموعه، مرکز بهداشتی درمانی و تسهیلات زایمانی خواهد شد که به‌طور موقت با توجه به شرایط بیماری در خصوص کووید ۱۹ استفاده می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه به طور شبانه روز در حال بیماریابی هستیم، تصریح کرد: کارکنان بهداشتی از منزل پیگیر بیماران کرونا هستند و رصد این بیماران در منزل انجام می شود و مدیون تلاش کادر درمان هستیم که در این یک سال بسیار تلاش کردند.

اسماعیلی ندیمی عنوان کرد: از مردم که کادر درمان را همچنان در کنترل بیماری کرونا همیاری کنند واقعا سپاسگزارم اما همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود تا دوباره روزهای تلخ آبان و مهرماه تکرار نشود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان همچنین از آغاز واکسیناسیون کرونا برای کادر درمان و گروه های پرخطر از فردا خبر داد و افزود: در کشورمان نظام سلامت بسیار قوی است و عملکرد حوزه بهداشت آنطور که باید برای مردم تشریح نشده است.

اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه امکان تست کرونا بسیار گسترده شده، اضافه کرد: شهروندان نباید از تست کرونا هیچ ابایی داشته باشند. برخی مقاومت می کنند در حالی‌که تست رایگان انجام می شود. افرادی که تست‌شان مثبت شده است نباید در جامعه رفت و آمد داشته باشند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها