با ما همراه باشید

اخبار 25

آیا طلا کف قیمت جدیدی پیدا می‌کند؟

منتشر شده

در

آیا طلا کف قیمت جدیدی پیدا می‌کند؟

تحلیلگران منتظرند ببینند آیا اونس طلا می تواند در معاملات هفته جاری سطح ۱۷۰۰ دلار را حفظ کند و از تاثیر بازار اوراق قرضه خلاصی پیدا کند یا نه.

به گزارش ایسنا، پس از این که اونس طلا دوشنبه گذشته تا رکورد ۱۶۷۵ دلار نزول کرد، بهای معاملات بازار کامکس نیویورک به بالای ۱۷۳۰ دلار بهبود پیدا کرد و طلا روز جمعه اگرچه در مواجهه با رشد بازده اوراق خزانه، کاهش داشت اما موفق شد بالای مرز ۱۷۰۰ دلار بماند. پس از این که جو بایدن، رییس جمهور آمریکا روز پنج شنبه لایحه کمک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری را برای تبدیل شدن به قانون امضا کرد، ریزش بازار اوراق قرضه ادامه یافت. بهای اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با دو دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۱۹ دلار و ۸۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته ۱.۳ درصد رشد قیمت نشان داد.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز با اشاره به رشد بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله، اظهار کرد: این روند ممکن است ادامه پیدا کند زیرا ما شاهد آمار اقتصادی خوب و صحبت درباره تورم هستیم. ریسک پذیری بیشتر به بالا رفتن بازده اوراق خزانه منجر می شود و داستان خوبی برای طلا نیست. فلزات ارزشمند گروگان بازارهای اوراق قرضه شده اند.

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالاها در شرکت آر جی او فیوچرز به کیتکونیوز اظهار کرد: بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله شب گذشته به بالای ۱.۶ درصد صعود کرد. بازده اوراق قرضه همچنان تاثیرگذار است. تصور ما این است که ۱۶۷۵ دلار می تواند کف قیمت طلا باشد اما همه چیز به بازده اوراق قرضه و ادامه روند رشد آن بستگی خواهد داشت.

کوین گریدی، رییس شرکت فونیکس به کیتکونیوز گفت: بسته کمک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری تورم زاست. بازار انتظار دارد مصرف کنندگان با این پول خرید کالاها را آغاز کنند.

میلک خاطرنشان کرد هنگامی که همه در آمریکا واکسینه شوند، منحی بازده واکنش نشان خواهد داد و طلا اوضاع دشواری خواهد داشت.

بعلاوه بازارها روی تدابیر محرک مالی بیشتر از جمله هزینه زیرساخت حساب باز کرده اند.

بازار در انتظار نشست بانک مرکزی آمریکا

به گفته پاویلونیس، همبستگی فعلی که میان بازده اوراق قرضه و طلا وجود دارد این است که با بالا رفتن بازده اوراق قرضه، قیمت طلا پایین می آید. این روند می تواند در آینده تغییر کند و پس از آن طلا می تواند افزایش پیدا کند. نهایتا این همبستگی شکسته خواهد شد. بانک مرکزی آمریکا اذعان کرده که شاهد فشارهای تورمی بوده و ممکن است زودتر از موعد نرخهای بهره را افزایش دهد که در این صورت، همبستگی میان طلا و بازده اوراق قرضه شکسته می شود. یا اگر سیاستگذاران آمریکایی تایید کنند که رشد بازده اوراق قرضه مایه نگرانی آنهاست، احتمال مداخله بانک مرکزی آمریکا تقویت شده و به نفع طلا خواهد بود.

بانک مرکزی آمریکا تاکنون این مسئله را نادیده گرفته است. به همین دلیل همه چشمها به کنفرانس مطبوعاتی، جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا پس از پایان نشست سیاست پولی در بعدازظهر چهارشنبه هفته جاری، خیره شده است.

پاویلونیس گفت: حتی بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست پولی روز پنج شنبه خود اعلام کرد که نسبت به تورم و چاپ پول نگران است. بانک مرکزی اروپا از برنامه خرید اضطراری پاندمیک برای متوقف کردن رشد غیرقابل کنترل هزینه های فاینانس بدهی استفاده خواهد کرد.

اما میلک پیش بینی کرد بعید است پاول درباره منحنی بازده اظهارنظر کند. وی گفت: پاول به ما اطمینان خواهد داد هنوز زود است درباره افزایش نرخهای بهره صحبت شود. اظهارات وی آخرین بار که بازده اوراق قرضه رشد چشمگیری داشت، کاملا مبهم بود و عنوان کرد ریسک پذیری آسیب ندیده است. گریدی هم پیش بینی کرد رییس بانک مرکزی آمریکا رشد بازده اوراق قرضه را کم اهمیت خواهد شمرد.

سطوح قیمت طلا

تحلیلگران می گویند مشاهده رفتار طلا در پیرامون مرز ۱۷۰۰ دلار در هفته جاری بسیار مهم خواهد بود. حرکت به سوی ۱۷۶۰ دلار نشان دهنده روند صعودی خواهد بود و کاهش به پایین ۱۶۷۰ راه را برای نزول بیشتر قیمت طلا تا مرز ۱۶۰۰ دلار هموار می کند.

پاویلونیس پیش بینی کرد طلا ممکن است از سطح قیمت اخیر بهبود یافته و به سطح بالاتری صعود کند با این حال باید تا ۱۷۶۰ دلار صعود کند تا این روند صعودی تایید شود. طلا در ۱۶۷۰ دلار از حمایت برخوردار است و اگر این قیمت شکسته شود، تا مرز ۱۶۰۰ دلار عقب نشینی خواهد کرد. چارلی ندوس، استراتژیست بازار گروه لاسال فیوچرز هم پیش بینی کرد طلا باید مرز ۱۷۰۰ دلار را حفظ کند.

آمار اقتصادی هفته جاری

بر اساس گزارش کیتکونیوز، در هفته جاری آمار اقتصادی جدیدی منتشر می شوند. انتشار آمار اقتصادی با شاخص تولید نیویورک ایمپایر استیت در روز دوشنبه و خرده فروشی و تولید صنعتی آمریکا در روز سه شنبه آغاز می شود. شروع ساخت خانه و مجوز ساخت در آمریکا روز چهارشنبه و پس از آن شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا و شمار متقاضیان بیمه بیکاری در روز پنج شنبه اعلام می شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 25

شناسایی ۱۰ مبتلا به کرونای انگلیسی در یکی از روستاهای کرمانشاه

منتشر شده

در

توسط

شناسایی ۱۰ مبتلا به کرونای انگلیسی در یکی از روستاهای کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از شناسایی ۱۰ فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در یکی از روستاهای استان خبر داد.

دکتر ابراهیم شکیبا با اشاره به شناسایی ۱۴ فرد دیگر که مبتلا به کرونای انگلیسی شده‌اند، اظهار کرد: در آزمایش‌های تخصصی انجام شده ۱۴ بیمار مبتلای دیگر به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در استان شناسایی و شمار مبتلایان در استان به ۲۶ نفر افزایش یافت.

وی افزود: متاسفانه ۱۰ نفر از ساکنان یک روستا که از نظر تقسیمات جغرافیایی جزو شهرستان صحنه بوده، اما مراودات ساکنان آن بیشتر با شهرستان سنقر و کلیایی است به ویروس جهش یافته کرونا مبتلا شده اند.

شکیبا اظهار کرد: این افراد در یک مراسم عروسی در یکی از شهرستانهای استان لرستان شرکت کرده بودند و هم اکنون تعدادی از آنان در بیمارستان بستری هستند.

وی ادامه داد: همچنین به دنبال پایش و بیماریابی از افرادی که با بیمار ساکن ماهشهر که به گیلانغرب سفر کرده بود در ارتباط بودند، ابتدا سه نفر و امروز نیز دو نفر دیگر بیمار مبتلا به این گونه ویروس در شهرستان گیلانغرب شناسایی شدند.

شکیبا گفت: تمامی این پنج نفر به واسطه فردی که اقدام به سفر به این شهرستان کرده بود به این ویروس خطرناک مبتلا شده‌اند.

وی اظهار کرد: دو بیمار دیگر استان در شهرستان سرپل ذهاب شناسایی شده اند. این دو بیمار در یک کارخانه در استان ایلام کار می کنند که متاسفانه اکثرا به این واریانت ویروس مبتلا شده اند.

به گفته شکیبا از مجموع ۲۶ بیمار مبتلا به ویروس انگلیسی در استان، ۲۵ نفر به دنبال سفر یا پذیرش مهمان گرفتار شده اند که این امر اهمیت خودداری از سفر و دورهمی را بیشتر از گذشته نشان می دهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 25

رئیس جمهور سابق بولیوی بازداشت شد/ واکنش مورالس

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور سابق بولیوی بازداشت شد/ واکنش مورالس

رئیس جمهور موقت سابق بولیوی امروز، شنبه به همراه دو وزیر سابق به اتهام خیانت، توطئه چینی و فساد بازداشت شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اداوردو دِل کاستیلو، وزیر کشور بولیوی اظهار کرد: “جنین آنی‌یز “، رئیس جمهور موقت سابق این کشور توسط پلیس بازداشت شد. آنی‌یز به همراه آلوارو کویمبرا و رودریگو گوسمن، وزیر دادگستری و انرژی بازداشت شد.

کاروس ادواردو دل کاستیلو با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی توییتر و فیس‌بوک تصریح کرد: «به اطلاح مردم بولیوی می‌رسانم که جینین آنز دستگیر شده و هم‌اکنون تحت بازداشت پلیس قرار دارد.»

وزیر کشور بولیوی گفت که حکم قرار بازداشت به دلیل دست داشتن در پرونده کودتای سال ۲۰۱۹ از سوی دادستانی عمومی این کشور علیه جنین آنی‌یز صادر شده بود.

اوو مورالس در واکنش به این مساله گفت، باید تمام مسؤولان کودتای نوامبر ۲۰۱۹ مجازات شوند.

اوو مورالس سال ۲۰۱۹ در پی تشدید اعتراض‌ها به عملکرد دولت و نیز ادعای مطرح شده مبنی بر تقلب در انتخابات از سمت خود استعفا داد و از بولیوی گریخت.

وی که به آرژانتین پناه برده بود چندی بعد پس از پیروزی سوسیالیست‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ماه اکتبر گذشته که به قدرت گرفتن لوئیس آرسه، متحد و وزیر سابق وی منجر شد وعده داد به زودی به کشور باز می‌گردد.

خانم آنی‌یز، سیاستمدار محافظه‌کاری که پس از سرنگونی مورالس به مدت ۱۱ ماه از نوامبر ۲۰۱۹ تا نوامبر ۲۰۲۰ به صورت موقت ریاست جمهوری بولیوی را بر عهده داشت روز جمعه با انتشار عکسی از قرار بازداشت صادرشده علیه وی در توییتر نوشته بود که «آزار و اذیت سیاسی آغاز شده است.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 25

سیاست نهاد رهبری در سیستان وبلوچستان صداقت در کار و قانون‌مداری است

منتشر شده

در

توسط

سیاست نهاد رهبری در سیستان وبلوچستان صداقت در کار و قانون‌مداری است

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان وبلوچستان گفت: سیاست نهاد رهبری در امور اهل سنت استان، صداقت در کار و شفافیت و قانون‌مداری است.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی در نشست علمای شاخص اهل سنت استان گفت: از ابتدای ماموریت در سیستان‌و بلوچستان مبنای فعالیت ما بر تعامل و مشارکت حداکثری اهل سنت در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری ها بوده و سیاست ما صداقت در کار و شفافیت و قانون‌مداری بوده و هست.

امام جمعه زاهدان افزود: در جلسات مختلف و گفتگو های متعدد با علمای اهل سنت به برخی از بی اعتمادی ها اشاره کردیم و خواستار تلاش برای رفع بی اعتمادی ها در استان شدیم و در خصوص برخی مطالبات صورت گرفته باید بدانیم که مطالبات دو طرفه خواهد بود وهمت وتلاش دوطرفه را نیز می طلبند.

محامی بیان داشت: تلاش های زیادی در سطح استانی وکشوری، برای ایجاد نگاه واحد بین مسئولان در تعامل با اهل سنت صورت گرفته و خوشبختانه در شرایط کنونی وفاق خوبی بین مسئولان برای پیگیری و حل مشکلات استان ایجاد شده است، ولازمه نتیجه بخش بودن آن هم، هماهنگی و یک صدایی ماست.

وی ادامه داد: با دسته بندی و فهرست بندی مشکلات استان و با حضور جمعی‌ مسئولان استان در مرکز و جلسه با مسئولان ارشد کشور پیگیر مطالبات و مشکلات مردم استان بوده ایم که این مشکلات به تدریج قابل حل خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان اظهار کرد: یک صدایی استان در بیان مشکلات به مرکز کشور و حفظ آرامش و همدلی در بین مردم منجر به آغاز پروژه‌های مختلف و شتاب قطار پیشرفت در استان شده و باید توجه داشته باشیم که ناهماهنگی، آشوب و التهاب ترمز دستی پیشرفت استان را خواهد کشید.

وی عنوان کرد: تشکیل شوراهای مختلف از جمله راه اندازی شورای افتاء از دیگر برنامه های مدنظر بوده که سعی داریم تا با برنامه ریزی های لازم شورای افتاء را بر اساس فقه حنفی تشکیل دهیم تا مبنای بسیاری از کارها قرار گیرد.

وی به لزوم ایجاد تحول در حوزه های علمیه اهل سنت تاکید کرد و افزود: نیاز است تا حوزه های علمیه اهل سنت پاسخگوی نیاز های روز جامعه باشد که در این جهت تلاش های زیادی صورت گرفته و همچنان باید ادامه دار باشد.

وی گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان مجموعه مستقلی است که با شورای برنامه‌ریزی مدارس علمیه اهل سنت همکاری می‌کند و ارائه طرح های شورای برنامه ریزی  در صورتی در سیستان ‌وبلوچستان به اجرا درخواهد آمد که متناسب با اقتضائات استان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محامی گفت: طبق گفتمان های صورت گرفته در جلسات شورای آموزش در نهایت مقرر شد مشکلات و چالش ها در استان مشخص و همه یکصدا شویم و سپس به دنبال پیگیری مسائل از مرکز کشور باشیم.

وی با بیان این که پیشنهاد به شورای آموزش این بود که خدمات را برشمرده و هرکدام با استقلال مدارس منافات دارد را حذف خواهیم نمود، ادامه داد: مدیران مدارس اهل سنت در خصوص ارائه خدمات به مدارس اولا از مجموع خدمات فقط یک مورد را منافی استقلال دانستند که گفتیم حذف گردد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان ادامه داد: خدمات به دو شکل خدمات عمومی و خدمات خصوصی در نظر گرفته شد و در نهایت پیشنهاد بر این شد که شورای هماهنگی مدارس علمیه اهل سنت آیین نامه ای را برای ارائه اطلاعات با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان تنظیم کند که اینکار صورت نگرفت و با نامه های دیگری مواجه شدیم.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: آزادی مذهبی که در قانون اساسی آمده است به معنای این است که وقتی اکثریت کشور مذهب جعفری هستند اینگونه نباشد که مذاهب دیگر را اجازه فعالیت ندهند بلکه سایر مذاهب باید در امور مذهبی خود آزادانه عمل کنند البته به معنای این نیست که اینها از شیعیان بالاتر هستند و از قوانین کشور نیز مستثنی هستند زیرا برخی مسائل حیث مذهبی ندارد و همه ملزم به رعایت آن هستند از جمله ساخت مدارس یا مساجد که از حیث قانون و مدیریت هیچ فرقی بین شیعه و سنی نیست، وچهارچوب وضوابط خاص خودش را دارد.

وی گفت: حوزه‌های علمیه شیعه زیر نظر شورای مدیریت و برنامه ریزی حوزه علمیه فعالیت می‌کنند و نظارت  به حوزه های علمیه اهل سنت توسط مرکزی زیر نظر سازمان اوقاف تعریف شده است که از میان اهل سنت استان سیستان و بلوچستان نیز چند نماینده در این مرکز حضور دارند و تصمیم گیری در این خصوص توسط خود آن ها صورت می گیرد و باید توجه داشت که نظارت بر حوزه های علمیه شیعه به مراتب بیشتر از مدارس علمیه اهل سنت است.

محامی بیان کرد: در گذشته نیز اعلام کردیم که بنای دخالت در مدارس علوم دینی اهل سنت را نداریم و پیشنهاد دادیم تا آیین نامه همکاری به گونه ای دقیق و منصفانه تهیه ، تدوین و تصویب شود که ماندگار باشد و به شخص خاصی ارتباط پیدا نکند.

وی در ادامه به ارائه چند پیشنهاد پرداخت و گفت: بر اساس  آنچه که در نامه ۶ بندی نوشته و تصویب شده مبنای ارائه خدمات بر اساس آمارها و امتحانات و نمرات کسب شده باشد.

وی ادامه داد: ارائه اطلاعات افراد چه از طریق مدیران مدارس و چه از طریق شورای هماهنگی باید ارائه شود و در ادامه مدارس برای همکاری بیشتر شورای هماهنگی و نهاد آیین نامه ای را تنظیم و گفتمان هایی را صورت دهند و نسبت به شورای برنامه ریزی نیز بهتر است ابتدا صحبت ها در استان یکی شود و سیستم به گونه ای طراحی شود که شائبه دخالت در آن وجود نداشته باشد.

در ابتدای این جلسه مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان نیز تاکید کرد: علمای اهل سنت هیچ گونه خصومتی با نظام جمهوری اسلامی ایران ندارند و همواره دوستدار نظام و همراه رهبر معظم انقلاب ومسئولین بوده اند.

وی ادامه داد: وحدت موجود در منطقه با تلاش های نظام جمهوری اسلامی و علما ایجاد شده است و همه علمای ما در مسیر اعتدال و وحدت حرکت و در برابر ناامنی ها ایستادگی می کنند.

مولوی اسماعیل زهی بیان داشت: ما با حاکمیت جمهوری اسلامی مشکلی نداریم و نظارت را حق نظام می دانیم اما معتقدیم که استقلال مدارس باید حفظ شود.

وی گفت: به همه مسئولان اطمینان می‌دهیم که هیچگونه نگرانی از بابت مدارس علمیه اهل سنت نداشته باشند زیرا کار ما کار فرهنگی است و علمای ما با هیچ گروهک تندرو و افراط گری همراه نیست و به دنبال انجام کار سیاسی نیستیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها