با ما همراه باشید

اخبار 53

اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و اداره ارزان شهر در بودجه ۱۴۰۱

منتشر شده

در

اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و اداره ارزان شهر در بودجه ۱۴۰۱

ایسنا/اصفهان اعضای شورای ششم شهر اصفهان در بیست و چهارمین جلسه علنی خود تذکرات و پیشنهادهایی برای تدوین بودجه ۱۴۰۱ شهر اصفهان ارائه کردند و بر اتمام هرچه زودتر پروژه‌های نیمه‌تمام شهری، اداره ارزان شهر، توجه به کارکنان شهرداری و اولویت‌های شهر اصفهان تأکید کردند.

منوچهر مهروی پور، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اصفهان در این جلسه که امروز (یکشنبه،۱۲ دی‌ماه) برگزار شد، به تدوین بودجه ۱۴۰۱ شهرداری اصفهان اشاره و اظهار کرد: از ویژگی‌های بودجه خوب این است که قابل تحقق باشد، حبابی نباشد و با توجه به شرایط اقتصادی در سال آینده تدوین شود، ضمن اینکه باید با حداکثر خدمت‌رسانی به شهروندان، کم‌ترین فشار را برای اقشار آسیب‌پذیر داشته باشد.

وی یکی از اولویت‌های بودجه ۱۴۰۱ را اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام دانست و افزود: هرچقدر اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام شهری به تأخیر افتد هزینه بیشتری به مردم تحمیل می‌شود. در کنار اجرای پروژه‌های ترافیکی، باید استفاده از پساب برای فضای سبز شهر در دستور کار قرار گیرد.

این عضو شورای شهر اصفهان بر ارزان اداره شدن شهر تأکید کرد و گفت: هرچقدر بودجه عمرانی نسبت به جاری افزایش یابد نشانه خوبی است. در بودجه سال آینده همچنین باید نگاه ویژه‌ای به کارکنان شهرداری داشته باشیم و خبرهای خوبی برای کارگران شهرداری در بودجه ۱۴۰۱ داریم.

وی با طرح پیشنهاد تشکیل فراکسیون کارکنان شهرداری، اظهار امیدواری کرد که موضوعاتی همچون تأمین مسکن کارکنان شهرداری که در سال‌های گذشته مغفول مانده در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

یاد گرفته‌ایم تقصیر را به گردن دیگران بیندازیم

مجید نادرالاصلی، رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای شهر اصفهان نیز با بیان اینکه فرصت‌ خدمت به‌سرعت می‌گذرد، گفت: مردم هر روز و در هر مناسبتی از ما گزارش کار می‌خواهند. با گذشت ۵ ماه از دوره جدید مدیریت شهری با مسائل مهمی روبرو هستیم که باید در حل آن‌ها بکوشیم. آلایندگی هوا از جمله این مسائل است که به دلیل عملکرد ناثواب مدیریت‌ها، نفس مردم را به شماره انداخته است.

وی با اشاره به اینکه در نهادهای حاکمیتی نیز یاد گرفته‌ایم تقصیر را به گردن دیگران بیندازیم، گفت: سؤال این است که چرا در مدیریت شهری اقدامی در خور و انقلابی برای کاهش آسیب‌ها نداریم؟

این عضو شورای شهر اصفهان خاطرنشان کرد: حل مشکلات ترافیک، جلوگیری از تردد خودروهای دودزا، هوشمندسازی شبکه حمل‌ونقل شهری و اصلاح و رفع مشکلات مسیرهای دوچرخه از جمله نکاتی است که شهردار اصفهان باید از معاونت حمل‌ونقل و ترافیک بخواهد که در این زمینه پاسخ دهد.

وی با اشاره به اصلاح مسیر پیاده راه‌ها در برخی مناطق شهر، گفت: بسیاری از معابر کم برخوردار و مرکزی شهر نیاز به ترمیم و بهسازی معابر دارند، اما گویا برخی از مناطق در شهرداری بیشتر تمایل دارند به بزک شهر بپردازند.

شناسنامه معابر شهر بهینه شود

رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای شهر اصفهان گفت: برای جلوگیری از اتلاف منابع باید شناسنامه معابر شهر بهینه شود و اطلاعات مربوط به احداث، تعمیر و بازسازی معابر و پیاده‌روها به اطلاع عموم برسد تا از دوباره کاری جلوگیری شود.

وی همچنین بر لزوم تغییر رویکرد در حوزه فرهنگ شهر تأکید و اظهار کرد: شهردار اصفهان به برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری و دینی که در شهر برگزار می‌شود بیشتر توجه کند، چون هنوز انتظاری که مردم دارند عملی نشده است. انتظار بود که خیلی زودتر حوزه فرهنگ شهر تغییر رویکرد صورت گیرد و در این زمینه باید از توان و اندیشه نیروهای خلاق حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی در اجرای این رویدادها استفاده شود.

نادرالاصلی همچنین به تدوین بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اصفهان اشاره و تأکید کرد: مواردی که در بودجه ۱۴۰۰ مورد بی‌توجهی قرار گرفته، باید در بودجه سال آینده در نظر گرفته شود.

غلامحسین صادقیان، رئیس کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان نیز به پهنه‌ها و محله‌های اوقافی از جمله محله فردوان اشاره و تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم تخفیفات ویژه‌ای برای ساکنان این مناطق در نظر گرفته شود، چون معمولاً بیشتر ساکنان این محلات از نظر اقتصادی ضعیف هستند.

وی یکی از مهم‌ترین مداخلات شهرداری را در موضوع آلودگی هوا، حفظ کیفیت و سرانه فضای سبز شهر دانست و گفت: انتظار داریم شهرداری با برنامه‌ریزی منسجم نسبت به تملک پهنه‌های فضای سبز اقدام کند. در بودجه ۱۴۰۱ باوجود تأکیدات شورا، متأسفانه بودجه‌ای برای تملک پهنه‌های بزرگ در نظر گرفته نشده، ازجمله پهنه ظهر آبادی در منطقه ۱۱ که در سال‌های گذشته به‌عنوان پروژه شاخص در نظر گرفته شده بود، اما اقدامی انجام نشده بود و امیدواریم شاهد آزادسازی این پهنه در غرب اصفهان باشیم.

غفلت از تبلیغات شهری به‌عنوان یکی از درآمدهای پایدار

مصطفی نباتی نژاد، رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر نیز با بیان اینکه تبلیغات شهری و فضای شهری به‌مثابه یک فرصت اقتصادی و فرهنگی است، گفت: شهر مثل یک گالری است که از فرصت‌های آن استفاده نمی‌شود، درحالی‌که می‌تواند یکی از درآمدهای پایدار ما باشد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه قراردادهای ما در حوزه تبلیغات شهری چندپاره است و در این زمینه یک کارگروه قدیمی وجود دارد که باید به‌روز شود، تأکید کرد: درآمدهای شهرداری از این بخش باید مشخص و مشکلات برطرف شود.

رسول میرباقری، رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورا نیز از صاحب‌نظران که در بافت فرسوده طرح یا نظری دارند خواست طرح‌های خود را به مدیریت شهری اصفهان ارائه کنند تا بتوانیم در پایان این دوره شاهد اتفاقات خوبی در بافت فرسوده باشیم.

فرزانه کلاهدوزان، عضو هیئت رئیسه شورای شهر اصفهان نیز با اشاره به در پیش بودن روز بزرگداشت مقام زن، پیشنهاد کرد امسال مدیریت شهری توجه ویژه‌ای به این روز داشته باشد و رویدادهای قابل‌توجهی به این مناسبت برگزار و خدمات و امکانات شهری برای استفاده از بانوان پیش‌بینی شود.

انتهای پیام

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها