با ما همراه باشید

اخبار 56

افتتاح و کلنگ‌زنی ۳۰ پروژه ۴۰۰ میلیاردی در اسدآباد

منتشر شده

در

افتتاح و کلنگ‌زنی ۳۰ پروژه ۴۰۰ میلیاردی در اسدآباد

ایسنا/همدان در هشتمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر ۳۰ پروژه عمرانی، کشاورزی، صنعتی و مخابراتی با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان و مسئولان شهرستان در اسدآباد افتتاح و کلنگ زنی شد.

فاز ۲ جاده سلامت نخستین طرح هشتمین روز دهه فجر بود که در شهرستان اسدآباد کلنگ زنی شد، در مراسم کلنگ زنی این طرح فرماندار شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه طرح جاده سلامت یکی از بزرگترین طرح های شهرداری به شمار می رود، گفت: طرح جاده سلامت به طول یک کیلومتر به مساحت ۲۲ هزار مترمربع با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از المان شهدای گمنام واقع در پارک جنگلی شهید مدنی تا ابتدای بلوار سردار شهید قهاری طراحی شده که فاز ۲ آن ظرف مدت شش ماه اجرا خواهد شد.

افتتاح بزرگترین واحد شرکت شهرک های گلخانه ای استان در اسدآباد 

گلخانه ۷۰۵۶ مترمربعی سبزی و صیفی با اعتبار و سرمایه گذاری  ۱۱ هزار و ۶۸۰ میلیون ریال در شهرک گلخانه ای پردیس اسدآباد به عنوان دومین طرحی بود که همزمان با پنج طرح کشاورزی دیگر امروز با حضور مسئولان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

فرماندار شهرستان اسدآباد در آیین افتتاح این طرح، با اشاره به اینکه این طرح یکی از بزرگترین واحدهای شرکت شهرک های گلخانه ای در سطح استان همدان به شمار می رود، اظهار کرد: همزمان با طرح فوق دو طرح گلخانه ای نیز در این شهرک به بهره برداری رسید.

سعید کتابی مساحت کل سه طرح همزمان افتتاح شده گلخانه ای سبزی و صیفی را افزون بر ۱۳ هزار و ۸۵۶ مترمربع با اعتبار ۳۰ هزار و ۵۳۰ میلیون ریال از محل اعتبارات بانکی و آورده شخصی سرمایه گذار با اشتغالزایی ۱۲ نفر  برشمرد.

وی گفت: سه طرح دیگر در حوزه کشاورزی با اعتباری افزون بر ۵۶۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی افتتاح شد که جاده بین مزارع روستاهای نجف آباد و طویلان سفلی به طول ۴.۳ کیلومتر با اعتباری افزون بر ۳۰۰۰ میلیون ریال، احیاء و مرمت قنات های محله سیدان و شیلاندر علیا به طول ۵۰۰ متر با اعتباری افزون بر ۱۱۰۰ میلیون ریال و پل بین مزارع روستاهای وندرآباد و بهراز با اعتباری افزون بر ۱۵۰۰ میلیون ریال از جمله این طرح هاست.

کلنگ زنی فاز دوم شرکت سولار گستر غرب و فاز دوم کارخانه فوم آدراپانا در شهرک صنعتی

فاز دوم شرکت سولار گستر غرب(تولید سبد میوه و لوله ) واقع در شهرک صنعتی اسدآباد با اعتبار ۹۲ هزار میلیون ریال با اشتغالزایی پنج نفر و نیز فاز دوم کارخانه فوم آدراپانا از دیگر طرح هایی بود که امروز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان و جمعی از مسئولان شهرستان کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

فرماندار اسدآباد در کلنگ زنی طرح فاز دوم سولار گستر، از آغاز عملیات اجرایی سه طرح جدید در شهرک صنعتی این شهرستان در دهه مبارک فجر با اعتباری افزون بر ۱۶۰ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: احداث کارخانه تولید پلاستیک(تولید مخزن و تانکر پلاستیکی) با اعتبار ۲۶ هزار میلیون ریال، فاز دوم شرکت سولار گستر غرب با اعتباری افزون بر ۹۲ هزار میلیون ریال و فاز دوم کارخانه فوم آدراپانا با اعتباری افزون بر ۴۲ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال  سه طرح کلنگ زنی شده شهرک صنعتی  اسدآباد هستند که ساخت و احداث آنها برای ۲۵ نفر از جوانان اسدآبادی اشتغال به همراه دارد.

افتتاح طرح ارتقاء به ۳G و ۴G تعداد ۱۴ سایت در ساختمان ولیعصر(عج) مخابرات

طرح ارتقاء به ۳G و ۴G تعداد ۱۴ سایت در ساختمان ولیعصر(عج) مخابرات اسدآباد آخرین طرح افتتاح شده امروز در دهه مبارک فجر با حضور معاون سیاسی، امنیتی استانداری همدان و جمعی از مسئولان شهرستان در اسدآباد بود.

فرماندار اسدآباد با اشاره به افتتاح همزمان ۲۳ طرح مخابراتی با اعتباری افزون بر ۱۰۸ هزار و ۴۱۰ میلیون ریال در اسدآباد در هشتمین روز از دهه مبارک فجر، گفت: ارتقا به ۳G و ۴G تعداد ۱۴ سایت سطح شهرستان با اعتبار ۹۸ هزار میلیون ریال، ارتقاء به ۳G خاکریز با اعتبار ۵۰۰۰ میلیون ریال، احداث BTS جدید سه روستای هلور و میوله و تختی آباد با اعتبار ۴۰ هزار میلیون ریال از جمله طرح های مخابراتی همزمان افتتاح شده بودند .

کتابی ادامه داد: علاوه بر این طرح ها SIPPHONE روستای کینی سایه با اعتبار ۱۰۰۰ میلیون ریال، OLT بر بستر فیبر در چهار روستای آجین، میوله، حسام آباد و یوسف‌آباد با اعتبار ۱۰۰۰ میلیون ریال و ADSL  تعداد پنج روستا با اعتبار ۴۱۰ میلیون ریال نیز به صورت همزمان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 56

اعلام وضعیت هشدار در شمال هند در پی شکستن یخچال طبیعیِ هیمالیا

منتشر شده

در

توسط

اعلام وضعیت هشدار در شمال هند در پی شکستن یخچال طبیعیِ هیمالیا

در پی شکسته شدن بخشی از یخچال طبیعی هیمالیا، مقامات هندی در برخی مناطق شمالی این کشور وضعیت هشدار اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، مقامات هندی اعلام کردند: در پی شکسته شدن بخشی از یخچال طبیعی هیمالیا و جاری شدن سیلاب شدید از ساکنان روستاهای حاشیه رودخانه ها درخواست کردند تا خانه های خود را تخلیه کنند.

گفته شده یخچال طبیعی بزرگ در ایالت اوتارخند در شمال هند شکسته شده و باعث بروز بهمن در نزدیکی یک پروژه برق آبی شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک نیوز، صدها نیروی پلیس مرزی برای انجام عملیات نجات به منطقه اعزام شده اند. احتمال تلفات انسانی در این حادثه وجود دارد

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 56

برگزاری بزرگداشت آیت‌الله سیدرضا فاضلیان در همدان

منتشر شده

در

توسط

برگزاری بزرگداشت آیت‌الله سیدرضا فاضلیان در همدان

ایسنا/همدان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: مراسم بزرگداشت فاضل عارف حضرت آیت الله سید رضا فاضلیان در همدان برگزار می‌شود.

احمدرضا احسانی اظهار کرد: وی از یاران راستین امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی بوده و در دوران دفاع مقدس نقش بسزایی در بسیج مردم و ترویج روحیه ایثار و شهادت در جامعه داشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، وی با بیان اینکه آیت الله فاضلیان سال ۱۳۶۱ با حکم امام خمینی(ره) به‌عنوان امام‌جمعه ملایر منصوب‌ شد، افزود: وی پس از ۳۴ سال عهده داری این مسئولیت، شهریورماه سال ۱۳۹۵ از این سمت کناره گیری کرده و آبان ماه امسال بعد از گذراندن یک دوره بیماری، دار فانی را وداع گفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه مراسم بزرگداشت این عالم ربانی روز چهارشنبه  ۳۰ بهمن ماه برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، امام جمعه محترم موقت تهران و با حضور علما و روحانیون و شخصیت های برجسته کشوری در سالن مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا برگزار می شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 56

تاثیرات نامطلوبی که مصرف بی‌رویه کودهای شیمیایی بر آب و خاک می‌گذارند

منتشر شده

در

توسط

تاثیرات نامطلوبی که مصرف بی‌رویه کودهای شیمیایی بر آب و خاک می‌گذارند

ایسنا/چهارمحال و بختیاری عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد گفت: اگر مصرف کودهای شیمیایی زیاد شود سبب شوری خاک شده که این مسئله خود به تدریج سبب اثرات منفی مانند کاهش عملکرد گیاه، جذب‌نشدن برخی از عناصر مانند پتاسیم و مشکل در جذب آب می‌شود و گیاه با صرف انرژی بیشتر، آب مورد نیاز خود را جذب می‌کند، به‌علاوه کودها می‌توانند به آب‌های زیرزمینی نفوذ پیدا کرده و بر سلامتی انسان، اثر بدی بگذارد.

رحیم برزگر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه کودها به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، اظهار کرد: از نظر نوع عناصری که در کودها وجود دارد ممکن است کودها، نیتروژن‌دار، فسفردار، آهن‌دار، پتاسیمی، منیزیمی، گوگردی و کلسیمی باشند.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه کودها ممکن است اسیدزا، قلیازا یا خنثی باشند، افزود: برخی از کودها ممکن است خالص باشند و برخی دیگر دارای ناخالصی زیادی هستند.

این مدرس دانشگاه در خصوص استفاده از چه نوع کود برای زمین کشاورزی یا گلخانه توضیح داد: این مسئله بستگی به نوع خاک، نوع محصول و نوع کشت داشته، برخی از کودها را می‌توان برای زمین استفاده کرد اما حق استفاده از آن‌ها در گلخانه وجود ندارد، چرا که در گلخانه میزان برداشت محصول زیاد است و اگر محصول برداشتی، خوراکی باشد در این نوع کشت‌ها باید از کود با خلوص بالا و عناصر سنگین کم و قابل حل در آب استفاده کرد.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد ادامه داد: برای زمین کشاورزی که کشت آن خاکی است، می‌توان از کودهایی با ناخالصی بیشتر استفاده کرد، چرا که در زمین‌های کشاورزی کودها با خاک‌پاش در زمین پخش می‌شوند، این کودها در داخل آب آبیاری حل شده و سپس استفاده می‌شوند و اگر در آب حل نشوند ممکن است باعث گرفتگی قطره‌چکان‌ها شود.

برزگر تاکید کرد: بستگی به اینکه کشت در گلخانه از نوع خاکی یا هیدروپونیکی باشد، نوع کود مصرفی مشخص می‌شود، به‌طوری که در کشت‌های هیدروپونیکی از انواعی از کودهای شیمیایی استفاده می‌شود که دارای خلوص بالا بوده و حلالیت بالایی داشته باشند چون به‌مرور در خاک آزاد شده و جذب گیاه می‌شوند.

این مدرس دانشگاه بیان کرد: اگر کشت در زمین کشاورزی باشد، می‌توان از کودهایی استفاده کرد که حلالیت پایینی دارند، چرا که به مرور زمان، عناصر  در داخل خاک  آزاد شده و جذب گیاه می‌شوند، بسته به نوع خاک منطقه و در مناطقی مانند شهرکرد یا مناطق مرکزی ایران که خاک دارای PH قلیایی بوده و یا آهک زیادی دارد از کودهای اسیدزا مانند نیترات آمونیوم، اوره، سولفات آمونیوم و سوپر فسفات تریپل استفاده می‌شود.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه نمی‌توان در زمین‌های آهک‌دار از کود فسفات معمولی استفاده کرد، یادآور شد: چرا که در داخل این نوع کودها مقداری گچ وجود دارد و می‌تواند سبب افزایشPH  خاک شود، برعکس در زمین‌های شمال کشور که خاک‌ها اسیدی هستند، باید از کودهای قلیایی مانند نیترات کلسیم استفاده کرد.

برزگر درخصوص ضرر کودهای شیمیایی تصریح کرد: هرچقدر ناخالصی کود بالاتر باشد، مضرات آن بیشتر است، عناصری مانند سرب، کادمیوم، نیکل در کود شیمیایی وجود داشته و می‌توانند جذب گیاه شوند و مضر هستند.

این مدرس دانشگاه اضافه کرد: اگر مصرف کودهای شیمیایی زیاد شود سبب شوری خاک شده که این مسئله خود به تدریج سبب اثرات منفی مانند کاهش عملکرد گیاه، جذب‌نشدن برخی از عناصر مانند پتاسیم و مشکل در جذب آب می‌شود و گیاه با صرف انرژی بیشتر، آب مورد نیاز خود را جذب می‌کند، به‌علاوه کودها می‌توانند به آب‌های زیرزمینی نفوذ پیدا کرده و بر سلامتی انسان، اثر بدی بگذارد.

وی با بیان اینکه کودهای شیمیایی می‌توانند باعث از بین بردن ساختمان خاک شوند، افزود: به‌علاوه خاکدانه‌ها را از بین برده، تهویه خاک را کاهش داده و ظرفیت نگهداری عناصر غذایی را در خاک کم می‌کنند.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه میزان مصرف کود شیمیایی در گلخانه و زمین قواعد خود را دارد، افزود: اینکه چه گیاهی قرار است کشت شود، چه عناصری در طول دوره رشد از داخل خاک گرفته شود تا گیاه بتواند رشد خود را کامل کند، در میزان مصرف کود موثر هستند.

وی اضافه کرد: در مرحله بعد باید دید در داخل خاک چه میزان عناصر غذایی وجود داشته و گیاه چه میزان عناصر غذایی نیاز دارد، آن‌گاه باید تفاوت این دو مقدار را مشخص کرد و اگر به اندازه نیاز کود مصرف شود مشکلی پیش نمی‌آید.

برزگر در پایان درخصوص کودهای گیاهی خاطرنشان کرد: این نوع کودها به‌دلیل بهبود میزان ماده آلی خاک، افزایش ظرفیت نگهداری عناصر غذایی خاک و نیز اسیدی کردن خاک می‌تواند کمک زیادی در رشد گیاه داشته باشند و کودهای گیاهی در مقایسه با کودهای شیمیایی، معایبی مانند عناصر سنگین و شوری خاک را به دنبال ندارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها