با ما همراه باشید

اخبار 46

آقای حکایتی به «زیر گنبد کبود» جدید فکر می کند

منتشر شده

در

آقای حکایتی به «زیر گنبد کبود» جدید فکر می کند

بهرام شاه محمدلو، بازیگر، مجری و تهیه کننده قدیمی تلویزیون از فکر کردن به ساخت سری جدید مجموعه «زیر گنبد کبود» و بازگشت به آنتن تلویزیون خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی برنامه بسته پیشنهادی، بهرام شاه محمدلو، مجری و تهیه کننده مجموعه نمایشی «زیر گنبد کبود» در برنامه «بسته پیشنهادی» از ساخت مجدد این مجموعه پس از سال ها و با تغییراتی نسبت به شرایط روز خبر داد.

او از دغدغه اش درباره قصه ها چنین گفت: قصه گویی و قصه خوانی خیلی مرا جذب کرد و دوست داشتم در این حیطه فعالیت کنم.

شاه محمدلو در ادامه از اعلایی، مدیر گروه کودک وقت شبکه یک یاد کرد و درباره چگونگی شکل گیری «زیر گنبد کبود» توضیح داد: آقای اعلایی یک روز به من گفت می خواهند درباره قصه گویی برنامه بسازند، من هم چند ماهی فکر و بررسی کردم. در نهایت کارهایی انجام شد و نتیجه داد. فکر کردیم چطور قصه بگوییم که هم فضای قصه گویی داشته باشد و هم نو باشد، برای طرح این برنامه از هیچ جا الگوبرداری نشد. ایرج طهماسب، کارگردان سری اول بود و به اتفاق کار را جلو بردیم.

وی اضافه کرد: من تهیه کننده مجموعه بودم و سعی کردم بهترین نیروهای متخصص را به کار بگیرم و همه با عشق و علاقه انرژی گذاشتند. اولین فصل این مجموعه در سال ۶۶ ساخته شد. روح افزا، شاعر این ترانه بود و حمید غلامعلی هم خواننده بود ولی خیلی ها فکر می کردند خود من آن را خوانده ام.

این مجری و تهیه کننده قدیمی همچنین درباره شکل گیری شخصیت و کاراکتر آقای حکایتی اظهار کرد: کاراکتر آقای حکایتی و کسی که قصه را تعریف می کند، در طرح وجود داشت اما هنوز بازیگر مشخص نبود. دکور، صحنه، نور، لباس و … همه آماده بود و روزها سپری شد تا ما بازیگری را پیدا کنیم که این نقش را اجرا کند، ۱۰ تا ۱۵ نفر از چهره های شاخص آمدند و تست دادند اما آنها فکر می کردند باید نقش بازی کنند.

شاه محمدلو سپس با اشاره به تعریف کاراکتر آقای حکایتی در ذهن خود توضیح داد: من از لحظه ای که ایده به ذهنم آمد، با همه شخصیت ها از جمله آقای حکایتی جلو آمدم و زندگی کردم تا اینکه یک روز یکی از بچه ها گفت خودم بایستم و به شکل تمرینی پیش برویم، من هم جای آقای حکایتی ایستادم و از روی متن می خواندم. از طرفی به عنوان تهیه کننده نیز نگران هزینه کار هم بودم بنابراین به شکل تستی، کار را جلو بردیم و بعد از اینکه ضبط شد همه گفتند خیلی عالی است.

بازیگر نقش آقای حکایتی درباره سرنوشت بازیگران کار گفت: از آن سال ها به بعد، مهرداد ابروان فوت کرد، یکی از آنها در کانادا استاد دانشگاه است و برخی هم در حال فعالیت هستند.

شاه محمدلو در ادامه درباره صداپیشگی شخصیت مخمل در «خونه مادربزرگه» نیز بیان کرد: نوشته و متن به شکلی بود که شخصیت ها و روابط آنها قابل باور بود. یک نقش از مخمل ساخته شد و به همین دلیل ماندگار شد، وگرنه کارهای عروسکی سخت ماندگار می شوند. مخمل، اصلا بدجنس نیست، او زندگی اش را می‌کرد و یه عده دیگر وارد زندگی او شده اند، او گربه است، دوست دارد بخوابد، لم بدهد و همه رفتارهایش طبیعی بود. ذات این کاراکتر اصلا بدجنس نبود فقط ناراحت بود که امکاناتش گرفته شده است.

شاه محمدلو در ادامه در پاسخ به اینکه چرا زیر گنبد کبود بعد از فصل سوم دیگر ساخته نشد؟ گفت: این حساسیت را نداشتم که در اوج تمام شود یا ادامه نیابد، شرایطش نبود. قرار بود حتی در مقطعی به تولید برسد ولی مشکلاتی اجازه نداد اما حالا بعد از همه این شدن ها و نشدن ها فکر کنم بتوانیم سری جدید را کار کنیم.

او همچنین با اشاره به اینکه اکنون در حال کار روی ادامه ساخت زیر گنبد کبود است یادآور شد: روی ادامه کار به شکل جدی فکر می کنم و تا حدی هم متفاوت خواهد شد، البته نه خیلی ولی طبیعتاً با شرایط روز تغییراتی خواهد داشت، مثلا اینکه از آن بازیگران چطور استفاده شود در ذهنم فکر می کنم و امیدوارم شرایط مالی خوبی هم فراهم شود.

شاه محمدلو در پایان درباره تماشای دوباره آقای حکایتی در تلویزیون گفت: نه فقط آقای حکایتی بلکه «زیر گنبد کبود»، قصه گویی و قصه سازی باید برای همه بچه ها فراهم شود.

انتهای پیام

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها