با ما همراه باشید

تجارت

امنیت جاده ها با نیوجرسی

منتشر شده

در

 

امنیت جاده و بزرگ راه ها با نیوجرسی بتنی رایان پی بتن در ابعاد قالبها و قیمت های مناسب

امروزه با توجه به توسعه صنعت در اجرا و توسعه پروژه های ساخت قطعات بتنی و سهولت اجرا و ساخت پروژه های ساختمانی قطعات پیش ساخته بتنی، با توجه به کیفیت بالای قطعات، پیمانکار از قطعات پیش ساخته استفاده می کند که ابعاد مختلفی دارد.

رایان پی بتن فروش و ارائه انواع نیوجرسی و مینی نیوجرسی در اندازه های مختلف دال‌‌‌‌های ترافیکی و غیر ترافیکی سنگدال بتنی قالب دو طرفه نیوجرسی شهری با کارمند های بسیار حرفه ای در مشاوره و نیاز سنجی و متخصصین حرفه ای در آزمایشگاه در تلاشند برای تولید محصول بی نقض مشغول به فعالیت هستند

این قطعه بتن پیش ساخته با توجه به شرایط فعلی پروژه های سطح شهر در اندازه های مختلف قابل ساخت بوده و با سفتی و بدون سفتی قابل ساخت می باشد. در کنار جاده ها یا خیابان ها استفاده می شود و همچنین می توان از آن به عنوان یک کانال بسته استفاده کرد که در آن سنگ ریزه بتنی روی پوشش جعبه قرار می گیرد.

قطعات بتنی

قطعات بتنی که در ایران به بلوک نیوجرسی نیز معروف است. کلمه “نیوجرسی” از نیوجرسی بزرگراه ها گرفته شده است زیرا اولین مدل در دهه 1950 در آنجا طراحی و ساخته شد. مهمترین دغدغه در ساخت و تولید این قطعات ایمنی، امنیت و کنترل حوادث و سوانح است.

این قسمت از استحکام کششی بالا، افزودن مایعات، پودرها، آب تمیز، هرگونه ترکیب و مواد آلی و همچنین دنده های ساخته شده از قلیایی، اسیدها، مخلوط ماسه مخلوط، سیمان های نوع I و II و اتصالات مکمل ساخته شده است. تمامی مواد فوق با هم ترکیب شده و برای محافظت و امنیت قطعه ای بسیار بادوام با ابعاد و اشکال مختلف را تشکیل می دهند.

بتن رایان قادر به ساخت نیوجرسی بتنی جدید با طول بیش از 6 متر تا 8 متر می باشد که تمامی مراحل ساخت با کنترل کیفی به دقت تست شده و نتیجه لحظه به لحظه ثبت می شود.

D:\Tasvir-aks\beton\bb9.jpg

ساخت قیمت ابعاد نیوجرسی بتنی پیش ساخته

با توجه به ابعاد و محل استفاده اعلام شده و همچنین بسیاری از پارامترهای دیگر، این محصول دارای قیمت متفاوتی است که نیاز به بررسی بیشتر دارد. برای بررسی پروژه و دریافت قیمت بتن در نیوجرسی می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

ابعاد این نیوجرسی آماده بسته به محل نصب و استفاده متفاوت است که به بررسی چند نمونه می پردازیم.

در خیابان و منطقه های با دید کم 900 کیلوگرم کف  60 سانتر متر ارتفاع 80 سانتی متر طول 150 سانتی متر

تمام جاده خارج شهری بزرگراه وزن تقریبی 1.2 تن کف  70 سانتر متر ارتفاع 20 الی 80 سانتی متر طول 400 سانتی متر جاده های برون شهری و بزرگراه ها وزن تقریبی 5.3 تن کف  70 الی 110 سانتر متر ارتفاع 100  سانتی متر طول 600 سانتی متر

وزن این خرید نیوجرسی بتنی با توجه به منطقه انتخابی و نوع استفاده متفاوت است و از مقدار تخمینی یک تن شروع می شود و گاهی تا شش تن می رسد.

D:\Tasvir-aks\beton\bb12.jpg

سیمان، سنگریزه، آب، آرماتور فولادی، افزودنی، درز وجود دارد که میزان استفاده از هر کدام با توجه به نوع کار تنظیم می شود. سیمان – سیمان مورد استفاده در نیوجرسی باید به عنوان نوع 1 و نوع 2 بر اساس استانداردهای ایران انتخاب شود.

سنگدانه – ماسه، ماسه عدس و ماسه بادام از مخلوطی از این سه نوع مورد تایید ساخت نیوجرسی به دست می آیند.

آب – آب مصرفی در این فرآیند باید عاری از املاح، مواد آلی، قلیایی و اسیدی باشد، یعنی تمیز باشد.

میلگرد – میلگرد با حداقل مقاومت 400 مگاپاسکال برای افزایش مقاومت نیوجرسی های بتن استفاده می شود.

اتصالات – این اتصالات باید برای افزایش مقاومت و همچنین برای جلوگیری از شکستن مواد در هنگام ضربه شدید مانند تصادف استفاده شود.

اتصالات – این اتصالات باید برای افزایش مقاومت و همچنین برای جلوگیری از شکستن مواد در هنگام ضربه شدید مانند تصادف استفاده شود.

کاربرد نیوجرسی بتنی پیش ساخته

استفاده اولیه از بتن در نیوجرسی جداسازی خطوط ترافیکی و در برخی موارد برای جاده ها و موانع است.

این قطعات به گونه ای طراحی شده اند که در صورت برخورد با وسیله نقلیه آسیب کمتری داشته باشند و همچنین از عبور خودرو در جهت مخالف و برخورد در جهت مخالف جلوگیری کنند. جداسازی جاده دو طرفه

ایستگاه ‌های کنار جاده ‌ای کم تردد- تفکیک محوطه ‌های صنعتی کارخانه و تولیدی

استفاده در دوربرگردان‌ ها جلوگیری از تصادف های احتمالی به خاطر سرعت اتوموبیل های روبه رو

کنار جاده ‌های فرعی جلوگیری از سقوط به دره و مسیر های اشتباهی

رفوژ وسط خیابان‌ های اصلی جهت ایجاد فضای سبزشهری افزایش ایمنی سطح معابر شهری جداسازی خطوط ترافیکی

دال بتنی

سنگدال بتنی  بتنی که به طور خاص ساخته شده است، بسیاری از مشکلات را در روند ساخت و ساز، راه و شهرسازی حل کرده است. انواع دال بتنی سرعت کار را دو برابر می کند و منجر به اطمینان بیشتر در کیفیت کار می شود.

این نوع بتن پیش ساخته که به صورت سقفی و یا در مواردی دیواری استفاده می شود در سراسر ایران و جهان مورد استفاده قرار می گیرد که نشان دهنده اهمیت خرید دال های بتنی است.

انواع روش تولید نیوجرسی بتنی پیش ساخته

اتصال در NJ به معنای افزایش مقاومت بتن است تا بلوک بتنی از بین نرود تا مقاومت در برابر حوادث افزایش یابد و حادثه کنترل و خنثی شود.

نیوجرسی به نام مفصل نیوجرسی شناخته می شود. استفاده از مصالح ساختمانی کاملا اختیاری بوده و بستگی به نوع پروژه دارد.

ویژگی های فنی بتن نیوجرسی رایان باتن در کارخانه رایان باتن با پیشرفته ترین آزمایشگاه ها مهندسی و تولید می شود و مواد لحظه به لحظه و در نتیجه آزمایش می شوند تا از حوادث غیرمنتظره جلوگیری شود و بهترین نتیجه را برای رایان عزیزمان ارائه دهد.

تولید نیوجرسی بتنی آماده با توجه به پروژه و نیاز متفاوت است، در حال بررسی انواع جرسی های جدید هستیم.

بتن ریزی در قالب های معکوس و بتن ریزی در قالب ایستاده و روش دستی و روش سنتی و تولید قطعات درجا

تولید به صورت اتوماتیک همه موارد فوق با یک متریال یکسان را طی می کنند، فقط شکل خروجی و نحوه ساخت آن متفاوت است، اما در نهایت خروجی بهترین است و از نظر مواد و کیفیت یکسان است.

قالب های NJ که در بتن ایران رایان بتن ساخته و تولید می شود. در برخی موارد، صاحب کسب و کار خواستار لوگوی خاصی برای مجموعه خود بر روی بتن آماده می باشد که اولین قدم طراحی شده برای مشتری محترم قالب های بتن در نیوجرسی و پس از رضایت تولید انبوه میشود.

تمامی مراحل تولید را از صفر تا 100 بتنی پیش ساخته در مجتمع رایان ایران انجام می دهد، اکثر قطعات تولیدی منحصراً توسط بتن رایان ساخته می شود و در هیچ جای دیگری امکان ارائه نمونه مشابه را نخواهید داشت.

قالب بتن NJ را می توان در اندازه های 1 متر تا 6 متر بسته به کاربرد تولید کرد، بتن 1 متری NJ اغلب در مکان هایی که نیاز به یک NJ کوچک برای تثبیت فضا است استفاده می شود. این اتفاق می افتد، و در برخی از نقاط 6 متری نیوجرسی که منطقه بزرگ است و به طور کاملابه نیوجرسی بزرگ نیاز دارد.

بنابراین از آنها برای تکمیل سریع پروژه و صرفه اقتصادی آن استفاده می شود. این نوع نیوجرسی به دلیل اینکه قالب دارند و در عین حال ساخته و آماده می شوند کمی ارزانتر هستند.

قالب های پیش ساخته و استفاده شده نیوجرسی را می توان در رایان بتن با قیمت های مناسب خریداری کرد. برای اطلاع از موجودی قالب های آماده نیوجرسی می توانید با ما تماس بگیرید. اکثر قالب ها در نیوجرسی ایجاد می شوند و منحصراً برای پروژه های قابل اجرا استفاده می شوند و شما می توانید آنها را با قیمت مناسب تهیه کنید.

کاربردهای خاص سنگدال بتنی

به طور کلی سنگدال بتنی ها در دو مدل افقی و عمودی تولید می شوند. از مدل های افقی برای سقف و کف و مدل های عمودی به عنوان دیوارهای پیش ساخته استفاده می شود. بنابراین به طور قطع می توان گفت که سازندگان انواع سنگدانه های بتنی بار سنگینی را در زمینه ساخت و ساز تحمل می کنند.

ساخت این نوع محصول نهایی نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد که تنها توسط افراد با دانش بالا در این زمینه انجام می شود. با پیشرفت سریع ساخت و ساز، استفاده از دال های بتنی و دیوارهای بتنی بسیار مورد استقبال قرار می گیرد، بنابراین انواع مختلفی وجود دارد.

خرید قالب نیوجرسی قالب های نیوجرسی برای بتن پیش ساخته با قیمت های مقرون به صرفه با طرح مورد نظر شما طراحی و تولید می شود. فرآیند ساخت و تولید بلوک نیوجرسی بسته به پروژه و کاربرد متفاوت است و بسته به درخواست مشتری ممکن است شکل خاصی داشته باشد مشتری مورد نیاز است. و در اسرع وقت آماده و به کارفرما تحویل داده شود.

تمامی محصولات رایان بتن قیمت مناسبی دارند و قطعات بتنی پیش ساخته این دسته بسته به نیاز و کاربرد در قالب های مختلف اعم از وزن و ابعاد مختلف اندازه گیری و ساخته می شوند.

برای مشاوره رایگان با مشاوران متخصص ما می توانید با شماره های در نظر گرفته شده در گروه تماس بگیرید.

فروش قالب نیوجرسی فروش انواع نیوجرسی با طرح ها و لوگوهای خاص به انتخاب خود می توانیم قطعه مورد نیاز را با آرم یک شرکت یا سازمان خاص برای پروژه طراحی کرده و پس از ثبت نهایی به تولید انبوه برسانیم.

قالب های نیوجرسی را می توان در ابعاد و اندازه های مختلف از 1 متر تا 8 متر بسته به محل و نوع پروژه ساخت.

در صورت نیاز به طراحی و تولید قطعات بتنی پیش ساخته از جمله بتن پیش ساخته از نیوجرسی با نرخ های مقرون به صرفه و تحویل زودهنگام با شماره تلفن ثابت شرکت تماس گرفته و قرارداد را امضاء نمایید.پس از دریافت مشاوره رایگان می توانید با رایان مشورت نمایید شرکت رایان پی بتن.

برای برآورد هزینه با استفاده از قیمت بتن نیوجرسی علاوه بر لیست قیمت بتن آماده نیوجرسی، شرح پروژه و اطلاعات کلی به نیروهای پشتیبانی ما در مورد نوع پروژه که می توانید با دانستن حدود قیمت شروع و قیمت نهایی هزینه پروژه را تخمین بزنید.

برای اطلاع از تمامی محصولات این شرکت می‌توانید به سایت این مجموعه به آدرس الکترونیکی  rayanpeybeton.ir مراجعه کرده 09122123017 و اطلاعات مورد نیاز را کسب‌کرده و جهت سفارش انواع نیوجرسی بتنی از این شرکت اقدام کنید.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجارت

خیز لهستانی‌ها برای خرید فولاد ایران/ چراغ سبز ورشو برای تجار ایرانی

منتشر شده

در

توسط

رئیس اتاق بازرگانی ایران و لهستان گفت: چون ما هنوز به FATF نپیوسته‌ایم، لهستانی‌ها پیشنهاد دادند که اگر اتاق‌های مشترک هر کشوری بحث تائیدیه را انجام دهند، بانک‌ها می‌توانند برای صادرکننده یا واردکننده حساب باز کنند در نتیجه بخشی از مشکلات جابجایی پول این‌گونه حل خواهد شد.

رحیم بنامولایی درباره سفر اخیر هیاتی از تجار لهستان به ایران به خبرنگار ایلنا گفت: بعد از کرونا این اولین هیات اروپایی بود که وارد ایران شد. این هیات متخصص در حوزه فولاد و فرآورده‌های آهن بود، با توجه به اینکه لهستان بیشتر آهن و فولاد خود را از اوکراین و بلاروس تامین می‌کرد و شرایطی که اکنون پیش آمده و اوضاع آن منطقه را به‌هم ریخته است، آنها به دنبال خرید آهن از ایران و توسعه این بازار هستند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و لهستان با بیان اینکه این اتاق بیشتر مشوق  بخش خصوصی در جهت این است که به جای خام‌فروشی به سمت فروش محصول بروند، افزود: از طرف دیگر پیشنهاد دادیم که در زمینه‌های مشارکت و سرمایه‌گذاری در ایران کار شود. با توجه به اینکه 9 درصد معادن دنیا در اختیار کشور و ثروت ملی است، از فرصت‌هایی که پیش می‌آید با یک سری جاذبه برای سرمایه‌گذاران خارجی و ایجاد امنیت از طرف دولت و ارتقای دیپلماسی‌مان در منطقه استفاده کنیم تا مثل گذشته فرصت‌سوزی نشود و سرمایه‌گذاران خارجی را تشویق به سرمایه‌گذاری در ایران کنیم.

وی افزود: همان‌طور که مقام معظم‌رهبری فرمودند، در داخل کشور با توجه به داشته‌هایمان می‌توانیم ارزش افزوده خوبی داشته باشیم. به هر حال الان فرصت خوبی است که بحث اقتصاد مقاومتی را سامان دهیم. مدیران ثابت قدم و خوش فکر و مدیرانی که درک ملی داشته باشند می‌توانند کمک کنند تا از فرصت‌هایی که پیش می‌آید استفاده کنیم. اگر  ارزش ملی پول را بالا ببریم قطعا مقداری از مشکلات معیشتی مردم نیز حل خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و لهستان در ادامه تاکید کرد: توصیه من این است که این فرهنگ و ایده را جا بیاندازیم و در این زمینه چند قرارداد با لهستان بسته شده‌ است. به هر حال فرصت بسیار خوبی است، چون بر اساس اعلام آمادگی بخش خصوصی، 25 میلیون تن برای سال 1401 و 1402 ظرفیت تولید و صادرات فولاد را داریم. اگر مسئولان کمک و به بخش خصوصی در این زمینه اعتماد کنند، می‌توانیم بحث صادرات فولاد به لهستان و ایجاد ارزش افزوده را در کشور داشته باشیم.

وی افزود: کارگر، مهندس و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌ها همه می‌توانند در رونق این کار موثر باشند. باید شرکت‌های توسعه صادرات در هر استان تشکیل شود که جوان‌ها ورود و ابتکار عمل را دست بگیرند، همان کاری که ترک‌ها با دسترسی به بازارهای دنیا کردند. البته دراین شرایط تحریم حتی ترکیه نمی‌تواند با کشور روسیه کار کند و چون ترکیه هم یک کشور اروپایی  محسوب می‌شود مجبور به عقب‌نشینی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و لهستان در ادامه تصریح کرد: موضوع دیگری که در سفر اخیر هیات لهستانی مطرح شد اینکه؛ چون ما هنوز به FATF نپیوسته‌ایم، لهستانی‌ها پیشنهاد دادند که اگر اتاق‌های مشترک هر کشوری بحث تائیدیه را انجام دهند، بانک‌ها می‌توانند برای صادرکننده یا واردکننده حساب باز کنند، در نتیجه بخشی از مشکلات جابجایی پول این‌گونه حل خواهد شد. بخشی از مشکلات بزرگ ما بحث FATF برای جابجایی پول است و اگر بخواهیم از طریق صراف‌ها این کار را انجام دهیم، چیزی حدود 10 تا 12 درصد هزینه اضافی دارد که روی قیمت تمام شده اثر می‌گذارد.

 وی افزود: باید مسئولان وزارت خارجه و بانک مرکزی این موضوع را سامان دهند و بنا به دلایلی که تا به حال دولت و مجلس FATF را تائید نکرده‌اند، ما بتوانیم از تبصره‌ها استفاده کنیم و با کمک اتاق‌های مشترک بحث جابجایی پول را سامان دهیم.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: در دولت فعلی برای دیپلماسی خارجی و رونق بخشیدن به اقتصاد و توسعه صادرات علی رغم مشکلات داخلی، تمهیدات اندیشیده شود چون برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم این موضوعات بی‌تاثیر نیستند. وقتی صادرات ما سامان بگیرد، سطح اشتغال بالا می‌رود و با رونق اقتصادی ارزش افزوده‌مان بیشتر می‌شود.

 بنامولایی در ادامه تاکید کرد: یکی از وظایف دولت در وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت در شرایط کنونی این است که اکنون عراقی‌ها، افغانی‌ها و کشورهای اطراف ما دنبال تولید هستند نه واردات کالا؛ باید از این فرصت استفاده و صنایع مازاد خود را که در داخل اشباع شده را در این کشورها سرمایه‌گذاری کنیم تا هم بتوانیم درآمدزایی برای کشور داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و لهستان با بیان اینکه آمار و ارقام مبادلات ما با لهستان فعلا ایده‌ال نیست، تصریح کرد: عدم ثبات در مدیرت لطمه بسیاری به ما می‌زند که با ثبات مدیریت و تعیین یک استراتژی ده ساله در این حوزه مطمئنا همه مشکلات حل خواهد شد و چشم‌انداز روشنی برای این روابط پیش‌بینی می‌شود.

بنامولایی درباره مبادلات فعلی بین ایران و لهستان گفت: لهستانی‌ها در زمینه خشکبار، دمنوش‌ها و انرژی پاک یا سبز و سولارهای انرژی خورشیدی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ایران هستند، همچنین حاضر به مبادله فولاد ایران با ماشین‌آلات کشاورزی خود بودند. به هر حال یکی از استراتژی‌های ما باید تهاتر باشد چون مشکل جابجایی پول داریم و باید چراغ خاموش و با سیاست‌گذاری دولت باشد.

وی افزود: یک کارخانه‌ در اصفهان تولید ریل برای لهستان را پیشنهاد داد اما این اتفاقات باید با همفکری دولت و مجلس اجرایی شود. آنها به دنبال آهن و مواد اولیه ما بودند ولی ما به خاطر نسل آینده سعی در فروش محصول داریم و تمایل به خام فروشی در این زمینه نداریم.  باید بتوانیم در کشور تولید و ارزش افزوده داشته باشیم، چون اگر مثل گذشته خام فروشی کنیم بعد باید به چند برابر قیمت محصول خریداری کنیم که در این صورت کشور دچار ضرر و زیان بزرگی می‌شود.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

تجارت

آیا افزایش قیمت تخم‌مرغ به کیلویی ۹۵ هزار تومان صحت دارد؟

منتشر شده

در

توسط

رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: سهمیه کنجاله سویا مرغداران در این ماه داده نشده است؛ همچنین میزان ذرت تخصیص یافته به تولیدکنندگان مرغ گوشتی کافی نیست و احتمال می‌دهیم که تا پایان اردیبهشت بسیاری از بلاتکلیفی‌ها در زمینه واردات نهاده رفع شود.

محمد یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با بیان اینکه با حذف ارز ترجیحی روند تولید دشوار خواهد شد، افزود: تولیدکنندگان نمی‌دانند نهاده‌ها با چه ارزی وارد خواهد شد و سازمان حمایت مبنای قیمت تمام شده را چگونه محاسبه خواهد کرد؟ و در نهایت قیمت‌ها با توجه به نرخ تورم و هزینه‌های جانبی چگونه محاسبه و تعیین خواهند شد؟

وی با اشاره به افزایش 35 درصدی نرخ غلات در بازارهای جهانی، افزود: این روزها پیش‌بینی‌های متنوعی از نرخ مرغ گوشتی طرح می‌شود اما به نظر می‌رسد چندان با واقعیت همخوانی نداشته باشد چراکه هنوز تکلیف بسیاری از فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت مشخص نشده‌اند؛ برخی بر این باورند که قیمت تخم‌مرغ کیلویی تا 95 هزار تومان هم ارتقا خواهد داشت اما در شرایط فعلی نمی‌توان درباره نرخ‌ها اظهار نظر قطعی کرد.

این فعال اقتصادی ادامه داد: 85 تا 90 درصد نهاده‌ها وارداتی است. نمی‌دانیم دولت مستقیم اقدام به واردات خواهد کرد و یا آن را به بخش خصوصی واگذار می‌کند؟

به گفته وی؛ با افزایش نرخ جهانی نهاده‌ها و حذف ارز ترجیحی میزان حجم خرید نهاده‌ها کاهش خواهد یافت.

یوسفی با بیان اینکه تا پایان اردیبهشت با کمبود کنجاله سویا درگیر خواهیم بود، افزود: سهمیه کنجاله سویا مرغداران در این ماه داده نشده است؛ همچنین میزان ذرت تخصیص یافته به تولیدکنندگان مرغ گوشتی کافی نیست و احتمال می‌دهیم که تا پایان اردیبهشت بسیاری از بلاتکلیفی‌ها در زمینه واردات نهاده رفع شود.

رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: بعد از تک نرخی شدن ارز بازار رقابتی ایجاد خواهد شد و هر کس که بتواند محصول نهایی را ارزان‌تر تولید کند می‌تواند در بازار رقابتی خود را حفظ کند.

وی با تکذیب افزایش نرخ مرغ گوشتی، خاطر نشان کرد: در حال حاضر قیمت مرغ تغییر چندانی را تجربه نکرده است؛ اما همواره در ابتدای ماه با واریز شدن دریافتی‌ کارمندان  قدرت خرید مصرف‌کنندگان افزایش پیدا می‌کند و ممکن است که نرخ مرغ و تخم‌مرغ 1 تا 2 درصد بالا برود.

یوسفی با بیان اینکه مرغ با نرخ مصوب عرضه می‌شود، تاکید کرد: مرغ کیلویی 31 هزار تومان عرضه می‌شود این در حالیست که نرخ منطقی آن کیلویی 35 هزار تومان است چراکه هزینه مرغداران کشتارگاه‌ها با افزایش تورم در کشور بالا رفته است.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

تجارت

سرازیر شدن کیسه‌های آرد دولتی به فانتزی فروشان/ افزایش ۲.۵ تا ۳ برابری قیمت نان فانتزی

منتشر شده

در

توسط

رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی گفت: تا یک ماه گذشته فاصله معناداری بین قیمت نان سنتی و فانتزی وجود نداشت اما در شرایط فعلی این فاصله قیمت بیشتر شده و قیمت نان فانتزی حدود 2.5 تا 3 برابر افزایش نرخ را تجربه کرده است.

محمد جواد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با انتقاد از نحوه اجرای آزادسازی آرد صنف و صنعت، گفت: این شیوه آزادسازی باعث خواهد شد روند سرازیر کیسه‌های آرد از نانوایان سنتی به سمت نانوایان فانتزی تشدید شود.

وی ادامه داد: فرض را بر این بگیرد در یک محله چند نانوایایی اعم از سنتی و فانتزی فعال‌اند؛ نانوا فانتزی یک کیسه آرد را 640 هزار تومان خریداری می‌کند این در حالیست که نانوا سنتی همان کیسه آرد را 38 هزار تومان می‌خرد اینجا این پرسش مطرح است که آیا این امکان وجود دارد یک کیسه آرد 38 هزار تومانی 400 هزار تومان به نانوا فانتزی بفروش برسد؟ بدون تردید پاسخ مثبت است و این تفاوت قیمت واحد صنفی را مجاب می‌کند که اقدام به چنین کاری کند.

کرمی با بیان اینکه 80 درصد آرد با نرخ دولتی در نانوایان سنتی توزیع می‌شود، تصریح کرد: قیمت گندم نانوایان سنتی کیلویی 665  تومان و 900 تومان است این در حالیست گندم نان‌های نیمه حجیم و حجیم و صنعتی از کیلویی 2 هزار و 700 تومان به کیلویی 16 هزار تومان ارتقا یافت در این شرایط فضای رقابتی از بین می‌رود.

این فعال صنفی با انتقاد از نحوه توزیع دستگاه‌های هوشمند یارانه نان در نانوایان، افزود: این شیوه پرداخت یارانه تکرار روند سابق است چراکه مردم به سمت نانوایانی که مجهز به این دستگاه‌ها هستند، هدایت می‌شوند و رانت همچنان وجود دارد. به نظر من این دستگاه‌های پز باید به همه واحدهای نانوایی که مجوز دارند داده شود تا مردم حق انتخاب داشته باشند که نیاز خود را از واحدی که کیفیت بهتری دارد خریداری کنند.

کرمی با طرح این پرسش که چرا باید یارانه گندم نانوایی که آرد را رول می‌کند با نانوایی که آن را پهن می‌کند متفاوت باشد؟ ادامه داد: به نظر می‌رسد در اجرا این طرح نتوانست درست عملیاتی شود و در نهایت شکست خواهد خورد.

رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی با 9.5 برابر شدن قیمت آرد نانوایان حجیم، خاطر نشان کرد: در یک ماه گذشته فاصله معناداری بین قیمت نان سنتی و نان فانتزی وجود نداشت اما در شرایط فعلی این فاصله قیمت بیشتر شده است و قیمت نان فانتزی حدود 2.5 تا 3 برابر افزایش نرخ را تجربه کرده است.

به گفته وی؛ در حال حاضر اتحادیه کف قیمت را برای نان‌های حجیم در نظر گرفتند چرا که مصرف‌کنندگان توانایی خرید نان با این نرخ‌ها را ندارند. اگر قیمت نان کنترل نشود واحدهای خرد از چرخه تولید به مرور زمان حذف خواهند شد.

کرمی با اشاره به افزایش هزینه‌های جانبی نانوایان سنتی، افزود: در شرایط فعلی اگر آرد به‌صورت مجانی در اختیار نانوایان سنتی قرار داده شود باز هم کفاف هزینه‌های جانبی آنها از جمله هزینه کارگری، انرژی و …. نمی‌دهد از این‌رو آنها نیز خواهان افزایش نرخ نان هستند.

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها