با ما همراه باشید

اخبار 54

از احیای «فرش اعتماد قزوین» تا صادرات به اروپا

منتشر شده

در

از احیای «فرش اعتماد قزوین» تا صادرات به اروپا

ایسنا/قزوین یک کارآفرین حوزه فرش گفت: سال ۹۵ به این نتیجه رسیدم که یکی از طرح‌های استاد معتمد را با عنوان «فرش اعتماد قزوین» احیا کنم، پس از دو سال و نیم تحقیق و پژوهش در ۲۲ مهر ۹۹ از طرح رونمایی کردم و در حال حاضر ۱۳ تخته از طرح اعتماد زیر بافت رفته است.

مژگان صفی یکی از کارآفرینان و پیشرانان حوزه فرش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از سال ۷۵ به صورت انفرادی در بافت تابلو فرش در منزل مشغول به کار شدم و از سال ۹۳ با تأسیس شرکت تعاونی «نقش جهان» بوئین‌زهرا فعالیت خود را آغاز و اواسط سال ۹۳ آموزشگاهی را تأسیس کردم.

وی ادامه داد: تا به امروز در زمینه آموزش بافت فرش، تابلوفرش، گلیم بافی و چرم‌دوزی ۷۵۳ نفر را در ۱۰ روستای شهرستان بوئین‌زهرا آموزش دادیم و علاوه بر آن ۱۴۳ نفر از خانم‌های شهرستان و روستاهای اطراف بوئین زهرا در زمینه بافت فرش و تابلوفرش زیرمجموعه ما هستند.

این پیشران حوزه فرش متذکر شد: توانستیم فرش‌هایی که در منطقه بافته می‌شود را به استانداردهای فنی و حرفه‌ای نزدیک و فرش‌های منطبق با استانداردهای جهانی را تولید کنیم.

صفی با اعلام اینکه در چند سال اخیر توسط واسطه به کشورهایی مانند آلمان، آمریکا و ژاپن صادرات داشته است، افزود: دراین زمینه توانستیم جایگاه خوبی در منطقه پیدا و مشتریان زیادی را جذب کنیم. سال ۹۵ به این نتیجه رسیدم که یکی از طرح‌های استاد معتمد را با عنوان فرش اعتماد قزوین احیا کنم، فرش اعتماد قزوین یکی از برندهای دنیا بود و آرزو داشتم یکی از طرح‌ها را بتوانم احیا کنم. پس از دو سال و نیم تحقیق و پژوهش در ۲۲ مهر ۹۹ در اتاق بازرگانی استان قزوین با حضور جمعی از مسئولین مرتبط از طرح رونمایی کردیم و در حال حاضر ۱۳ تخته از طرح اعتماد زیر بافت رفته است.

این کارآفرین خاطرنشان کرد: بنده به عنوان رئیس کمیسیون صنعت فرش استان قزوین در کانون زنان بازرگان انتخاب شدم و به امید خداوند مراسم افتتاحیه‌ای در دانشگاه فنی استان قزوین برگزار خواهد شد تا در دوره‌های تعریف شده این رشته تدریس داشته باشم.

وی با اعلام اینکه با ۱۴۳ بافنده و ۸ بافنده تمام ابریشم همکاری دارد، گفت: برای اولین بار در استان قزوین فرش تمام ابریشم را با برند خودمان تولید کردیم، تا پیش از این فرش‌های تمام‌ابریشم در شهرهای قم و کاشان بافته می‌شد و توانستیم در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

صفی تشریح کرد: برای پرداخت دستمزدها به صورت نقشه‌ای، گره‌ای و یا مترمربع قرارداد می‌بندیم. افزایش قیمت روی مواد اولیه تأثیرگذار است و افزایش قیمت زیادی را شاهد بودیم و در خصوص تهیه ابریشم و رنگ‌های درجه یک با مشکل مواجه شدیم. تقریباً می‌توانیم بگوییم در ۲ سال اخیر برای تولیدات خود چند ماه معطل رنگ و تهیه ابریشم درجه یک بودیم البته تولیدکنندگان باید هوشمندانه عمل کنند چون ابریشم‌های مصنوعی به وفور در بازار وجود دارد.

وی بیان کرد: فرد متقاضی در عرصه مشاغل خانگی در ابتدا باید تمایل و پشتکار داشته باشد، از این فرصت استفاده و اعلام آمادگی می‌کنم از همه خانم‌هایی که تمایل به بافت فرش دستبافت و تابلو فرش دارند حمایت خواهم کرد و دار قالی و ابزار در اختیار آنان قرار می‌دهم تا در منزل فعالیت داشته باشند.

این کارآفرین یادآور شد: متقاضیان مشاغل خانگی از سختی کار نترسند چون در سه ماه نخست کار کمی برایشان دشوار است ولی بعد از آن سرعت عمل آن‌ها بالا خواهد رفت و خودشان از کار لذت خواهند برد و می‌توانند به‌عنوان شغل خانگی و منبع درآمد از آن استفاده کنند.

صفی عنوان کرد: در مدتی که ویروس کرونا باعث شد فعالیت اجتماعی کاهش پیدا کنند خانم‌هایی که در عرصه مشاغل خانگی فعالیت داشتند راندمان کارشان بالاتر رفت، همچنین افسردگی ناشی از کرونا که در جامعه افزایش یافته است در این بانوان کمتر دیده می‌شود چون ذهن آنان درگیر شغلشان است.

وی با تأکید بر اینکه باید برای صادرات هنرها و صنایع دستی کشورمان فکری اساسی کنیم، اظهار کرد: از مسئولین خواهش می‌کنیم که تولیدکنندگان خرد و کلان را حمایت کنند که بتوانند به‌صورت موثر صادرات و در پی آن برای کشور ارزآوری داشته باشند.

این پیشران حوزه فرش یادآور شد: از طریق هیچ ارگان و سازمانی حمایت نشدم و به صورت خودجوش فعالیت کردم، به عنوان یک خانم خواهش دارم که مسئولین خط‌کش را از بین خانم‌ها و آقایان بردارند چون خانم‌های بسیاری هستند که می‌توانند در زمینه اقتصادی و فرهنگی به کشور کمک کنند.

به گزارش ایسنا، این مصاحبه در راستای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و معرفی پیشرانان توانمند استان صورت پذیرفت. کارفرمای این طرح ملی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و جهاددانشگاهی مجری این طرح است؛ علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات تکمیلی به سایت www.inhb.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها