با ما همراه باشید

اخبار 53

امنیت و سرمایه گذاری دوبال پرواز برای توسعه هستند

منتشر شده

در

امنیت و سرمایه گذاری دوبال پرواز برای توسعه هستند

ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امنیت و سرمایه گذاری دو بال پرواز برای توسعه و رسیدن به شرایط مطلوب کشور هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی در دیدار با فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۸ زرهی استان اظهار داشت: امنیت و سرمایه‌گذاری دو بال پرواز برای رسیدن به توسعه و شرایط مطلوب در کشور هستند چرا که اگر امنیت نباشد، سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد و اگر امنیت برقرار شود و سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد نشود، امنیت تدوام نخواهد داشت لذا این دو باید توسعه متوازن داشته باشند.

وی به نقش آفرینی موثر ارتش در برهه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: ارتش در زمان شاهنشاهی هم با صاحبان زور و تزویر هماهنگ نبود و منافع ملی کشور را بر هر چیزی ترجیح داد.

وی افزود: ارتش نه تنها در حوزه های نظامی بلکه در سایر حوزه ها از جمله رخدادهای زلزله و سیل های متعدد که در کشور اتفاق افتاد نقش آفرینی ویژه‌ای داشته است و در صحنه حضور چشمگیری داشته است .

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: در موضوع همه‌گیری کرونا ارتش اقدامات بی‌نظیر و بی‌بدیلی انجام داد و همچنین در حوزه کمک های مومنانه به دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیشتاز بود و خدمات مطلوبی را ارائه داد.

وی در ادامه به اقدامات و خدمات دولت در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: در شرایط همه‌گیری کرونا و همچنین جنگ ظالمانه تحریمی اقتصادی و شرایط فروش نفت، توجه ویژه رهبری و دولت به استان سیستان و بلوچستان ستودنی است.

موهبتی گفت: اقداماتی که در بندر شهید بهشتی، راه آهن، بزرگراه ها، طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان، گازرسانی و مجموعه راه‌های شهری و روستایی در استان انجام شده است امید آفرین بوده است گرچه که همه‌ی این اقدامات در شأن و عظمت مردم نبوده است و با میانگین شاخص‌های توسعه کشور فاصله زیادی داریم.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن و توجه به روستاها ۱۷ هزار واحد مسکونی در روستاها توسط بنیاد مسکن و کمیته امداد امام در حال ساخت است. همچنین ۱۶ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده ساخته می شود و ۸۰۰۰ واحد نیز در این مناطق بازسازی می شود.

موهبتی افزود: ۱۰ هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر زاهدان و ۵۰۰۰ واحد در حاشیه شهر چابهار ساخته می شود.

وی اضافه کرد: هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان در حوزه آبرسانی روستایی و هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان در حوزه توسعه ارتباطات هزینه می شود.

وی بیان داشت: همچنین در حوزه گازرسانی ۲ میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است و در حوزه راهسازی نیز هزار و ۲۵۰ کیلومتر آسفالت در طی یک سال گذشته انجام شده و جمع بزرگراههای ساخته شده در دو سال اخیر با میزان بزرگراههای قبل از آن برابری می‌کند و در این حوزه ۱۶ کارگاه فعال است.

استاندار ادامه داد: همه این اقدامات حکایت از توجه ویژه نظام به استان سیستان و بلوچستان دارد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان نقطه اتصال کشور به نیمی از جمعیت جهان است افزود: جمعیت پاکستان در همسایگی این استان از تمام کشورهای حوزه خلیج فارس و عراق بیشتر است و دو کشور مجاور پاکستان هم ۳۷ درصد جمعیت جهان را دارند و چابهار نیز بهترین راه برای دسترسی به کشورهای آیورا است و با این سه کشور نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند که ما در سیستان و بلوچستان دسترسی مطلوب به این جمعیت را داریم.

موهبتی گفت: در همین راستا به مرزهای استان توجه شد و مرز ریمدان به صورت  رسمی راه‌اندازی شد و برای رسمی شدن مرز کوهک و گمشاد نیز در کارگروه ویژه مرز پیگیری می‌کنیم و همچنین مرز هوایی دریایی و زمینی منطقه آزاد چابهار بعد از ۲۷ سال گسترش پیدا کرد و منطقه ویژه سیستان را هم پیگیری می‌کنیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۸ زرهی سیستان و بلوچستان هم در این دیدار گفت: سیستان وبلوچستان در بین استان‌های مرزی کشور قوی‌ترین استان مرزی بوده است.

امیر سرتیپ مهدی احمدی‌افشار با اشاره به افتتاح مرز رسمی ریمدان افزود:  عملکرد تیم مدیریتی استان در همه حوزه‌ها بویژه حوزه اقتصادی ارزشمند است که جای تقدیر دارد.

وی از آمادگی کامل رزمی یگان‌های عملیاتی این لشکر در سطح استان خبر داد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۸زرهی زاهدان اظهار داشت: به عنوان یک سرباز آماده هستیم در بحران‌ها و رویدادهای گوناگون جان‌فدای ملت باشیم و در حوزه مقابله با حوادث غیرمترقبه در ۳تیپ آمادگی داریم برای مردم خدمتگزاری کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها